Jump to content

Recommended Posts

Wykres wygląda, tak że szykuje się punkt zwrotny, ale to raczej będzie korekta trendu spadkowego z wielce prawdopodobnym przebiciem linii oporu na 550 i niedługim powrotem do spadków.

Wszystko zależy od nastrojów osób, które wiedzą o bitcoinie i nie zawahają się go użyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Permacoin – następca bitcoina?

 

W myśl tego rozwiązania permacoiny mógłby zarabiać każdy, kto udostępni przestrzeń na swoim HDD czy choćby pamięci flash. ... Dzięki wykorzystaniu z rozproszonej sieci hostingowej do społecznie pożytecznych celów w koncepcji permacoina wyeliminowana została podstawowa wada bitcoina – marnotrawstwo zasobów „surowcowych” i energetycznych niezbędnych do „kopania” jednostek kryptowaluty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzi ktoś w tym jeszcze? Może rynek chociaż trochę przypomni sobie zeszłoroczny optymizm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzi ktoś w tym jeszcze? Może rynek chociaż trochę przypomni sobie zeszłoroczny optymizm?

Zdaje się że obecnie szukamy dna... Osobiście wyprzedałem wszystko dość dawno temu obserwując co się dzieje, ale obecnie monitoruję sytuację i nie zawaham się znów zrobić zakupy kiedy będę pewny że dobiliśmy do dna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na BTC-e.com dzisiaj można było już kupić 1 BTC za 300$.

Aktualnie LTC ~ 3.6 USD.

 

Ktoś wybiera się na ponowne zakupy jak w zeszłym roku?

Pamiętam, że grono wtedy było dosyć duże :)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na BTC-e.com dzisiaj można było już kupić 1 BTC za 300$.

Aktualnie LTC ~ 3.6 USD.

 

Ktoś wybiera się na ponowne zakupy jak w zeszłym roku?

Pamiętam, że grono wtedy było dosyć duże :)

Szogun najważniejsza zasada inwestycji na giełdzie: Akcje kupuje się jak rosną, nigdy jak spadają.

Dlatego na Twoim miejscu poczekałbym aż coś się odbije w górę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzieliscie tą promocje na ltc po 1pln na bitmarket.pl przed chwilą? :)

 

Sporo ich było do kupienia?

 

Ok, już mam.

 

2014-08-27 13:14:36 Sprzedaż: 1.0000 × 573.58856458 LTC =

573.5886 PLN

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo ich było do kupienia?

 

Ok, już mam.

 

2014-08-27 13:14:36 Sprzedaż: 1.0000 × 573.58856458 LTC =

573.5886 PLN

No i jeszcze 200 sztuk po 1,0001 pln

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominam, że ok. rok temu właśnie zaczynała formować się bańka.

 

link: https://blockchain.info/pl/charts/estimated-transaction-volume-usd?showDataPoints=false&timespan=2year&show_header=true&daysAverageString=7&scale=1&address=

 

Mówią, że historia lubi się powtarzać. Ja raczej w tym przypadku wątpię, że uformuje się kolejna bańka, ale pewnie sporo ludzi może właśnie podejść entuzjastycznie do zakupu - z powodu właśnie tych okoliczności i coś tam w górę może faktycznie pójść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety z rynku chyba nzika giełda bitmarket

 

Wyłączenie wpłat na konta BitMarket.pl
2015.01.26: Blokada rachunku bankowego BitMarket.pl

W dniu dzisiejszym zablokowany został rachunek bankowy prowadzony w banku BPH i służący do obsługi serwisu BitMarket.pl oraz kilka innych rachunków bankowych naszej spółki. O blokadzie rachunków nie zostaliśmy poinformowani z wyprzedzeniem - pracownik serwisu dowiedział się o niej, gdy po zalogowaniu do serwisu bankowości internetowej zobaczył iż znikły wszystkie rachunki wraz ze znajdującymi się na nich środkami. O blokadzie nie zostali również poinformowani pracownicy oddziału prowadzącego rachunki, w związku z czym przez cały dzień nikt nie potrafił udzielić nam informacji na temat tego co się stało. Sytuację tłumaczono najpierw problemami technicznymi z systemem banku, następnie rzekomym debetem występującym na kontach; wreszcie w dziale prawnym centrali banku udało się uzyskać informację iż rachunki zostały zamknięte w związku z prowadzoną przez naszą firmę działalnością związaną z wymianą kryptowalut. Pisma informującego o wypowiedzeniu umów prowadzenia rachunków, podobno wysłanego na adres naszej firmy, nie otrzymaliśmy.

W związku z blokadą konta bankowego, wszystkie wpłaty środków na konta w serwisie BitMarket.pl zostały wyłączone. Wpłaty środków na indywidualne konta bankowe przypisane do kont użytkowników zostaną zwrócone przez bank; możliwość dokonywania wpłat elektronicznych została usunięta. Ponieważ z tego powodu brak jest możliwości dopływu nowego kapitału na giełdę, zablokowaliśmy również możliwość otwierania nowych pozycji w handlu z dźwignią.

Należy podkreślić, że nasza firma posiada środki finansowe potrzebne na pokrycie sald kont wszystkich użytkowników, zarówno w kryptowalutach jak i walutach fiducjarnych. Dlatego też wypłaty z kont użytkowników realizowane będą poprawnie; wypłaty w złotówkach będą realizowane z pomocą podmiotów trzecich. Jednak ze względu na przewidywany duży wolumen wypłat oraz konieczność transferu części środków z zagranicznych kont naszej firmy, termin realizacji niektórych wypłat może się wydłużyć. Za powstałe w ten sposób niedogodności przepraszamy.

Decyzja banku o zamknięciu rachunków bankowych jest ostateczna. W związku z tym w najbliższych dniach nie przewidujemy możliwości ponownego włączenia wpłat na konta w naszym serwisie. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować naszych użytkowników na bieżąco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej było na początku kupić jak waluta wchodziła dopiero :D

ano tak jest najlepiej z wszystkim co na początku było tanie a teraz jest drogie. Jest też wiele inwestycji, które na początku były tanie a teraz są jeszcze tańsze. Po prostu trzeba trafić.

 

Wracając do BTC - znaki na wykresach mówią, że w lutym jest szansa na zakupy po 100 $, czyli wymarzony przez wielu z nas powrót do przeszłości :)

Nie gwarantuję jednak, że przyszłość będzie taka sama.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli co sprzedawac teraz na górce ???? nie pisz głupot NIKT NIE WIE CO BEDZIE i tyle jest pewnego.


PS: co do artykułu na niebezpiecznik: http://niebezpiecznik.pl/post/znow-problemy-na-gieldzie-bitmarket-pl/?similarpost

Hipotetycznie: AM ma XXXX bitcoinów i chce sprzedać na górce - wystawia, okazuje się, że kurs leci na łeb na szyję i tracą kupę kasy, szybka decyzja - sfingujemy że był jakiś błąd i robimy rollback. Możliwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ano tak jest najlepiej z wszystkim co na początku było tanie a teraz jest drogie. Jest też wiele inwestycji, które na początku były tanie a teraz są jeszcze tańsze. Po prostu trzeba trafić.

 

Wracając do BTC - znaki na wykresach mówią, że w lutym jest szansa na zakupy po 100 $, czyli wymarzony przez wielu z nas powrót do przeszłości :)

Nie gwarantuję jednak, że przyszłość będzie taka sama.

 

A jakie to konkretne znaki? Nie pytam z przekąsem - z ciekawości chciałbym usłyszeć argumentację.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli co sprzedawac teraz na górce ???? nie pisz głupot NIKT NIE WIE CO BEDZIE i tyle jest pewnego.

 

PS: co do artykułu na niebezpiecznik: http://niebezpiecznik.pl/post/znow-problemy-na-gieldzie-bitmarket-pl/?similarpost

Hipotetycznie: AM ma XXXX bitcoinów i chce sprzedać na górce - wystawia, okazuje się, że kurs leci na łeb na szyję i tracą kupę kasy, szybka decyzja - sfingujemy że był jakiś błąd i robimy rollback. Możliwe?

dla jasności, moje opinie są moje a każdy podejmuje decyzję o zakupie lub sprzedaży sam.

Piszesz o górce, tyle że z mojej perspektywy jesteśmy już od ponad roku... z jej drugiej strony.

 

Niemożliwe. BitMarket nie ma XXXX bitcoinów poza tymi zarabianym z prowizji a nawet jeżeli chciałby je sprzedać na górce a kurs poleciał to nikt by ich nie kupił. Co zatem zyskałby rollbackiem jeżeli na innych giełdach też kurs byłby niski?

Domyślam się, że wtedy kupiłeś po atrakcyjnej cenie, ja też ale cóż błąd był ewidentny i abyśmy my zarobili inni koledzy musieliby stracić.

 

A jakie to konkretne znaki? Nie pytam z przekąsem - z ciekawości chciałbym usłyszeć argumentację.

Jestem zbyt "szczupły" w tej branży by przytaczać analizy techniczne i udowadniać że 100% tak będzie. Moja zabawa podkreślam zabawa polega na obserwacji wydarzeń i procentowym określaniu możliwości góra, z góry czy w bok w określonym czasie. A czy się sprawdzą? oczywiście nie gwarantuję a nawet nie biorę odpowiedzialności.

W najbliższy piątek jest u mnie spotkanie, koledzy na pewno dopuszczą mnie do głosu i będzie można usłyszeć kilka moich argumentów oraz porównać je z innymi - zapraszam na weekend ze śpiworem, ręcznikiem i szczoteczką reszta zapewniona :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×