Jump to content
marko7

T-Mobile popełnia błąd Play?

Recommended Posts

Przy okazji można wspomnieć o domenie virgin.pl. W tym przypadku virgin mobile działa podobnie do P4 czyli uruchomił serwis pod virginmobile.pl. Ciekawe czy dla abonenta domeny skończy się to sprzedażą czy pozwem.

 

Póki co pod virgin pl stoi dość bezpieczna treść. Obstawiam, że raczej ją kupią. Nawet wspominany wcześniej 1mil zł to niewielka kwota w porównaniu z wydatkami na reklamę w TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać, po tym jak domena P4.pl spadła w lutym tego roku i została przechwycona, zdaje się że już zdążyła zmienić właściciela. Czy ktoś zna może jakieś szczegóły losów tej domeny i ewentualnej transakcji (jeśli taka miała miejsce, a nie np. została odebrana)?

 

Ta spółka P4 (z siedzibą w Gdyni), a tamta spółka P4 (z siedzibą w Warszawie, właściciel Play) to dwie zupełnie różne spółki. Ta z Gdyni była założona po przejęciu tej domeny (i pewnie od niej wzięła nazwę).

 

Nie ma przepisu, że tylko jedna firma / spółka może mieć jedną daną nazwę (bo to by było niemożliwe, nie da się tylu nazw wymyślić) - jeśli są w różnych województwach i branżach to kompletnie nie ma / nie będzie z tym problemu.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czytałem te posty zawzięcie, a szala mojego zdecydowania przechylała się to raz w jedną stronę, to w drugą.

 

Przechodząc jednak do meritum, stwierdzam, że prawda leży po środku. Jak to? Myślę, że T-mobile chciałoby posiadać domenę- (y) t.com czy też inne ccTLD z "t.?" , ale gdzieś po cichu zaspali. Raczej nie bałbym się tego określenia. Uznałbym to za błąd w określaniu modelu biznesowego. Ci co piszą, że owe domeny ccTLD są zupełnie im nie potrzebne, mają rację, ale też i zakrzywiają obraz. Prawda taka, że teraz im mogą nie być potrzebne, bo tak musieli skupić się na kreowaniu t-mobile, a nie inaczej. Jednak "nie potrzebne", nie oznacza "fajnie by było mieć", bo nie rozstrzygamy tego, że bez niej biznes by upadł, bo jak wiemy najważniejsza jest oferta, a rozstrzygamy prestiż jej posiadania i tym pochodne. Czy ktoś teraz z marketingu, przyzna się do tego, że popełnili błąd? Raczej wątpie. Osobiście chciałbym, aby posiadali domenę t.pl, bo krócej, bo szybciej, bo mimo wszystko bardziej prestiżowo. Wbrew pozorom mogliby kupić t.pl "bardzo tanio", wystarczy, że zastosowaliby metodę dostaniesz wysokie xxx xxx i nic więcej, bo od nikogo więcej za nią tyle nie dostaniesz. Myślę, że sprzedający ugięliby się pod naporem takiego postawienia sprawy i po czasie wrócili by z pozytywną decyzją.

 

Tak więc ja stawiam sprawę po środku: fajnie by było, ale bez niej świat się nie zawali.

 

Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom mogliby kupić t.pl "bardzo tanio", wystarczy, że zastosowaliby metodę dostaniesz wysokie xxx xxx i nic więcej, bo od nikogo więcej za nią tyle nie dostaniesz. Myślę, że sprzedający ugięliby się pod naporem takiego postawienia sprawy i po czasie wrócili by z pozytywną decyzją.

 

Patrząc na to z mojego punktu widzenia? Never say never ;-)

 

Wcale nie powiedziane, że nie znalazłaby się firma gotowa dać choćby te niskie x xxx xxx.

Nie zawsze jest tak, że ten największy płaci najwięcej. Zaryzykowałby i powiedział nawet, że jest wręcz odwrotnie: to Ci najwięksi każdej wydawanej złotówce potrafią się przyglądać po pięć razy nim się z nią rozstaną. Ponadto każda inwestycja czy większy zakup jest analizowana pod wieloma aspektami i opiniowana przez naprawdę sporo osób po drodze.

 

Nie jest to domena typu euro2012.pl (nie moja), gdzie jeśli nie sprzedasz za te wysokie xxx xxx w tym roku to już pewnie nigdy nie sprzedasz za choćby ułamek tej kwoty.

 

Reasumując imho stwierdzenie, że mogliby kupić ją "bardzo tanio" jest błędne.

Takich domen nie warto sprzedawać "pod naporem" żadnego postawienia sprawy, a jedynie po uzyskaniu naprawdę nas satysfakcjonującej oferty co by sobie później nie pluć w brodę.

Myślę też, że jej abonent bardzo dobrze zdaje sobie z tego faktu sprawę ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozprawiając o sensie i bezsensie zakupu t.pl przez T-Mobile zwróćcie uwagę na to, że z internetu korzystają również osoby atechniczne. Tym wpisanie w pasek adresowy anglojęzycznej nazwy może sprawić trudność. A to do takich klientów ofertę kierować będzie (czy nawet już kieruje) T-Mobile.

 

T wprowadza opłaty za tak śmieszne "usługi" jak sprawdzenie stanu konta. Zostają tam tylko ci, którym albo nie chce się migrować, albo byli w Erze i nie umieją zmienić operatora, nie znają oferty konkurencji itd. Ewentualnie przyszli do T-Mobile łapiąc się na jakąś promocję. Mogą też chcieć wejść na stronę T-Mobile zachęceni reklamą telewizyjną.

 

To jest "grupa docelowa" domeny t.pl, a ci nowocześni, internetowi po prostu wpisywaliby adres pół sekundy szybciej.

 

Moim zdaniem gra jest warta świeczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena t.pl jest tragiczną domeną dla telefonii komórkowej. Niemniej jednak to ich sprawa jaką domenę będą mieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena t.pl jest tragiczną domeną dla telefonii komórkowej. Niemniej jednak to ich sprawa jaką domenę będą mieć :)

 

Jestem ciekawy Twojego uzasadnienia tej wypowiedzi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena t.pl jest tragiczną domeną dla telefonii komórkowej. Niemniej jednak to ich sprawa jaką domenę będą mieć :)

faktycznie, tragedia. Za długa, mało konkretna i do tego jeszcze .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena t.pl jest tragiczną domeną dla telefonii komórkowej. Niemniej jednak to ich sprawa jaką domenę będą mieć :)

To aż drugi twój post na tym forum i już takie zwątpienie! Co ty tu jeszcze robisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślę, że jest tragiczna. Lepsza byłaby ó.pl :-P

Ja myślę, ze najlepsza by była: wvv.jpg.pl ale nie znalazłem niestety odpowiedniego punycode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×