Jump to content

Recommended Posts

Bitcoin "jest testem/sprawdzeniem" przed wprowadzeniem globalnej waluty jaką będzie bancor.

Zachętą były duże wzrosty i możliwość zarobienia, po to żeby "zaprzyjaźnić" się z przyszłymi sympatykami cyfrowej kasy. Dla kolejnego testu, w marcu w PL wchodzi Billon. A pierwszym krajem który wycofał i zakazał posiadania gotówki jest Szwecja.

 

A wracając do tematu BTC, to raczej upadnie tak szybko, jak się wzniósł (czyli już niedługo).

 

Tak sobie gdybam, bo co? ;-)

Wieścisz upadek BTC a powstanie tego samego tylko wprowadzonego przez banki ? To troche tak jakby sprzedawać pączki i liczyć że nikt chleba nie kupi hehe (btw smacznego wszystkim na dziś i jutro:) :)

 

Jesli banki wprowadzają swoje waluty to taka sytuacja tylko wzmocni pozycję BTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego nie byłbym taki pewien. Musisz wziąć pod uwagę to, że znajdzie się spora grupa osób chętna skorzystać z anonimowych przekazów pieniężnych, co zapewnia bitcoin. Prędzej obstawiałbym zmniejszenie zainteresowania BTC (ja jednak stawiam na dalszy rozwój tej waluty), po kilku spadkach na rynku, które były spowodowane pompowaniem balonika.

Czy BTC jest anonimowy?

Anonimowość jest jedynie w przesyłaniu na inny portfel (i to nie do końca anonimowo), później trzeba go wymienić na $ - a tu już jest taka sama formalność, jak przy zwykłym przelewie z banku do banku ;)

 

Upadek BTC wcale nie musi oznaczać zmniejszenia zainteresowania czy pęknięcia bańki - a może być tak że np: pewnego dnia dojdzie do (kontrolowanej) awarii skryptu.

Instytucja czy też grupa osób którzy stworzyli skrypt (CIA?), bo nie wierzę w anonimowego Satoshi Nakamoto, mogą w każdej, dogodnej chwili go wyłączyć.

Rozwój BTC hmm jest coś takiego? Chyba tylko giełdy się rozwijają.

(daje BTC max do 3 lat życia ;-) )

 

Wieścisz upadek BTC a powstanie tego samego tylko wprowadzonego przez banki ? To troche tak jakby sprzedawać pączki i liczyć że nikt chleba nie kupi hehe (btw smacznego wszystkim na dziś i jutro:) :)

 

Jesli banki wprowadzają swoje waluty to taka sytuacja tylko wzmocni pozycję BTC.

Nic nie wieszczę, BTC jest walutą wbrew pozorom kontrolowaną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upadek BTC wcale nie musi oznaczać zmniejszenia zainteresowania czy pęknięcia bańki - a może być tak że np: pewnego dnia dojdzie do (kontrolowanej) awarii skryptu.

Instytucja czy też grupa osób którzy stworzyli skrypt (CIA?), bo nie wierzę w anonimowego Satoshi Nakamoto, mogą w każdej, dogodnej chwili go wyłączyć.

 

Nic nie wieszczę, BTC jest walutą wbrew pozorom kontrolowaną.

 

1. Kontrolować kurs BTC może osoba/osoby z gigantycznym portfelem btc.

2. W jaki sposób mogą go wyłączyć? Bitcoin jest kryptowalutą o otwartym kodzie (open source), każdy ma dostęp do jego kodu i każdy może sprawdzać jego ewentualne błędy.

Błędy w kodzie oczywiście się znajdują (a zgłaszają je osoby korzystające z oprogramowania, jak i programiści sprawdzający luki w kodzie), ale jak z każdym programem są łatane w kolejnej wersji.

 

Zaletą btc jest to, że nikt nie ma magicznego guzika "wyłącz", ponieważ źródła bitcoina są otwarte oraz sieć tworząca bitcoina jest rozproszona.

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się z kolei wydaje że najgorsze już za nami, zdaje się że wszyscy już się oswoili z sytuacją mtgoxa, giełda przestała działać, nikt do tej pory nie odzyskał środków więc chyba nic gorszego w tym temacie nastąpić nie może, każda nowa informacja będzie na plus dla BTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się z kolei wydaje że najgorsze już za nami, zdaje się że wszyscy już się oswoili z sytuacją mtgoxa, giełda przestała działać, nikt do tej pory nie odzyskał środków więc chyba nic gorszego w tym temacie nastąpić nie może, każda nowa informacja będzie na plus dla BTC.

Spokojnie, nie tak szybko. Jeszcze czekamy na informacje "CEO mtgox.com aresztowany" oraz "400 milionów dolarów przepadło bezpowrotnie" - dopiero wtedy będzie można uznać, że nic gorszego nie zdarzy się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się z kolei wydaje że najgorsze już za nami, zdaje się że wszyscy już się oswoili z sytuacją mtgoxa...

... LilionTransfer pewnie też oswojony z sytuacją :P

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/1434-pl-dyskusja-og%C3%B3lna-10-zni%C5%BCka-dla-forumowicz%C3%B3w/page-124&do=findComment&comment=272034

MtGox nam juz kasę 4 miesiąc wysyła, a to 5 zer ma smile.png. Próbowaliśmy negocjować, ale tam jak grochem o ścianę.

 

 

Moim zdaniem - przez Mtgox i dzięki tej giełdzie, zaufanie do BTC i do kryptowalut na pewno spadło i to jest fakt niezaprzeczalny. A jeśli zaufanie spadło - to kryptożercy z coraz większym dystansem patrzą na ową walutę (i chyba o to chodziło).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie, nie tak szybko. Jeszcze czekamy na informacje "CEO mtgox.com aresztowany" oraz "400 milionów dolarów przepadło bezpowrotnie" - dopiero wtedy będzie można uznać, że nic gorszego nie zdarzy się ;)

Jeśli mtgox został wyłączony, do tego od kilku miesiecy ludzie przelewów od goxa nie dostawali a Karpeles jest nadal na wolności to znaczy że próbują to jakoś naprawić, załatwić tak żeby gox wrócił chociaż wydaje mi się że większość ludzi pogodziła się z tym że środków z goxa juz nie zobaczą, a przynajmniej większej ich części.

 

... LilionTransfer pewnie też oswojony z sytuacją :P

Skoro nie upadli bo blokadzie takiej ilości środków to pewnie tak, z resztą widać funkcjonują normalnie i bez goxa.

 

(...)zaufanie do BTC i do kryptowalut na pewno spadło(...)

Poczekaj aż ktoś napompuje kurs do 1000$ + nagonka w mediach a ludzie rzucą się do zakupów zapominając kto to był ten gox :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Graty dla tych co na bitcoinach zarobili, wspolczoje tym (np. moj kolega) ktory niedawo zainwestowal kilkanascie K w nowa koparke bitcoinow.. albo w firmy ktore pozwalaly na platnosci w tej walucie i w pore sie jej nie pozbyly. No nic stracic musi ktos zeby ktos mogl zarobic. Banieczka peknie niczym petarda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz Wam powtórzę. Dajcie sobie spokój z tym wirtualnym dziadostwem. Na świecie jest tyle wartościowych aktywów, w które można z powodzeniem inwestować. Przynajmniej nie znikają z rachunków bo mają wymiar materialny i namacalny. Są przedmiotem obrotu na REGULOWANYCH prawem giełdach a nie na jakichś gox-owych krzakach. A jak chcecie mieć podobne rzuty na kapitale to się wystarczy zlewarować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz Wam powtórzę. Dajcie sobie spokój z tym wirtualnym dziadostwem.

Dzięki za radę... jeśli chodzi o mnie, to dam sobie spokój, ale dopiero gdy przestanę na tym zarabiać lub przestanie mi się to opłacać ;-)

(ps - wszystko to dziadostwo, jedynie inwestycje w ziemię, nieruchomości i sztaby złota jest konkretnym ulokowaniem kapitału)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę... jeśli chodzi o mnie, to dam sobie spokój, ale dopiero gdy przestanę na tym zarabiać lub przestanie mi się to opłacać ;-)

(ps - wszystko to dziadostwo, jedynie inwestycje w ziemię, nieruchomości i sztaby złota jest konkretnym ulokowaniem kapitału)

Ci którzy mieli te niby aktywa na rachunkach MtGox też pewnie zarabiali aż któregoś dnia aktywa zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ktoś kiedyś podbudowany kryzysem postanowił stworzyć jakiś badziewCOIN i wmówił ludziom, że będzie fundamentem świata. Zainteresowały się tym głównie masy nie mające pojęcia o rynku finansowym i kręcą tym jak gorącym kartoflem na podwórku pomiędzy sobą. Efekt końcowy będzie taki, że grupa cwaniaków na tym zarobi a resztę odwirują z sałaty do zera. Po kartoflu po latach pozostanie tylko przykra historia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUR, czyli "nowa waluta Islandii" to nowy Bitcoin ;)

 

Już 0,1 BTC za 1 AUR. Wzrost 10x w 2 dni, a pewnie około 100x w tydzień.

 

Wycena ponad pół miliarda dolarów. Przy czym 90% z tego ma być rozdane mieszkańcom Islandii.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUR, czyli "nowa waluta Islandii" to nowy Bitcoin ;)

 

Już 0,1 BTC za 1 AUR. Wzrost 10x w 2 dni, a pewnie około 100x w tydzień.

 

Wycena ponad pół miliarda dolarów. Przy czym 90% z tego ma być rozdane mieszkańcom Islandii.

 

DD

 

Można wiedzieć z jakiego powodu uważasz, że kurs urośnie około 100x w jeden tydzień, a nie jest to typowa kolejna bańka? Ekspertem od ekonomii nie jestem, ale nie trudno zauważyć, że mając 50% rynku można bezproblemowo sterować kursem przez pewien czas. Druga sprawa w jaki niby sposób coiny miałyby trafić do mieszkańców Islandii skoro obrót bitcoinem jest zakazany?

 

Nie wiem czy się nadal da na tym zarobić, ale według mnie ten coin śmierdzi strasznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można wiedzieć z jakiego powodu uważasz, że kurs urośnie około 100x w jeden tydzień, a nie jest to typowa kolejna bańka? Ekspertem od ekonomii nie jestem, ale nie trudno zauważyć, że mając 50% rynku można bezproblemowo sterować kursem przez pewien czas. Druga sprawa w jaki niby sposób coiny miałyby trafić do mieszkańców Islandii skoro obrót bitcoinem jest zakazany?

 

Nie wiem czy się nadal da na tym zarobić, ale według mnie ten coin śmierdzi strasznie.

 

To była retrospekcja. Tyle urosło. Nie liczyłbym, że znowu tyle urośnie w ciągu kolejnego tygodnia ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUR, czyli "nowa waluta Islandii" to nowy Bitcoin ;)

 

Już 0,1 BTC za 1 AUR. Wzrost 10x w 2 dni, a pewnie około 100x w tydzień.

 

Wycena ponad pół miliarda dolarów. Przy czym 90% z tego ma być rozdane mieszkańcom Islandii.

 

DD

 

Nie przesadzajmy, wzrost "tylko" ~ x20 w tydzień i x3 w dwa dni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem że mnie wzrok zawodzi ale... MazaCoin +902% w ciągu 24h.

 

Na jakim exchange'u to znajdę? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×