Jump to content

Recommended Posts

Jest już nowa analiza dogecoin'a

Analiza chyba czysto życzeniowa bo jeszcze nie widziałem psa, który leżąc na boku miał ogon w górze... Raczej też leży na glebie albo nawet pionowo zwisa do dołu :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalna pomyłka według mnie, to nic innego jak eurogąbki na nk itp.

Waluty typu BTC zostały stworzone aby być niezależne od banków, a cenę ustalał wolny rynek.

Ten billon jeżeli w zamyśle powstał na fali kryptowalut i alior się łudzi że mu coś skapnie z tej branży to grubo się myli.

Edited by domainator

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Przygotowywana przez ostatnich siedem lat" [...]

 

W tych korpo to się projekty widzę ciągną ;) Długo to trwało, żeby zrobić klona PayU, DotPay itp.

 

EDIT: Widzę, że to jakiś startup robił dla Aliora. To już w ogóle nic nie rozumiem. Tak czy inaczej - bankom już dziękujemy. Na szczęście przyszła rewolucja i banki chyba się zaczynają orientować, że w dłuższym okresie, to może oznaczać spore straty dla nich.

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin zanurkował ale za to niezła pompa na unobtanium ;-)

Ptaszki ćwierkają, że na tym, może być niezła pompka.

Ale tylko ćwierkają a ryzyko pójścia z torbami jest zawsze. Więc do niczego nie namawiam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak Max Keiser napompował LTC kilka miesięcy temu - być może i tym razem będzie podobnie. Długo je kopałeś, czy łatwo było je wykopać?

Kupiłem

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj można było kupić bitcoiny po 100$. Ktoś się załapał?

 

gdzie?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie?

 

Na btc-e.com jest widoczny dzisiejszy spadek do 102$. Trwał jedynie chwilę, ale ludzie, którzy mieli ustawiony zakup to i kupili. Ktoś musiał sprzedać bardzo dużo BTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na btc-e.com jest widoczny dzisiejszy spadek do 102$. Trwał jedynie chwilę, ale ludzie, którzy mieli ustawiony zakup to i kupili. Ktoś musiał sprzedać bardzo dużo BTC.

 

To tylko Thomaso badał głębokość rynku ;)

Edited by Luke
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierze że ktoś aż tak dużo chciał stracić na 1BTC moim zdaniem ktoś specjalnie taka ilość sprzedał aby np. na plus500 kurs poszybował ale 10% w dół - na chwilę obecną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tylko Thomaso badał głębokość rynku ;)

 

Nic nie badałem. Od badań na tym forum jest zresztą użytkownik vul

 

Kilka godzin wcześniej mtgox opublikowało informację, że w całej sieci bitcoin jest krytyczny bug polegający na tym, że można wykonać w taki sposób transakcję w bitcoinach, że bitcoiny opuszczą portfel, ale w sieci bitcoin nie uzyskają potwierdzeń i transakcja będzie widoczna w taki sposób, że nie została wykonana. W takim przypadku automat z giełdy bitcoin anuluje transakcję i zwraca bitcoiny, ale ta niewykonana transakcja też jest odwracana przez automat, więc dostaje się z powrotem podwójną ilość wpłaconych bitcoinów. Mtgox wykryło ten błąd przez to, że zauważyli podejrzaną aktywność w portfelach - dużo osób wpłacało i zaraz wypłacało środki z giełdy. Moim zdaniem ktoś nałapał w ten sposób tak dużo bitcoinów, że postanowił się nimi podzielić za grosze. ;)

 

Mtgox przez to zamroziło na jakiś czas transakcje bitcoinami, do czasu wdrożenia jakichś dodatkowych zabezpieczeń.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie badałem. Od badań na tym forum jest zresztą użytkownik vul

 

Kilka godzin wcześniej mtgox opublikowało informację, że w całej sieci bitcoin jest krytyczny bug polegający na tym, że można wykonać w taki sposób transakcję w bitcoinach, że bitcoiny opuszczą portfel, ale w sieci bitcoin nie uzyskają potwierdzeń i transakcja będzie widoczna w taki sposób, że nie została wykonana. W takim przypadku automat z giełdy bitcoin anuluje transakcję i zwraca bitcoiny, ale ta niewykonana transakcja też jest odwracana przez automat, więc dostaje się z powrotem podwójną ilość wpłaconych bitcoinów. Mtgox wykryło ten błąd przez to, że zauważyli podejrzaną aktywność w portfelach - dużo osób wpłacało i zaraz wypłacało środki z giełdy. Moim zdaniem ktoś nałapał w ten sposób tak dużo bitcoinów, że postanowił się nimi podzielić za grosze. ;)

 

Mtgox przez to zamroziło na jakiś czas transakcje bitcoinami, do czasu wdrożenia jakichś dodatkowych zabezpieczeń.

Tomek, to oficjalne stanowisko Mtgox ale coraz głośniej mówi się o problemach finansowych tej giełdy i zdaje się że użytkownicy giełdy nie dali wiary tym tłumaczeniom (zwłaszcza że podobnych problemów nie miała żadna inna giełda). Tak czy siak w świecie btc na hasło "wstrzymujemy wypłaty środków i bitcoinów" wszyscy rzucają się do ucieczki a efekt jest taki że mimo iż wypłaty wstrzymane, w tej chwili gox jest o 100$ poniżej pozostałych giełd, a zazwyczaj to on dyktował kurs. Jak wypłaty ruszą to może być nieciekawie z goxem. Nie chce mi się wierzyć że gox strzeliłby sobie w kolano (a w zasadzie w głowe) z powodu takiego błedu, musieli być świadomi że wywołają panikę i że może to oznaczać ich koniec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, mam pytanie do bardziej obcykanych jeśli chodzi o BTC.

Mianowicie jak pisałem wcześniej jestem dopiero początkujący, jeśli chodzi o giełdę. Chciałbym zainwestować parę tyś w BTC.

Od razu mowie nie piszcie typu "ee ty początkujący daj sobie spokój" Nie. Wiem że jest ryzyko że można stracić wszystkie swoje pieniądze ok jestem przygotowany na taką ewentualność, trudno w końcu ryzyko musi być.Do tego jeśli chodzi o BTC to nic nie wiadomo jest to inwestycja w ciemno, także to doskonale wiem może upaść jak i wartość może wzrosnąć.

 

Ale mam pytanie,gdyby ta Wirtualna waluta za kilka lat okazała się walutą realną, iż można nią będzie płacić normalnie jaką może mieć wartość? Ogólnie chciałem zapytać jakie macie teorię , bo wiadomo nikt tego nie wie, jak myślicie dokładnie ile tak Realnie może być wart 1 BTC?

Czy może w przyszłości osiągnąć nawet MLN?

 

 

Kilka lat temu można było zarobić teraz pieniądze niewyobrażalne inwestując w BTC, gdy jeszcze nie był tak popularny, pamiętam jak dziś gdy mój nauczyciel od Sieci mówił "Kiedyś ta Wirtualna waluta będzie popularna i będzie realną walutą".

Teraz już jest bardzo popularna, co raz więcej ludzi w nią inwestują, i myślę, że teraz przez jakiś okres BTC będzie upadał będzie bardzo tracił gdyż niestety banki na tą chwile przerosła ta sytuacja takim kursem jaki nie dawno skoczył BTC. Musiała pęknąć bańka, gdyż narobiłoby to więcej szkód niż pozytywów.Ludzie którzy zainwestowali w BTC łyknęli haczyk przestraszyli się takim spadkiem i sprzedają, i będą sprzedawać, jak co raz to więcej ludzi wywali z swoich inwestycji BTC za kilka lat BTC będzie warty majątek.

 

Taka moja teoria, jak na początkującego, może się myle,

Dlatego jestem ciekawy, waszych opinii.

 

 

Dziękuje

Edited by piotrekxk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×