Jump to content

Recommended Posts

A dziś rano pisałem:

 

Nie ma zbyt wielu rzeczy, które mogą stracić przykładowo 50% wartości w jeden dzień - Bitcoin jest walutą "eksperymentalną" i kurs zależy od bardzo małej liczby czynników (głównie obecnie cenę Bitcoina dyktuje popyt i emocje, które mogą minąć) - spokojnie może się coś takiego stać. ;)

 

Ups - mam nadzieję, że ja tego nie wywołałem, bo kurs Bitcoina spadł właśnie dziś nawet o ponad te 50%. -_-

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się czy nie kupić trochę bitcoinów po $90 z zamiarem sprzedania po $150 i może nawet by mi to wyszło, ale jestem z tych strachliwych, którzy wolą inwestować w znanych obszarach, więc zamiast tego kupiłem parę domen z zamiarem sprzedania za 10-krotność ceny. ;-)

 

[edit] ale jak spadnie do $10 to kupuję ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie słabej wiary odpadają przy pierwszej okazji, bo ktoś z większym portfelem postanowił dziś wyjść z inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś takiego oznacza, że przed kimś może grupą cwanych osób, otworzyły się drzwi z napisem "klub milionerów". Ale taka waluta jest potrzebna, więc przy takim spadku, pewnie ci co zarobili wiedzą w co zainwestować i kurs zaraz znów pojdzie w górę.

 

BC jest idealne dla ludzi, którzy mają finansowe nosy jak charty. Pewnie dobrze by sobie w tym poradzili domainerzy.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest to naturalna korekta i nic złego się bitcoinom nie stanie, jedynie oczyści się ze spekulantów. Tu wychodzi właśnie korzyść bezpaństwowości bitcoina - taka bańka i oczyszczenie nie wpływa negatywnie na żadną gospodarkę i na życie "zwykłych ludzi", straci paru inwestorów, paru innych zyska i świat toczy się dalej. Bitcoin nie jest przecież stworzony do "trzymania" i "inwestowania", a przede wszystkim jako wirtualna waluta transferowa. Nawet sam twórca ostrzegał przed zbyt wczesną adaptacją, a tu nagle rzucił się na nie cały świat, ze skutkiem przewidywalnym. Ogólnie jak sobie poczytałem, to sam pomysł jest fajny, tylko trzeba wiedzieć jak z niego korzystać, czym bitcoiny są, a czym nie są - i wtedy to działa jak należy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest to naturalna korekta i nic złego się bitcoinom nie stanie, jedynie oczyści się ze spekulantów...Bitcoin nie jest przecież stworzony do "trzymania" i "inwestowania", a przede wszystkim jako wirtualna waluta transferowa....

I kto to mówi... a domeny zostały stworzone w jakim celu?:) trzymania i inwestowania?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny można kolekcjonować, każda jest inna i to jest ich wartość. Bitcoin każdy jest taki sam, nie jest to coś, co może się podobać, nie można kupić bitcoina i czekać aż się na niego znajdzie amator. Wartość bitcoina jest całkowicie wirtualna, zaś wartość domeny jest wypadkową wielu czynników takich jak: jak bardzo właściciel ją ceni, jak bardzo podoba się potencjalnemu nabywcy, jak można ją wykorzystać, jak wiele osób na nią wchodzi itp. itd. (gdyby było łatwo wycenić domeny, to istniałby serwis, który to oferuje - a żaden nie istnieje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze ogłoszenie na forum di "kupię bitcoiny" idealnie trafiony szczyt ;)

Dobrze, że nikt na te ogłoszenie nie odpowiedział :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

niedługo będzie poniżej 10$ i też nikt nie będzie chciał :P

Wtedy zakupię spore ilości.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stracisz ;)

Zastanawia mnie czasami ta ludzka pewność w niektórych kwestiach. Jednak ludzka natura jako "ogół" jest niezmienna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stracisz ;)

 

Tak samo jak ci wszyscy naiwniacy, którzy połapali w 2000/2001 bezwartościowe domeny po tym, jak baka internetowa pękła. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie czasami ta ludzka pewność w niektórych kwestiach. Jednak ludzka natura jako "ogół" jest niezmienna :)

 

W życiu pewne są tylko podatki i śmierć ;) , natomiast można oszacować mniej lub bardziej pewne formy lokaty kapitału.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

W życiu pewne są tylko podatki i śmierć ;) , natomiast można oszacować mniej lub bardziej pewne lokaty kapitału.

 

No ale apze przecież nie chodziło, aby kupić tanio i trzymać długo jako lokatę kapitału tylko czekać aż kurs BTC dobije do jakiejś dolnej granicy typu właśnie 5-10$ (bo do zera nigdy nie spadnie, Bitcoin nie jest mimo wszystko bezwartościowy czy nieprzydatny, więc taki kurs nie jest realny). Potem będzie odbicie - gdy panika minie to kurs będzie rósł tylko bardzo powoli i kupując "na dołku" powinno dać się na takiej sprzedaży sporo zarobić. Wydaje mi się, że realny kurs dla BTC to ten z początku roku czyli 30-50$ (bo problemy Cypru, Hiszpanii itd. przecież nagle nie zniknęły i zdecentralizowana waluta raczej jest dalej potrzebna) i kupując po 5-10$ można by zarobić na tym kilkaset % w perspektywie 1-2 miesięcy, więc bardzo dobry wynik. A dłużej trzymać nie ma sensu - zbyt niestabilne to i zbyt duże ryzyko, kupić, sprzedać, zapomnieć.

 

Aktualnie <80$ (79,5 $ = 1 BTC). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważałbym przy kupowaniu Bitcoinów po $10 za sztukę. W 2010 roku za 1 BTC płacono.. $0,06.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2010 roku za 1 BTC płacono.. $0,06.

 

DD

 

Tak - tylko, że w 2010 roku nikt o tym nie słyszał i nigdzie nie można było tym płacić. Teraz mimo wszystko za wiele usług można zapłacić Bitcoinami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×