Jump to content
si1ver

[AUKCJA] FLY.pl

Recommended Posts

Mam pytanko do znawców tematu. Co w tej domenie jest takiego PRO ze: "Aktualna cena "5 100,00 zł"? Z czystej ciekawości pytam.

 

Chociaż w sumie nasuwa się stare dobre stwierdzenie: Tyle za nią dostaniesz ile ktoś (klient) Ci będzie w stanie za nią zapłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanko do znawców tematu. Co w tej domenie jest takiego PRO ze: "Aktualna cena "5 100,00 zł"? Z czystej ciekawości pytam.

 

Chociaż w sumie nasuwa się stare dobre stwierdzenie: Tyle za nią dostaniesz ile ktoś (klient) Ci będzie w stanie za nią zapłacić.

 

Chyba nie istnieje racjonalne wyjasnienie tego ze fly.pl osiagnela cene ponad 10.000. chyba ze o czyms nie wiem :rolleyes:

 

Zreszta nie ma co patrzec na allegro, po takich aukcjach jak ricore.pl czy kaczyńscy.pl wiem ze na allegro ciezko o powazne oferty kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma racjonalnego wyjaśnienia i myślę że ktoś coś wie np. że na Polski rynek wchodzi jedna z najbogatszych firm na świecie "Fly" (mucha?) a nazwa nie jest zastrzeżona i można za tę nazwę dostać milion dolców. Domena w najlepszym (bardzo bardzo najlepszym) wypadku warta jest 10 razy mniej i nie przekonuje mnie informacja że fly.com została sprzedana za półtora miliona dolarów. Jeśli to nie jest żart to nawet domena fly.de może się schować co jest oczywiscie absurdalne bo końcówki .de są nieporównywalnie droższe od domen .pl

Bardzo rzadko "fachowcy" wyceniający domeny patrzą na odpowiedniki wycenianych domen i ich ceny na zagranicznych giełdach i lokalnych rynkach. Domena fly nie cieszy się tak histerycznym zainteresowaniem na całym świecie jak w Polsce.W ogóle się nie cieszy, bo dotyczy tylko i wyłacznie jednej branży no może poza www.fly.co.uk ;-)

Oczywiście tą domenę mogą interesować się przewoźnicy oferujący bilety lotnicze tanie loty itd ale taka cena z kosmosu za domenę angielskojęzyczną jest nieporozumieniem. Wszystkie firmy które mają w nazwie "fly" już dawno mają swoją wypracowaną markę na swoich domenach.

A może się mylę? Może jest ktoś kto przekona mnie że domena fly.pl warta ponad 20 tysięcy złotych?

Choć właścicielowi tego nie życzę myślę że tak wygórowana cena to żart i kupujący wycofa się z tej transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja pogratuluje sprzedającemu uzyskanej ceny, i nie rozumie czemu jak ktoś komu sie uda coś sprzedać to inni zaraz sie wypowiadają z taką emanująca zazdrością w wypowiedziach. jeżeli kkolego dostał 20k to tyle jest narazie warta, a w przyszłości myśle że nabywca otrzyma dużo więcej.

pozdrawiam i życze więcej takich sukcesów

Share this post


Link to post
Share on other sites
i nie rozumie czemu jak ktoś komu sie uda coś sprzedać to inni zaraz sie wypowiadają z taką emanująca zazdrością w wypowiedziach. jeżeli kkolego dostał 20k to tyle jest narazie warta, a w przyszłości myśle że nabywca otrzyma dużo więcej.

pozdrawiam i życze więcej takich sukcesów

 

To nie zazdrość tylko zdrowe podejście do tematu. Zejdźmy z chmur na ziemię, jakiś czas temu wystawiona była domena na Allegro

BerkshireHathaway.pl według mnie warta do stu złotych nie więcej a na Allegro jej cena przekroczyła cztery tysiące złotych - zresztą była wyceniona przez fachowca na 12 tysięcy ( ten sam fachowiec wycenił domenę tvmarket.org na 32 tysiące :rolleyes: na sto procent znajdą się tu fachowcy którzy chórem zakrzyczą że warta jest ona sto tysięcy)

Następna domena sprzedana na Allegro laptopy.com.pl za 24 tysiace złotych( do dziś czeka na kupca) mogę podać takich

przykładów super sprzedaży bez liku. Dalej sądze że ta cena to żart.

Fantastyką jest sądzić że Polskie domeny teraz lub w najbliższej przyszłości będą osiągały takie ceny zwłaszcza angielskojęzyczne.

Już widzę te tabuny internautów którzy wpisują w wyszukiwarkę słowo "fly"

Z drugiej strony to troszkę niepokoi bo jeśli to prawda to nasz rynek jest nieobliczalny i lepiej jest zając się domenami globalnymi w końcu tylko w Polsce ktoś może kupić domenę za 20 tysięcy ( autogiełda.pl) i wystawić ją na parking aby zarabiała dolara dziennie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie zazdrość tylko zdrowe podejście do tematu. Zejdźmy z chmur na ziemię, jakiś czas temu wystawiona była domena na Allegro

BerkshireHathaway.pl według mnie warta do stu złotych nie więcej a na Allegro jej cena przekroczyła cztery tysiące złotych - zresztą była wyceniona przez fachowca na 12 tysięcy ( ten sam fachowiec wycenił domenę tvmarket.org na 32 tysiące :rolleyes: na sto procent znajdą się tu fachowcy którzy chórem zakrzyczą że warta jest ona sto tysięcy)

Następna domena sprzedana na Allegro laptopy.com.pl za 24 tysiace złotych( do dziś czeka na kupca) mogę podać takich

przykładów super sprzedaży bez liku. Dalej sądze że ta cena to żart.

Fantastyką jest sądzić że Polskie domeny teraz lub w najbliższej przyszłości będą osiągały takie ceny zwłaszcza angielskojęzyczne.

Już widzę te tabuny internautów którzy wpisują w wyszukiwarkę słowo "fly"

Z drugiej strony to troszkę niepokoi bo jeśli to prawda to nasz rynek jest nieobliczalny i lepiej jest zając się domenami globalnymi w końcu tylko w Polsce ktoś może kupić domenę za 20 tysięcy ( autogiełda.pl) i wystawić ją na parking aby zarabiała dolara dziennie :)

 

Po raz pierwszy widzę, kogoś kto mówi, że nie opłaca się zajmować się czymś, co może przynieść ponadprzeciętne zyski :P

 

Jeśli zaś o obliczalność chodzi to polecam obligacje skarbowe - bardzo przewidywalne niskie zyski ;)

 

Co do globalnych... przyznam że po raz pierwszy słyszę, żeby ktoś mówił że są przewidywalne... domeny to zawsze hazard i ekonometria nie ma tu większego zastosowania przy wycenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeny to zawsze hazard i ekonometria nie ma tu większego zastosowania przy wycenach.

 

Nie zawsze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedawcą tej domeny był znajomy mojego brata.

 

Domena naprawde jest bardzo dobra , i ma już troche.

 

Więc jeżeli ktoś to dobrze wykorzysta może mu się to opłacić.

 

Biuro podróży,linie lotnicze to coś dla nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fly.pl jak najbardziej warta jest tej ceny! Ten rok przyniesie duże zmiany na rynku domen - możecie zweryfikować ten post za 10 miesięcy ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie istnieje racjonalne wyjasnienie tego ze fly.pl osiagnela cene ponad 10.000. chyba ze o czyms nie wiem :)

 

Zreszta nie ma co patrzec na allegro, po takich aukcjach jak ricore.pl czy kaczyńscy.pl wiem ze na allegro ciezko o powazne oferty kupna.

 

Przypomnialem soie dzis o tej domenie. sprawdzilem adres, dns i widze ze nic sie nie zmienlo, a minely juz prawie 2 miesiace.

 

Jak widac aukcja albo byla ustawiona albo po prostu glupim zartem. Nadal uwazam ze allegro nie jest najlepszym miejscem do sprzedazy domen, zwlaszcza takich ktorych wartosc jest wieksza niz 10.000.

Aukcja z taka domena natychmiast staje sie obiektem falszywych i skladanych dla zartu(?) ofert.

 

Za duzo dzieci neostrady ma dostep do teg serwisu aukcyjnego, co niestety znacznie utrudnia rozwoj sprzedazy domen.

 

A co do domeny to moze i jest to naprawde fajna trzyliterowka, ale napewno nie jest warta 20 000. Choc jak juz nie jeden raz bylo pisane, domena jest warta tyle ile, ktos jest w stanie za nia dac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy sprawa została w poniedziałek zamknięta.

Koniec aukcji na allegro to jeszcze nie sprzedaż...

A ta aukcja wygląda mi na fake'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I teraz pewnie niektórzy uwierzą, że domena fly.pl została sprzedana za całkiem normalne pieniądze ;) Ja bym jeszcze wycieczkę gratis negocjował ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten rok przyniesie duże zmiany na rynku domen - możecie zweryfikować ten post za 10 miesięcy ;)

http://www.active24.pl

Minelo 5 miesiecy.. Czy zmiany, o ktorych Pan pisze sa juz widoczne? Poprosze o wiecej szczegółów..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minelo 5 miesiecy.. Czy zmiany, o ktorych Pan pisze sa juz widoczne? Poprosze o wiecej szczegółów..;)

 

Dla bacznych obserwatorów są już widoczne ;) A za kolejne 5 miesięcy będą też widoczne dla mnie uważnych ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla bacznych obserwatorów są już widoczne ;) A za kolejne 5 miesięcy będą też widoczne dla mnie uważnych ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

 

Nie mówie, że sam nie zauważam tych zmian, ale byłem ciekaw Pańskich przemyśleń ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
    • Dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×