Jump to content
Sign in to follow this  
thomaso

Energetyka.pl

Recommended Posts

Te wszystkie wyceny xxx.xxx PLN chyba są pod wpływem sprzedaży lista.pl :)

 

Estibot wycenia energetics.com na 5,900 USD, względnie powerengineering.com na 4,700 USD. A energetics.biz została sprzedana w 2007 za 988 USD.

 

Po prostu nie każda "ładna" domena jest od razu dużo warta. Nie każda branża nadaje się do masowego "zastosowania" w internecie. Energetyka to typowy biznes B2B, dlatego domena może być nawet na prv.pl :) energia.pl to już kategoria w stronę B2C, dlatego zgadzam się, że to już zupełnie inny pułap cenowy, chociaż branża "niby" podobna.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
15-20K na luziku.

 

Popieram. Myślę tu oczywiście o szybkiej transakcji na rynku.

W przypadku zainteresowania odpowiedniego klienta z branży należy raczej śmiało startować z ofertami na poziomie XXX.XXX.

W gruncie rzeczy nie oddałbym do KK za mniej niż 60-70k.

 

BTW, ogromne gratulacje wyczucia w zakładaniu opcji, takie domeny nie spadają codziennie :) . Bez większego zastanowienia można umieścić tę realizację w TOP 3 zrealizowanych opcji do tej pory. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzucacie tymi xx-ami, sto tysięcy, pół miliona, dwa miliony jak klient będzie miał dobry dzień :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To prawda, że wydają setki milionów na marketing - ale to idzie w promocję ich brandu a nie generyka. Tak samo jak Stihl nie promuje "wiertarki.pl", Coca-Cola "napoje.pl" a BP "benzyna.pl".

Nie wiadomo jak by się nazywały te firmy gdyby powstały teraz.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Energetyka to pojęcie bardzo popularne wśród ludzi pracujących w sektorze energetycznym. Praktycznie nie funkcjonuje inne pojęcie używane w rozmowach i w języku potocznym np. pracuję w energetyce, strajki w energetyce itp. Tu macie przykład wortalu, który zna każda osoba pracująca w "energetyce" - http://cire.pl/ Jest to największy i najpoczytniejszy serwis w polskim Internecie.

 

Budżety marketingowe są ogromne a większa ich część lokowana jest w w działania PR, sponsoring itp - generalnie działania wizerunkowe. Reklama stanowi mniejszość. Uważam więc, że jeśli któryś z koncernów będzie miał ambicje i plany być "ambasadorem" całego sektora i branży to zapewne sięgnie po tą właśnie domenę. A wtedy to "sky is the limit". Wszystko zależy wyłącznie od determinacji decydentów - bo praktycznie żadna kwota nie będzie poza ich zasięgiem.

 

Na koniec łyżka dziegciu... Świadomość internetowa jest w tej chwili wśród nich jeszcze bardzo marna i nie sądzę aby w najbliższej przyszłości można było oczekiwać jakiś rekordowych kwot. Ale czekają nas prywatyzacje, które sprowadzą kadrę menadżerską z zachodu. A wtedy sytuacja ze "świadomością" decydentów może ulec diametralnej zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0zł zakładając, że sąd na podstawie znaku słowno-graficznego domenę odbierze dla firmy ENERGETYKA Spółka z o.o. :) czego nie życzę.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
0zł zakładając, że sąd na podstawie znaku słowno-graficznego domenę odbierze dla firmy ENERGETYKA Spółka z o.o. :) czego nie życzę.

a.

Znaki słowno-graficzne w tym zakresie są nic nie warte. Liczą się znaki towarowe słowne. Zatem można spać spokojnie.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna domena. Jeśli chcesz szybko zarobić i pozbyć się "problemu" to opchnij jednemu z tych pytających za 15-20K :)

Jeśli nie chcesz teraz sprzedawać to trzymaj do bólu, aż trafi się poważny gracz i strzelaj setkami tysięcy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...... Dziś dosłownie zostałem zasypany zapytaniami, ale nikomu nie potrafiłem podać ceny kup teraz tej domeny.

 

I nic dziwnego - szum jest.

 

Powinieneś ją potrzymać minimum 1-2 lata i obserwować jakie dostajesz oferty - niech to będzie dla Ciebie wstępna weryfikacja.

Oczywiście może być że dostaniesz ofertę na 21 zł a następną za 10K [życie płata figle ;)]

A to czy wystawisz ją na giełdzie z wysoką ceną lub bez pozostawiam Tobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz tyle zapytań to ją... trzymaj.

Wszyscy sie rzucili z nadzieją, że kupią ją tanio.

Jak nie masz parcia na fundusze to czekaj na KK.

 

Witam, poprosiłbym o wycenę tej domeny:

 

Energetyka.pl

 

Dziś dosłownie zostałem zasypany zapytaniami, ale nikomu nie potrafiłem podać ceny kup teraz tej domeny. Będę wdzięczny za wszystkie wyceny i opinie, szczególnie od bardziej doświadczonych osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale dziwne posty, kompletnie nie zgadzam się z wycenami "kilka tysięcy". IMHO domena szałowa, na poziomie wspomnianych samochody.pl/napoje.pl/magazyny.pl.

 

Jedyny problem to ENERGETYKA Spółka z o.o. reszta potentatów może nie chcieć reklamować nazwy bezpośrednio kojarzonej z inną firmą.

 

Nie oddawaj jej tylko domainerowi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Nie mnie pouczać taką osobę i upominać, zapewne nigdy nawet nie zbliżę się do Twoich wyczynów, ale wydaje mi się, że zaniżasz i to o bardzo dużo jego domenę. Sam sprzedajesz domeny typu, np. niszczenie.pl za bajeczne jak dla nas kwoty, a dajesz sam kilka tysięcy za energetykę. Prawdą jest to, że z chęcią chciałbyś mieć taką domenę w swoim zbiorze, a za jakiś czas zobaczylibyśmy w dziale sprzedane: DD sprzedał domenę za średnio wysokie XX XXXzł daj szanse innym i nie zaniżajcie innym, bo sami pogrążacie tylko ten biznes starając się żywić mniej doświadczonymi domainerami.

 

Oczywiście nie umniejszam Twojej osobie i Twoim sprzedażom i uważam, że wyznaczasz nam granicę do której powinniśmy dążyć, a kwoty które uzyskujesz ze sprzedaży pozwalają nam się napawać optymizmem.

 

Ja obstawiam na połowę pomiędzy XXX XXX, a XX XXX.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna domena ale na twoim miejscu sprzedałbym ją w d2d za 15-20k a środki reinwestował w opcje (oczywiście mając twojego nosa :) ). To wydaje mi się lepszym wyjściem niż wyglądanie "tego jedynego".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nagle to pod diable. Trzymaj ją i czekaj na dobrą ofertę. Google pokazuje, że jest sporo witryn zawierających keyword "energetyka" w adresie a główny potencjalny klient ( Energetyka Sp.z.o.o.) dysponuje ładnym budżetem.

 

Jeśli Lista.pl sprzedała się za prawie 100k to Energetyka.pl też ma szansę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena(10 k to chyba żart...).

Nawet nie masz pojęcia ile warte są nowe technologie... :)

 

Tak naprawdę możesz zaśpiewać ile chcesz, nikt Ci jej nie wyceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

 

Nie mnie pouczać taką osobę i upominać, zapewne nigdy nawet nie zbliżę się do Twoich wyczynów, ale wydaje mi się, że zaniżasz i to o bardzo dużo jego domenę. Sam sprzedajesz domeny typu, np. niszczenie.pl za bajeczne jak dla nas kwoty, a dajesz sam kilka tysięcy za energetykę. Prawdą jest to, że z chęcią chciałbyś mieć taką domenę w swoim zbiorze, a za jakiś czas zobaczylibyśmy w dziale sprzedane: DD sprzedał domenę za średnio wysokie XX XXXzł daj szanse innym i nie zaniżajcie innym, bo sami pogrążacie tylko ten biznes starając się żywić mniej doświadczonymi domainerami.

 

Oczywiście nie umniejszam Twojej osobie i Twoim sprzedażom i uważam, że wyznaczasz nam granicę do której powinniśmy dążyć, a kwoty które uzyskujesz ze sprzedaży pozwalają nam się napawać optymizmem.

 

Ja obstawiam na połowę pomiędzy XXX XXX, a XX XXX.

 

Pozdrawiam

Domena warta 10 milionów PLN, poniżej tej kwoty nie oddawaj... tak lepiej?

 

Marzenia to jedno, realia to drugie. Pewnie, że jak ktoś ma czas, to może czekać 20 lat - może akurat ktoś się trafi z dobrą ofertą. Zawsze przecież może być tak jak z play.pl. Ludzie też wygrywają na loterii, ale czy to usprawiedliwienie, żeby grać w Lotto?

 

Podałem wyceny odpowiedników w .com. Jeśli uważasz, że .pl jest wielokrotnie bardziej wartościowa od .com (porównujemy angielskie słowo + .com i polskie słowo + .pl), to nie mam więcej pytań.

 

Życzę thomaso sprzedaży energetyka.pl za grube miliony - naprawdę. Ale poprosił o wycenę, więc napisałem swoje odczucia na ten temat. I naprawdę "nie zaniżam" wyceny, bo chcę podkupić tę nazwę - słowo :) Nie złożyłem oferty na energetyka.pl i nie mam zamiaru :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danielu piszesz o myśleniu życzeniowym a skąd więc fantazyjna wycena perły Twojego portfolio money.eu - 1 milion? Gdy law.eu zszedł poniżej 35k zł?

 

Ciężko dokonać oceny dobrego keywordu gdy jest tyle niewiadomych, nie oceniamy tutaj bezsensownej trzyliterówki czy domeny typu memy.pl tylko jeden z najpilniej strzeżonych skarbów nasku :) Oddanie korporacji (a tylko takie firmy mogą być tutaj KK imho) za kilka tysięcy to przestępstwo, no ale każda domena jest warta tyle ile klient chce za nią zapłacić, w tym przypadku IMHO też więc w tym temacie spierają się dwa fronty jeden mówi że lepiej sprzedaż ją za naście tysięcy i reinwestować, drugi mówi że warto poczekać na KK, IMHO zgodnie z tym starym chińskim przysłowiem na dobrego klienta warto i 10 lat poczekać :)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danielu piszesz o myśleniu życzeniowym a skąd więc fantazyjna wycena perły Twojego portfolio money.eu - 1 milion? Gdy law.eu zszedł poniżej 35k zł?

Podałeś jedną domenę - akurat najdroższą z mojego portfolio - jest to też chyba możliwie najgorszy przykład :) Inny rynek (bo globalny, a przynajmniej europejski (UE), czyli 500 milionów potencjalnych użytkowników, a nie 38 milionów), inny charakter słowa kluczowego (zdecydowanie B2C). Dlaczego nie podałeś 100 innych przykładów moich domen, które wyceniam na parę czy paręnaście tysięcy złotych, a które są porównywalne do energetyka.pl. Tak się nie wycenia domen. Przynajmniej ja tak nie robię.

 

Pod money.eu mam zresztą zamiar postawić międzynarodowy serwis - stąd cena zaporowa. Wielokrotnie o moich planach mówiłem.

 

Czy thomaso chce postawić portal pod energetyka.pl? Jeśli tak, to też dałbym zaporową cenę i nie przejmował się, że nikt jej nie chce kupić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko wypowiedzieć mi się na temat ceny tej domeny. Na pewno jest ona poza moim i myślę większości osób z forum zasięgiem.

Nie będę się też przerzucał iksami gdyż wszystko tutaj jest możliwe, a sprzedaże ostatnich dni wprawiły mnie w takie osłupienie, że biorę się za zwiększanie cen moich :):)

 

Z powyższych wypowiedzi najbardziej przychyliłbym się jednak do opinii lufthansy i nie spieszył z jej sprzedażą. Pośpiech to zły doradca, zwłaszcza w kwestii domen, a w szczególności już tych związanych z energią, które na pewno z roku na rok warte będą coraz więcej.

 

 

 

#EnergiaWiatrowa.com.pl

#EnergetykaWiatrowa.com.pl

#TurbinyWiatrowe.info

#ElektrownieWiatrowe.info

#ElektrowniaWiatrowa.biz

Share this post


Link to post
Share on other sites
A masz pewność, że nikt z dużych, rynkowych graczy nie próbował za przyzwoite pieniądze przejąć podobnej domeny do promocji swych produktów ? :)

 

Nie mam, ale zgaduję, że skoro się nie dogadaliście to bardzo im nie zależało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estibot wycenia energetics.com na 5,900 USD, względnie powerengineering.com na 4,700 USD. A energetics.biz została sprzedana w 2007 za 988 USD.

Danielu ale czy Ty tak poważnie z tymi wycenami? Bo już zwątpiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danielu ale czy Ty tak poważnie z tymi wycenami? Bo już zwątpiłem.

Daniel zapewne wykorzystuje Estibot również do wycen w Brokerdomen.pl

Np. takich jak money.eu :)

Chyba nie posądziłbyś go o to, że stosuje inne kryteria do swoich i cudzych domen, prawda ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×