Skocz do zawartości

bitcoinktos się w to "bawi"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1552 odpowiedzi w tym temacie

piranha

piranha

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 901 postów
zainteresowało mnie to bardzo

dziwna intrygująca sprawa

może ktoś ma jakieś doświadczenia??

::: moje domeny na aftermarket::: 

:::: złap domene:::: programy partnerskie ::: 

xtr

xtr

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 746 postów
Mam odpalone, do tej pory nie udało nam się nic wygenerować, podobno na zwykłych komputerach graniczy to z cudem. Na razie jako ciekawostka, możliwe, że w przyszłości się przyjmie, czemu kibicuję.

Na razie nic konkretnego za to też nic się nie kupi, nawet w Polsce.

piranha

piranha

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 901 postów

Mam odpalone, do tej pory nie udało nam się nic wygenerować, podobno na zwykłych komputerach graniczy to z cudem. Na razie jako ciekawostka, możliwe, że w przyszłości się przyjmie, czemu kibicuję.

Na razie nic konkretnego za to też nic się nie kupi, nawet w Polsce.

bo "kopac" powinna karta graficzna ma lepsze mozliwości

forum.bitcoin.pl

zastanawiam się czy nie zmontowac zestawu do "miningu" i nie postawic w pracy niech kopie 24h/d ;)

::: moje domeny na aftermarket::: 

:::: złap domene:::: programy partnerskie ::: 

szogun

szogun

webenable.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1558 postów
czytałem o tym wcześniej, trochę rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że wszystko byłoby fajnie gdyby nie jeden aspekt: cały projekt jest anonimowy, nie wiadomo kto w nim uczestniczy, kto go stworzył. możliwe, że już ktoś dysponuje 1/2 obiegu i manipuluje całym rynkiem.

poza tym trzeba mieć na prawdę mocny sprzęt, aby się to w to bawić...

Użytkownik szogun edytował ten post 02 June 2011 - 14:38

ProjektStronyInternetowej.pl -  Unikalne strony internetowe o dowolnym stopniu entropii. Sprawdź korzyści i przykładowe prace.
webenable.pl - strony WWW / e-commerce

Gość_Anubis_*

Gość_Anubis_*
  • Gość

możliwe, że już ktoś dysponuje 1/2 obiegu i manipuluje całym rynkiem.

Podobnie pomyślałem.

Poza tym, nie ma pewności czy to jutro będzie działać.

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4339 postów

I jak dziś Panowie podchodzicie do tego? Cena bije rekordy, gdybyście wtedy trochę "towaru" zakupili to... ;)

Jeżeli nie odpowiecie to domniemam, że w Waszym hotelu n Bora Bora nie ma internetu, bo po co on bitcoinowym milionerom ;)

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów
Jeszcze trochę powinno chyba iść w górę, ciągle pojawiają się w mediach nowe artykuły na temat bitcoina.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

deathmul

deathmul

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów

Będzie rosło, sporo będzie rosło...

Fajna sprawa z Bitcoinami  :P

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6987 postów

Będzie rosło i... dupnie pewnego dnia. Każda spekulacja tak się kończy, że 1% wysysa wszystko z 99% frajerów... a skoro przedmiotem spekulacji mogły być cebulki kwiatów, to dlaczego nie bity w światłowodach? Trzeba tylko wiedzieć, w którym momencie dołączyć.

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4339 postów

Raczej, w którym się odłączyć.

Dziś faktycznie media napędzają BTC, ale być może okaże się to całkiem sprawną alternatywą i gwarantem bezpieczeństwa (Cypr).

szogun

szogun

webenable.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1558 postów

I jak dziś Panowie podchodzicie do tego? Cena bije rekordy, gdybyście wtedy trochę "towaru" zakupili to... ;)

Jeżeli nie odpowiecie to domniemam, że w Waszym hotelu n Bora Bora nie ma internetu, bo po co on bitcoinowym milionerom ;)

Pamiętam jak swojego czasu jeden BTC stał chyba 33zł, nawet tego nie śledziłem... Jestem w szoku. 

ProjektStronyInternetowej.pl -  Unikalne strony internetowe o dowolnym stopniu entropii. Sprawdź korzyści i przykładowe prace.
webenable.pl - strony WWW / e-commerce

Grzesiek86

Grzesiek86

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 861 postów

Pamiętam jak swojego czasu jeden BTC stał chyba 33zł, nawet tego nie śledziłem... Jestem w szoku. 

Pierwszy raz dowiedziałem się o projekcie jak był po 21 zł za sztukę. Niecały rok temu. Bitcoin to moim skromnym zdaniem rewolucyjny pomysł :)

empireus

empireus

Jaskiniowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1843 postów

Niby fajna sprawa, ale zadowoleni są tylko sprytni admini, którzy "wydobywają" bitcoiny na nudzących się serwerach w firmie (oczywiście szef o niczym nie wie). Wydobywanie ich w domu to uciecha dla dostawcy prądu i ew producenta mocnych kart grafiki :)

Nie przepłacaj za przechwytywanie!
Wystarczy jeden klik!

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów

Będzie rosło i... dupnie pewnego dnia. Każda spekulacja tak się kończy, że 1% wysysa wszystko z 99% frajerów... a skoro przedmiotem spekulacji mogły być cebulki kwiatów, to dlaczego nie bity w światłowodach? Trzeba tylko wiedzieć, w którym momencie dołączyć.

W takim razie przed bitcoinem jeszcze długa droga:

"W 1623 r. pojedyncza cebulka najbardziej pożądanych odmian osiągała cenę nawet 1 tys. [/size]guldenów (średni roczny dochód w Niderlandach wynosił wtedy ok. 150 guldenów). Zdarzało się, że zamieniano nieraz tulipany za nieruchomości, ziemię czy bydło."[/size]

Niby fajna sprawa, ale zadowoleni są tylko sprytni admini, którzy "wydobywają" bitcoiny na nudzących się serwerach w firmie (oczywiście szef o niczym nie wie). Wydobywanie ich w domu to uciecha dla dostawcy prądu i ew producenta mocnych kart grafiki :)

Zwykłe serwery są chyba do tego zupełnie nieprzydatne, bo liczy się właśnie mocna karta graficzna, a serwery takich nie mają.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4339 postów

W takim razie przed bitcoinem jeszcze długa droga:

"W 1623 r. pojedyncza cebulka najbardziej pożądanych odmian osiągała cenę nawet 1 tys. [/size]guldenów (średni roczny dochód w Niderlandach wynosił wtedy ok. 150 guldenów). Zdarzało się, że zamieniano nieraz tulipany za nieruchomości, ziemię czy bydło."[/size]

To się rozmarzyłem. Oj by się działo, gdyby doszło takich kwot.

empireus

empireus

Jaskiniowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1843 postów

...

Zwykłe serwery są chyba do tego zupełnie nieprzydatne, bo liczy się właśnie mocna karta graficzna, a serwery takich nie mają.

A co szkodzi "po cichu" dołożyć jakiegoś swojego radka albo tesle? Poza tym, nowe Intele E5 (z AVX) nie są znowu takie słabe. Użycie zoptymalizowanego algorytmu/softu i można "wydobywać". :)

Nie przepłacaj za przechwytywanie!
Wystarczy jeden klik!

domainer

domainer

error

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4151 postów

Bitcoin legalnym środkiem płatniczym w USA

FINCEN ( The Financial Crimes Enforcement Network ) uznał, że obrót, jak i emitowanie zdecentralizowanej wirtualnej waluty z zamiarem wymiany jej na oficjalne środki płatnicze, zostanie podane koncesjonowaniu.

Państwo, koncesjonowanie, nadzór, nakazy i zakazy - won od wirtualnej waluty. Nie jestem w temacie, ale wydaje mi się, że taka waluta powstała po to, aby żadne państwo nie położyło na niej swoich łap. Wszelkie rządy, regulacje i politycy to całe zło tego świata i pewnie (na 100% tak będzie) politycy dla których dzisiejszy człowiek to tylko niewolnik pracujący na rozbuchane wydatki rządowe, zechcą regulacji i tysiąca spec zespołów i służb do monitorowania takiej waluty, żeby zrobić z niej tylko ciekawostkę lub coś, z czego można wyssać maksimum zysków. W takiej sytuacji coś takiego nie różni się od zwykłych nic nie wartych papierowych walut czy gorzej wirtualnych pieniędzy w banku. Mam wrażenie, że ktoś to nakręca, że ktoś na tym zarobi fortunę i że to będzie całkiem niezły wałek. 

Lepsze jest złoto albo domeny ;-)

thomaso

thomaso

Łowca okazji

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6449 postów

Raczej, w którym się odłączyć.

Dziś faktycznie media napędzają BTC, ale być może okaże się to całkiem sprawną alternatywą i gwarantem bezpieczeństwa (Cypr).

Pójdę o zakład, że wkrótce albo już pojawiają się długoterminowe lokaty w Bitcoin. ;-) Tylko, że ludzie powinni szukać jakiejś bardziej bezpiecznej alternatywy dla lokaty w bankach, a lokowanie długoterminowe oszczędności w Bitcoiny (np. na kilka lat lub nawet na rok) może doprowadzić do utraty bardzo dużych pieniędzy jeśli kurs któregoś dnia z jakiegoś na dziś nieprzewidywalnego powodu gwałtownie poleci w dół.

Nie ma zbyt wielu rzeczy, które mogą stracić przykładowo 50% wartości w jeden dzień - Bitcoin jest walutą "eksperymentalną" i kurs zależy od bardzo małej liczby czynników (głównie obecnie cenę Bitcoina dyktuje popyt i emocje, które mogą minąć) - spokojnie może się coś takiego stać. ;) Dlatego moim zdaniem najlepiej na Bitcoinie wyjdą ci, którzy kupowali lub "kopali" Bitcoiny, gdy cały system powstawał, a teraz na górce sprzedają z ogromnym zyskiem. Pozazdrościć tylko takiego wizjonerstwa (sam zainteresowałem się tematem jakoś gdy Bitcoin wchodził, ale w niego nie uwierzyłem). :/

Użytkownik thomaso edytował ten post 10 April 2013 - 12:54

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to" - Robert A. Heinlein

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów

Nie ma zbyt wielu rzeczy, które mogą stracić przykładowo 50% wartości w jeden dzień - Bitcoin jest walutą "eksperymentalną" i kurs zależy od bardzo małej liczby czynników (głównie obecnie cenę Bitcoina dyktuje popyt i emocje, które mogą minąć) - spokojnie może się coś takiego stać. ;) Dlatego moim zdaniem najlepiej na Bitcoinie wyjdą ci, którzy kupowali lub "kopali" Bitcoiny, gdy cały system powstawał, a teraz na górce sprzedają z ogromnym zyskiem. Pozazdrościć tylko takiego wizjonerstwa (sam zainteresowałem się tematem jakoś gdy Bitcoin wchodził, ale w niego nie uwierzyłem). :/

Gdybym sam kopał, albo kupił w okolicach $5, to pewnie sprzedałbym po kursie $50 bo nawet do głowy nie przyszłoby mi, że kilka miesięcy później będzie po $250.

PS. Na mtgox.com ponoć kilka tysięcy nowych osób czeka na weryfikację kont.

polmajk

polmajk

Żeglarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4065 postów
No ładnie. Pamiętam jak kolega gdzieś 2 lata temu zainwestował blisko 10k w BITCOIN'y.
Gdy zaczęło rosnąć, to jeszcze dokupił później.

Jeśli dalej je trzyma, to ładny zwrot z inwestycji się szykuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych