Jump to content

Recommended Posts

Czy to oznacza, że skoro mamy w łańcuchu blok numer 34740, to znaczy że wydobywane bloki są warte 0 - 1M Doge, a bloki numer > 600K będą warte tylko 10K Doge?

 

Dokładnie tak jest - aż do bloku nr 100000 z każdego bloku będzie zera do miliona DOGE, ale to jest całkiem losowe. Czyli może być równie dobrze wykopane milion DOGE z jednego bloku, a może być wykopane kilka lub nawet zero DOGE (oczywiście jeśli blok wykopie kopalnia to te kilka DOGE rozdzieli się między 200-300 kopiących i będzie wielka lipa).

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kurs doge'a ładnie spadł. Czyżby to był czas na zakupy?

 

Spadł, bo poważni inwestorzy są załamani, że waluta po tygodniu na rynku nie zarobiła dla każdego milion dolców i korzystając z przerwy świątecznej w swoich gimnazjach, poprostu pozbywają się jej, ale DOGE nie powiedział ostatniego hau hau

 

comment_DIajRPo1QYOvJ6hHtYqpJe9NhkvJSdu6

Edited by domainer
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spadł, bo poważni inwestorzy są załamani, że waluta po tygodniu na rynku nie zarobiła dla każdego milion dolców i korzystając z przerwy świątecznej w swoich gimnazjach, poprostu pozbywają się jej, ale DOGE nie powiedział ostatniego hau hau

 

comment_DIajRPo1QYOvJ6hHtYqpJe9NhkvJSdu6

Dobre. hau hau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam hodowle "dołdżkojnów"? Nadal wierzycie, że ta kryptowaluta to przyszłość a nie moda, która zresztą tak samo szybko znika jak pojawiła się (źródło: google trends)?

 

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować forumowiczom za takie huczne "promowanie" piesełów, bo dzięki temu LTC i NMC spadło do dość niskich poziomów a teraz rośnie. LTC urosło z 0,025 BTC do 0,032 a historyczny szczyt to 0,05 BTC (źródło: http://www.cryptocoincharts.info/v2/pair/ltc/btc/btc-e/3-months ). Z kolei NMC w czasie mody na pieseły spadło do około 0,005 BTC aby teraz skoczyć do prawie 0,008 BTC a historyczny szczyt wyrażony w BTC jest 2 wyższy (coś lekko ponad 0,014 źródło http://www.cryptocoincharts.info/v2/pair/nmc/btc/btc-e/3-months ).

 

Zatem jeżeli miałbym coś zasugerować, to porzućcie marzenia o dogecoinach w TOP3 i zajmijcie się znanymi od dawna kryptowalutami na których rynek nie załamie się o połowę po sprzedaży za kilkadziesiąt tysięcy USD.

Edited by necik
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten post wygląda jak produkt uboczny wcześniejszego bólu, który zwykle znajduje swoje ukojenie w maści :)

Poniekąd masz trochę racji, bo muszę przyznać, że chwilami miałem ból brzucha, ale ze śmiechu jak czytałem niektóre komentarze na di.pl np. typu "zobaczcie jakie duże oferty kupna pojawiają się, to na pewno znaczy że jest zapotrzebowanie na dogecoina". Sorry bardzo, ale tak właśnie działa pump & dump a te spore oferty zazwyczaj znikają jak tylko kurs zbliży się do nich.

 

Dziwi mnie jak niektórzy tutaj uwierzyli w magię kryptowaluty zbudowanej popularności zdjęcia psa, prawie jak dzieci w Mikołaja. A tymczasem dogecoin wciąż najpopularniejszy jest w Polsce (trochę to dziwne, nie?) a zainteresowanie w ujęciu czasowym spada:

 

EoZ6pqVl.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@necik

 

Dziwi mnie dosyć bardzo Twoja wypowiedź - nie spodziewałbym się jej po Tobie :)

 

Masz włączony "crypto god mode" - wygląda na to, że chcesz skutecznie przewidywać dalsze losy krypto i jesteś tego na tyle pewien, że możesz śmiać się z osób które mają inną strategię. Tylko wydaje mi się, że ten "kto ma rację" tutaj nie wygrywa tylko ten kto zarabia. Jestem pewien, że na doge sporo można było zarobić (nie chce się odnosić do przyszłości bo jej po prostu nie znam) - wykręcenie 40x kurs w ciągu 10 dni to spory sukces i ocena że "ta waluta jest pośmiewiskiem" trochę średnio się odnosi do osób które zainwestowały i zyskały taką przebitkę.

 

Jeśli chodzi o wykres z Trends to mimo wszystko skuteczniejszy do obrazowania jest wolumen, kurs, poziom wydobycia itd. ale patrząc na popularność wg krajów danej kryptowaluty to lepiej patrzeć na Alexę strony z której ludzie pobierają portfel. W przypadku strony dogecoin.com wygląda to tak:

swvvz9fymbku.jpg

 

Faktycznie Polska jest w czołówce ale nie sądzę, żeby te 5% było jakoś szczególnie dużo.

 

Podkreślam, że nie bronię doge czy innej kryptowaluty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, no to pięknie! :)

A jaką masz na tym sprzęcie wydajność (w KH/s)? Liczysz na wzrost wartości Doge czy od razu po wykopaniu są warte więcej niż na giełdzie/allegro?

 

Obecnie na jednym z pooli w okolicach 3:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b87713adf207b564.html

 

Zazwyczaj w przedziale 2,2-2,8

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śledzę ten wątek (pomimo iż nie posiadam żadnej kryptowaluty) i ciągle zastanawiam się - ile jest miejsca na rynku dla kryptowalut?, ile z nich utrzyma się w perspektywie kilku lat? jedna, dwie a może trzy lub więcej?

 

Przyznam szczerze że bardzo wątpię iż nowe twory (takie jak dogecoin, catcoin itd.) przetrwają próbę czasu. Obecnie śledzimy wysyp kryptowalut gdyż korzystają one głównie z popularności bitcoina, ale podejrzewam że ten trend będzie stopniowo się zmniejszać z racji mniejszego zaufania do nowych kryptowalut (wiele z nich padnie i inwestorzy skupią się raczej na tych o większej renomie). Oczywiście nie oznacza to, że na nowych kryptowalutach nie można zarobić w ujęciu krótkoterminowym, wręcz przeciwnie, jak widać w tym wątku - sporo osób inwestuje w nowe kryptowaluty i być może takie podejście okaże się jeszcze (przez jakiś czas) właściwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,77 BTC za 1 mln DOGE - to w którą stronę teraz? W kierunku 0,4 czy 1,5 BTC za 1 mln DOGE? ;)

 

DD

 

Czyli jednak w kierunku 0,4 BTC za 1 mln DOGE.

 

Obecnie kurs 0,51 BTC za 1 mln DOGE. Next stop 0,4 BTC.

 

W jakie waluty kryptowaluty teraz "inwestujecie"? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śledzę ten wątek (pomimo iż nie posiadam żadnej kryptowaluty) i ciągle zastanawiam się - ile jest miejsca na rynku dla kryptowalut?, ile z nich utrzyma się w perspektywie kilku lat? jedna, dwie a może trzy lub więcej?

Zdaje sie że powoli już to się dzieje. Kilka tygodni temu kupiłem pare różnych walut żeby zdywersyfikować portfel, dziś z ciekawości sobie wchodzę w jedną z nich a tu komunikat "This market will be turned off on January 1st due to low trade price and volume"

wCo prawda to tylko jedna (przynajmniej z tych które posiadam) ale sam fakt że cryptsy.com wycofuje się z handlu pewnymi walutami może świadczyć o tym że nie będzie już tak pochopnie wprowadzał nowych, kolejnych do serwisu.

Oby to nie był jakiś trend ale jest to napewno zła wiadomość dla kopaczy no bo będzie problem ze sprzedażą tego co się wykopało (oczywiście mowa tutaj o walutach nowopowstałych).

Ale są też dobre tego strony, może przyhamuje tempo powstawania nowych walut bo przestanie sie to opłacać i dzięki temu wartość tych znajdujących się na rynku najdłużej wzrośnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak w kierunku 0,4 BTC za 1 mln DOGE.

 

Obecnie kurs 0,51 BTC za 1 mln DOGE. Next stop 0,4 BTC.

 

W jakie waluty kryptowaluty teraz "inwestujecie"? ;)

 

DD

końcem roku za 0.5 btc kupiłem PPC po kursie 0.00571

oraz wczoraj kupiłem za ok 0.15 BTC DEVCOINA po kursie 0.00000089

Na obydwu już jestem do przodu

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie na jednym z pooli w okolicach 3:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b87713adf207b564.html

 

Zazwyczaj w przedziale 2,2-2,8

Mhm, ładny wynik. :) A możesz zdradzić ile kosztował Cię sprzęt oraz ile zżera prądu?

Ostatnio liczyłem co się bardziej opłaca: kupić płytę główną na 4x PCI-E, tani procesor i 4 karty graficzne czy po prostu wydzierżawić chmurę w DigitalOcean za $80/miesiąc, która podobno ma hashrate 500 KH/s. W pierwszym przypadku, za 1 KW w domu płacę miesięcznie ok. 350 zł...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakie waluty kryptowaluty teraz "inwestujecie"? ;)

 

NMC podrożało dzisiaj dzisiaj prawie 10%, w ciągu tygodnia tygodnia ponad 20%. Wydaje mi się, że ta kryptowaluta zbliży się do swojego poprzedniego szczytu ($14) może nawet w styczniu, a już raczej na pewno w tym roku (więc ma przed sobą jeszcze wzrost 50%). Jej plus jest taki, że to nie jest chwilowa moda jak dogegoin i inne podobne powstałe w grudniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widząc stagnację doga jakiś czas temu zamieniłem część na lottocoiny, CAT i PPC co było dobrym ruchem gdyż lotto i CAT miały duży skok po wejściu na cryptsy a PPC odżyło po niemrawym okresie lekkiego spadku. DOGE zamierzam odkupić jak jeszcze trochę spadnie, niestety jest to obecnie najbardziej opłacalna waluta do kopania z uwagi na difficulty. Tak przy okazji zwracam uwagę, że nawet przy takiej podaży jest jednak sporo chętnych na zakup. Pogłoski o śmierci doge są mocno przesadzone ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widząc stagnację doga jakiś czas temu zamieniłem część na lottocoiny, CAT i PPC co było dobrym ruchem gdyż lotto i CAT miały duży skok po wejściu na cryptsy a PPC odżyło po niemrawym okresie lekkiego spadku. DOGE zamierzam odkupić jak jeszcze trochę spadnie, niestety jest to obecnie najbardziej opłacalna waluta do kopania z uwagi na difficulty. Tak przy okazji zwracam uwagę, że nawet przy takiej podaży jest jednak sporo chętnych na zakup. Pogłoski o śmierci doge są mocno przesadzone ;)

No nie wiem, cena już 0,43 BTC za 1 mln BTC i raczej dalej będzie spadać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy po prostu wydzierżawić chmurę w DigitalOcean za $80/miesiąc, która podobno ma hashrate 500 KH/s.

Czy mogę prosić o więcej info o tej ofertę? W PL nie znałasłem nic podobne korzystne.

 

Ja na pewno tak zaczynałbym: przy minimalnym ryzyko (brak inwestycji w sprzęt) można (i pewnie trzeba) się dużo nauczyć.

 

PS: Sam spróbuję od 2 tygodniach nauczyć się tego - ale poza koparkach testowych (na obecnym sprzęcie w czasach normalniej pracy, tzn wydatek około 0 PLN) jeszcze nic konkretne nie zrobiłem - dużo się już nauczyłem, ale czuję, że dużo nadal muszę się nauczyć :(

 

PPS: Mam problem wymyślić jakiś sensowny biznes plan, bo koszt energii (prąd) w tym jest średnioterminowe/długoterminowe bardzo ważne, i mam wrażenia, że co najmniej około 1000000000 ludzi na świecie mają dostęp do prądu taniej niż ja w Polsce (bo cena niżej albo kradzieży prądu od firmy/urzędu itd.) - to międzynarodowy rynek, co najmniej IMHO.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powstał poradnik (z linkiem do programu partnerskiego) kopania monet (pierwotnie chyba DogeCoin) w chmurze na platformie DigitalOcean - www.digitalocean.com

Nawet w tym temacie na forum znajdziesz bodajże przy CATcoinie.

Poradnik jest dość rozpowszechniony (w wersji PL i EN) przez co jak wchodzi nowa moneta o której głośno to kilka h przedtem niemal wszystkie maszyny są w DigitalOcean wykupione :) Ostatnio było takie zainteresowanie (albo się zbiegło z awarią jaką mieli lub ją wywołało) że na maszyny wirtualne (droplety) trzeba było czekać ponad 2 h :)

I później pisać odnośnie refundacji naliczonych kosztów...

 

Jakbyś się chciał pobawić to warto poszukać w googlu "dogital ocean coupon" bo był kod dający 10$ na konto.

 

Trochę tym próbowałem się bawić (ale niewiele), ale przy takim zainteresowaniu jakie mają ostatnio nowe monety (i zwykłe drobne problemy techniczne startującej monety i brak kopalni lub średnio działające) nie wiem czy to ma duży szans.

Bez kopalni działającej (poola) CPU raczej nie pokopiesz solo co innego kopareczką GPU lub nawet pojedynczą mocną kartą.

 

 

Dodatkowo należy zauważyć, że te droplety są jednak witrtualizowanym sprzętem (a nie w pełni dedykowanym) i czasem się trafiają takie jednostki, które mają tylko ułamek mocy zakładanej. Wydaje mi się, ze wiążę się to z tym, że kilka osób dostało "udziały" (wydzielone CPU etc) w danej maszynie i wszyscy rzucają się na monety i mają 100 % CPU load. I cała maszyna nie domaga.

 

Ogólnie 4 razy stawiałem po 5 dropletów (w różnistej konfiguracji mocy i serwerownii) i 3 razy mi się zdarzyło, że jedna z maszyn była dużo dużo słabsza od tego co powinna mieć (jeśli chodzi o kHash) reszta była jako tako. Choć szybkość sporo zależy od samego Poola.

 

Co do prądu - zakładając, że kopią Polacy albo ludzie ustawiają maszynki w robocie lub gdzieś gdzie mają "darmowy prąd", albo może mają jakieś specjalne taryfy np. nocne i jadą tylko w nocy?

Albo się nie liczą w ogóle z ceną prądu...

Na świecie pewnie w niektórych krajach prą jest niemal gratis.

 

Powodzenia w kopaniu

 

BTW te 80$ / mc to są 4 CPU. i one mają jakieś 25-30 KHash anie 500 ;]

 

Mój prawdziwy i7-2600 wyciąga ~45 Khash

 

W ofercie Digital Ocean najszybszy 24 CPU ma niby (wg. poradnika) 200 KHash/s (u mnie miał dużo mniej, ale to wszystko zależy także od poola) ale on kosztuje 960$ /mc

 

Chmura jest dobra na 1-2 dni kopania nie na dłużej. Oczywiście o tyle o ile może być dobre kopanie na CPU, które nie ma dużo sensu ;)

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×