Jump to content
Sign in to follow this  
crtt

(uciążliwe?) kupowanie domeny com przez paypal

Recommended Posts

Witam, zarejestrowałem pierwszą domenę w az aby przekonać się o tym czy firma ta rzeczywiście jest przereklamowana, czy jednak nie.

 

Więc:

 

Odwiedziłem az.pl wpisałem nazwę domeny, wybrałem płatność przez paypal, nie zaznaczyłem kupowania żadnych wiadomych bonusów, które można zakupić dodatkowo przy zamawianiu domeny, więc jestem zdziwiony że zamiast 9 zł pobrało mi 24 zł, ponadto: konto do tej chwili nie zostało zasilone, a domena którą opłaciłem, nadal jest wolna.

 

beznazwy3l.gif

 

Co oznacza pole "Autoryzacja"? Gdy dojdzie mi ta wpłata to będę miał 24 zł do wykorzystania (-9zł, zakładając że domena zostanie automatycznie opłacona?). Czy jest to pewnego rodzaju kaucja, która zostanie mi zwrócona?

 

Do tej pory kupowałem w innym serwisie i jestem jak na tą chwilę dużo bardziej zadowolony niż z az, gdzie panel jest rozległy i już na początku jakaś niespodziewana procedura i niezgodna z prawdą cena.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, zarejestrowałem pierwszą domenę w az aby przekonać się o tym czy firma ta rzeczywiście jest przereklamowana, czy jednak nie.

 

Więc:

 

Odwiedziłem az.pl wpisałem nazwę domeny, wybrałem płatność przez paypal, nie zaznaczyłem kupowania żadnych wiadomych bonusów, które można zakupić dodatkowo przy zamawianiu domeny, więc jestem zdziwiony że zamiast 9 zł pobrało mi 24 zł, ponadto: konto do tej chwili nie zostało zasilone, a domena którą opłaciłem, nadal jest wolna.

 

beznazwy3l.gif

 

Co oznacza pole "Autoryzacja"? Gdy dojdzie mi ta wpłata to będę miał 24 zł do wykorzystania (-9zł, zakładając że domena zostanie automatycznie opłacona?). Czy jest to pewnego rodzaju kaucja, która zostanie mi zwrócona?

 

Do tej pory kupowałem w innym serwisie i jestem jak na tą chwilę dużo bardziej zadowolony niż z az, gdzie panel jest rozległy i już na początku jakaś niespodziewana procedura i niezgodna z prawdą cena.

 

 

 

 

 

Witam serdecznie,

 

drogi crtt, zgodnie z promocją na rejestrację domen .eu i globalnych AZ.pl umożliwia rejestrację jednej domeny w cenie 9.90 zł netto. Każde kolejne zamówienie nie jest już objęte tą promocją i kwota do zapłaty wynosi 19.90 zł netto (co daje brutto 24.48 zł).

O ile nie byłeś wcześniej naszym naszym Klientem, najprawdopodobniej powielone zostało zamówienie, stąd wyższa cena. Proponuję sprawdzić wygenerowane faktury pro-forma (po zalogowaniu się do Panelu Klienta, w zakładce FINANSE-->Faktury Pro-forma), zapewne jedna z nich będzie opiewać na niższą kwotę. Drugim rozwiązaniem jest kontakt bezpośrednio ze mną, abym mogła wyjaśnić kwestię promocji w związku z Twoim zamówieniem.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie dot. płatności przez paypal, są one przez nas autoryzowane (zatwierdzane).

Wiem, że był z Twojej strony kontakt z naszym działem finansowym, niestety bez podania szczegółów, bardzo proszę zatem o bezpośredni kontakt z działem finansowym lub ze mną pod adresem btereszko@az.pl.

 

Z chęcią wyjaśnię zaistniałą sytuację.

 

Dodatkowo przesyłam oficjalną informację o sporych zmianach w związku z Panelem Klienta w AZ.pl. Zachęcam do zapoznania się:

 

 

http://scenadomen.pl/index.php?/topic/327-...jekt-plus-demo/

 

 

Życzę miłego dnia,

Barbara Tereszko

P.O. Kierownika Działu Domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×