Jump to content

Recommended Posts

Jak to możliwe, że na mtgox kurs BTC jest o około 100 USD wyższy niż na innych platformach?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to możliwe, że na mtgox kurs BTC jest o około 100 USD wyższy niż na innych platformach?

 

DD

Bo wypłaty z mtgox wychodzą 2 mce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"AfterMarket.pl jako pierwszy rejestrator domen w Polsce zdecydował się wprowadzić możliwość płatności za pomocą wirtualnej waluty Bitcoin. Od dziś możecie płacić za wszystkie usługi dostępne w naszym serwisie!"

 

:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja tak sobie mysle (zreszta nie tylko ja ;) ) że teraz najlepiej prac kase na bitcoin i piora na maxa. Przy okazji ostro przetrzepią leszczy jak to zawsze bywa. Jednak z tej formy prania juz sie zboje nie wycofaja tylko po czasie zmienia cryptowalute ;) Więc zamiast w bitcoina lepiej lokowac w litecoin bo potencjał spory i co wazniejsze płynnosc duza. Pozostałe omijac. W sumie tylko czekac tez az chłopaki z city ( LONDYN ) sie rozkręca i dostana zgodę i tak balonik nadmuchają za wszyscy sie zdziwia a potem realizacja zysków i igła ;) Pytanie tylko gdzie my wtedy bedziemy i po jakiej cenie bedziemy mieli kupione nasze cryptowalutki ;)

 

" niektórzy lubią kiedy świat płonie "

Share this post


Link to post
Share on other sites

"AfterMarket.pl jako pierwszy rejestrator domen w Polsce zdecydował się wprowadzić możliwość płatności za pomocą wirtualnej waluty Bitcoin. Od dziś możecie płacić za wszystkie usługi dostępne w naszym serwisie!"

 

:)

Jak można zasilić tak panel. Jaki jest kurs, wg czego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można zasilić tak panel. Jaki jest kurs, wg czego?

 

Jedna domena jeden bitcoin :P

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy wiecie moze ile docelowo ma byc litecoin i namecoin?? Bitcoin ma byc 33mln monet i zamkniety zostaje proces wydobycia. Planowane jest to o ile sie nie myle na rok 2033. Czy posiada ktos podobne informacje na temat LTC i NMC.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd masz info o 2033? Z tego co wiem obecnie wydobyte jest około 50% z przewidzianych w przybliżeniu 21 mln, do 2016 ma być to już 75%, biorąc pod uwagę, że ilość zwiększa się w ciągu geometrycznym 100% zostanie osiągnięte dużo szybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd masz info o 2033? Z tego co wiem obecnie wydobyte jest około 50% z przewidzianych w przybliżeniu 21 mln, do 2016 ma być to już 75%, biorąc pod uwagę, że ilość zwiększa się w ciągu geometrycznym 100% zostanie osiągnięte dużo szybciej.

znalazlam na bitcoin.pl - policzyli to jakos ( oczywiscie jest to prognoza). Im wiecej osób wydobywa tym trudniej wydobyc i dłużej to trwa. Wiec na poczatku szło szybko a teraz coraz wolniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znalazlam na bitcoin.pl - policzyli to jakos ( oczywiscie jest to prognoza). Im wiecej osób wydobywa tym trudniej wydobyc i dłużej to trwa. Wiec na poczatku szło szybko a teraz coraz wolniej.

 

Dlatego mnie ta cała sytuacja z bitcoinem przypomina trochę grę komputerową. W dodatku jest jakaś hierarchia piramidowa (niczym w Amber Gold). Górnicy teraz są w gorszej sytuacji niż ci na początku, co się ustawili. W dodatku, kto i po co ustalił limity bitcoinów? Pewnie one wynikają z jakichś technicznych ograniczeń algorytmów. tylko jaki ma to sens? Dla mnie to po prostu gra o ograniczonej fabule, a im bliżej końca, tym napięcie bardziej rośnie ( i tutaj wykracza już nawet poza przestrzeń wirtualną).

 

A co, gdyby taki fejsbuk wprowadził swoją walutę i można było nią w jakiś sposób powszechnie płacić? Tak tylko sobie gdybam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co, gdyby taki fejsbuk wprowadził swoją walutę i można było nią w jakiś sposób powszechnie płacić? Tak tylko sobie gdybam.

 

No właśnie. Dlatego wydaje mi się, że możemy spodziewać się GoogleCoinów czy FaceCoinów. To by dopiero była masakra, kursy szybowały by w niebiosa a spółki miały by pewnie kilkukrotnie większe zyski z walut niż z normalnego biznesu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze jednak teraz górnicy sa w lepszej sytuacji bo cena jest wysoka. Wprawdzie 1btc wydobywa wiecej osób ale jest to i tak bardziej oplacalne wydobycie niz na poczatku tej zabawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie. Dlatego wydaje mi się, że możemy spodziewać się GoogleCoinów czy FaceCoinów. To by dopiero była masakra, kursy szybowały by w niebiosa a spółki miały by pewnie kilkukrotnie większe zyski z walut niż z normalnego biznesu :)

No przecież takie waluty już od dawna istnieją: Amazon Coins, Facebook Credits, z resztą można poczytać: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/wirtualne-waluty-nie-sa-konkurencja-dla-prawdziwych,1967225,4141

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież takie waluty już od dawna istnieją: Amazon Coins, Facebook Credits, z resztą można poczytać: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/wirtualne-waluty-nie-sa-konkurencja-dla-prawdziwych,1967225,4141

Jasne, że waluty takie istnieją, ma też taką na przykład Nasza Klasa, nawet małe sklepy internetowe mogą się posługiwać czymś na kształt innej waluty. Ale chodziło mi bardziej o możliwość wyjścia takiej waluty poza przestrzeń wirtualną i większą możliwość oddziaływania na handel. NIe wiem czy to miałoby sens, ale skoro na FB jest już miliard ludzi, a populacja wielu mediów społecznościowych przewyższa populację wielu krajów?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, że waluty takie istnieją, ma też taką na przykład Nasza Klasa, nawet małe sklepy internetowe mogą się posługiwać czymś na kształt innej waluty. Ale chodziło mi bardziej o możliwość wyjścia takiej waluty poza przestrzeń wirtualną i większą możliwość oddziaływania na handel. NIe wiem czy to miałoby sens, ale skoro na FB jest już miliard ludzi?

 

Weźmy też pod uwagę ich tendencję do inwigilacji, współpracy z innymi służbami oraz to, że "Facebook coin" brzmi prawie jak "Euro Gąbka". Nie wierzę, że to mogłoby wypalić. Nie zapominajmy, że głównym plusem kryptowalut jest ich anonimowość.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego mnie ta cała sytuacja z bitcoinem przypomina trochę grę komputerową. W dodatku jest jakaś hierarchia piramidowa (niczym w Amber Gold). Górnicy teraz są w gorszej sytuacji niż ci na początku, co się ustawili. W dodatku, kto i po co ustalił limity bitcoinów? Pewnie one wynikają z jakichś technicznych ograniczeń algorytmów. tylko jaki ma to sens? Dla mnie to po prostu gra o ograniczonej fabule, a im bliżej końca, tym napięcie bardziej rośnie ( i tutaj wykracza już nawet poza przestrzeń wirtualną).

 

A co, gdyby taki fejsbuk wprowadził swoją walutę i można było nią w jakiś sposób powszechnie płacić? Tak tylko sobie gdybam.

Limity mają jak najbardziej sens. W przeszłości na tym polegała idea pieniądza - opierała się na czymś co było rzadkie, np. muszelki albo złoto. Papierowych banknotów czy zer w systemie bankowym można naprodukować dowolną ilość. Dlatego mamy między innymi inflację. Kryptowaluty mają z góry narzuconą i ograniczoną podaż, co przekłada się na lepsze utrzymywanie wartości. Oczywiście pod warunkiem, że dana waluta się przyjmie, a ludzie i firmy będą ją uznawali jako środek płatniczy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ja czekam na forumową walutę DiCoin :P

 

Kupiłem z ciekawości kilkanaście Litecoin-ów i raczej na tym poprzestanę.

Chociaż hmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ja czekam na forumową walutę DiCoin :P

 

A może NaskCoiny? Z odnowieniami monet po 40 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×