Jump to content

Recommended Posts

Jedno trzeba przyznać twórcom tych kryptowalut - talentu biznesowego. Wygenerować ciąg zer oraz jedynek i sprawić, żeby tyle tysięcy ludzi uwierzyło, że ma to taką samą wartość jak ziemia, domy, maszyny i żeby chcieli się zamienić, bez przystawiania pistoletu do głowy.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTC sie trzyma twardo - spada tylko wartosc mniejszych kryptowalut. Moim skromnym zdaniem ( 11 lat w bankowsci, forex, giełda, fundusze ) spekuluja podmioty instytucjonalen. Przy tak plytkim rynku jak na NMC i LTC gdzie majac 1miliard$ mozna skupic calą dostepna ilosc wydobytych tych monet to dla podmiotów nie problem. Zwazywszy ze pewnie wystarczy 300mln by wywrócic ten rynek mysle ze wlasnie po pompowaniu do pewnego pulapu sprzedali co mieli a rynek wpadl w panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwazywszy ze pewnie wystarczy 300mln by wywrócic ten rynek mysle ze wlasnie po pompowaniu do pewnego pulapu sprzedali co mieli a rynek wpadl w panike.

 

Podmioty instytucjonalne cechuje konserwatyzm więc na pewno w tym nie siedzą. Czyli sugerujesz, że "grubas" sprzedaje wszystko na raz? Sama też byś tak zrobiła? Ja bym zamykał pozycje przy ogromnym popycie przez pare dni, w przypadku chwilowych "załamań" (zauważcie, że zawsze po drobnym spadku jest od razu szpila w góre) bym podbierał i rozpalał piec dalej. To jest analogia z kutrem rybackim - jeden podmiot steruje kurtem tak, aby nałapać jak najwięcej leszczy do sieci.

 

Przy takiej niskiej kapitalizacji z kursem można robić co się chce (np. Goldman Sachs - tym bardziej, że teraz na rynku jest w cholere pieniądza przez QE) i mogę się założyć, że za tym wszystkim stoi tylko pare podmiotów które pompują balona aż ubiorą w niego cały świat (to 3 bańka BTC - w tej bierze po raz pierwszy Azja więc juz siedzi w tym cały świat) - upłynnią wszystko/większość przy tym niepohamowanym popycie a później samoczynna zwała.

 

Jak się to skończy? Cały kapitał wszystkich ludzi zgarnie pewnie 5% osób (w tym 5% to 95% "grubasy" a 5% farciarze).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podmioty instytucjonalne cechuje konserwatyzm więc na pewno w tym nie siedzą. Czyli sugerujesz, że "grubas" sprzedaje wszystko na raz? Sama też byś tak zrobiła? Ja bym zamykał pozycje przy ogromnym popycie przez pare dni, w przypadku chwilowych "załamań" (zauważcie, że zawsze po drobnym spadku jest od razu szpila w góre) bym podbierał i rozpalał piec dalej. To jest analogia z kutrem rybackim - jeden podmiot steruje kurtem tak, aby nałapać jak najwięcej leszczy do sieci.

 

Przy takiej niskiej kapitalizacji z kursem można robić co się chce (np. Goldman Sachs - tym bardziej, że teraz na rynku jest w cholere pieniądza przez QE) i mogę się założyć, że za tym wszystkim stoi tylko pare podmiotów które pompują balona aż ubiorą w niego cały świat (to 3 bańka BTC - w tej bierze po raz pierwszy Azja więc juz siedzi w tym cały świat) - upłynnią wszystko/większość przy tym niepohamowanym popycie a później samoczynna zwała.

 

Jak się to skończy? Cały kapitał wszystkich ludzi zgarnie pewnie 5% osób (w tym 5% to 95% "grubasy" a 5% farciarze).

pompuje sie do ustalonego pulapu, nastepnie wszystko sie szybko sprzedaje i wywoluje panike i powoli skupuje na dołku i powoli znowu sie pompuje kurs. tak to dziala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha czyli mając 1/3 kapitalizacji sprzedaje się wszystko na raz tak? No dzięki za informację - muszę zweryfikować swoją wiedzę w takim razie jeszcze raz :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

zweryfikuj bo chyba nie masz pojecia jak sie manipuluje kursami. Jesli powiedzmy z 2$ napompowali kurs do 13 to jak twoim zdaniem wprowadza sie panike na rynku i gwaltownie obniza kurs?? Uwazasz ze sprzedajac po troche?? Nie, wrzuca sie na sprzedaz wszystko co sie ma w jak najkrotszym czasie i patrzy jak reszta zaczyna panikowac. Po 50 - 60% korekcie kupuje sie powoli by utrzymac niki kurs a powiedzmy 20% kapitalu kupuje sie szybko by kurs szybko podbic. Pompuje sie i czeka i znowu sprzedaje wszystko szybko powodujac panike i znowu kupuje sie na dołku. to jest proste jak budowa cepa

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tmi - Ciebie chyba strasznie boli że parę osób zarabia na tym kasę a Ty nie ;) Bo mimo korekty wiekszosc ciagle jest sporo do przodu ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny to podobne z winem. Jak chcesz się po prostu nawalić wystarczy ci 10zł ale gdy chcesz coś wyjątkowego i drogiego kupujesz lepszy rocznik.

 

Cytat roku. Po prostu piękne porównanie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... niebawem książki zaczną pisać o bitcoinie , które staną się obowiązkowymi lekturami szkolnymi.

 

"Bitcoin -- waluto moja, ty jesteś jak zdrowie,

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił. Dziś wartość twą w całej ozdobie

Widzę i opisuję, bo tęsknie po tobie."

 

:P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę mała korekta nam się zrobiła :-)

 

Tak - mała, już 870 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobna korekta - co to jest 400$, przecież to tylko 33% wartości w pół godziny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak pisalam wczesniej 50% - 60% korekta

Czy z tego konta korzystają 2 osoby, czy ktoś włamał się na konto di.pl?

 

Z korespondencji email do administracji (znam Twoje imię i nazwisko) piszesz "Wczesniej miałem..." i resztę w rodzaju męskim. Posty na DI w rodzaju żeńskim. Konto wygląda mi na jakieś oszukane i niespójne. To próba podszycia się, okłamania użytkowników naszej społeczności, żartu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Busted! :-P

 

Troszkę się uspokaja pikowanie w dół.

Ciekaw jestem ile osób po przeczytaniu newsa przytoczonego przez necika w panice pozbyło się btc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii podatku VAT od sprzedaży BTC, to dzisiaj na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej dowiedziałem się:

 

Prowadzę działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT. Na początku listopada prywatnie kupiłem BTC (przez liliontransfer.org płacąc z prywatnego konta w mBanku) w celu dalszej sprzedaży gdy kurs odpowiednio urośnie. Gdybym teraz chciał sprzedać BTC na polskiej giełdzie (np. bitcurex.com), to musiałbym oprócz podatku dochodowego zapłacić również 23% VAT. Pani na infolinii uznała, że skoro kupiłem kupiłem prywatnie z zamiarem zarobku, to wówczas podlega to pod działalność gospodarczą i VAT musi być. Zapytałem wówczas czy coś zmieni się gdybym BTC sprzedał na zagranicznej giełdzie. Odpowiedź: wówczas VAT płaci nabywca.
Zatem wniosek jest prosty - nie sprzedawajcie BTC na polskich giełdach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W kwestii podatku VAT od sprzedaży BTC, to dzisiaj na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej dowiedziałem się:

 

Prowadzę działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT. Na początku listopada prywatnie kupiłem BTC (przez liliontransfer.org płacąc z prywatnego konta w mBanku) w celu dalszej sprzedaży gdy kurs odpowiednio urośnie. Gdybym teraz chciał sprzedać BTC na polskiej giełdzie (np. bitcurex.com), to musiałbym oprócz podatku dochodowego zapłacić również 23% VAT. Pani na infolinii uznała, że skoro kupiłem kupiłem prywatnie z zamiarem zarobku, to wówczas podlega to pod działalność gospodarczą i VAT musi być. Zapytałem wówczas czy coś zmieni się gdybym BTC sprzedał na zagranicznej giełdzie. Odpowiedź: wówczas VAT płaci nabywca.
Zatem wniosek jest prosty - nie sprzedawajcie BTC na polskich giełdach.

 

A jak zamierzasz wrzucić zakup w koszty? Dostałeś jakikolwiek dokument, nie mówię nawet o fakturze, ale jakies potwierdzenie? Swoją drogą jak właściwie fiskus traktuje BTC? Bo skoro każe doliczać VAT, to chyba nie jak walutę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak zamierzasz wrzucić zakup w koszty? Dostałeś jakikolwiek dokument, nie mówię nawet o fakturze, ale jakies potwierdzenie? Swoją drogą jak właściwie fiskus traktuje BTC? Bo skoro każe doliczać VAT, to chyba nie jak walutę?

Fiskus tak traktuje kryptowaluty: http://prawo.rp.pl/artykul/2,1054986-Bitcoin--Na-interpretacje-o-wirtualnej-walucie-trzeba-jeszcze-poczekac.html

 

Ja BTC nie chcę wrzucać w koszty (chociaż potwierdzenie zakupu mam). Kupiłem prywatnie i chcę sprzedać prywatnie oraz zapłącić od tego podatek dochodowy, ale nie VAT. Wydaje mi się, że niepotrzebnie na infolinii użyłem sformułowania "kupiłem BTC, bo wiedziałem że kurs urośnie" - przez to miła pani uznała to jako działalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że spekulacje walutowe nie mieszczą się w działalności gospodarczej większości tu obecnych. Ja w każdym razie kupiłem prywatnie i na razie jeszcze nawet nie myślałem o sprzedaży. A o potwierdzenie pytałem, bo też kupiłem przez lilion i nic nie mam, tj. historia transakcji po zalogowaniu jest u mnie pusta. Chociaż jakiekolwiek potwierdzenie od firmy z Wysp Marshalla byłoby pewnie i tak bezwartościowe, podobnie jak z Belize, Seszeli itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A o potwierdzenie pytałem, bo też kupiłem przez lilion i nic nie mam, tj. historia transakcji po zalogowaniu jest u mnie pusta. Chociaż jakiekolwiek potwierdzenie od firmy z Wysp Marshalla byłoby pewnie i tak bezwartościowe, podobnie jak z Belize, Seszeli itp.

 

Pisząc o potwierdzeniu miał na myśli screen strony z podsumowaniem transakcji. Link do nie dostajesz na @ gdy już wyślą kryptowalutę na wskazany adres i transakcja jest zakończona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×