Jump to content
Domeniarz

AZ również uderza - kilka złotych za domenę PL!

Recommended Posts

Witam.

 

Zajrzyjcie na stronę AZ - po ACTIVE24 teraz oni wchodzą ze świetną ceną.

Problem jest jeden - ten zapis w regulaminie...

 

30. Ograniczenie promocji rejestracji domen.

Rejestracje domen bez wykonywania przedłużeń domen na kolejne lata jest ograniczone do 25 nazw domen rocznie. Klient nie przedłużając każdej kolejnej domeny ( powyżej 25 domen rocznie ) , zarejestrowanej w ramach promocji, przed upływem pierwszego rocznego abonamentu, zobowiązuje się do przedłużenia domen w Az.pl na kolejny rok lub zwrócenia różnicy pomiędzy ceną za rejestracje domen a właściwą ceną domen opublikowaną na stronie Az.pl w cenniku. Różnica wynosi:

 

* 95.01 zł netto dla domen .pl,

* 72.01 zł netto dla domen funkcjonalnych,

* 23.01 zł netto dla domen regionalnych

 

Dla mnie przez to odpada oferta AZ. Sądzę, że wielu domeniarzy to odstrasza. Szkoda.

 

A więc - jak dotąd wygrywa oferta DomenyTanio za 9 zł +VAT!

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az.pl może oferować domeny po złotówkę albo nawet darmo a ja wolę ofertę active24.pl albo innego rejestratora który nie ma tak zabójczego dla domainerów punktu w regulaminie, zresztą od nowego roku wydaje pieniążki właśnie w Active24 a nie w az.pl - no niestety ale chce mieć spokojny sen. Jeśli z jakiś powodów podupadnę finansowo to leżę i kwiczę. Ten punkt uderza głównie w ludzi którzy kupują domeny dla odsprzedaży bo człowiek który kupuje domeny dla firmy może kupić domenę i za 100zł. Szkoda bo Az.pl to naprawdę fajna firma która ma fajnych ludzi tworzących tę firmę no ale regulamin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3,99 zł! Masakra... Obstawiałem poniżej 9 zł, myślałem nawet o 5 zł, ale 3,99? Przeszli samych siebie... ;)

 

@Domeniarz: Problemy są dwa. Jeden wymieniłeś, a drugi to konieczność dopłaty do authinfo (w podobnej wysokości). Chociaż w domenytanio też chyba to jest, a przynajmniej trzeba przedłużyć.

 

PS. Kolejny „kreatywny” nick... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zresztą od nowego roku wydaje pieniążki właśnie w Active24 a nie w az.pl

 

 

 

So do I ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3,99 zł! Masakra... Obstawiałem poniżej 9 zł, myślałem nawet o 5 zł, ale 3,99? Przeszli samych siebie... ;)

 

@Domeniarz: Problemy są dwa. Jeden wymieniłeś, a drugi to konieczność dopłaty do authinfo (w podobnej wysokości). Chociaż w domenytanio też chyba to jest, a przynajmniej trzeba przedłużyć.

 

PS. Kolejny „kreatywny” nick... ;)

 

 

rownie dobrze mogli dac 1zl za domene,

 

w tym roku przeciez doplacali po 20-30zl do domen polskich

a teraz jesli maja domeny z nasku po 10zl , to max ich doplata do 10zl

 

dziwi mnie wiec to ze jesli ktos nie przedluzy powyzej 25 domen to placi kare 95zl (przeciez domeny kosztuje ok 10),

 

w starej promocji doplacalo sie mniej ok 60zl,

 

rowniez od nowego roku przechodze z rejestracjami domen do active24

wole miec spokoj, niz sie martwic nieprzedluzonymi domenami

 

 

jedyny duzy plus w az, to niezly panel, moznaby jeszcze nieco dodac, ale jest dosc przejrzysty

w active jest troszke nieintuicyjny (dlugo dochodzilem jak tam zmienic dns ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

miło mi poinformować, iż przytoczony powyżej, 30. punkt regulaminu został wycofany i nie obowiązuje w aktualnej promocji. Został usunięty około godziny 15:00.

 

Życzę Wesołych Świąt, dużo spokoju i radości, oraz wielu sukcesów w Nowym Roku.

 

Natalia Szrejder - Bruczko

Business Development Manager

www.az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
miło mi poinformować, iż przytoczony powyżej, 30. punkt regulaminu został wycofany i nie obowiązuje w aktualnej promocji. Został usunięty około godziny 15:00.

 

Świetna wiadomość na święta! I bardzo duży krok naprzód dla AZ! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień dobry,

 

miło mi poinformować, iż przytoczony powyżej, 30. punkt regulaminu został wycofany i nie obowiązuje w aktualnej promocji. Został usunięty około godziny 15:00.

 

Życzę Wesołych Świąt, dużo spokoju i radości, oraz wielu sukcesów w Nowym Roku.

 

Natalia Szrejder - Bruczko

Business Development Manager

www.az.pl

 

 

to ja sie jeszcze upewnie....

czy zostal usuniety punkt dotyczacy nieprzedluzenia 25 domen?

i czy obowiazuje tylko dla domen zakupionych po 1 stycznia 2008....czy moze juz nie bedzie mial wogole zastosowania....nawet dla tych domen kupionych w promocji w wakacje 2007.

 

 

pozdrawiam

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

punkt 30. nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

 

Był to punkt głównego regulaminu i został wycofany w dniu dzisiejszym ;)

 

Raz jeszcze życzę dużo radości podczas nadchodzących Świąt i jeszcze więcej w Nowym Roku.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia Szrejder- Bruczko

www.az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze jakby taka informacja, że ten punkt nie dotyczy wcześniej zarejestrowanych domen była gdzies oficjalnie podana na stronie WWW w az.pl lub przesłana mailem/poczta do użytkowników az.pl - żeby nie doszło do sytuacji, że nagle się komuś przypomni, ze jednak kiedyś ten punkt obowiązywał i zaczną kasować i nikt się nie będzie przejmował, że ktoś napisał jakiegoś posta na grupie dyskusyjnej. Albo za pół roku punkt sie pojawi i będzie dotyczył wszystkich domen w panelu. No to jest dobre posunięcie - zatrzymacie myślę tym samym spora grupe swoich klientow w tym mnie.

 

 

to ja sie jeszcze upewnie....

czy zostal usuniety punkt dotyczacy nieprzedluzenia 25 domen?

i czy obowiazuje tylko dla domen zakupionych po 1 stycznia 2008....czy moze juz nie bedzie mial wogole zastosowania....nawet dla tych domen kupionych w promocji w wakacje 2007.

pozdrawiam

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie,

 

punkt 30. nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

 

Był to punkt głównego regulaminu i został wycofany w dniu dzisiejszym ;)

 

Raz jeszcze życzę dużo radości podczas nadchodzących Świąt i jeszcze więcej w Nowym Roku.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia Szrejder- Bruczko

www.az.pl

 

 

No to super;)

Piekny prezent na Swieta;)

 

 

teraz jest naprawde ciezki wybor miedzy az.pl a active24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie,

 

punkt 30. nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

 

Był to punkt głównego regulaminu i został wycofany w dniu dzisiejszym ;)

 

Raz jeszcze życzę dużo radości podczas nadchodzących Świąt i jeszcze więcej w Nowym Roku.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia Szrejder- Bruczko

www.az.pl

 

Prosimy o jasną deklarację - czy raz na zawsze można przestać kojarzyć

firmę AZ z niebezpiecznym zapisem w regulaminie? Czy zniknie on w głównym

regulaminie i nie wróci? Napisała Pani jak, jakby nie obowiązywał tylko dla tej promocji.

 

Jak już wspomniano wyżej - wiadomość do wszystkich użytkowników byłaby wielkim plusem.

Poza tym warto chyba umieścić odpowiednią wiadomość na stronie głównej. Dla dobra AZ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosimy o jasną deklarację - czy raz na zawsze można przestać kojarzyć

firmę AZ z niebezpiecznym zapisem w regulaminie? Czy zniknie on w głównym

regulaminie i nie wróci? Napisała Pani jak, jakby nie obowiązywał tylko dla tej promocji.

 

Jak już wspomniano wyżej - wiadomość do wszystkich użytkowników byłaby wielkim plusem.

Poza tym warto chyba umieścić odpowiednią wiadomość na stronie głównej. Dla dobra AZ! ;)

 

 

Pani Natalia napisala:

 

"punkt 30. nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

 

Był to punkt głównego regulaminu i został wycofany w dniu dzisiejszym "

 

 

Wiec mysle ze jest juz wszystko jasne, mozna rejestrowac dowolna ilosc domen, i nie martwic sie ze ktoras byla nie trafiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień dobry,

 

miło mi poinformować, iż przytoczony powyżej, 30. punkt regulaminu został wycofany i nie obowiązuje w aktualnej promocji. Został usunięty około godziny 15:00.

 

Życzę Wesołych Świąt, dużo spokoju i radości, oraz wielu sukcesów w Nowym Roku.

 

Natalia Szrejder - Bruczko

Business Development Manager

www.az.pl

 

No aż mnie zatkało ;) No teraz to chyba uwierzę w Panią Mikołajową! Bombowa wiadomość! ;) Tylko żeby jeszcze pod choinką znalazły się samodzielne cesje dla partnerów ale byłoby rewelacyjnie ;-) Brawo Az.pl!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapis na grupie dyskusyjnej (w zakresie starych domen) nie ma żadnej mocy prawnej. Każdy może sobie napisać na grupie, nawet podpisujac sie az.pl, że np. kody authinfo beda dawane za darmo i co nie ma to zadnego znaczenia. Zgodnie z zasadami obowiazuja zapisy regulaminow z czasu zarejestrowania domeny, chyba ze oficjalnie na stronie w mailu pojawi sie informacja o takich zmianach obejmujących rowniez starsze domeny/regulaminy.

Nigdy nie ma tez pewnosci, ze 1 stycznia 2009 roku zapis sie nie pojawi ponownie, gdy bedziesz mial kilkaset domen zarejestrowanych w promocji i się okaże, że nowy zapis będzie dotyczył też tych domen już zarejestrowanych (tak jak ma ta miejsce teraz). Teraz się cieszymy a pozniej bedzie trzeba sie sztucznie pozbywac domen.

 

Pani Natalia napisala:

 

"punkt 30. nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

 

Był to punkt głównego regulaminu i został wycofany w dniu dzisiejszym "

Wiec mysle ze jest juz wszystko jasne, mozna rejestrowac dowolna ilosc domen, i nie martwic sie ze ktoras byla nie trafiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwie sie ludziom naiwnym rejestrujacym domeny w w/w firmie

u powaznych rejestratorow nie ma nigdy problemu z wydaniem authinfo

Chyba tylko w Polsce ludzie daja sie tak nabijac w butelke.

Kod authinfo powinien byc wydawany bez zadnego "ale" na kazde zyczenie

bez zadnych oplat czy innych warunkow, zawsze kiedy klient ma na to ochote.

Sprzedawanie domen po 3,99 ( lub sporo ponizej oficjalnego cennika NASK czy ICANN) i zadanie doplat za wydanie authinfo to oszukiwanie ludzi i nie jest legalne.

Jestem ciekawy kiedy wreszcie skonczy sie to mydlenie oczu i takie "firemki" jak w/w i inne, stosujace podobne praktyki, zaczna grac fair.

W wiekszosci cywilizowanych krajow takie praktyki sa nielegalne.

 

Chcialbym zarejstrowac domene i moc ja w kazdej chwili wytransferowac bez zadnych extra oplat czy warunkow.

Niestety, nie wszystkie firmy w Polsce oferuje taka opcje tzn. jasne i klarowne zasady.

W/w firma do takich nie nalezy i w mojej opinii oszukuje , w wiekszosci nieswiadomych, skuszonych niska cena ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem żeby zarejestrować domeny w tej formie w niskiej cenie, to najpierw należy zarezerwować domeny, a potem po 1 stycznia już kupić? (oczywiście w cenie 3.99 netto)

Thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale mi prezenty... domeny i tak będą zarezerwowane a zarejestrowane w styczniu... lepiej wziąć na testy do stycznia a potem regnąć... generalnie nic ciekawego tylko informacja dla pewnych osób co regnąć w styczniu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytajcie uwazniej - az.pl wprowadzil ta promocje do konca grudnia - wiec mozna odrazu zarejestrowac domene za 3.99zł.

 

http://www.az.pl/domeny-regulaminy-promocj...eny_pid_48.html

 

1.Promocja trwa od 21 grudnia 2007 r. godz. 14:00 do dnia 31 grudnia 2008 r. godz. 8:00.

 

Dobry jesteś, wklejasz w temacie o domenach .pl regulamin promocji na domeny globalne i zarzucasz nam nieuważne czytanie. ;)

 

A teraz zerknij na punkt 5. we właściwym regulaminie. ;-)

http://www.az.pl/domeny-regulaminy-promocj...eny_pid_40.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie brak slow. Nawet nie oplaca sie testowac ;)

 

 

powiem wiecej....oplaca sie rejestrowac po te 5zl domeny ktore zarabiaja 0,2 euro miesiecznie!!!

nie kazda potem trzeba przedluzyc!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×