Jump to content
marismo

Ile zarabia się na parkingu?

Recommended Posts

Miałem w namedrive trochę domen ale porezygnowałem, bo przychody były znikome w stosunku do liczby odwiedzin. Chciałbym popytać was, ile zarabia się w tej firmie i tym podobnych sedo itp.? Jeśli założymy, że poza parkingiem ktoś normalnie pracuje, nie kupuje tysięcy domen tylko kilkadziesiąt. Krótko mówiąc, ile zarabiacie, że chce wam się w tym uczestniczyć? Ewentualnie czy wiadomo, jakie są rekordowe stałe zarobki najlepszych domeniarzy lub jak sądzicie, ile można na parkingu zarabiać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale nie licz że ktos ci tu dokładnie opisze ile :lol:

 

...chyba, że będzie to domenowy młokos :)

 

- 9 euro od 01 do 20 maja na jednej domenie .pl ale właściwie przez przypadek, bo jak się okazało po dochodzeniu pewien sklep w pewnym mailingu błędnie został reklamowany z .pl zamiast z .com :lol:

- 1,06 euro przez 4 miesiące na literówkach ok 10 bardzo różnych domen :)

 

Po prostu: Doświadczeni domeniarze mają dobre generyki i ich literówki oraz dobre literówki serwisów internetowych -> do czego się nie przyznają, bo to cybersq.:D a żółtodzioby mają tylko ochłapy i mogą zarejestrować już tylko np. rzeczpspolita.pl, czy aaleseriale.pl :D

 

Średnio za klika mam 3-5 ojrocentów.

 

pozdrawiam

Żółtodziób:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

- 9 euro od 01 do 20 maja na jednej domenie .pl ale właściwie przez przypadek, bo jak się okazało po dochodzeniu pewien sklep w pewnym mailingu błędnie został reklamowany z .pl zamiast z .com :)

- 1,06 euro przez 4 miesiące na literówkach ok 10 bardzo różnych domen :lol:

...

Średnio za klika mam 3-5 ojrocentów.

 

pozdrawiam

Żółtodziób:)

 

:lol:

 

 

bardzo ładnie

 

ładna średnia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując na parkingu nie zwraca się kosz rejestracji, chyba że mamy domeny generyki typu lekarze.pl? O ile za 1 rok przęłknę 12 zł, o tyle na 50 zł na następne raczej niedużo domen na siebie zarobi. A nie ma sensu zakładać od razu opcji na znajomych na domenę, zanim sie nie przekonamy, że warto ją odnawiać (a w tym czasie ktoś może założyć opcję).

 

ps. doceniam, że ktoś się zdecydował podać realne stawki, a nie tylko chrzanić "tajemnica", "nikt ci nie odpowie", "to poufne" itp. Podejrzewam, że właśnie przez różnych krętaczy nabijających kliki (a śmiem twierdzić, że jest takich wielu, ale formalnie ani słowa na tym forum) - przez takich mamy tak niskie stawki za klikane reklamy, czyż nie jest tak?

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dużo zalezy od tematyki (kredyty,finanse,ubezpieczenia generalnie rzeczy na których potencjalni reklamodawcy zarabiają sporo przez co jest duża konkurencja i cena za klik jest wysoka)

 

 

 

 

przy literówkach tez trzeba mieć szczeście

 

mam kilka tego samego portalu o poodbnym ruchu i reklamach jedna zarabia a druga nie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno... Optymalizując witrynę (bez tego ani rusz) warto zobaczyć jak wygląda strona pod różnymi przeglądarkami. Na przykład u mnie FF, Chrome i Opera mają poblokowane potencjalnie niebezpieczne elementy (myślę, że większość tak ma), co powoduje, że wiele elementów nie jest wyświetlana na stronie parkingowej, więc gdy potencjalny klikacz wchodzi na stronę widzi tylko część reklam, lub nie widzi nic oprócz napisu "privacy policy" :) Gdy testuję stronę często też używam IE, bo ten siedzi goły w systemie i nic nie blokuje - wtedy widzę całość wyświetlanych elementów. Podsumowując: należy tak optymalizować parkingi, by wszystkie elementy były wyświetlane pod różnymi przeglądarkami.

 

EDIT: kliknięcie może być warte 0,00?

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: kliknięcie może być warte 0,00?

 

To jest zaokrąglenie, bo faktycznie to może być 0,003 ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wlaśnie zarobiłem moje pierwsze 0.11USD ;) Wzoraj pierwszy raz zaparkowałem domeny no i proszę, dojną krówką okazała się domena błotnik.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja wlaśnie zarobiłem moje pierwsze 0.11USD ;) Wzoraj pierwszy raz zaparkowałem domeny no i proszę, dojną krówką okazała się domena błotnik.pl ;)

 

oby dziś nie zmieniło się na 0,01$ :) bo potrafi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja:

 

Okres 1-25 maja

Liczba domen 98 (80% to testy)

 

Przychody 10.50€

Odsłony 1308

Kliknięcia 195

CTR % 14.91

PPC 0.05

RPM 8.03€

 

W tym jedna domena zarobiła 9,19€ , miała 751 odsłon i 171 kliknięć. (więc 97 moich domen to parkingowa lipa :) )

 

 

 

pozdr.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkowanie domen to juz historia.

W tej chwili wiecej zarobisz stajac gdzies przy krawezniku gdzie parkuja samochody i bedziesz bral pieniadze za "pilnownie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parkowanie domen to juz historia.

W tej chwili wiecej zarobisz stajac gdzies przy krawezniku gdzie parkuja samochody i bedziesz bral pieniadze za "pilnownie"

to pocieszające ze wciaz pojawiaja sie takie opinie. Im wiecej takich stwierdzen tym latwiej znalezc cos ciekawego zarabiajacego na parkingu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parkowanie domen to juz historia.

W tej chwili wiecej zarobisz stajac gdzies przy krawezniku gdzie parkuja samochody i bedziesz bral pieniadze za "pilnownie"

kwesia dobrej domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście zdziwiłem się, kiedy ostatnio przychody z parkingu całkiem znacznie wzrosły... ale może to tylko przejściowo.. :unsure:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parkowanie domen to juz historia.

W tej chwili wiecej zarobisz stajac gdzies przy krawezniku gdzie parkuja samochody i bedziesz bral pieniadze za "pilnownie"

Zgadzam się. Użytkownicy znają już chyba wszystkie szablony parkingów, a gdy widzą domenę zaparkowaną mówią 'nie ma takiej domeny'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście zdziwiłem się, kiedy ostatnio przychody z parkingu całkiem znacznie wzrosły... ale może to tylko przejściowo.. :unsure:

DD

 

trend jest raczej odwrotny

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jakie domeny nadają się na parking? prosze o przykłady ?

 

to moje przykłady i ktore znich sa na parking dobre?:

 

baza-noclegowa.pl

bazanoclegowa.pl

 

fajne laski.pl

 

laski.pl

 

??

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jakie domeny nadają się na parking? prosze o przykłady ?

Każda domena nadaje się na parking kiedy generuje ruch.

to moje przykłady i ktore znich sa na parking dobre?:

 

baza-noclegowa.pl

bazanoclegowa.pl

 

fajne laski.pl

 

laski.pl

 

??

Nikt nie jest czarodziej i nie ma szklanej kuli jak zaparkujesz na parkingu to się dowiesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×