Jump to content
Sign in to follow this  
tomp

Podkupienie domeny

Recommended Posts

Mam takie pytanie. Pracuj dla pewnej firmy, która sprzedaje swoje produkty w Polsce i za granicą. Kiedyś sprawdziłem sobie ich nazwę pod kątem domen i zauważyłem, że mają wykupioną opcję .pl. Zastanawiam się od tamtej pory nad wykupieniem ich nazwy w .com i .eu gdyż wiele produktów idzie w świat i być może ktoś szuka ich pod tymi adresami, a mi bardziej chodzi o to, że w razie jakiś nieprzyjemności z tą firmą mieć coś do powiedzenia :). Jednocześnie sprawdziłem, że nazwa pod którą figurują nie jest zastrzeżonym znakiem towarowym. I czy w razie gdybym wykupił sobie te 2 wolne domeny to mogli by mi je odebrać w jakiś sposób czy nie skoro to nie jest zastrzeżony znak a zgodnie z prawem prawdopodobieństwa mogłem sobie wpisać nazwę po pijaku i kupić :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nazwa nie musi być zarejestrowanym znakiem towarowym, aby uzyskać ochronę prawną.

 

Jeżeli chodzi o rachunek prawdopodobieństwa, to mógłbyś też po pijaku wpisać kod źródłowy Windowsa :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpadło mi do głowy jeszcze jedno - znalazłem pewną nazwę domeny która jest wolna. Poszperałem na internecie trochę i znalazłem ok 40 firm z tą nazwą - co wtedy?? Jeżeli kupiłbym tą domenę i wysłał do wszystkich 40 firm maila z propozycją sprzedaży domeny i ceną która mnie interesuje?? I co by było gdyby choć jedna postraszyła mnie sądem lub nawet pozwała to przecież pozostałe 39 firm też ma prawo do tej nazwy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpadło mi do głowy jeszcze jedno - znalazłem pewną nazwę domeny która jest wolna. Poszperałem na internecie trochę i znalazłem ok 40 firm z tą nazwą - co wtedy?? Jeżeli kupiłbym tą domenę i wysłał do wszystkich 40 firm maila z propozycją sprzedaży domeny i ceną która mnie interesuje?? I co by było gdyby choć jedna postraszyła mnie sądem lub nawet pozwała to przecież pozostałe 39 firm też ma prawo do tej nazwy...

 

Tomp ale po co to robić? Nie lepiej poszukać jakiś dwuczłonowych fraz w domenie .pl mających jakieś znaczenie lub przechwycić coś na rynku wtórnym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli kupiłbym tą domenę i wysłał do wszystkich 40 firm maila z propozycją sprzedaży domeny i ceną która mnie interesuje??

Kolejny pseudo-zawodnik pcha się na ring a gdy zaczną go lać po gębie, to będzie wzywał pomocy.

Ileż to razy można pisać by trzymać się z dala od gówna ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

niektórzy myslą ze są sprytniejsi niż spryciarze i pójdą na skróty

takie balansowanie na krawędzi bez zadnego doswiadczenia

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa nie musi być zarejestrowanym znakiem towarowym, aby uzyskać ochronę prawną.

 

Jeżeli chodzi o rachunek prawdopodobieństwa, to mógłbyś też po pijaku wpisać kod źródłowy Windowsa ;)

 

niezarejestrowana nazwa czyli znak handlowy - jesli jednoznacznie okresla jakas firme to i tak przegra sie ew. sprawe. Druga kwestia to zarejestrowana nazwa w innych krajach - wystarczy, ze w dowolnym kraju EU i w paru innych np. (tak mi sie wydaje) USA jest to rowniez sprawa przegrana (wszystkie z ktorymi mamy umowe o ochronie wlasnosci intelektualnej)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny pseudo-zawodnik pcha się na ring a gdy zaczną go lać po gębie, to będzie wzywał pomocy.

Ileż to razy można pisać by trzymać się z dala od gówna ?

 

 

Podsumowanie wątku przez Usera Metu mówi o czymś innym ;) ;):

 

[...] Komentarzami sie nie przejmuj tylko wyciagaj daleko idace wnioski.

Niektorych nerwy biora, ale takie zycie.

 

Masz wyjscie zeby wystawic aukcje i przypadkiem moze sie skusza.

Ta domena moze ma ruch, ale sprzedaj i po klopocie (oczywiscie za x xxx+)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×