Jump to content

Recommended Posts

Ponoć blockhaim doge się rozsypał - nie róbcie przelewów piesełami... swoją drogą kurs leci na łeb ;-)

 

http://www.wykop.pl/wpis/7203428/co-sie-stalo-z-doge-chodza-sluchy-ze-blockhaim-sie/

Zróbcie aktualizację portfela dla DOGE do najnowszej wersji 151 http://dogecoin.com/

 

http://infocoin.pl/2014/02/17/dogecoin-rozdzielil-sie-na-dwa-lancuchy-zaktualizuj-swojego-klienta-do-wersji-1-5-jak-najszybciej/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel już nimi przesiąkł...

Zapewne chciał napisać waluty ale mu nie wyszło...

:)

 

No tak.. domeny zawsze są u mnie na pierwszym miejscu ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tam leci na łeb. Pięknie się utrzymuje :)

Poleciał w dół zaraz po informacji o "forku". Spadł o 30sat, ale nie trwało to zbyt długo ;-)

(można było zarobić)

W sumie to kurs jest dosyć stabilny z tendencją malejącą - niestety.

 

PS Gdyby ktoś reflektował, to wyszła nowa wersja portfela 152.

(szybko się uwinęli z tym problemem)

http://dogecoin.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kryptowaluty i VAT i podatki i Urząd Skarbowy...

 

Jak ewidencjonować sprzedaż bitcoiny/dogecoiny/niewiemcocoiny?

Jak to robicie?

 

Jeśli sprzedam do osoby z PL - to niestety trzeba doliczyć VAT?

Jeśli sprzedam do osoby z poza UE - to nie podlega VAT?

Jeśli sprzedam do osoby z niewiadomo gdzie (w końcu anonimowość miało być jeden z plusów tych kryptowalut) - to co ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pytam... Gdzie jest ten hurra optymizm który był w tym wątku? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pytam... Gdzie jest ten hurra optymizm który był w tym wątku? :P

 

Każdy swoje już zarobił i przeszedł do porządku dziennego, czyli handlu domenami ;)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pytam... Gdzie jest ten hurra optymizm który był w tym wątku? :P

Jest optymizm - przynajmniej u mnie, ale nikt już nie chce się tu udzielać? :P

 

Każdy swoje już zarobił i przeszedł do porządku dziennego, czyli handlu domenami ;)

... oj tam, domeny swoją drogą.

Niektórzy zarabiają do tej pory na kryptowalutach.

A nawet zrobili z tego stały dochód i osiągają profity na przyzwoitym poziomie :blush:

 

(Ps Zapytanie @Seomi - o podatkach - w PL istnieją karty prepaid VISA (mBank) - unikać kart z BZWBK ;-) )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Kryptowaluty i VAT i podatki i Urząd Skarbowy...

 

 

Ja się na tym nie znam choć w przyszłości mogę mieć podobny problem (też mam DG - zakres działalności informatyka...).

 

Ale wydaje mi się, że zabawa Kryptowalutami jest po za DG czyli na własny rachunek i tylko wpisujemy dochód (przychód

i koszta) w PIT 36 (lub podobnym) na koniec roku jako "Inne źródła".

Czyli tu VAT nie występuje.

 

Chyba, że Ty kupowałeś Bitcoiny używając firmowego konta etc. lub na fakturę, a nie jako osoba prywatna.

 

Być może się mylę. więc nie chcę nikogo wprowadzić w błąd. Jak pisałem na razie mnie to nie dotyczy

zacznę się martwić gdy będę sprzedawać (za USD, PLN etc.) kryptowaluty.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była już interpretacja handlu Bitcoinem przez US.

Stwierdzono, że BTC nie jest walutą i że nie można traktować tego jako wymiana waluty na walutę, czyli jak w kantorze.

US stwierdził, że jeśli kupujesz BTC z myślą o ich odsprzedaży, to do kwoty sprzedaży należy doliczyć 23% VAT.

Czyli można stwierdzić, że handel btc w naszym kraju nie jest opłacalny, za sprawą tego podatku :)

 

Zainteresowanym całą odpowiedź US na temat bitcoina polecam poszukać na necie.

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie mtGOX zwinął interes - mam nadzieję, że zdążyli co niektórym z tego tematu wypłacić. Ciekawe jest to pod względem rozwoju, jak społeczeństwo odebrało tę zdecentralizowana walutę internetową i jakiego to nabiera znaczenia w rzeczywistości (ok. 30%? BTC należy już do złodziei). Oświadczenia oficjalnego jeszcze nie wydali, więc jest nadzieja że to jedynie chwilowe problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie mtGOX zwinął interes - mam nadzieję, że zdążyli co niektórym z tego tematu wypłacić. Ciekawe jest to pod względem rozwoju, jak społeczeństwo odebrało tę zdecentralizowana walutę internetową i jakiego to nabiera znaczenia w rzeczywistości (ok. 30%? BTC należy już do złodziei). Oświadczenia oficjalnego jeszcze nie wydali, więc jest nadzieja że to jedynie chwilowe problemy.

a tu jest odpowiedź

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielkie-bitcoinowe-bankructwo-Mt-Gox-wyparowala-3068121.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin "jest testem/sprawdzeniem" przed wprowadzeniem globalnej waluty jaką będzie bancor.

Zachętą były duże wzrosty i możliwość zarobienia, po to żeby "zaprzyjaźnić" się z przyszłymi sympatykami cyfrowej kasy. Dla kolejnego testu, w marcu w PL wchodzi Billon. A pierwszym krajem który wycofał i zakazał posiadania gotówki jest Szwecja.

 

A wracając do tematu BTC, to raczej upadnie tak szybko, jak się wzniósł (czyli już niedługo).

 

Tak sobie gdybam, bo co? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wracając do tematu BTC, to raczej upadnie tak szybko, jak się wzniósł (czyli już niedługo).

 

Tego nie byłbym taki pewien. Musisz wziąć pod uwagę to, że znajdzie się spora grupa osób chętna skorzystać z anonimowych przekazów pieniężnych, co zapewnia bitcoin. Prędzej obstawiałbym zmniejszenie zainteresowania BTC (ja jednak stawiam na dalszy rozwój tej waluty), po kilku spadkach na rynku, które były spowodowane pompowaniem balonika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×