Jump to content
Sign in to follow this  
Paczus

Opinie na temat domeny.pl

Recommended Posts

Witam..

Posiadam kilka pytań do Państwa w związku z tym iż chce zarejestrowac kilka domen na sprzedaż.. Dokładnie chodzi mi o rejestratora Domeny.pl Czy ktoś miał z nimi doświatczenie i mógłby coś o nich napisac? Przeszukując topic nie znalazłem zbyt wiele na ich temat..

 

* Czy podczas zmiany abonamenta tworzą jakieś problemy?

* Jak wygląda u nich sprawa z cesją i zdobycia authinfo?

 

..(...)... Dodam iż interesują mnie domeny z różnymi końcówkami (PL,COM,COM.PL,EU,INFO) A teoretyczie przyszli (kupcy)abonameci domen bedą mieli konta w domeny.pl jak i u innych rejestratorów.. Czy rejestracja w domeny.pl to dobry wybór ? Czy polecacie kogos innego z ich konkurecji ? Prosił bym o wypowiedz osoby które miały bądz mają z nimi doświatczeie i jak to wszystko wygląda w ich przypadku...?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie na ich temat..;) Z góry dziękuję wszystkim tym którzy w sensowny sposób odpowiedzą w moim temacie.. Pozdrawiam

 

Edit:

Gdyby ktoś zarzucił, iż temat założony nie tu gdzie trzeba.. Temat założyłem tutaj ponieważ osoby chcące się dowiedziec czegoś na ich temat, szukają o nich opinii tutaj a nie w pytaniach i problemach... Na ten wzgląd uważam iż post widniec powinien w tym dziale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dno. Typowo skur****skie dzialanie na niekorzyść klienta, kruczki w umowach, drogie przedłużenia (.info była bodajże 139 zl ;) - nie wiem jak dziś).

NIE POLECAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy polecacie kogos innego z ich konkurecji ?

 

Pod względem przyjazności dla domeniarzy (rejestracja domen na sprzedaż), polecam active24 i dropped. Niedługo będę polecał inny serwis, ale póki co – niech mają. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pare zgrzytow mialem z domenytanio.pl a to chyba active24 ale ogolnie nie narzekam ;) wiekszych problemow nie mialem nigdy rowniez z rejestracjadomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zdecydowanie odradzam.

Szczególnie jeśli to domeny na sprzedaż, bo jak chcesz wytransferować domenę to musisz tylko dopłacać.

A istnieje także ryzyka, jeśli domena będzie niewypałem, to też będziesz musiał płacić.

Nie daj się zwieść "niskimi" cenami, i przeczytaj zawsze przed rejestracją regulamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj w Gazecie Prawnej był artykuł odnośnie niedozwolonych zapisów w regulaminach na przykładzie Domeny.pl .

 

Doigrali się. :rolleyes: Ciekawe tylko, czy artykuł zrobi na nich jakiekolwiek wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ale ich dopadli... Chciałbym zobaczyć teraz jakieś oświadczenie przedstawiciela domeny.pl w związku z tą publikacją - coś podejrzanie cicho siedzą :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doigrali się. :rolleyes: Ciekawe tylko, czy artykuł zrobi na nich jakiekolwiek wrażenie.

jesli bedzie okazja, mozna dopytac sie na konferencji a nastepny piatek ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haha ale ich dopadli... Chciałbym zobaczyć teraz jakieś oświadczenie przedstawiciela domeny.pl w związku z tą publikacją - coś podejrzanie cicho siedzą :rolleyes:

 

Nikt się nie ustosunkuje do tego, bo lepiej dla nich żeby to przycichło samoistnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt się nie ustosunkuje do tego, bo lepiej dla nich żeby to przycichło samoistnie.

 

Co prawda to prawda. W sumie i tak pewnie te wszystkie informacje nie docierają do przeciętnego użytkownika internetu, który po prostu chce zarejestrować sobie domenkę i raczej nie przegląda for internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co prawda to prawda. W sumie i tak pewnie te wszystkie informacje nie docierają do przeciętnego użytkownika internetu, który po prostu chce zarejestrować sobie domenkę i raczej nie przegląda for internetowych.

 

Tylko czy tacy ludzie mają prawo potem się skarżyć? Jeśli nawet nie zainteresują sie niczym związanym z daną firmą, w której chcą zrobić zakupy. Dużo osób ciągle ślepo wierzy wszelkim reklamą i może taka terapia szokowa przyczyni się do edukowania rynku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dobrze rozumiem, mogę wysłać do nich pismo, że nie zgadzam się z nowym regulaminem i powinni w tym momencie rozwiązać umowę?

Co wtedy się dzieje z usługami, domenami? Czy to dotyczy każdej usługi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotyczy to tych usług, dla których został zmieniony regulamin. A pismo nalezy wysłać poleconym do 8 lutego i zatrzymać potwierdzenie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dotyczy to tych usług, dla których został zmieniony regulamin. A pismo nalezy wysłać poleconym do 8 lutego i zatrzymać potwierdzenie

 

Ja się gubię w ich regulaminach. Czy chodzi o to

W przypadku zmiany Regulaminu świadczenia usług rejestracji i utrzymywania nazw domen internetowych, Abonent będący konsumentem ma prawo do wniesienia sprzeciwu w formie pisemnej, na adres siedziby Domeny.pl sp. z o.o., w terminie 14 dni od chwili opublikowania nowej wersji regulaminu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie sprzeciwu przed jego upływem.
?

 

k2n4, w takim razie rozumiem, że mogę wysłać to pismo odnośnie domeny, zarejestrowanej w kwietniu?

 

Pewnie robią to, żeby było zgodne z prawem, a i tak pewnie wszystkim zastosują "utrzymanie usługi na dotychczas obowiązujących zasadach"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, wysyłasz pismo dla domeny, którą zarejestrowałeś w kwietniu. gorzej jak zaprzestaną świadczenia ci usług i wezmą ci tą domenę... choć z drugiej strony skoro ją opłaciłeś na rok to nie wiem czy mają prawo to zrobić? chyba trzeba chłopaków z PIO popytać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogą i ją nawet wziąć :lol:

Obawiam się jednak, że będą stosować ten dopisek, że mają prawo do "utrzymania usługi na dotychczas obowiązujących zasadach"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niezła burza się rozpętała. W środowisku mającym cokolwiek wspólnego z domenami firma domeny.pl już jest spalona. Żenujące jest tylko to tłumaczenie Majerka - jakby chciał takimi tekstami pogrążyć jeszcze bardziej tą firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w dodatku oskarża forumowiczów optymalizacji.com o anonimowość, samemu się nie podpisując ;-) śmiech na sali. a te tłumaczenia pożałowania godne. zmarnowali taką fajną domenę ;-) smród po nich niestety będzie się ciągnął latami, choćby nie wiem jak próbowali to odkręcić.

chłopcy z domeny.pl - zajmijcie się czymś innym, dobrze radzę (może usługi "ochroniarskie"? ;-)) żart, żeby nie było hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×