Jump to content
igogel

Znak handlowy a domena

Recommended Posts

Jestem w posiadaniu znaku handlowego. Chwile po sprawdzeniu domeny w AZ.pl juz byla zajeta - podejrzewam, ze pracownik AZ mogl przejac. Czy moze mi ktos doradzic w jaki sposob szybko mozna rozpoczac postepowanie przejecia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem w posiadaniu znaku handlowego. Chwile po sprawdzeniu domeny w AZ.pl juz byla zajeta - podejrzewam, ze pracownik AZ mogl przejac. Czy moze mi ktos doradzic w jaki sposob szybko mozna rozpoczac postepowanie przejecia?

 

Nie wiesz że domenę się rejestruje jak jest wolna? tym bardziej swój znak handlowy. Nie szukaj spisku w pracownikach firmy AZ, może komuś również spodobała się nazwa Twojego TM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem w posiadaniu znaku handlowego. Chwile po sprawdzeniu domeny w AZ.pl juz byla zajeta - podejrzewam, ze pracownik AZ mogl przejac. Czy moze mi ktos doradzic w jaki sposob szybko mozna rozpoczac postepowanie przejecia?

 

Coś widzę ostatnio wszyscy węszą spisek na spisku w AZ.pl, może to przez tą reklamę z Zorro :)

 

A co do Twojej sprawy to miałem już przypadek, że w tym samym momencie co ja rezerwowałem domenę została ona zarezerwowana przez kogoś innego. Było to po emisji materiału w telewizji i najwidoczniej nie ja jeden go oglądałem :lol:

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś widzę ostatnio wszyscy węszą spisek na spisku w AZ.pl, może to przez tą reklamę z Zorro :)

 

A co do Twojej sprawy to miałem już przypadek, że w tym samym momencie co ja rezerwowałem domenę została ona zarezerwowana przez kogoś innego. Było to po emisji materiału w telewizji i najwidoczniej nie ja jeden go oglądałem :lol:

 

taa tyle, zenasz produkt byl calkowicie nowy na rynku, a jego nazwa dosc malo pradopodobna do przypadkowego trafienia

Share this post


Link to post
Share on other sites
taa tyle, zenasz produkt byl calkowicie nowy na rynku, a jego nazwa dosc malo pradopodobna do przypadkowego trafienia

mogłeś zarezerwować domenę (to nic nie kosztuje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co to jest ten "znak handlowy" i gdzie go trzymasz?

Jestem w posiadaniu znaku handlowego. Chwile po sprawdzeniu domeny w AZ.pl juz byla zajeta - podejrzewam, ze pracownik AZ mogl przejac. Czy moze mi ktos doradzic w jaki sposob szybko mozna rozpoczac postepowanie przejecia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znak handlowy to SM

znak towarowy to TM

zarejestrowany znak towarowy to ®

 

znak handlowy jest uznawany jako znak towarowy i na taki musisz mieć rejestrację w UPRP albo OHIM.

Jeżeli nie jest to znak zawierający słowo opisowe (opisujący przedmiot lub usługę/czynność) a na stronie pod rzeczoną domeną jest zawarta treść naruszająca klasy w jakich twój TM / SM uzyskał ochronę, to wtedy są podstawy do dalszego działania.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsza metoda, od razu rezerwować. Polecam kontakt mailowy do Pani Dyrektor akur@az.pl Udziela się na forum, jest chętna do pomocy i ew. wyjaśnień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

 

Dziękuję za wypowiedzi jeszcze raz zaznaczam, że pracownicy AZ.pl nie wykonują tego typu procedury.

 

Do Pana igogle napisałam właśnie mail, chętnie w mailowej korespondencji wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

 

Zawsze zachęcam do kontaktu ze mną pod adresem: akur@az.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie w ten słoneczny dzień!

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

udalo mi sie skontaktowac z osoba, ktora zakupila domene. Niestety nie udalo mi sie zdobyc nazwiska ale jestem w trakcie odzyskiwania domeny.

 

Moje podejrzenie wynikalo z faktu, ze jest ona dosc rzadka i chwile po sprawdzeniu na stronie zostaja zarejestrowana - a jak sie pogugluje to da sie zauwazyc, ze to moze byc cos warta nazwa.

 

Znak jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×