Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Nocno-poranne refleksje forumowicza.

Recommended Posts

Być może moja propozycja wyda się niektórym nierealna ale...czas chyba na pewne zmiany dotyczące punktacji "stażowej" użytkowników. Po analizie wątków dochodzę do wniosku iż najwięcej do powiedzenia - napisania mają ci co najmniej wiedzą i są najkrócej z nami. Nie wiem jakie Wy macie odczucia, ale dla mnie większość "nówek" pisze po to aby pisać, wielokrotnie nic nie wnosząc do tematów. Być może warto by było zmienić zasady punktacji "stażowej" w zależności, nie od ilości postów jak do tej pory, ale czasu udzielania się na forum / biorąc po uwagę również forumową aktywność delikwenta /.

Myślę, że moja propozycja jest godna przemyślenia z paru względów.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po analizie wątków dochodzę do wniosku iż najwięcej do powiedzenia - napisania mają ci co najmniej wiedzą i są najkrócej z nami. Nie wiem jakie Wy macie odczucia, ale dla mnie większość "nówek" pisze po to aby pisać, wielokrotnie nic nie wnosząc do tematów.

Coś w tym jest ale dzięki temu jest więcej czasu by zająć się pracą a nie czytaniem forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nowego nie wyniknie z dzielenia forum na starych i nowych, zresztą kto by chciał modować IPB 2.3.x o jakieś funkcje respektu - administracjo apeluje! Zróbcie upgrade!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nowego nie wyniknie z dzielenia forum na starych i nowych, zresztą kto by chciał modować IPB 2.3.x o jakieś funkcje respektu - administracjo apeluje! Zróbcie upgrade!

 

Nie o podziały chodzi a o forumowy " wyścig szczurów"...Kangur czuje baze...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cos w tym jest, nikt nie chce byc newbie i zaczyna od nabijania zbędnych postów co nie wiąże sie z doswiadczeniem,

a z drugiej strony są uzytkownicy z kilkuletnim stazem ale małą iloscią postów, za to konkretnych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślałem o ograniczeniach w dziale "wycena i opinia" oraz "ogłoszenia" gdyż z tych działów jest najwięcej śmieci na forum. Gdy widzę te wszystkie nindża to aż mi się odechciewa czytania forum.

W kwestii nadawania rangi danemu użytkownikowi jest dla mnie drugorzędna sprawa. Choć z drugiej strony na jej podstawie można weryfikować, który z użytkowników może np. zakładać tematy w dziale wycena i opinia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślałem o ograniczeniach w dziale "wycena i opinia" oraz "ogłoszenia" gdyż z tych działów jest najwięcej śmieci na forum. Gdy widzę te wszystkie nindża to aż mi się odechciewa czytania forum.

W kwestii nadawania rangi danemu użytkownikowi jest dla mnie drugorzędna sprawa. Choć z drugiej strony na jej podstawie można weryfikować, który z użytkowników może np. zakładać tematy w dziale wycena i opinia.

 

Polecam tę zakładkę w panelu użytkownika - http://www.di.pl/index.php?act=UserCP&CODE=block_forums

 

Fora tam dodane nie pojawiają się w "Zobacz nowe posty". Ja tam mam dodane tam m.in:

- StrefaDomeny.pl

- Inne Ogłoszenia (całe podforum)

- Rejestratorzy (całe podforum)

- Wykorzystanie domen (całe podforum)

- Przywitaj się

- Na każdy temat

 

Dużo lżej się przegląda forum, o ile korzysta się z tej opcji "Zobacz nowe posty". Na upartego można tam dodać też dział "Wycena i opinia".

 

A co do nadawania rang na forum w zależności, kto ile wnosi na forum to musiałby to ktoś robić ręcznie (teraz rangi są nadawane automatycznie od postów właśnie), a biorąc pod uwagę, ile obecnie bywają i piszą na forum apze i tmi to zapewne nie przejdzie to. :) No chyba, że punktowanie użytkowników przez użytkowników to może jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest do opanowania z automatu, np:

- Nowy - 3 miesiace i minimum 100 postów + weryfikacja przez adminów na kolejny szczebel

- kolejny stopien + 3 miechy +250 postów plus weryfikacja

- itd.

z tą tylko różnicą, że od pewnego stopnia bez weryfikacji...czas plus posty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest do opanowania z automatu, np:

- Nowy - 3 miesiace i minimum 100 postów + weryfikacja przez adminów na kolejny szczebel

- kolejny stopien + 3 miechy +250 postów plus weryfikacja

- itd.

z tą tylko różnicą, że od pewnego stopnia bez weryfikacji...czas plus posty.

A będą jakieś egzaminy na wyższy szczebel :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A będą jakieś egzaminy na wyższy szczebel :) ?

 

Z tego co pamiętam Ty też należałeś na początku swej forumowej kariery do grupy osób o których piszę tzn. Aktywnych Inaczej...:)

 

Repy też byłyby dobrym rozwiązaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co pamiętam Ty też należałeś na początku swej forumowej kariery do grupy osób o których piszę tzn. Aktywnych Inaczej...:)

 

Repy też byłyby dobrym rozwiązaniem.

Oh yeah i dalej należę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di.pl czytam od 2008r. ale jak o użytkownik jestem świeżakiem - mimo to od wyceniania niezarejestrowanych nindż w wycenach i opiniach powoli zaczynam mieć dosyć tamtego działu, bez sensu jest gasić użytkowników którzy nie uczą się na własnych błędach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Di.pl czytam od 2008r. ale jak o użytkownik jestem świeżakiem - mimo to od wyceniania niezarejestrowanych nindż w wycenach i opiniach powoli zaczynam mieć dosyć tamtego działu, bez sensu jest gasić użytkowników którzy nie uczą się na własnych błędach :)

Bez sensu to jest świadomie komentować zarezerwowane domeny. Lub dyskutować w dziale wycena i opinia na ich temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli -ranga uzytkownikow i ich staz na forum nie ma dla mnie wielkiego znaczenia

(czasami zdarza sie kompetentna wypowiedz poczatkujacego)

nie sadze, zeby administracji chcialo sie czy udalo, zrobic cos aby wyeliminowac posty typu "gratki sratki"

czy ograniczac wypowiedzi nic nie wnoszace do tematu

forum od pewnego czasu przestaje byc merytoryczne, a staje sie jakims portalem spolecznosciowym w zlym znaczeniu

wolalbym aby wprowadzono mozliwosc ukrywania wypowiedzi niektorych wybranych forumowiczow (ale teraz bez tej opcji tez mi sie to udaje) :)

 

Zmiany na forum sa potrzebne ale jak to wlasciwie zrobic nie wiem.

Krzykaczy na tym forum bylo juz wielu, na szczescie szybko sie zmieniaja.

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli komuś przeszkadzają wypowiedzi początkujących to niech nie czyta forum :) każdy kiedyś był początkujący, nie mówię że pisanie bzdur tylko dla nabicia sobie licznika postów jest ok, ale jeśli jest licznik zawsze będą ludzie chcący nabić sobie parę postów, więc najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest usuniecie licznika postów, ale co to da :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie jest to rozwiazane na elektrodzie ;-) Przy okazji di.pl by zarobilo :) Fakt, ze tam jest masa modow i ze czasem przeginaja chociazby czepiajac sie pisowni bez polskich liter, ale mimo wszystko, spelniaja swoja role... Nie ma wycieczek osobistych, nie ma dlugich OT, nie ma pisania byle nabijac punkty etc... Tam jakies gratki sratki nie maja racji bytu i za takie sratkowanie jest ostrzezenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo fajnie jest to rozwiazane na elektrodzie ;-) Przy okazji di.pl by zarobilo :)

 

Mogłeś tylko napisać, co funkcjonuje na elektroda.pl (zapewne nie każdy z forum ma tam konto) czyli system punktowy. :P

 

Tyle, że punkty na elektroda.pl otrzymujesz głównie za pisanie tematów i postów, więc chyba niewiele to zmienia, a rangi tam tak, jak i tu są od liczby napisanych postów. W sumie punkty dają właściwie tylko możliwość pobierania załączników (najczęściej się na to je wydaje), a tu na di.pl załączników nie ma. Jak ktoś mało pisze na elektroda.pl (jak np. ja), a potrzebuje pobrać instrukcję czy schemat to płaci przez sms - tu na di.pl by nie miał po co płacić. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się podłączę i zapytam od ilu postów można edytować podpis pod awatarem. Pamiętam, kiedyś @thomaso odpowiedział mi, że to jest możliwe po napisaniu 500 postów. Ale chyba to się zmieniło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się podłączę i zapytam od ilu postów można edytować podpis pod awatarem. Pamiętam, kiedyś @thomaso odpowiedział mi, że to jest możliwe po napisaniu 500 postów. Ale chyba to się zmieniło?

 

Rzeczywiście tak napisałem, bo kiedyś to była na pewno prawda. :) Od 500 postów, w panelu, w tej zakładce http://www.di.pl/index.php?act=UserCP&CODE=01, na samej górze powinna być opcja "Tytuł / Ranga użytkownika", gdzie ustawiasz swój własny tytuł / rangę, jeśli nie masz tam tej opcji to admini mogli podwyższyć ten limit. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co komu punktacja stazowa? Jakie to ma znaczenie? Osobiscie nie zwracam uwagi na ilosc postow swoich i innych. Dla mnie wiele wiecej o uzytkowniku mowia posiadane domeny, bo fakt posiadania takich, a nie innych domen swiadczy o wiedzy, doswiadczeniu, wyczuciu, itd. lub braku.

 

Data rejestracji na forum, tez nie powinna miec znaczenia w ocenach. Sa osoby, ktore caly czas rejestruja/kupuja koszmary pomimo wielu lat obecnosci na forum i takie, ktore sa tutaj od roku a dokonuja bardzo trafnych zakupow.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Sa osoby, ktore caly czas rejestruja/kupuja koszmary pomimo wielu lat obecnosci na forum

 

Wiem o kim mowa! :)

 

Przyłączę się do posta i zdania Selesa. Staż i ilość postów nie ma wg mnie znaczenia. Sam siedzę w branży "trochę" dłużej niż wynosi mój forumowy licznik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogłeś tylko napisać, co funkcjonuje na elektroda.pl (zapewne nie każdy z forum ma tam konto) czyli system punktowy. ;)

 

Tyle, że punkty na elektroda.pl otrzymujesz głównie za pisanie tematów i postów, więc chyba niewiele to zmienia, a rangi tam tak, jak i tu są od liczby napisanych postów. W sumie punkty dają właściwie tylko możliwość pobierania załączników (najczęściej się na to je wydaje), a tu na di.pl załączników nie ma. Jak ktoś mało pisze na elektroda.pl (jak np. ja), a potrzebuje pobrać instrukcję czy schemat to płaci przez sms - tu na di.pl by nie miał po co płacić. ;)

 

Tak, tam funkcjonuje system punktowy. Jednakze jak napiszesz bzdure, nic w temacie itd to admin/mod zaraz reaguje i moderuje. Tutaj mozesz w kazdym dziale walnac ":D", "gratki!" pod byle czym.

 

Poza tym, male sprostowanie - na elektroda, jak zakladasz temat, to odejmuje Ci z konta punkty :)

Mozna to zastosowac do dzialu domeny na srzedaz i wycena... Mysle, ze kilka osob by to powstrzymalo od codziennego spamowania nowymi wynalazkami, gdyby nagle braklo im punktow ;)

 

Po co komu punktacja stazowa? Jakie to ma znaczenie? Osobiscie nie zwracam uwagi na ilosc postow swoich i innych. Dla mnie wiele wiecej o uzytkowniku mowia posiadane domeny, bo fakt posiadania takich, a nie innych domen swiadczy o wiedzy, doswiadczeniu, wyczuciu, itd. lub braku.

 

Data rejestracji na forum, tez nie powinna miec znaczenia w ocenach. Sa osoby, ktore caly czas rejestruja/kupuja koszmary pomimo wielu lat obecnosci na forum i takie, ktore sa tutaj od roku a dokonuja bardzo trafnych zakupow.

 

To samo przez sie, jednakze smiecenie dla samego smiecenia nie sluzy forum. Robi sie po prostu smietnik.

 

Osobiscie zagladam do dzialu Sprzedane sporadycznie, bo nie chce mi sie siedziec pol godziny i przegladac tysiace gratek, by wsrod nich znalezc jedno sensowne zdanie. Takich tematow nie tylko w dziale "Sprzedane" jest cala masa i coraz rzadziej zagladam na forum... Szkoda po prostu czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są Nowi i Nowi...jedni (tych jest zdecydowana mniejszość niestety) piszący z sensem i na temat i drudzy którym owe "stażowe" uwiera niczym ziarenko piasku w prezerwatywie...:), niektórzy na samych GRATKACH natrzepali tyle punkcików że jak zauważyli to poprzednicy trudno wczytać się w temat. I moim zdaniem owy pęd jest spowodowany "stażowym". Dlatego napisałem ten post, bo moim zdaniem czas coś z tym zrobić. Swoje propozycje podałem, ale zapewne Wy również macie własne. A może Admini coś zaproponują ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście tak napisałem, bo kiedyś to była na pewno prawda. :) Od 500 postów, w panelu, w tej zakładce http://www.di.pl/index.php?act=UserCP&CODE=01, na samej górze powinna być opcja "Tytuł / Ranga użytkownika", gdzie ustawiasz swój własny tytuł / rangę, jeśli nie masz tam tej opcji to admini mogli podwyższyć ten limit. ;)

Toż to byłem na tej stronie kilka razy i patrzyłem na tą "rangę uzytkownika", ale chyba opanowała mnie jakaś pomroczność... Dzięki raz jeszcze!

 

 

A teraz trochę na temat, żeby nie było że robie OT i nabijam punkciory ;)

Myślę, że jakby tak wyłączyć opcję wyświetlania ilości postów, to byłoby to lekarstwem na wszelki OT i spam (poza gadułami, którzy piszą dużo i często bo taka ich natura ;) )

 

Nabijanie punktów to tylko jeden z powodów wzmożonej aktywności niektórych osób. Drugi to chęć/szansa pokazania swoich domen w sygnaturce. A więc rozwiązanie problemu punktów stażowych może nie do końca pomóc w umerytorycznieniu forum. No chyba, że zostałyby wprowadzone punkty ujemne, przyznawane za niepożądaną aktywność na forum.

 

Są Nowi i Nowi...jedni (tych jest zdecydowana mniejszość niestety) piszący z sensem i na temat i drudzy którym owe "stażowe" uwiera niczym ziarenko piasku w prezerwatywie... :D , niektórzy na samych GRATKACH natrzepali tyle punkcików że jak zauważyli to poprzednicy trudno wczytać się w temat. I moim zdaniem owy pęd jest spowodowany "stażowym". Dlatego napisałem ten post, bo moim zdaniem czas coś z tym zrobić. Swoje propozycje podałem, ale zapewne Wy również macie własne. A może Admini coś zaproponują ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że jakby tak wyłączyć opcję wyświetlania ilości postów, to byłoby to lekarstwem na wszelki OT i spam (poza gadułami, którzy piszą dużo i często bo taka ich natura :) )

dobry pomysł, a ingerencja niewielka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×