Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Nocno-poranne refleksje forumowicza.

Recommended Posts

Głównym motorem pchającym do nabijania sobie postów była do tej pory mozliwość zmiany opisu przy 500 postach. Chyba ten limit się zmienił, nie wiem, ale najlepiej jest go znieść. W ten sposób będzie mniej powodów do spamowania i jakoś postów będzie wyższa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

j/w. stąd właśnie moja propozycja aby zamienić ilość postów na czas. To powinno trochę przyhamować ten "twórczy popęd"...

 

Poza tym można też dokonać pewnych modyfikacji w dziale sprzedaży, mianowicie, zamieszczanie postów w formie informacji : domena taka a taka sprzedana za. klient wzięty z lub sam się przyplątał...itp.itd. Krótko rzecz ujmując wszelkie info na temat domeny, kwoty, miejsca i przebiegu transakcji bez możliwości zamieszczania jakichkolwiek komentarzy. Kto chce gratulować sprzedającemu niech mu telegram okazjonalny wyśle albo pisze mu na PW...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby to ode mnie zależało, zostawiłbym Dział "Sprzedane" - bez możliwości odpowiadania na post cytując wypowiedź poprzednika a jakiekolwiek inne posty niż informacja o sprzedaży byłyby zwyczajnie usuwane i tylko ewentualnie sankcjonowane ostrzeżeniem.

 

Natomiast już mi od bardzo dawna zwisa czy ktoś sobie nabija posty czy nie nabija, ile ma postów, czy dużo czy mało ... W ogóle mnie to nie interesuje.

 

Prawdopodobnie ilość nabitych postów idiotycznych, jest odwrotnie proporcjonalna do "prestiżu" Użytkownika na di.pl więc "natura" wszystko wyrównuje. Zawsze zakładam, że Userzy di.pl nie są matołkami, swój rozum mają i wiedzą co się dzieje w ich środowisku.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby to ode mnie zależało, zostawiłbym Dział "Sprzedane" - bez możliwości odpowiadania na post

To jest ciekawa koncepcja.

Tylko informacja o sprzedaży a później wątek byłby zamykany.

Bez możliwości dodawania komentarzy o tym jak to ktoś komuś coś wcisnął lub kogoś naciągnął.

I bez gratulacji chwalących mizerne lub przeciętne transakcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie wiem, czasem wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z komentarzy. Poza tym właśnie po to ludzie publikują swoje sprzedaże, aby potem na ten temat dyskutować. Jak ktoś nie chce to sobie może ten dział wyłączyć/zablokować i po problemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
forum od pewnego czasu przestaje byc merytoryczne, a staje sie jakims portalem spolecznosciowym w zlym znaczeniu

wolalbym aby wprowadzono mozliwosc ukrywania wypowiedzi niektorych wybranych forumowiczow (ale teraz bez tej opcji tez mi sie to udaje) :)

Krzykaczy na tym forum bylo juz wielu, na szczescie szybko sie zmieniaja.

 

Jest taka opcja też - Edit. ;) Dokładnie tu: http://www.di.pl/index.php?act=UserCP&CODE=ignore

 

Wygląda to tak

ignorj.jpg

 

Ale sam nie wiem, czy wypadałoby tego użyć przeciwko jakiejkolwiek osobie, która tylko nabija posty, a nie np. obraża użytkowników forum (z doświadczenia jednak wiem, bo kiedyś użyłem tej opcji przeciwko osobie, która po prostu już nawet bluzgała w postach na potęgę, że taka osoba nie jest powiadamiana i nie wie o tym, że jej posty są ignorowane). Zresztą osoba, której posty zablokowałem odeszła z forum, było to zresztą dawno, chyba w 2009 roku, więc w tym ostatnim, co piszesz jest na pewno sporo racji.

 

Ja osobiście uważam, że forum jest po to, żeby pisać - ale nie pisać dla samego pisania tylko uczestniczyć w dyskusjach czy wymieniać punkt widzenia - inaczej to przecież kompletnie bez sensu jest. :D Tak samo zresztą bez sensu jest jakiekolwiek ograniczanie swobody wypowiedzi (np. dział sprzedane bez możliwości komentowania), o ile są na temat i sensowne, bo to nic dobrego nie przyniesie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×