Jump to content
Sign in to follow this  
vesp

ustawki na aukcjach

Recommended Posts

weryfikacja po koncie bankowym, po pierwszej nieoplaconej aukcji - zawieszenie konta, po trzeciej - kasacja i na czarną liste

 

 

też tak uważam, a pomysł jest Megalgala

 

pomysł jest ze świstaka :)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weryfikacja - popieram

 

Sorry, ale weryfikacja kont to strzelanie sobie w kolano. To SKUTECZNIE uniemozliwia klientom koncowym udzial w aukcjach.

Dokladnie to jest problemem SEDO i dokladnie dlatego przeprowadzam aukcje na Aftermarket, a nie na SEDO.

Korporacyjny klient koncowy i tak ma problemy ze zmieszczeniem sie w czasie i czesto przystepuje dopiero ostatniego dnia do aukcji, bo duzo czasu zajmuje przejscie wszystkich szczebli decyzyjnych, to dobrze jesli jeszcze zdazy wplacic kaucje, a weryfikacja trwa jeszcze dluzej, zarowno zebranie papierow u klienta jak i ich weryfikacja w serwisie, nie mowiac juz o DODATKOWEJ zaporze demotywacyjnej dla kupca.

 

Po co to komu? Ja nie widze absolutnie tego problemu. Nie zdazylo mi sie na Aftermarket ANI RAZU, aby moja aukcja nie zostala oplacona (jak na ironie losu zdazylo mi sie to juz na SEDO i to MIMO weryfikacji).

Kupuje tez czesto domeny w Aftermarket i jesli mi cena nie odpowiada to po prostu odpuszczam.

 

Na SEDO bylo WIELE przypadkow, gdzie bylo dwoch, trzech klientow mogacych zaplacic XX.XXX, a domena zostala sprzedana za XXX, bo klient nie zdazyl sie zweryfikowac, albo zapomnial sie zweryfikowac i dopiero sobie to uswiadomil, kiedy chcial zlozyc oferte przed koncem aukcji.

 

Do tego bylo wiele przypadkow, ze domena warta wysokie XX.XXX doszla do 9999EUR i stanela, bo licytujacy mieli weryfikacje, ale nie mieli weryfikacji premium i nie mogli dalej przebic, choc chcieli i mieli na to pieniadze...

 

Mysle ze wprowadzenie weryfikacji kont byloby duzym bledem strategicznym uniemozliwiajacym wysokie sprzedaze domen, praktycznie wykluczajacym instytucjonalnych klientow koncowych z gieldy. Osobiscie nie sadze, ze ludzie stojacy za Dropped pozwola sobie na ten blad, bo kilku ludzi na forum widzi wszedzie ustawki.

 

No chyba ze chcecie sprzedawac domeny tylko w zamknietym kregu doswiadczonych domeniarzy, miedzy soba, w transakcjach D2D...

 

Osobiscie bede walczyl, zeby nie wprowadzono weryfikacji kont, nie pozwole zepsuc tak dobrego narzedzia sprzedazy jakim jest Aftermarket. Obecne rozwiazanie jest optymalne i absolutnie nie widze potrzeby zeby to zmieniac.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, ale weryfikacja kont to strzelanie sobie w kolano. To SKUTECZNIE uniemozliwia klientom koncowym udzial w aukcjach.

Dokladnie to jest problemem SEDO i dokladnie dlatego przeprowadzam aukcje na Aftermarket, a nie na SEDO.

sedo przesadza z weryfikacją a weryfikacja premium to juz szczyt, dlatego nalezy to usprawnic maxymalnie

szybki przelew na 1pln powinien wystarczyc

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. SKUTECZNIE uniemozliwia klientom koncowym udzial w aukcjach.

 

Jesli klientowi zależy, bo zakładamy, że domena za xxxxxxx jest top i wie co robi, to nie będzie chyba robił fochów o szybką weryfikację. No chyba, że ktoś się panicznie boi, że klient może nagle wytrzeźwieć albo się opamiętać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli klientowi zależy, bo zakładamy, że domena za xxxxxxx jest top i wie co robi, to nie będzie chyba robił fochów o szybką weryfikację. No chyba, że ktoś się panicznie boi, że klient może nagle wytrzeźwieć albo się opamiętać :)

 

Nie chce Cie w zadnym wypadku obrazac, ale zejdz na ziemie.

Nie sprzedales chyba zbyt wielu domen klientom korporacyjnym za konkretne pieniadze.

Czasy komunizmu, gdzie ekspedjent byl krolem, bo mial towar odeszly do bambusa.

 

Ja mowie z doswiadczenia, nie interesuje mnie wishful thinking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce Cie w zadnym wypadku obrazac, ale zejdz na ziemie.

Nie sprzedales chyba zbyt wielu domen klientom korporacyjnym za konkretne pieniadze.

Czasy komunizmu, gdzie ekspedjent byl krolem, bo mial towar odeszly do bambusa.

 

Ja mowie z doswiadczenia, nie interesuje mnie wishful thinking.

 

Pewnie nie mam aż tyle doświadczeń co Ty, ale to może lepiej, bo mniej stresu, że klient z byle powodu się wycofa..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie nie mam aż tyle doświadczeń co Ty, ale to może lepiej, bo mniej stresu, że klient z byle powodu się wycofa..

 

Moze i tak jest, ale niektorzy patrza na domeny przede wszystkim pod katem biznesowym, jako narzedzie do zarabiania pieniedzy i nie moga sobie pozwolic na sentymenty. Mysle, ze Dropped tez do nich nalezy.

 

Ja osobiscie wole podjac ryzyko ze raz na jakis czas ktos nie oplaci aukcji (choc w aftermarket mi sie to do tej pory nie zdazylo), niz w kazdej aukcji przekonywac klientow o koniecznosci weryfikacji.

efekt weryfikacji: czesc klientow nie przystepuje do aukcji -> nizsze ceny przy wiekszym wkladzie pracy.

 

weryfikacja jet po prostu kontraproduktywna.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze i tak jest, ale niektorzy patrza na domeny przede wszystkim pod katem biznesowym, jako narzedzie do zarabiania pieniedzy i nie moga sobie pozwolic na sentymenty. Mysle, ze Dropped tez do nich nalezy.

 

Ja osobiscie wole podjac ryzyko ze raz na jakis czas ktos nie oplaci aukcji (choc w aftermarket mi sie to do tej pory nie zdazylo), niz w kazdej aukcji przekonywac klientow o koniecznosci weryfikacji.

efekt weryfikacji: czesc klientow nie przystepuje do aukcji -> nizsze ceny przy wiekszym wkladzie pracy.

 

weryfikacja jet po prostu kontraproduktywna.

Ja obstaję przy swoim - weryfikacja dla zainteresowanego klienta nie powinna być problemem. Rozumiem też teraz, że nie chcesz odstraszyć klientów nisko-średnio zainteresowanych ale za to podbijających :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja obstaję przy swoim - weryfikacja dla zainteresowanego klienta nie powinna być problemem. Rozumiem też teraz, że nie chcesz odstraszyć klientów nisko-średnio zainteresowanych ale za to podbijających :)

 

Jesli chcesz bawic sie w piaskownicy to baw sie, ale pozwol innym robic biznes.

Mysle, ze Ci, ktorzy domeny widza jako biznes i maja do czynienia z duzymi firmami jako klientami,

widza to tak samo jak ja i nie trzeba im tlumaczyc rzeczy oczywistych.

 

ps. Zbyt wiele pieniedzy stracilem w SEDO przez skutki uboczne weryfikacji, zeby obojetnie patrzyc,

jak ktos nieswiadomie psuje swoj wlasny biznes i moj przy okazji.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chcesz bawic sie w piaskownicy to baw sie, ale pozwol innym robic biznes.

Mysle, ze Ci, ktorzy domeny widza jako biznes i maja do czynienia z duzymi firmami jako klientami,

widza to tak samo jak ja i nie trzeba im tlumaczyc rzeczy oczywistych.

Dobrze już, dobrze, nie ma co się unosić, opowiadać o zabawach, mam rozwiązanie - poręczanie klientów we własnej aukcji. Można to robić za nich bezpośrednio w AM i po kłopocie, nie muszą się weryfikować. Może AM na to pójdzie

 

A tak w ogóle, to nie pozwalaj sobie. W twoim interesie leży brak weryfikacji a moim wręcz przeciwnie ale to nie powód aby pozwalać sobie na pewnego rodzaju wypowiedzi.

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś wspominalem o tym że moze rozwiązaniem bylo by to abym wystawiając aukcję mial mozliwość zaakceptowania lub nie osoby chętnej do licytowania.

Po mojej stronie by było ryzyko i staranna weryfikacja. Coś na wzór aukcji prywatnych. Ustawiam np sam kwotę zabezpieczenia lub stosuję inną nieopisaną metodę weryfikacji ktora mnie zadowala i akceptuję licytanta jesli uznam go za wiarygodnego.

I nie mam wtedy pretensji do AM/Premium itd tylko do siebie że dalem ciala. Lub wszystko jest ok i kolejny sukces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lufthansa są już aukcje prywatne, a twój pomysł do tego się sprowadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lufthansa są już aukcje prywatne, a twój pomysł do tego się sprowadza.

Najlepiej znaleźć rozwiązanie, które zadowoli spamujących po "korporacjach", by nie odstraszać nakłonionych do licytacji a jednocześnie da bezpieczeństwo w najpopularniejszych na serwisie aukcjach, gdzie nie wiemy kto jest z drugiej strony i weryfikacja poprzez serwis może wyeliminować lewe konta.

Może niech sprzedawca wskazuje klientów do weryfikacji.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym proponowal oddac krew, zlozyc plik dokumentow i uzasadnic koniecznosc posiadania domeny jesli ktos koniecznie chce kupic albo zarejestrowac domene, tak to bylo w starych dobrych czasach monopolu NASKU, bo kto to widzial, zeby kazdy mogl sobie rejestrowac albo kupowac domeny jak chce.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

panowie peace. pyskówki do niczego nie prowadzą ;)

 

irytujace ejst i nieopłacanie aukcji przez użytkowników, i podbijanie i nazbyt drobiazgowa weryfikacja czy progi zabezpieczeń

 

a jakiś sposób trzeba znaleźć

Share this post


Link to post
Share on other sites
panowie peace. pyskówki do niczego nie prowadzą ;)

 

irytujace ejst i nieopłacanie aukcji przez użytkowników, i podbijanie i nazbyt drobiazgowa weryfikacja czy progi zabezpieczeń

 

a jakiś sposób trzeba znaleźć

 

Rozwiazanie dawno jest znalezione i zaimplementowane na Aftermarket:

- kaucje, co zreszta juz odwodzi wielu kupcow od wejscia do aukcji

- kary za nieoplacenie aukcji

- oceny przy uzytkownikach

 

Do tego jest mozliwosc aukcji prywatnych, jesli ktos chce aukcjonowac tylko wsrod zaufanych klientow.

 

Ja juz w tej formie uwazam Aftermarket za bardziej restrykcyjny, niz jest to konieczne i wskazane.

Np. kaucje sa juz spora zapora "Co? Mamy wplacic 500EUR na konto jakiegos serwisu z Cypru nawet jesli nie wiadomo jeszcze, czy dostaniemy te domene?"

Wprowadzenie dalszych utrudnien coraz bardziej odstrasza powaznych klientow z pieniadzem (ktorzy sila rzeczy sa nowymi uzytkownikami gieldy) od przystapienia do aukcji.

 

Zrozumnie ludzie, ze serwis robi sie przez to coraz mniej uzywalnym, coraz mniej skutecznym narzedziem sprzedazy.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lufthansa są już aukcje prywatne, a twój pomysł do tego się sprowadza.

Fakt.

Zatrzymalem się na aukcjach prywatnych domen AM. Bo sam aukcji używam raczej do zakupów niż sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc gdybym nie dał linka na tamtym forum to cena na aukcji nie osiągnęła by pewnie nawet 50 zł . Ale widać ile osób potencjalnie zainteresowanych domeną może się zarejestrować i brać aktywny udział w aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdę mówiąc gdybym nie dał linka na tamtym forum to cena na aukcji nie osiągnęła by pewnie nawet 50 zł . Ale widać ile osób potencjalnie zainteresowanych domeną może się zarejestrować i brać aktywny udział w aukcji.

No i w sumie to się chwali. Chciałeś się pozbyć domeny za korzystną kwotę - proste. Nijak mi to nie pasuje do tematu "ustawki" bo to żadna ustawka nie jest! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×