Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Informacja o cenie minimalnej

Recommended Posts

Mam postulat, żeby dodać do Regulaminu działu Handel i Ogłoszenia konieczność dodawania informacji, że aukcja ma cenę minimalną, jeśli ją faktycznie ma.

 

Wkurzające są te posty o aukcjach domen od 10 PLN. Po wejściu na aukcję dowiaduję się, że "cena minimalna wynosi **** PLN".

 

Najlepiej gdyby oznaczenie (np. CM, cena minimalna lub minimalna) było dodawane już w temacie wpisu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za!

Możecie mi za ten post odjąć z licznika postów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tutaj się muszę zgodzić z Tobą Danielu. Na DI powinno się podawać takie informację.

 

ZA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli Dropped.pl/Aftermaret.pl sądzi że więcej zarobi na aukcjach z ceną minimalną (1,50pln za dodanie takiej opcji do aukcji)niż na prowizji ze sprzedaży to szkoda ponieważ nawet już powoli odechciewa mi się przeglądać aukcje. Domeny warte max xxx zł są wystawiane za xx xxx zł, mam jedną aukcję z ceną minimalną ale trochę tego żałuję.

 

Powinna być pobierana opłata np. w wysokości 2-5% od ustalonej ceny minimalnej może trochę by to zmieniło na lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może po prostu zrobić osobny dział w Handel i Ogłoszenia dla aukcji z ceną minimalną? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
A może po prostu zrobić osobny dział w Handel i Ogłoszenia dla aukcji z ceną minimalną? :)

 

Trochę Danielu zaczynasz przesadzać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę Danielu zaczynasz przesadzać :)

Żartowałem przecież :)

 

Obserwuję po prostu ogłoszenia sprzedaży, gdzie sprzedawca nie pisze nic o cenie minimalnej, choć reklamuje aukcję "od 10 PLN". Czasem jakiś inny użytkownik forum dopisze tę informację. To po prostu nie fair tak zwodzić ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jestem za. A jak nie ma CM, czyli ceny minimalnej to wpisujcie BCM i mamy drugie Allegro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden wielki burdel robi się z tymi cenami minimalnymi, już coraz mniej przeglądam aukcje bo mi się po prostu nie chce.

 

Jestem za wprowadzeniem takiego czegoś w dziale Tylko aukcje:

 

Przejdź do listy wszystkich aukcji | Przejdź do listy zakończonych aukcji | Aukcje bez ceny minimalnej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeden wielki burdel robi się z tymi cenami minimalnymi, już coraz mniej przeglądam aukcje bo mi się po prostu nie chce.

Niestety masz rację. Cena minimalna może negatywnie wpływać również na ceny na aukcjach bez ceny minimalnej, bo po prostu część osób jest zniechęconych aukcjami "od 10 PLN", gdzie minimalna wynosi cztery iksy.

 

Z drugiej strony sam zacząłem "podejrzliwie" patrzeć na wszystkie aukcje z niską ceną, bo myślę, że są z ceną minimalną. Zresztą w wielu przypadkach mam rację.

 

Nie zalicytowałem w żadnej aukcji z ceną minimalną na AM i mam zamiar się tego trzymać. Myślę, że przynajmniej parę osób, które zwykle sporo licytuje, robi podobnie, bo też ich nie widzę w aukcjach z ceną minimalną.

 

Nadal uważam, że wprowadzenie cen minimalnych na Aftermarket.pl było nieprzemyślane. Ewentualne korzyści (kilka sprzedanych dzięki tej funkcjonalności domen) mogą być przyćmione przez straty, których bezpośrednio może nie być widać i ciężko je zmierzyć.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×