Jump to content
Sign in to follow this  
Orsay

Czy opłaca się się kupić domenę z polskim znakiem?

Recommended Posts

Chciałam się was zapytać o sense kupienia domeny z polskim znakiem. Nie będę mówić co to za domena. Ma w nazwie ł, tak jak np. płacz. No i właśnie w narzędziu propozycji słów kluczowych zobaczyłam, że ten płacz ma więcej wyników wyszukiwania niż placz.

 

Dlatego właśnie chcę kupić domenę z ł niż l. Czy dobrze robię? Potrzebuję ten domeny, ponieważ chcę postawić na niej pewną stronę. Wydaje mi się, że ta domena z polskim znakiem jest lepszym rozwiązaniem niż z l. A wy jak myślicie?

 

Zauważyłam też, że ten wyraz, który ma być w domenie w pierwszych wynikach wyszukiwania wyświetla się z l. Ale jakbym właśnie kupiła z polskim znakiem domenę to bym miała chyba lepszą pozycję co? Bardzo proszę o odpowiedź.

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie w wyszukiwarce google wpisują słowa z polskimi znakami, ale w URL już bez, więc jeśli nie chcesz tracić ruchu to skorzystaj z porady networkera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ludzie głównie dostają się na stronę wpisując w wyszukiwarkę słowo. A innej domeny bez polskiego znaku nie mogę mieć bo chodzi mi o konkretny produkt. Na zakup dwóch domen mnie nie stać. To lepiej kupić bez polskiego znaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie - zrob przekierowanie 301 z IDN na nonIDN (albo odwrotnie-zalezy jakie logo bedziesz robila - z polska czcionka, czy nie) i po sprawie. Mnie np. byloby trudno ze sprzetu na ktorym teraz pisze wejsc na strone, ktora ma w adresie ł (musialem wlasnie zrobic kopiuj-wklej ;) bo nie mam polskich liter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to ma być właściwie mini stronka o konkretnym produkcie. To opłaca się kupować dwie dmeny po 15 zł na taką mini stronkę? Czy będę w stanie na niej zarobić aby mi się chociaż zwróciło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to ma być właściwie mini stronka o konkretnym produkcie. To opłaca się kupować dwie dmeny po 15 zł na taką mini stronkę? Czy będę w stanie na niej zarobić aby mi się chociaż zwróciło?

 

30 zł to chyba nie jest fortuna ;) Sądzę że jednak warto wydać te 30 zł na komplet IDN + nonIDN ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli stać Cię tylko na jedną to kup tę bez polskiego znaku bo inaczej będziesz tracić mnóstwo ruchu type-in.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli stać Cię tylko na jedną to kup tę bez polskiego znaku bo inaczej będziesz tracić mnóstwo ruchu type-in.

 

To kupię sobie na razie tę bez polskiego znaku a za dwa tygodnie z polskim co? Bo dzisiaj nie mam tyle kasy. To znaczy mam ale na rachunki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To kupię sobie na razie tę bez polskiego znaku a za dwa tygodnie z polskim co? Bo dzisiaj nie mam tyle kasy. To znaczy mam ale na rachunki ;)

 

Pytasz jakbyś o zgodę prosiła. Ja się zgadzam jakby co ;)

Tego IDN'a to weź sobie zarezerwuj chociaż :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To kupię sobie na razie tę bez polskiego znaku a za dwa tygodnie z polskim co? Bo dzisiaj nie mam tyle kasy. To znaczy mam ale na rachunki ;)

Jeśli nie ma być to domena na sprzedaż to może warto skorzystać z promocji u jakiegoś rejestratora. Np. Az.pl oferuje aktualnie 3 domeny .pl za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie ma być to domena na sprzedaż to może warto skorzystać z promocji u jakiegoś rejestratora. Np. Az.pl oferuje aktualnie 3 domeny .pl za darmo.

 

Tylko że ja mam serwer w linuxpl.com i byłyby problemy z przetransportowaniem z az do linuxpl.com chyba co?

 

A w tych domenach za darmo nie ma żadnego haczyka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko że ja mam serwer w linuxpl.com i byłyby problemy z przetransportowaniem z az do linuxpl.com chyba co?

 

A w tych domenach za darmo nie ma żadnego haczyka?

 

A po co chcesz transferować domenę do linuxpl.com ? Wystarczy dodać domenę w panelu linuxpl.com, w AZ.pl zmienić DNS'y na dns11.linuxpl.com i ns11.linuxpl.com i po problemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko że ja mam serwer w linuxpl.com i byłyby problemy z przetransportowaniem z az do linuxpl.com chyba co?

 

A w tych domenach za darmo nie ma żadnego haczyka?

Na 99% domeny w promocji Az.pl nie będą miały jawnych kodów Authinfo. Tylko po co je transferować do linuxpl.com? Wystarczy przypisać domenie odpowiednie DNSy.

 

Nie korzystałem z tej promocji i tym samym nie czytałem regulaminu ale w Az.pl chyba nie ma "haczyków" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie wiesz ile będzie kosztować przedłużenie tej domeny za rok? Czy to też za darmo? Bo w linuxpl.com przedłużenie kosztuje tylko 18 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie wiesz ile będzie kosztować przedłużenie tej domeny za rok? Czy to też za darmo? Bo w linuxpl.com przedłużenie kosztuje tylko 18 zł.

W linuxpl.com przedłużenie domeny na kolejny rok kosztuje 77.64 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie wiesz ile będzie kosztować przedłużenie tej domeny za rok? Czy to też za darmo? Bo w linuxpl.com przedłużenie kosztuje tylko 18 zł.

 

Gdyby odnowienie .pl'ki kosztowało 18 zł, to jeszcze dziś serwery linuxpl.com i hrd.pl (bo w rzeczywistości to oni obsługują domeny rejestrowane w linuxpl.com) zostałyby zawieszone z powodu dziesiątek tysięcy transferów domen ;) wg cennika linuxpl.com odnowienie .pl'ki to 77.64 brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na 99% domeny w promocji Az.pl nie będą miały jawnych kodów Authinfo.

Na 101% mają jawne ;)

 

Zastanawia mnie tylko, że jeśli ma to być nazwa produktu, to dlaczego domena leży/leżała jeszcze wolna z końcówką *pl (chyba, że chodzi o jakiś niszowy produkt)

 

Jak zarejestrujesz / zarezerwujesz, to się pochwal o jaką domenę chodziło.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę w linuxpl.com przedłużenie niektórych polskich domen kosztuje 18 zł. Zobaczcie sobie. Ja na własne oczy widziałam.

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie, okazuje się, że chyba tylko domeny z polskimi znakami są po 18 zł, inne są droższe.

A które domeny mają podobną wartość do pl a są tańsze? Czy warto wybrać domenę regonalną? Albo jakąś inną? Czy lepiej postawić stronę np. na interii? Chodzi o to aby strona dobrze się ustawiła w google.

Edited by Orsay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×