Jump to content

Recommended Posts

Dzis wazny dzien dla Bitcoina. Tzw. bitcoin block reward halving. Ostatni byl w grudniu 2012.

W miedzyczasie sie troche zmienilo:

Kurs wskoczyl z $12 na $660

Wartosc wszystkich bitcoinow ze $120 milionow na $10 miliardow.

Inwestycje w Bitcoin z $2 milionow do $1,1 miliardow

Dzienny wolumen handlu bitcoinem z 40.000BTC do 2.000.000BTC (czyli $1,3 mrd)

 

Inne statystyki w tej ciekawej infografice:

http://www.nasdaq.com/article/the-halving-then-now-a-bitcoin-magazine-infographic-cm646839

 

Mamy juz bitcoinowych milionerow wsrod forumowiczow?

 

Jak myslicie, bitcoin teraz poszybuje czy padnie?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Brazyli handluje sie wiecej bitcoinem, niz zlotem:
https://fee.org/articles/bitcoin-surpasses-gold-trading-in-brazil/
W czerwcu nawet 2x tyle...

Such market data as well as recent developments indicate bitcoin is increasingly being perceived as a new safe-haven asset, to which investors can resort in times of crisis. In short, it is a genuine competitor to gold. The big difference is the thousand-year track record of gold against just seven years of bitcoin. But this is surely nothing time can’t solve.

 

Globalnie wolumen handlu zlotem wynosi jakies $20 miliardow dziennie, bitcoinem jakies $1,5 miliarda. Biorac pod uwage fakt, ze bitcoin podwaja wolumen co roku, jesli ten trend sie utrzyma, to bitcoin "polknie" zloto za 4 lata.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko co nam mówi wolumen? Tyle co nic.

 

Tak jak w cytacie, ktory podalem: to indykator, ze ludzie zaczeli traktowac bitcoin jako bezpiecznzy asset, w ktory mozna inwestowac w kryzysie i jako prawdziwy konkurent dla zlota.

 

Podobnie jak w przypadku wolumenu obrotu domenami mozna z tego wnioskowac przede wszystkim o atrakcyjnosci handlu tym asetem, plynnosci rynku i posrednio takze bezpieczenstwie inwestycji, bo czym wiekszy wolumen, tym szybciej mozna uplynnic dany aset.

 

ps. Zeby nie byc goloslownym: dziennie obraca sie 1000x wiecej bitcoina, niz rocznie domen .pl, albo inaczej: 1000 lat na rynku wtornym .pl bitcoin robi w 1 dzien.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ma wolumen do oceny czy aktywa są traktowane jako bezpieczne czy nie?

Mylnym wnioskiem może być zależność: wzrost wolumenu -> wzrost zainteresowania. Duży wolumen może tworzyć jeden podmiot/osoba. Nie można jednoznacznie wyciągać wniosków na podstawie wolumenu że nastąpił wzrost zainteresowania. Wzrost zainteresowania można mniej więcej oszacować tutaj: https://www.google.com/trends/explore#q=bitcoin

Kiedyś GPW publikowała cotygodniowy raport o koncentracji liczby otwartych pozycji dla FW20, często bywało że jeden podmiot miał ponad 50% wszystkich. Nie zdziwiłbym się gdyby w przypadku "kręcenia wolumenu" rozkład byłby podobny.

 

Nakreśliłem tutaj trochę sceptycyzmu jednak osobiście też w dłuższej perspektywie jestem przekonany że jednak deflacja na BTC jest nieunikniona i może stanowić dobrą alternatywę dla inwestycji średnio/długoterminowych obłożonych wysokim ryzykiem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ma wolumen do oceny czy aktywa są traktowane jako bezpieczne czy nie?

Mylnym wnioskiem może być zależność: wzrost wolumenu -> wzrost zainteresowania. Duży wolumen może tworzyć jeden podmiot/osoba. Nie można jednoznacznie wyciągać wniosków na podstawie wolumenu że nastąpił wzrost zainteresowania. Wzrost zainteresowania można mniej więcej oszacować tutaj: https://www.google.com/trends/explore#q=bitcoin

Kiedyś GPW publikowała cotygodniowy raport o koncentracji liczby otwartych pozycji dla FW20, często bywało że jeden podmiot miał ponad 50% wszystkich. Nie zdziwiłbym się gdyby w przypadku "kręcenia wolumenu" rozkład byłby podobny.

 

Nakreśliłem tutaj trochę sceptycyzmu jednak osobiście też w dłuższej perspektywie jestem przekonany że jednak deflacja na BTC jest nieunikniona i może stanowić dobrą alternatywę dla inwestycji średnio/długoterminowych obłożonych wysokim ryzykiem.

 

Przepraszam tmi, jesli to zabrzmi brutalnie, ale "demokratyczne" podejscie nie ma nic wspolnego z finansami. Zainteresowanie finansowe sie mierzy DOLARAMI, ktore ktos wyklada na zakup czegos, a nie iloscia osob ktore dowiaduje sie co to jest bitcoin w googlu. Jeden Soros stworzyl wieksze zainteresowanie uszkodzeniem funta, niz dziesiatki tysiecy bidnych brytoli jego utrzymaniem. nie liczba inwestujacych osob sie liczy, a liczba polozonych na szali dolarow, bo jak mawiaja amerykanie: you are serious only if you put your money when your mouth is. Sorry.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz ale odnosiłem się do Twoich słów:

 

Tak jak w cytacie, ktory podalem: to indykator, ze ludzie zaczeli traktowac bitcoin jako bezpiecznzy asset, w ktory mozna inwestowac w kryzysie i jako prawdziwy konkurent dla zlota.

 

Nie oceniałem "demokracji" ani DOLARÓW a jedynie podkreśliłem, że nie można oceniać wzrostu zainteresowania na podstawie wolumenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzisiejszy kurs bitcoin: 4068PLN

najwyzszy uzyskany kurs podczas najwiekszej dotychczas banki 29.11.2013: 3830PLN

 

Jeszcze nigdy bitcoin nie byl obracany na tym poziomie cenowym PLN. Tym bardziej przez kilka dni z rzedu.

 

Kto z uzytkownikow ma troche bitcoinow? Kiedy kupiliście/wykopaliście?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, ale kto trzyma pieniadze na gieldzie a nie w swoim portfelu jest sam sobie winien. To jeszcze gorzej niz trzymac pieniadze w banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wyjaśniło się coś z bitcurex'em i znikającymi sześcioma milionami?

 

(przepraszam trochę za zboczenie z tematu :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nic nie wiadomo. Ktoś z kolegów coś stracił?

 

Ps. Ja całe szczęście 3małem palce z dala od Bitcurexa. Bo po przeczytaniu regulacji co do wpłat/wypłat stwierdziłem, że moje pieniądze chętnie przyjmą, natomiast, żeby mi je wypłacić musiałbym spuścić spodnia i m.in. dać im skan dowodu. Z takim skanem można ukraść czyjąś tożsamość. Uznałem tą firmę za niepoważną. Nie ufałem ani im ani temu, że są w stanie chronić moje dane, o pieniądzach nie wspomnę. Jak się okazało, słusznie...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim skanem można ukraść czyjąś tożsamość.

Jeżeli gdzieś wymagają skanu dokumentów to polecam przekreślać markerem z dopiskiem typu: "Wyłącznie na potrzeby założenia konta w yyy".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli gdzieś wymagają skanu dokumentów to polecam przekreślać markerem z dopiskiem typu: "Wyłącznie na potrzeby założenia konta w yyy".

 

W większości miejsc pewnie tak się uda. Znam jeden polski bank w którym nie przejdzie żadna dopiska, a nawet znak wodny. Na szczęście nie ma obowiązku z niego korzystać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli gdzieś wymagają skanu dokumentów to polecam przekreślać markerem z dopiskiem typu: "Wyłącznie na potrzeby założenia konta w yyy".

Minus tego taki, że gdy ktoś orientuje się w photoshopie, to niestety na niewiele się to zda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w dwóch trzech zdaniach o obecnej opłacalności kopania kryptowalut.

 

Mam 20k na inwestycję i prąd w bardzo dobrej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma jeszcze gdzieś w portfelach LTC to dziś ładnie idzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×