Jump to content
Sign in to follow this  
DD

MeetDomainers 2011 Warszawa

Recommended Posts

To ja poproszę.

Ostatnia promocyjna wejściówka z di.pl sprzedana.

 

P.S Jestem zasypany zgłoszeniami na aukcję, jak się odkopię, to się odezwę z kolejną pulą domen dodanych na aukcję.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem zasypany zgłoszeniami na aukcję

Można rzec, że to standard choć pewnie niektórzy woleliby przeczytać, że jesteście zasypywani zgłoszeniami chętnych do licytowania :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można rzec, że to standard choć pewnie niektórzy woleli przeczytać, że jesteście zasypywani zgłoszeniami chętnych do licytowania :P

poczytałem o MeetDomainers z 2010 i mam wrażenie, że w tym roku będzie

dużo więcej pieniędzy wydanych na aukcjach

Share this post


Link to post
Share on other sites
poczytałem o MeetDomainers z 2010 i mam wrażenie, że w tym roku będzie

dużo więcej pieniędzy wydanych na aukcjach

 

Po czym tak wnosisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obserwowałem bezpośrednio poprzednich MD ale z komentarzy wiem że był problem z licytatorem który sobie nie radził z tematyką domen (niewymawianie rejestru, brak informacji czy to IDN itd.) może zamiast wynajmować kogoś z doświadczeniem przy sprzedaży antyków warto by aukcje poprowadził ktoś kompetentny jednocześnie w zakresie domen i prowadzenia aukcji? Serio, bicie młotkiem nie jest takie trudne a przynajmniej nie byłoby na sali podbijania o 100zł gdy aukcja sięgnęła już średnich XXXXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewnie przecieki :P

Nie przecieki :P

Przeanalizowałem:

ceny/wartość transakcji domen: 2010/2011

dynamikę rejestracji .pl

oraz wziąłem pod uwagę fakt, że na rynku obrotu wtórnego radzi sobie dobrze

coraz więcej podmiotów

Jeżeli na MD 2011 będzie więcej podmiotów z branży:

Graficy, SEO/SEM ... obrót powinnien być 2x większy

Oczywiście nie "naganiam".

Moich domen tam nie będzie bo portfolio mam za skromne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja, na której będą licytowały tylko osoby z kręgu tego forum, może być mniej interesująca bo prawda jest taka, że tutaj większość osób ma ograniczone możliwości inwestycyjne.

A formuła finansowania tego typu zakupów wymaga posiadania nie tylko przekonania co do wartości domeny ale także nadwyżek gotówkowych.

Nie wiem jak i czy aktywnie działa DDfund ale obawiam się, że bez kapitału zza granicy i bez wcześniejszej promocji spotkania wśród krajowych, poważnych inwestorów, aukcja może nie przynieść rekordowych wyników.

To co może ją troszkę nakręcić, to cena startowa w wys. 1 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja, na której będą licytowały tylko osoby z kręgu tego forum, może być mniej interesująca bo prawda jest taka, że tutaj większość osób ma ograniczone możliwości inwestycyjne.

Zgadzam się.

Dlatego rozwijam ten wątek.

Oczywiście wśród Forumowiczów są duzi gracze ale jest ich kilku

i nie potrzebują MD , żeby kupować i sprzedawać swoje domeny.

Ważny jest kapitał z zewnątrz i DD chyba się z tym zgodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista domen wstępnie zaakceptowanych na aukcję MeetDomainers w Warszawie:

(cena startowa i minimalna poniższych domen wynosi 1 PLN, za wyjątkiem hotels.pl: 150 000 PLN)

 

agencjarekrutacyjna.pl

apartamentywarszawa.pl

babyshop.pl

chrupki.com

doradcy.com

drinki.pl

fortepiany.com

hotels.pl

instruktorzy.pl

modnie.pl

mokotów.pl

ochroniarze.com

parasolki.pl

prawo.biz

przetarg.com

psi.pl

salonspa.pl

smoczki.pl

soczi.pl

studiourody.pl

światfilmu.pl + swiatfilmu.pl

tadeusz.pl

taniadrukarnia.pl

taniebiura.pl

ue.biz

wyprzedaże.pl

 

*Lista domen nie jest jeszcze zamknięta i może podlegać zmianom.

 

Jeśli wydaje Ci się, że masz domeny ciekawsze niż te powyżej i chciałbyś je wystawić na aukcji MD od 1 PLN, czekam na Twoje zgłoszenie: meetdomainers.eu/aukcja

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie spodziewał się dwóch bizonów :) ue.biz jest bardzo, bardzo dobre, jedna z ciekawszych propozycji na MD choć ciekawszy byłby oczywiście eu.biz! Co do reszty to jestem zszokowany bo IMHO niektóre nie przedstawiają wartości dla domainerów (babyshop, swiatfilmu...) albo nie przedstawiają wartości komercyjnej (soczi.pl - wiem, kurort ale złotepiaski były od tej domeny wielokrotnie lepsze a sprzedały się za ~500zł) Sprzedaże samych IDNów może pozytywnie zaskoczą o ile ktoś dokupi je do kompletu... domeny .com to natomiast promocja czyjego rejestru bo na pewno nie ccTLD by nask ;) dziwi brak .eu - zabrakło ciekawych keywordów?

 

Nie będę jojczyć że moje się nie załapały ;) EDIT: Ktoś mi na PW napisał że jestem zawistny - otóż absolutnie NIE w tym rzecz, nie wiem JAKIE domeny poza wybranymi trafiły do "osądzenia" więc ciężko wyrokować, może idea by społeczność wybierała nie była taka zła?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
.....Co do reszty to jestem zszokowany bo IMHO niektóre nie przedstawiają wartości dla domainerów .....

 

Bo MD to impreza nie dla domainerow jako kupujących tylko jako sprzedających. Ale zakupy przez domeniarzy są dopuszczone :)

 

Domeny które przedstawił DD zapewne były do kupienia wcześniej więc jesli domainer by był zainteresowany to by do niej dotarł.

Tu raczej chodzi o dotarcie do innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lista domen wstępnie zaakceptowanych na aukcję MeetDomainers w Warszawie:

(cena startowa i minimalna poniższych domen wynosi 1 PLN, za wyjątkiem hotels.pl: 150 000 PLN)

DD

Spodziewałem się lepszych domen.

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tez ale nie musiałes kopiowac calej tej listy zeby to oznajmic...

Naganę dla trzyliterowe odbieram jako pochwałę dla siebie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spodziewałem się lepszych domen.

Ja jestem zadowolony z jakości domen, szczególnie zważywszy, że są od 1 PLN. Z drugiej strony oczywiście chciałbym, żeby domeny były jeszcze lepsze. Problem jest taki, że osoby, które mają w swoich portfolio naprawdę dobre nazwy, na MD zgłaszają bardzo słabe (na szczęście są też wyjątki). Boją się zaryzykować, że ich dobra domena sprzeda się za mniej niż oczekują. Ja to rozumiem i szanuję, ale niestety nie mogą w takiej sytuacji liczyć na wystawienie swoich nazw.

 

Aukcja MeetDomainers jest raz na rok i padają na niej rekordowe sprzedaże, a czasami też okazyjne zakupy. Ja na Waszym miejscu zaryzykowałbym wystawienie chociaż jednej dobrej domeny ze swego portfolio, bo przecież nie trzeba od razu ryzykować dziesięcioma. Ale decyzja jest Wasza i nie mogę Was do niej zmusić :) Listę domen na aukcję kształtują zgłaszający, a nie ja ;) Z wyjątkiem oczywiście paru domen, które sam zgłosiłem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
które to domeny, jeżeli wolno spytać?

ue.biz

parasolki.pl

apartamentywarszawa.pl

tadeusz.pl

mokotów.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×