Jump to content
si1ver

[AUKCJA] FLY.pl

Recommended Posts

Jeśli już wspomniałeś o Comvel Polska, to przypomnijmy, że obsługują też urlop.pl ;)

Ciekaw jestem jaki ruch generowany jest z przekierowań. Zacne domeny kierują do urlopy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak sie zastanawialem czysto teoretycznie ile np warta by teraz byla domena wakacje.pl gdyby byla wolna

 

1mln ??? 2 mln ???

Jak zrealizuję opcję, to może się dowiesz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak sie zastanawialem czysto teoretycznie ile np warta by teraz byla domena wakacje.pl gdyby byla wolna

 

1mln ??? 2 mln ???

gdyby była wolna to ok. 12 PLN za rejestrację ;)

 

....

pewnie coś koło miliona

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla bacznych obserwatorów są już widoczne ;) A za kolejne 5 miesięcy będą też widoczne dla mnie uważnych :P

 

Potwierdzam. Rzeczywiście, odnoszę wrażenie, że np. na Dropped można teraz przechwycić taniej wiele domen, o które kilka miesięcy temu walczono z większym zacięciem. Zmiany są wyraźne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wyceniam domen pod kątem budżetu nabywcy. Sprzedawałem już domeny do funduszy inwestycyjnych i dużych firm, gdzie doskonale znałem nabywcę a cenę oferowałem taką samą jak zaoferowałbym małej firmie jednoosobowej.

 

Chodzi tylko o to, żeby w przypadku takich domen jak fly.pl, znać jej wartość. Oczywiście łatwiej wyrokować to po latach od transakcji jak już wiemy jakie ma zastosowanie domena i kto ją kupił. To akurat była specyficzna domena, bo słowo "fly" raczej do polskich nie należy.. Jednak jest popularne, krótkie i jak pokazuje ostatnia sprzedaż domeny 3-literowej SELESA - już ze względu na to jest warta więcej. Ale sprzedaż odbyła się w innych czasach, więc nie ma co porównywać.

 

Cena domeny ZAWSZE jest uzależniona od sprzedawcy. Ktoś mógłby aed.pl sprzedać za 1000 zł a SELES sprzedał za 36600 zł. Bo wiedział jakie domena może mieć zastosowanie; kto może być jej nabywcą; mógł też sobie pozwolić na to, żeby jej nie sprzedać. To są ważne czynniki, które również kształtują cenę domeny na rynku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdyby była wolna to ok. 12 PLN za rejestrację ;)

 

....

pewnie coś koło miliona

 

 

wolna czyli niezagospodarowana

 

teraz wolna wakacje.pl to byloby sajensz fikszyn :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wyceniam domen pod kątem budżetu nabywcy. Sprzedawałem już domeny do funduszy inwestycyjnych i dużych firm, gdzie doskonale znałem nabywcę a cenę oferowałem taką samą jak zaoferowałbym małej firmie jednoosobowej.

 

Chodzi tylko o to, żeby w przypadku takich domen jak fly.pl, znać jej wartość. Oczywiście łatwiej wyrokować to po latach od transakcji jak już wiemy jakie ma zastosowanie domena i kto ją kupił. To akurat była specyficzna domena, bo słowo "fly" raczej do polskich nie należy.. Jednak jest popularne, krótkie i jak pokazuje ostatnia sprzedaż domeny 3-literowej SELESA - już ze względu na to jest warta więcej. Ale sprzedaż odbyła się w innych czasach, więc nie ma co porównywać.

 

Cena domeny ZAWSZE jest uzależniona od sprzedawcy. Ktoś mógłby aed.pl sprzedać za 1000 zł a SELES sprzedał za 36600 zł. Bo wiedział jakie domena może mieć zastosowanie; kto może być jej nabywcą; mógł też sobie pozwolić na to, żeby jej nie sprzedać. To są ważne czynniki, które również kształtują cenę domeny na rynku.

 

DD

 

 

Przecież sam zasugerowałeś że domenę można było sprzedać za 150tyś bo to i tak byłby niski koszt w budżecie obecnego już fly.pl. Sam też sprzedawałem domeny różnym funduszom czy dużym firmom zajmującymi się domenami i wiem że za polskie domeny pokroju fly.pl nie płacą 200k. Jest wręcz przeciwnie - oferują znacznie mniej niż potencjalni end userzy. Mówisz, że należy znać wartość domen. W takim razie proszę Cię abyś mi logicznie i racjonalnie wytłumaczył dlaczego domena fly.pl jest warta 200tyś zł skoro potencjalny kupujący nie ma wpływu na cenę. Jednak pomijając już twój następny unik powiedz mi dlaczego ta domena jest warta np 50tyś zł i czym się różni np od buy.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz, z wartością jaką dodała firma działająca pod domeną jest warta więcej, liczy sie tez potencjał. To normalne i to trzeba brac moim zdaniem pod uwagę przy wycenie, wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej dyskusji warto wspomnieć, iż wbrew teorii finansowej, cena domeny nie jest równa jej wartości, a jedynie kwocie wyrażonej w pieniądzu, jaką nabywca zgadza się zapłacić za daną nazwę, bazując na swojej wiedzy o domenach i ich znaczeniu dla biznesu. Dla uzyskania sukcesu, zarówno w roli kupującego jak i sprzedającego, nieocenione są także zdolność negocjacji oraz sztuka kompromisu - bez tych umiejętności, nawet posiadając dobre domeny (tu w roli sprzedającego), nigdy nie odniesiemy wymiernego sukcesu.

Dotyczy to zarówno kwestii zaniżania cen/wartości/kwot transakcji domen, jak i ich zawyżania.

 

--

AW

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak sie zastanawialem czysto teoretycznie ile np warta by teraz byla domena wakacje.pl gdyby byla wolna

 

1mln ??? 2 mln ???

 

Bez jaj ;) . Wakacje to wakacje. To "tylko" 2 miesiace w kalendarzu. Urlop, wczasy - moze kiedys by do 1 banki doszlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez jaj ;) . Wakacje to wakacje. To "tylko" 2 miesiace w kalendarzu. Urlop, wczasy - moze kiedys by do 1 banki doszlo.

 

Wakacje to minimum od maja do pazdziernika... oczywiscie lipiec i sierpien najwieksze oblozenie ale dodaj do tego first minute i zimowe wakacje (czyli ferie) wiec z 10 mc wyjdzie jak nic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież sam zasugerowałeś że domenę można było sprzedać za 150tyś bo to i tak byłby niski koszt w budżecie obecnego już fly.pl. Sam też sprzedawałem domeny różnym funduszom czy dużym firmom zajmującymi się domenami i wiem że za polskie domeny pokroju fly.pl nie płacą 200k. Jest wręcz przeciwnie - oferują znacznie mniej niż potencjalni end userzy. Mówisz, że należy znać wartość domen. W takim razie proszę Cię abyś mi logicznie i racjonalnie wytłumaczył dlaczego domena fly.pl jest warta 200tyś zł skoro potencjalny kupujący nie ma wpływu na cenę. Jednak pomijając już twój następny unik powiedz mi dlaczego ta domena jest warta np 50tyś zł i czym się różni np od buy.pl.

Masz rację a ja jestem w błędzie. Czy taka moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje? ;)

 

Dziękuję i dobranoc :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×