Jump to content
si1ver

[AUKCJA] FLY.pl

Recommended Posts

fly.pl jak najbardziej warta jest tej ceny! Ten rok przyniesie duże zmiany na rynku domen - możecie zweryfikować ten post za 10 miesięcy :)

 

Co masz na mysli??? Z pewnoscia wszyscy chetnie poczytaja... przynajmniej daj kierunek myslenia, bo ja nie mam pojecia o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedane!

 

Cena 20 304,00 zł.

 

Mało wziąłeś :P

fly.com poszła w 1999r za $1 500 000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mało wziąłeś :P

fly.com poszła w 1999r za $1 500 000 :)

 

gdzies przeczytalem, ze nowy wlasciciel domeny byl naprawde zadowolony ze zaplacil tak malo za fly.pl. Kurcze, kto by pomyslal - wydawalo sie ze ta aukcja to byla ustawka (a moze byla a domena zostala sprzedana poza nia?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że domena została sprzedana za taką kwotę. Dla biura turystycznego jest to idealna nazwa i koszta powinny się zwrócić. Widać, że firmie zależy bo inwestuję w reklamę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tam już zdziwiony ;-)

Bilboardy na mieście itp :] "Fly.pl" :]

 

Fly.pl

wtorek, 14 sierpnia 2007

 

Niemiecki koncern Comvel uruchomił serwis turystyczny o nazwie Fly.pl. Dzięki zastosowaniu technologii opracowanej przez firmę TravelTainment w trybie online prowadzona jest sprzedaż pełnej oferty turystycznej. Na tle konkurencji poważnym atutem jest szeroka dostępność wycieczek z Niemiec, które są bogatsze i bardziej urozmaicone w porównaniu do wyjazdów z Polski. Plany rozwoju serwisu obejmują uruchomienie w tym roku również tradycyjnych biur podróży wspomagających internetową dystrybucję oferty. W realizacji tych zamierzeń oraz w obsłudze klientów firmę będzie wspierać Grupa Travel Polska. Za pośrednictwem witryny można uzyskać dostęp do oferty najbardziej popularnych touroperatorów, a ponadto skorzystać z wyszukiwarki biletów lotniczych i hoteli.

http://www.fly.pl

 

http://www.mi.com.pl/aktualnosci.php?f=1&id=2399

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta domena powinna pojsc minimum za 10 x tyle... czyli kolo 200 k

 

co to dla takiej firmy,

 

ale jak widac wlasciciel sie podjaral lekko.... myslal ze zarobi - a wedlug mnie stracil, a to dlatego ze mogl wziasc wiecej

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena powinna pojsc minimum za 10 x tyle... czyli kolo 200 k

 

co to dla takiej firmy,

 

ale jak widac wlasciciel sie podjaral lekko.... myslal ze zarobi - a wedlug mnie stracil, a to dlatego ze mogl wziasc wiecej

Każdy tak może teraz napisać. Nie ma co się nad tym rozwodzić. Domena warta była tyle, ile została wylicytowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena powinna pojsc minimum za 10 x tyle... czyli kolo 200 k

 

co to dla takiej firmy,

 

ale jak widac wlasciciel sie podjaral lekko.... myslal ze zarobi - a wedlug mnie stracil, a to dlatego ze mogl wziasc wiecej

lol? A niby skąd miał wiedzieć co nibawem będzie pod tym adresem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena powinna pojsc minimum za 10 x tyle... czyli kolo 200 k

 

Po czym wnosisz? Moim zdaniem domena uzyskała bardzo dobrą cenę, szczególnie jak na allegro. Gdyby ją miał, sprzedałbym za połowę tego bez mrugnięcia okiem – nawet tej firmie, która ją kupiła i wiedząc jak będzie wykorzystana. Trzeba pamiętać, że sprzedajemy jedynie surowiec, i nawet jeśli surowiec jest wysokiej jakości, to wciąż wymaga sporych nakładów do stworzenia produktu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta domena powinna pojsc minimum za 10 x tyle... czyli kolo 200 k

 

co to dla takiej firmy,

 

jasne, co Ty nie powiesz... jak poszła za 20k na allegro to większość z nas na tym forum robiło wielkie oczy, mówiło się nawet, że to ustawka, albo ktoś dla żartów zalicytował. bo ta cena naprawdę robiła wrażenie, wszak to angielski wyraz przecież. fakt, że krótki itd. ale cena i tak bardzo wysoka i myślę, że sprzedający zrobił niezły interes.

tak jak napisał pb, ja też bym ją sprzedał za połowę bez wahania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęły już ponad dwa lata od sprzedaży tej domeny.

 

Pewnie część osób wie, ale dla mniej zorientowanych podam, że ok. miesiąca temu grupa Comvel (właściciel fly.pl) oddała obsługę swoich klientów firmie easygo.pl i powstało wspólne Contact Center dla obu portali. Zadaniem Comvel ma być natomiast pozyskanie ruchu dla swojego portalu. Obroty Fly.pl w 2008 roku to około 20 mln złotych.

 

Natomiast, żeby było jeszcze ciekawiej to firma EasyGo.pl połączyła się kilka dni temu z Wakacje.pl można więc powiedzieć, że 3 firmy z czołówki na rynku sprzedaży wycieczek działają teraz razem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz widać jak niewielki koszt w budżecie stanowił zakup domeny fly.pl. Domena mogła spokojnie zostać sprzedana za 150-200 tys. PLN. Oczywiście nie jest łatwo zawsze wyciągnąć tyle ze sprzedaży ile to jest możliwe, ale próbować trzeba i nie sprzedawać domen dużo poniżej ich faktycznej wartości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopiero teraz widać jak niewielki koszt w budżecie stanowił zakup domeny fly.pl. Domena mogła spokojnie zostać sprzedana za 150-200 tys. PLN. Oczywiście nie jest łatwo zawsze wyciągnąć tyle ze sprzedaży ile to jest możliwe, ale próbować trzeba i nie sprzedawać domen dużo poniżej ich faktycznej wartości.

 

DD

 

Mówisz o budżecie firmy i to że mogła zostać sprzedana za o wiele więcej, później o wartości. Czyli wartość domeny warunkujesz budżetem firmy która się zgłasza po domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena mogła spokojnie zostać sprzedana za 150-200 tys. PLN

 

Daniel, to, że firma wydała wtedy tyle na te domenę nie znaczy, że wydałaby i 10x więcej. Na tamte czasy to była bardzo dobra cena a firma na pewno miała swój budżet maksymalny jaki mogła przeznaczyć na domenę. To, że ich pomysł biznesowy się sprawdził i osiagnęli sukces nie oznacza, że nie liczyliby się z groszem wtedy. Mocno watpię, żeby wydali 200 tys. na tę domenę. Nasza-klasa.pl wyceniana jest teraz na 200 mln pln a wszyscy wiemy, że ich domena to ninja i w chwili rejestracji nie warta była nawet reg fee, domena to tylko jeden z klocków układanki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz o budżecie firmy i to że mogła zostać sprzedana za o wiele więcej, później o wartości. Czyli wartość domeny warunkujesz budżetem firmy która się zgłasza po domenę?

Jeśli wiesz kto się zgłasza po domenę, to na pewno jest tak, że od bogatego będziesz wołał więcej. To naturalne zjawisko.

Tak działają też w innych dziedzinach - np piłka nożna - ma znaczenie czy zawodnika chce kupić Real Madryt czy jakiś mały klub. W każdym przypadku cena za tego samego gracza na pewno będzie inna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, to, że firma wydała wtedy tyle na te domenę nie znaczy, że wydałaby i 10x więcej. Na tamte czasy to była bardzo dobra cena a firma na pewno miała swój budżet maksymalny jaki mogła przeznaczyć na domenę. To, że ich pomysł biznesowy się sprawdził i osiagnęli sukces nie oznacza, że nie liczyliby się z groszem wtedy. Mocno watpię, żeby wydali 200 tys. na tę domenę.

 

w wypadku fly*pl przedstawiciel firmy w Polsce na dzień dobry otrzymał zielone światło , zezwalające mu na zakup tej domeny za kwotę 120K € . A że udało mu się ją wylicytować na Allegro za 20k PLN ;) .

 

Pięknie poczytać komentarze sprzed około 2 lat gdzie doświadczeni domainerzy nie dowierzali cenie i węszyli ustawkę. Pięknie bo widać jak rynek się przez tak krótki czas rozwinął. Dzisiaj taka cena by nikogo nie dziwiła, a wielu napisałby że tanio. Ciekawe jak spojrzymy na to za kolejne 2 lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w wypadku fly*pl przedstawiciel firmy w Polsce na dzień dobry otrzymał zielone światło , zezwalające mu na zakup tej domeny za kwotę 120K € . A że udało mu się ją wylicytować na Allegro za 20k PLN

 

odszczekuję zatem to co napisałem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pięknie poczytać komentarze sprzed około 2 lat gdzie doświadczeni domainerzy nie dowierzali cenie i węszyli ustawkę. Pięknie bo widać jak rynek się przez tak krótki czas rozwinął. Dzisiaj taka cena by nikogo nie dziwiła, a wielu napisałby że tanio. Ciekawe jak spojrzymy na to za kolejne 2 lata.

Nie wiem, czy to kwestia rozwoju rynku, czy po prostu kwestia świadomości sprzedającego i budżetu kupującego. Faktem jest jednak, że wśród części domainerów świadomość dwa lata temu była mniejsza, aczkolwiek dzisiaj też dziwią się sprzedażom za takie kwoty, a już nie powinni.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy to kwestia rozwoju rynku, czy po prostu kwestia świadomości sprzedającego i budżetu kupującego. Wśród części domainerów świadomość dwa lata temu była mniejsza, aczkolwiek dzisiaj też dziwią się sprzedażom za takie kwoty, a już nie powinni.

Może masz rację, jak spojrzeć na listę Daniela (Daniel Dryzek) to widać, że najwięcej zarobili Ci, którzy byli najbardziej na to przygotowani, a znaczna część domen z pewnością mogłaby się drożej sprzedać gdyby sami domainerzy byli bardziej pewni wartości swoich domen i mogli sobie pozwolić na twardsze negocjacje.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym sprzedał fly.pl za 20k nawet dziś. Oczywiście nie mając wyżej przytaczanych informacji do których dostęp mają nieliczni. Zwyczajnie na zasadzie: mam fly.pl, ktoś tam się po nią zgłasza – kwota 20k netto za tę domenę by mnie satysfakcjonowała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i po co odkopywać taki stary temat ;) W 2007 roku rynek wyglądał zupełnie inaczej i nie ma co się dziwić reakcji na taką sprzedaż. Domaining na nowo narodził się w 2008 roku i wtedy to już jak lawina wszystko ruszyło. Dziś żadna kwota nie dziwi, dziwią za to średnie domeny sprzedane za duże kwoty. Ale za jakiś czas i one nie będą dziwić, bo z powodu deficytu na rynku wolnych domen, adresy te uzyskają status ciekawego generyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że po prostu więcej się mówi o transakcjach sprzedaży domen i podaje się kwoty. Dlatego mniej się ludzie dziwnią. Przecież wcześniej też sprzedawały się domeny i to za konkretne kwoty.

 

Od dawna powtarzam: trzeba doceniać swoje domeny. Wykorzystujcie wiedzę o sprzedaży innych domen w negocjacjach z klientami.

 

Ostatnio miałem przypadek, że klient reprezentujący sporą firmę zaproponował mi 150 zł za przeciętną domenę 3-literową. ;) Zaproponowałem swoją cenę, 6500 zł netto, po czym naczytałem się, że chyba z konia spadłem, że jestem mało poważny, itd.

W odpowiedzi przesłałem mu listę swoich sprzedaży domen 3-literowych i zaczęła się zupełnie inna rozmowa.

 

Jeśli ma się dojścia do możliwości klienta, jego budżetu na zakup, to już zupełnie inna historia.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Natomiast, żeby było jeszcze ciekawiej to firma EasyGo.pl połączyła się kilka dni temu z Wakacje.pl można więc powiedzieć, że 3 firmy z czołówki na rynku sprzedaży wycieczek działają teraz razem.

Jeśli już wspomniałeś o Comvel Polska, to przypomnijmy, że obsługują też urlop.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×