Jump to content
Sign in to follow this  
michaelt

Łapanie .nl

Recommended Posts

Witam,

czy znacie jakiś serwis umożliwiający złapanie spadającej .nl? lub ewentualnie oferujący założenie opcji?

 

Wątpię, aby o domeną, którą chcę zarejestrować interesowało się więcej osób, więc nie musi to być mega-skuteczny serwis. Interesuje mnie również

czy istnieje programik, który zarejestruje za mnie spada .nl po okresie kwarantanny.

 

Dzięki za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mamy taki prywatny skrypcik ;) Wyślij domenę na PM, spróbujemy.

 

Witam, fajnie, że to właśnie Wy odpisaliście. Parę lat czekam na taką opcję w dropped.pl ;) W Holandii zarejestrowanych jest prawie 4,5 miliona domen na 16,5 miliona mieszkańców, to jest ponad 2 razy więcej jak domen .pl

Może chcielibyście odsprzedać kopię Waszego "prywatnego skrypciku"?

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, fajnie, że to właśnie Wy odpisaliście. Parę lat czekam na taką opcję w dropped.pl ;) W Holandii zarejestrowanych jest prawie 4,5 miliona domen na 16,5 miliona mieszkańców, to jest ponad 2 razy więcej jak domen .pl

Może chcielibyście odsprzedać kopię Waszego "prywatnego skrypciku"?

Pozdrawiam.

Skrypcik jest we wstępnej fazie alfa, więc na razie nawet nie nadaje się do odsprzedaży. W tej chwili zastanawiamy się nad wprowadzeniem przechwytywania .nl, rozważamy za i przeciw - decyzji jeszcze nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może zaczniecie łapać .com? Nawet "sekunda po" wystarczy na początek.

 

Przydała by się taka możliwość...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mamy taki prywatny skrypcik :) Wyślij domenę na PM, spróbujemy.

 

Witam, czy coś poszło do przodu z tym skryptem? Nadaj jestem zainteresowany... ale chyba opcji łapania enelek w dropped nie będzie (?) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcieli zrobić przyjemność konkurencji i oddali bez walki jedyne znaczące forum społeczności Inwestorów? Nie ma żadnej sensownej odpowiedzi (Michał napisał że to przez to że pb ma na di moderatora...), można domniemywać że nie chcieli tłumaczyć się z problemów dotyczących wypłat/płynności finansowej bądź innymi tymczasowymi problemami serwisu, pewnie istnieją też inne teorie, w każdym bądź razie jest to najgorsza decyzja wizerunkowa jaką firma mogła podjąć, przynajmniej w moich oczach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
najgorsza decyzja wizerunkowa jaką firma mogła podjąć
moim zdanie za daleko wysunięta myśl. Wolny wybór gdzie dyskutujemy lub/i jakie formy kontaktu z klientami wybieramy. Pomysł z mini-forum na facebook bardzo mi się podoba. Fajnie jest wiedzieć z kim się rozmawia - kontakty przestają być bezosobowe itd. i tpo jest duży plus... no ale każdy ma swoje zdanie ;) Pozdrawiam

 

P.s - i sorry za oftopa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Orientujesz się w rynku wtórnym .nl?

Możesz się podzielić jakims info?

 

a co Cię konkretnie interesuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

analogicznie w stosunku do .pl - jest mi ciężko odpowiedzieć, ponieważ nie zagłębiam się/analizuję rynku peelek. Jeśli miałbym spróbować na podstawie cen jakie osiągają polskie domeny na aukcjach np. aftermarket, to najbliższa prawdy będzie teoria 1eur=1pln ( mam na myśli d2d ) np. abcdef.pl = 300pln, to abcdef.nl = 300euro. Jeśli chodzi o generyki i inne domeny z "górnej półki" to ceny jakie proponuje się KK są dużo wyższe...czasami kosmiczne :P Probowałem wysłać kilka zapytań jako KK - powiedziałbym, że o "średnie domeny". Ceny z kosmosu i bardzo sztywny x % do zbicia. .nl w Holandii jest najbardziej pożądaną końcówką, poźniej długo, długo nic i dopiero .com, eu itd. Świadomość tego co to jest domena, rejestracja domeny, adres www oceniam tutaj bardzo wysoko ( na podstawie rozmów z wieloma osobami w różnym wieku ), ale pewnie w Polsce jest już tak samo, ponieważ domeny są wszędzie :P Na 16 milionów ludzi, zarejestrowanych jest prawie 5mln domen .nl

Share this post


Link to post
Share on other sites
analogicznie w stosunku do .pl - jest mi ciężko odpowiedzieć, ponieważ nie zagłębiam się/analizuję rynku peelek. Jeśli miałbym spróbować na podstawie cen jakie osiągają polskie domeny na aukcjach np. aftermarket, to najbliższa prawdy będzie teoria 1eur=1pln ( mam na myśli d2d ) np. abcdef.pl = 300pln, to abcdef.nl = 300euro. Jeśli chodzi o generyki i inne domeny z "górnej półki" to ceny jakie proponuje się KK są dużo wyższe...czasami kosmiczne :P Probowałem wysłać kilka zapytań jako KK - powiedziałbym, że o "średnie domeny". Ceny z kosmosu i bardzo sztywny x % do zbicia. .nl w Holandii jest najbardziej pożądaną końcówką, poźniej długo, długo nic i dopiero .com, eu itd. Świadomość tego co to jest domena, rejestracja domeny, adres www oceniam tutaj bardzo wysoko ( na podstawie rozmów z wieloma osobami w różnym wieku ), ale pewnie w Polsce jest już tak samo, ponieważ domeny są wszędzie :P Na 16 milionów ludzi, zarejestrowanych jest prawie 5mln domen .nl

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Jak odbywają się sprzedaże na rynku .nl do klientów końcowych i pomiędzy domainerami, przy wykorzystaniu którejś platformy, czy może są to transakcje bezpośrednio pomiędzy kontrahentami, np. z podpisaniem umowy sprzedaży?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co Cię konkretnie interesuje?

Grzegorz czuje bluesa domenowego i zapytał za mnie. :P

 

Rynek całkowicie mi nieznany. Więc każde info jest ciekawe.

 

Czy angielski keyword jest popularny w .nl czy tylko język rodzimy?

Czy znane są jakieś przyzwoite transakcje z tego rynku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×