Jump to content
Sign in to follow this  
DD

MeetDomainers 2011 Warszawa

Recommended Posts

wygląda na to, że DomainMeeting naprawdę będzie większym spotkaniem...

=>Ankieta: MeetDomainers vs DomainMeeting

 

Faktycznie bardzo reprezentatywna liczbowo grupa :)

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualna lista 40 domen, które zostaną wystawione na aukcji MeetDomainers 14 października w Warszawie (nowe domeny na liście zostały pogrubione):

 

agencjarekrutacyjna.pl

andrzej.eu

apartamentywarszawa.pl

autoubezpieczenia.pl

babyshop.pl

boks.com.pl

chrupki.com

doradcy.com

drinki.pl

eksport.pl

fortepiany.com

gadżety.pl

gry.biz

hotels.pl

instruktorzy.pl

ipartner.pl

lekarze.biz

modnie.pl

mokotów.pl

ochroniarze.com

ogrodnictwo.pl

parasolki.pl

piłkaręczna.pl

prawo.biz

przetarg.com

psi.pl

randka.com.pl

salonspa.pl

smoczki.pl

smoleńsk.pl

soczi.pl

studiourody.pl

szkołarodzenia.pl

światfilmu.pl + swiatfilmu.pl

tablety.eu

tadeusz.pl

taniadrukarnia.pl

taniebiura.pl

ue.biz

wyprzedaże.pl

 

Ceny startowe i minimalne domen: 1 PLN. Wyjątki: hotels.pl 150 000 PLN, ogrodnictwo.pl 30 000 PLN.

 

Szczegóły dotyczące aukcji: http://meetdomainers.eu/aukcja

 

Przyjmowanie domen na aukcję zostało zamknięte. Wyjątek mogą stanowić domeny o bardzo dużej wartości, takich jak lekarze.pl, adwokaci.pl, startup.pl, informatyka.pl, pozycjonowanie.com itp. Jeśli masz taką domenę i chciałbyś ją wystawić na aukcję MD - zapraszam.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obowiązek dotarcia do KK leży też po stronie osoby, która wystawia swoje domeny na aukcji MeetDomainers. (...) Nie zapomnijcie ich poinformować, że domena będzie do kupienia ...

Obowiązek, obowiązkiem ale przypomniałem sobie sytuację z MD '09 w Warszawie gdy KK chciał licytować na aukcji jedną z moich domen.

Myślałem, że nawalił Michau ale później okazało się, że nie udało mu się to ponieważ nie przeczytał dokładnie wskazówek i założył konto w AM ale nie zarejestrował się dodatkowo na aukcję.

U mnie telefon wyciszony, support AM niedostępny online; siedział przy komputerze i stresował się tylko.

A gdy napisałem mu ile Freddy życzy sobie za nią tuż po aukcji, to zrezygnował :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem, że jest niezmieniona, gdyż nie liczyłem domen tylko przeczytałem, że "*Lista domen nie jest jeszcze zamknięta i może podlegać zmianom".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyjmowanie domen na aukcję zostało zamknięte. Wyjątek mogą stanowić domeny o bardzo dużej wartości, takich jak lekarze.pl, adwokaci.pl, startup.pl, informatyka.pl, pozycjonowanie.com itp. Jeśli masz taką domenę i chciałbyś ją wystawić na aukcję MD - zapraszam.

 

DD

 

A propos startup.pl pojawił się wpis na Antyweb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krytyka domeniarstwa w wykonaniu hazana w tym wpisie to niezły fail, chociaż lepiej że się sam pod tym podpisał a nie tylko rzuciłem temat jednemu ze swoich nowych redaktorów od apple który zjawiska internetowe ocenia poprzez rzut monetą. Niemniej jednak siła takiego wpisu może mieć spory wpływ na odbieranie aukcji, trochę szkoda.

 

Już wypowiadałem się negatywnie o wystawionych domenach, dowiedziałem się trochę o odrzuconych propozycjach i chociaż ciężko mówić za osoby trzecie to szokuje mnie wybranie smoczki.pl zamiast np. domeny dla inkubatorów które przecież będą obecne na konferencji.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
artykuł nieco chaotycznie napisany i lekko "nie pasujący" domeniarzom

Czas pokaże czy Grzegorz miał rację ale na szczęście na tym forum i poza nim są jeszcze tacy, którzy nie zawsze poddają się trendom i prądom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W artykule sama prawda. Startup.pl nigdy nie pojdzie za taką kwotę. Startups.pl (wraz z wypozycjonowanym serwisem mającym ponad 100 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie) poszedł za ~10.000 zł - i to jest o wiele lepsza nazwa niż startup.pl (przynajmniej dla serwisu ktory jest takim katalogiem, badz porusza taka tematykę). Jak ktoś myśli że otrzyma 20 razy wyższą kwotę za domenę startup.pl to jest zwykłym marzycielem :) Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już wypowiadałem się negatywnie o wystawionych domenach, dowiedziałem się trochę o odrzuconych propozycjach i chociaż ciężko mówić za osoby trzecie to szokuje mnie wybranie smoczki.pl zamiast np. domeny dla inkubatorów które przecież będą obecne na konferencji.

Wpisałeś anioly.pl i edytowałeś post, a ta domena przecież została wycofana przez właściciela domeny :) Chętnie bym ją przyjął na aukcję.

 

chyba to błąd, bo na stronie md jest, zę chodzi o

 

eksport.eu

 

a nie .pl

Mój błąd, już poprawiłem na stronie. Na aukcji znajdzie się domena eksport.pl od 1 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpisałeś anioly.pl i edytowałeś post, a ta domena przecież została wycofana przez właściciela domeny :D Chętnie bym ją przyjął na aukcję.

 

 

Mój błąd, już poprawiłem na stronie. Na aukcji znajdzie się domena eksport.pl od 1 PLN.

 

DD

 

nie zaryzykuję z aniolami i angels'ami od zeta jednak :)

chyba że od 200 000 :) haha

 

a na poważnie to eksport.pl będzie ciekawa bitwa IMHO

 

ps. Daniel, mam pytanie technicznie czy będą kaucje brane od uczestników licytacji oraz czy będą oni jakoś weryfikowani ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zaryzykuję z aniolami i angels'ami od zeta jednak :)

chyba że od 200 000 :) haha

 

a na poważnie to eksport.pl będzie ciekawa bitwa IMHO

 

ps. Daniel, mam pytanie technicznie czy będą kaucje brane od uczestników licytacji oraz czy będą oni jakoś weryfikowani ?

Powinna być pobierana kaucja. ale moim zdaniem na troszkę innych zasadach niż obecnie w Dropped.pl

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem swoje 3 grosze do tekstu na Antywebie wydaję mi się, że tekst jest nieprecyzyjny i opiera się na skrajnych przypadkach do tego autor chyba nie do końca zna się na tematyce, którą podejmuje więc tekst wygląda jak zwykłe "hejtowanie".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na aukcji znajdzie się domena eksport.pl od 1 PLN.

 

DD

 

to mozna przygotowac nadwyzki finansowe na kilka domen :)

 

Powinna być pobierana kaucja. ale moim zdaniem na troszkę innych zasadach niż obecnie w Dropped.pl

dlaczego kaucja?

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bawią mnie komentarze na Antywebie zwłaszcza po oświadczeniu Grzegorza na facebooku.

 

Wysoki prób mojej tolerancji niektórzy potrafią przeskoczyć w kilku akapitach komentarza.

 

Sorry ale AW będzie moderowane (olewam odsłony i kręcenie małych wojenek.) i jeśli ktoś nie potrafi używać argumentów, być kulturalny w stosunku do innych i trzymać nerwów na wodzy to nie ma co liczyć na to, że podyskutuje sobie na AW.

 

Internet jest duży i na pewno taka osoba znajdzie wielu interlokutorów na podobny poziomie.

 

Z komentarzy o ostatni to mój faworyt

 

Największy debilizm jaki widziałem to przechwytywanie prostych z nazwy domen jak najszybciej się da i wystawiania ich za kup teraz za duże sumy.

Miałem domenę przez 2 lata. Premium.pl Bojczuka ją przechwyciło i wystawiło uwaga za 350 pln. Nazwa w ogóle nieatrakcyjna, page rank równy zero. W ogóle strona nie była dobrze pozycjonowana. Na 3 dni przez końcem cena zeszła do 100 pln. Powiem tak, że ta domena powinna trafić z powrotem do puli i być dostępna za 9,90 pln za pierwszy rok.

 

Jeżeli Premium zamierzało ja sprzedać za 350 pln to znaczy że szuka debila, jelenia jak zwał tak zwał. Podobnie jest z właścicielem domen z nazwą startup. Kupił tanie i teraz chce się bardzo wzbogacić. Ponadto ja nie uznaje jak ktoś kupuje domenę a później ją dalej przekazuje. Wg mnie domenę kupuje się aby stawiać serwis ! Domena to reklama, narzędzie w biznesie.

 

W taki sposób proszę zobaczyć jakie jest dno przy rejestrowaniu ? nawet moje nazwisko jest już zaklepane przez kogoś (dokładniej Michau Enterprise) i nieużywane. Nie jest ono popularne ? Ktoś po prostu trzyma bo myśli, że ja albo ktoś niby odkupi za kilka stów.

 

Rynek domen w Polsce jak dla mnie to wielki bajzel.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z komentarzy o ostatni to mój faworyt

 

Autor tego komentarza, chociaż zapewne sam o tym nie wie, wyraźnie tęskni za socjalizmem. W słusznie minionych czasach modne było słowo "spekulant", tych szkodników tropiły inspekcje robotniczo-chłopskie (tzw. IRCHA), a do więzienia wsadzano, a przynajmniej próbowano wsadzać, człowieka, który kupował bułki w jednym mieście, a sprzedawał (o zgrozo! drożej) w innym.

Domeny też wredni spekulanci (jakiś Michau) chcą sprzedawać za 350 PLN, podczas gdy każda domena powinna kosztować 9,90 PLN. Tak powinno być i już!

Smutne jest to, że takie opinie jeszcze gdzieś funkcjonują, tak jakby teraz był rok 1983.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny też wredni spekulanci (jakiś Michau) chcą sprzedawać za 350 PLN, podczas gdy każda domena powinna kosztować 9,90 PLN. Tak powinno być i już!

 

Dlaczego domena wogóle ma kosztować? To jest przecież coś czego naprawdę nie ma, nikt tego nie musi pracą rąk zrobić ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny też wredni spekulanci (jakiś Michau) chcą sprzedawać za 350 PLN,

W tamtym komentarzu chodzi akurat autorowi o Premium :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×