Jump to content
marko7

T-Mobile popełnia błąd Play?

Recommended Posts

Artykuł na di.com.pl.

 

Wstęp:

"Jedna z największych sieci w Polsce nie ma zamiaru inwestować w domenę t.pl, choć niektórzy eksperci uważają, że to błąd podobny do tego, który popełniła sieć Play."

 

Co myślicie? Korneliusz i Daniel się już wypowiedzieli :unsure:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że ich interesuje, tylko pieniądze pewnie są spore. Dobrym przykładem na to, jest fakt odkupienia przez T-mobile t.com.pl.

Tak więc skoro t.com.pl uważają za ciekawe to i t.pl pewnie także.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że ich interesuje, tylko pieniądze pewnie są spore. Dobrym przykładem na to, jest fakt odkupienia przez T-mobile t.com.pl.

Tak więc skoro t.com.pl uważają za ciekawe to i t.pl pewnie także.

 

Zgadzam się z przedmówcą. Nie wiem na ile wycenia ją właściciel, zresztą sam nie chciał określać jej ceny, ale patrząc na budżet przeznaczony na kampanię reklamową T-mobile nie oszczędzało :)

 

Patrząc na to wszystko z innej perspektywy, T-Mobile wcale nie musi być w posiadaniu domeny t.pl, aby dotrzeć do rzeszy potencjalnych klientów. Bowiem w modyfikację materiałów firmowych i wystroju punktów sprzedaży oraz kampanię reklamową zainwestowano duże pieniądze – ok. 100 mln zł.

 

Podzielam też pogląd Korneliusza:

 

Jeśli się nie posiada odpowiedniej domeny, należy być przygotowanym, że część internautów poszukujących informacji o danej firmie może trafić na stronę konkurencji.

 

Sam po swoim ruchu na literówkach widzę, że abonenci/klienci T-mobile nie do końca ogarniają jak właściwie brzmi poprawny adres, na pewno zmieni się to wraz z upływem czasu, ale nim to nie nastąpi t.pl byłoby jak znalazł :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogli wczesniej o tym pomyslec, mieli na to kilka lat, pewnie teraz cena wzrosla 100x albo lepiej

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając całą resztę to "właścicielem" jest jeden z naszych ulubionych "rejestratorów" UT.PL ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no bez jaj. Nawet jakby t-mobile było zainteresowane domeną t.pl to na pewno nie dla ruchu type-in :unsure: Bez przesady, ta domena kosztowałaby ich na pewno blisko 1 mln PLN. Ilu musiałoby T-Mobile pozyskać dzięki tej domenie klientów, żeby można było uznać taki zakup za uzasadniony ekonomicznie?

 

Jestem przekonany, że więcej ruchu type-in mają z tmobile.pl (które przekierowali na t-mobile.pl) niż mieliby z t.pl.

 

Jedyne do czego mogłaby im się przydać ta domena to wizerunkowe cele - ale wątpię, żeby byli chętni dać takie pieniądze.

 

Porównanie do sytuacji P4 i domeny play.pl wydaje się mocno, ale to mocno naciągane i zalatuje domeniarskimi marzeniami i kreowaniem rzeczywistości :) Tym bardziej, że nie kupili domeny t.TLD w żadnym z krajów w którym działają.

 

Tak czy siak, życzę abonentowi t.pl sprzedaży tej domeny dla t-mobile i za 20 mln PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sadze aby wizerunkowo domena t.pl była dobra dla t-mobile.

 

Analogia do Play jest kompletnie nietrafiona bo play.pl zawierała w sobie nazwę brandu a tutaj nazwę można interpretować dowolnie

np. choćby telekomunikacja, tramwaje, turystyka, telefony, transport

 

 

No a wypowiedzi typu:

Domena t.pl jest łatwiejsza do zapamiętania niż domena T-Mobile.pl, więc konwersja z każdej formy reklamy domeny t.pl będzie większa.

...w ogóle wprawiająmnie w osłupienie :unsure:

 

Chyba niektórzy zdają się nie zauważyć (lub nie wiedzieć) że istnieje coś takiego jak brand identity quideline które jasno określa reprezentacje tożsamości firmy.

Firmy nie chcą aby zapamiętywać nazwę która nie utożsamia się z nazwą firmy (Te Pe El), może wprowadzić w błąd lub zwyczajnie nie ma zdolności odróżniającej.

Brand wprowadza się po to aby odróżniać się od innych przedsiębiorców.

 

A tezy o większej konwersji ze względu na nazwę, no cóż .... :)

Jedyna istotna konwersja to stosunek wejść do wykonanej akcji (w tym przypadku podpisanie kontraktu, kupienie telefonu, zapisanie się do newslettera).

Zależności pomiędzy domeną a konwersją nie widzę.

 

Uważam że T-Mobile solidnie przygotowało się do polskiego rynku jeżeli chodzi o marketing.

Akcja wprowadzania i brand jest spójny (nie tylko lokalnie ale też globalnie) a długofalowe jego umacnianie wyeliminuje ewentualne potencjalne problemy z typo.

 

Kupienie domeny t.pl było by IMHO wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

(...i jest tak potrzebne jak potencjalne g.pl dla Google czy o.pl dla Orange)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
tmobile.pl

Tylko zapytam, bo wypowiadałem się w wątku (dzisiejszym) o wycenę tej domeny (pisałem z tel, ale z tego co widzę został usunięty).

Jak to z tą domeną w końcu jest.

Sorry za OT, ale strasznie mnie to interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupienie domeny t.pl było by IMHO wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

(...i jest tak potrzebne jak potencjalne g.pl dla Google czy o.pl dla Orange)

Sam bym tego trafniej nie ujął :unsure:

 

Tylko zapytam, bo wypowiadałem się w wątku (dzisiejszym) o wycenę tej domeny (pisałem z tel, ale z tego co widzę został usunięty). Jak to z tą domeną w końcu jest.

Jakoś mniej więcej tak:

 

ABONENT:

firma: DEUTSCHE TELEKOM AG

 

A tamten wątek jeżeli dobrze pamiętam dotyczył wyceny domeny "bardzo podobnej do tmobile.pl" - czy jakoś tak to autor określił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupienie domeny t.pl było by IMHO wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

(...i jest tak potrzebne jak potencjalne g.pl dla Google czy o.pl dla Orange)

 

jednak to nie to samo - widziałes reklame g-oogle, albo o-range ?

bo ja nie.... za to t-mobile tak

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
jednak to nie to samo - widziałes reklame g-oogle, albo o-range ?

bo ja nie.... za to t-mobile tak

 

No tak tylko co to ma do rzeczy? :unsure:

Chyba nie próbujesz mi powiedzieć że pauza pozwala na używanie tylko jednego kawałka nazwy firmy, produktu czy usługi.

Jakby tak było to na na e-mail czy e-learnig lub e-commerce śmiało można by mówić E, na X-ray X, Na T-bone T itd..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak tylko co to ma do rzeczy? :unsure:

Chyba nie próbujesz mi powiedzieć że pauza pozwala na używanie tylko jednego kawałka nazwy firmy, produktu czy usługi.

Jakby tak było to na na e-mail czy e-learnig lub e-commerce śmiało można by mówić E, na X-ray X, Na T-bone T itd..... :)

 

 

tak, w tym przypadku pozwala i mozna to smialo wykorzystac, dla e-xxxxx juz nie bardzo...

a podane wyzej przyklady innych operatorow mają się nijak do t-mobile

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sadze aby wizerunkowo domena t.pl była dobra dla t-mobile.

 

Analogia do Play jest kompletnie nietrafiona bo play.pl zawierała w sobie nazwę brandu a tutaj nazwę można interpretować dowolnie

np. choćby telekomunikacja, tramwaje, turystyka, telefony, transport

 

 

No a wypowiedzi typu:

 

...w ogóle wprawiająmnie w osłupienie :)

 

Chyba niektórzy zdają się nie zauważyć (lub nie wiedzieć) że istnieje coś takiego jak brand identity quideline które jasno określa reprezentacje tożsamości firmy.

Firmy nie chcą aby zapamiętywać nazwę która nie utożsamia się z nazwą firmy (Te Pe El), może wprowadzić w błąd lub zwyczajnie nie ma zdolności odróżniającej.

Brand wprowadza się po to aby odróżniać się od innych przedsiębiorców.

 

A tezy o większej konwersji ze względu na nazwę, no cóż .... :unsure:

Jedyna istotna konwersja to stosunek wejść do wykonanej akcji (w tym przypadku podpisanie kontraktu, kupienie telefonu, zapisanie się do newslettera).

Zależności pomiędzy domeną a konwersją nie widzę.

 

Uważam że T-Mobile solidnie przygotowało się do polskiego rynku jeżeli chodzi o marketing.

Akcja wprowadzania i brand jest spójny (nie tylko lokalnie ale też globalnie) a długofalowe jego umacnianie wyeliminuje ewentualne potencjalne problemy z typo.

 

Kupienie domeny t.pl było by IMHO wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

(...i jest tak potrzebne jak potencjalne g.pl dla Google czy o.pl dla Orange)

Tożsamość firmy określają ludzie, który mogą się mylić, a poza tym zmiany wymagają czasu i środków. Zauważ, że mamy do czynienia z dwoma zmianami marki. Jedną jest polska zmiana z Era na T-mobile, a drugą globalna zmiana z T-mobile na T. Nazwa T-mobile nie pasuje już do oferty firmy, gdyż na większości rynków jest ona znacznie szersza. Zmieniła się już identyfikacja wizualna, więc naturalne jest to, że większość osób będzie szukało firmy, która nazywa się „T”, pod adresem T.com, T.de, T.co.uk czy T.pl i nie wierzę, że Ty lub ktokolwiek inny będąc właścicielem czy szefem wybrałbyś jakąkolwiek inną domenę aniżeli jednoliterówkę T. Oczywiście "eksperci" od tej zmiany popełnili błąd - powinni kupić wszystkie domeny przez pośrednika przed zmianą brandu na T i teraz mają problem, gdyż ceny są znacznie wyższe, a być może nawet zaporowe.

 

Pisałem też o konwersji z reklam, czyli jej skuteczności, a nie o współczynniku konwersji z wejść na stronę internetową. :)

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tożsamość firmy określają ludzie, który mogą się mylić, a poza tym zmiany wymagają czasu i środków. Zauważ, że mamy do czynienia z dwoma zmianami marki. Jedną jest polska zmiana z Era na T-mobile, a drugą globalna zmiana z T-mobile na T. Nazwa T-mobile nie pasuje już do oferty firmy, gdyż na większości rynków jest ona znacznie szersza.

 

Powiedz mi Korneliusz skąd czy czerpiesz takie info?

 

Jeśli literka T występuje to tylko jako logo / grafika (z dwoma albo z czterema kropkami + tzw, multiplier - wszystkie to znaki towarowe), gdzie albo jest gdzieś obok pełna nazwa, adres domeny z pełną nazwą

albo voice-over gdzie lektor czyta pełną nazwę (w przypadku reklam TV). Jest to jasno opisane w oficjalnym co-branding guildline

 

http://tmwww.publicis-usa.com/printlogos.html

 

t-mobile-270x168.jpg

 

k,MTAxMjQyMjgsNjEyODU4,f,982943_T_Mobile_Chwile_Baki_medium.jpg

 

 

Na podobnej zasadzie McDonald's używa litery M

 

donald1.jpg

 

 

Zmieniła się już identyfikacja wizualna, więc naturalne jest to, że większość osób będzie szukało firmy, która nazywa się ?T?, pod adresem T.com, T.de, T.co.uk czy T.pl

 

Naprawdę?

Litera T a dokładniej..

T-Mobile_logo.jpg

oraz to samo logo z dodatkowymi 2 kropkami istnieje w identyfikacji wizualnej firmy i jest zarezerwowane jako trademark od lat.

 

http://tmwww.publicis-usa.com/principletra...s/uptlapril.doc

 

 

Co do tego szukania to skąd wiadomości że naturane jest szukanie pod T.com itp?

Odkad marka T-Mobile istnieje w stanach, nie słyszałem ani razu aby ktoś identyfikował ich w jakikolwiek sposób z T (lub T.com)

Podejrzewam że jakbym powiedział że mam telefon z T albo wejdź na T.com to by patrzyli jak na kosmonautę.

No ale jak masz dane że "naturalne" i że "większość" to proszę podziel się.

W końcu człowiek może się mylić.

 

... nie wierzę, że Ty lub ktokolwiek inny będąc właścicielem czy szefem wybrałbyś jakąkolwiek inną domenę aniżeli jednoliterówkę T. Oczywiście "eksperci" od tej zmiany popełnili błąd - powinni kupić wszystkie domeny przez pośrednika przed zmianą brandu na T i teraz mają problem, gdyż ceny są znacznie wyższe, a być może nawet zaporowe.

 

Prawdopodobnie nie wybrałbym jednoliterówki choćby z takiego powodu że jako globalny brand, nie wszędzie byłbym w stanie je zarejestrować (technicznie nie jest to mozliwe)

 

Poza tym tak jak wspomniałem pozostaje kwestia kompletnego braku zdolności odróżniającej.

t-mobile już nieraz walczyło w obronie swojej nazwy a sprowadzenie jej do pojedynczej litery T tylko by pogmatwało sytuację.

Przypuszczam że szybko doszłoby do spięcia pomiędzy t.pl i tp.pl

 

Dlatego logicznie myśląc ..jeśli T-mobile w co-branding guidlines używa zawsze pełnej nazwy

operuje globalnie pod domenami t-mobile / tmobile (.pl, .cz, .de, .com, .sk itp.),

to po cholerę im nagle w Polsce domena t.pl ?

 

 

Pisałem też o konwersji z reklam, czyli jej skuteczności, a nie o współczynniku konwersji z wejść na stronę internetową. :unsure:

 

Ale jak przeczytasz jeszcze raz to zauważysz że nie pisałem tylko o stronie internetowej tylko ogólnie o wszystkich POS ( tym o punktach T-Mobile). Jeśli reklama nie doprowadza do wygenerowania jakiegoś zysku, bądź w formie monetarnej bądź jako hot lead to gdzie tu konwersja?

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacje czerpię z netu, a Twoje są nieaktualne, gdyż na pierwszym zdjęciu prezentujesz stare logo, a T-mobile w Stanach zostało przejęte przez AT&T. Technicznie nie można było rejestrować dwuliterówek .de, a VW to zrobił. Na temat konwersji sam sobie odpowiedziałeś. Przepraszam Cię, ale lubię prowadzić konkretną dyskusję i nie za bardzo ogarniam reszty z kłębowiska Twoich wypowiedzi, dlatego nie obraź się, jeśli na kolejne Twoje posty nie będę odpowiadał.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacje czerpię z netu, a Twoje są nieaktualne, gdyż na pierwszym zdjęciu prezentujesz stare logo, a T-mobile w Stanach zostało przejęte przez AT&T.

 

Stare logo powiadasz? :)

Tą informację też zaczerpnąłeś z netu? Bo dziwnym trafem własnie tym logiem posługuje się T-Mobile we wszystkich krajach gdzie prowadzi operacje.

 

T z 2 kropkami, T z czterema kropkami i T wielokrotnością 4 kropek i dodatek Mobile w zależności od medium(jest to jasno ujęte w dokumentacji brandu)

 

Prawdopodobnie z tego samego źródła czerpiesz informacje o przejęciu T-Mobile :)

Otóż muszę Cię wyprowadzić błędu... AT&T jeszcze nic w USA nie przejeło tylko zgłosiło plan przejęcia T-Mobile do FCC.

Sprawa jest obecnie rozpatrywana a w Waszyngtonie odbywa się próba zablokowania tego planu przez Dan'a Hesse, który jest CEO w Sprint.

 

Czytasz po angielsku więc otwórz np. Forbes (pisali o tym z zeszłym tygodniu) i nie opowiadaj bzdur ;)

 

Poza tym zapraszam na t-mobile.com ...cały czas operuje, a zresztą abstrahując od tego, dokumentacja brandu którą przedstawiłem w warstwie głównych logo jest GLOBALNA.

Jak jesteś taki picky to mogę Ci odszukać dokumentacje z inego kraju gdzie T-Mobile operuje.

Lub możesz sobie sam sprawdzić jak to wygląda:

 

t-mobile.com

t-monile.cz

t-mobile.sk

t-mobile.nl

 

A tu nowe biuro główne w Hadze:

...z jak to określiłeś "starym logo" ;)

 

 

Przepraszam Cię, ale lubię prowadzić konkretną dyskusję i nie za bardzo ogarniam reszty z kłębowiska Twoich wypowiedzi, dlatego nie obraź się, jeśli na kolejne Twoje posty nie będę odpowiadał.

No co ty.... oczywiście nie gniewam się :unsure: tym bardziej że nie przedstawiasz ani jednego faktu na poparcie swoich dziwnych tez, wiec faktycznie takie odpowiedzi mało wnoszą.

Za to mam nadzieję że z moje strony było teraz wystarczająco "konkretnie" i "aktualnie" ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tym razem podzielam zdanie uszatka...

Poza tym, DT juz dawno temu zadbalo o domeny .pl Rebranding, szczegolnie ten globalny, nie przeprowadza sie z dnia na dzien. Gdyby mieli taki zamiar, trabiono by o tym od dluzszego czasu, a na razie nic nie slychac. Gdy troszczyli sie o wspomniane domeny (a nie zapominajmy, ze wtedy nadal Vivendi sie odwolywalo, wiec do konca nie bylo pewne, ze bedzie w PL t-mobile), zatroszczyliby sie rowniez o t.pl, poniewaz taka bylaby globalna strategia...

 

Sama literka w logo tez nic nie oznacza, bo jak przytoczyl uszatek, jest mc donalds, jest motorola (obecnie podzielona na dwie, ale nie o to chodzi), gdyby sie uprzec, to mozna stwierdzic, ze nawet google czasem wykorzystuje samo g.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stare logo powiadasz? :)

Tą informację też zaczerpnąłeś z netu? Bo dziwnym trafem własnie tym logiem posługuje się T-Mobile we wszystkich krajach gdzie prowadzi operacje.

 

T z 2 kropkami, T z czterema kropkami i T wielokrotnością 4 kropek i dodatek Mobile w zależności od medium(jest to jasno ujęte w dokumentacji brandu)

 

Prawdopodobnie z tego samego źródła czerpiesz informacje o przejęciu T-Mobile :)

Otóż muszę Cię wyprowadzić błędu... AT&T jeszcze nic w USA nie przejeło tylko zgłosiło plan przejęcia T-Mobile do FCC.

Sprawa jest obecnie rozpatrywana a w Waszyngtonie odbywa się próba zablokowania tego planu przez Dan'a Hesse, który jest CEO w Sprint.

 

Czytasz po angielsku więc otwórz np. Forbes (pisali o tym z zeszłym tygodniu) i nie opowiadaj bzdur ;)

 

Poza tym zapraszam na t-mobile.com ...cały czas operuje, a zresztą abstrahując od tego, dokumentacja brandu którą przedstawiłem w warstwie głównych logo jest GLOBALNA.

Jak jesteś taki picky to mogę Ci odszukać dokumentacje z inego kraju gdzie T-Mobile operuje.

Lub możesz sobie sam sprawdzić jak to wygląda:

 

t-mobile.com

t-monile.cz

t-mobile.sk

t-mobile.nl

 

A tu nowe biuro główne w Hadze:

...z jak to określiłeś "starym logo" ;)

 

 

 

No co ty.... oczywiście nie gniewam się :unsure: tym bardziej że nie przedstawiasz ani jednego faktu na poparcie swoich dziwnych tez, wiec faktycznie takie odpowiedzi mało wnoszą.

Za to mam nadzieję że z moje strony było teraz wystarczająco "konkretnie" i "aktualnie" ;)

Właśnie takiej dyskusji z Tobą się bałem. Poruszasz wiele spraw, które mają tylko pozorny związek z tematem. Przejęcie zostało podpisane w marcu za 39 mld dolarów i wiadomo, że zamknie się dopiero po jakimś czasie. Sprint stara się je zablokować, gdyż też chciało przejąć T-mobile, ale nie ma to znaczenia, bo wycofują się z amerykańskiego rynku, więc jakiekolwiek zmiany nie mają sensu. Nadal podajesz przykłady stron przed zmianami, mimo że zapewne widziałeś jak wyglądają strony po zmianach:

 

t-mobile.pl

t-mobile.de

t-mobile.hu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie takiej dyskusji z Tobą się bałem. Poruszasz wiele spraw, które mają tylko pozorny związek z tematem. Przejęcie zostało podpisane w marcu za 39 mld dolarów i wiadomo, że zamknie się dopiero po jakimś czasie.

 

Zrozumiałe ...boisz się dyskusji w której operuje się faktami za to jesteś na tyle hipokrytą aby wytykać mi poruszanie spraw "które mają tylko pozorny związek z tematem".

 

A więc przypomnę Ci kto odbiega od tematu.

Na mój link do dokumentu i post zawierający logo napisałeś (nie wiadomo po co) że:

... na pierwszym zdjęciu prezentujesz stare logo, a T-mobile w Stanach zostało przejęte przez AT&T.

 

Jaki związek z tematem lub logo ma AT&T i sytuacja w USA?

 

W momencie kiedy Ci zwróciłem uwagę że bzdury opowiadasz to nagle martwisz się że odbiegamy od tematu? ;)

Nie wprowadzaj dodatkowych wątków szczególnie jak nie wiesz o czym piszesz to nie bedzie problemu z OT.

Ale jak już "weszłeś" w temat to zachowaj się jak facet a nie zaczynaj próbować mnie dyskredytować,

używając zwrotów typu "Właśnie takiej dyskusji z Tobą się bałem."

 

Czego miałbyś się niby bać, tego że przytoczyłem fakty, linki, zdjęcia, dokumentację?

 

Do przejęcia jeszcze nie doszło i to jest fakt (łatwo sprawdzić) ale Ty brniesz dalej ....

... zostało podpisane w marcu za 39 mld dolarów i wiadomo, że zamknie się dopiero po jakimś czasie.

...co wciąż jest nieprawdą. Co to znaczy "wiadomo że zamknie się dopiero po jakimś czasie"?

To jest jakaś ogólna wiedza? Bo mnie się wydaję że musisz skontaktować się z FCC i Justice Dept. i wytłumaczyć im że jest to WIADOME ;)

Biedacy nadal siedzą i debatują nad tym czy deal nie narusza antitrust policy.

 

 

"June 28 2011

 

The Federal Communications Commission released its annual report on the state of competition in the wireless industry, but those hoping for a clue about the agency's stance on the controversial AT&T/T-Mobile merger were disappointed.

Like last year, the report declines to judge whether or not the industry if sufficiently competitive, saying that the complexity of the wireless industry complicates blanket statements. Instead, it lays out the state of the industry in 300 data-laden pages.

The agency does broadly note that "a merger can potentially form a stronger provider that restrains competitors from engaging in anticompetitive behavior, or may increase the likelihood that the merged firm may itself, or in coordination with other firms, would obtain or maintain market power."

As in previous years, the FCC states that the wireless market is "highly-concentrated," according to an index used by antitrust regulators to evaluate market condition.

The report is unlikely to please either supporters or opponents of the proposed AT&T/T-Mobile deal, since it doesn't come down strongly on either side.

The deal's fate rests in the hands of the FCC and the Justice Department, but other parties have come out for and against the merger in hopes of swaying the regulators."

 

Jak widzisz o tym czy WIADOMO i o PRZEJĘCIU można będzie mówić jak te procesy się dokonają.

 

...no ale wracając do meritum

 

Nadal podajesz przykłady stron przed zmianami, mimo że zapewne widziałeś jak wyglądają strony po zmianach:

 

t-mobile.pl

t-mobile.de

t-mobile.hu

 

Po jakich zmianach? :) Powtórzę po raz kolejny,... to T z kropkami jest w użyciu od lat (sam sprawdź kiedy zostały zarejestrowane)

Jedyny rebranding do jakiego doszło to z Ery na T-Mobile o czym pisze nawet WallStreet Journal:

"Deutsche Telekom's Polish Unit To Rebrand To T-Mobile

WARSAW (Dow Jones)--Deutsche Telekom AG's (DTE.XE) Polish unit Polska Telefonia Cyfrowa will in June replace its popular 16-year-old brand Era with T-Mobile, after the German firm settled a decade-long ownership struggle over the Polish business."

 

Pytam więc po raz kolejny...masz jakieś wiadomości które nawet oddziałom T-Mobile nie są znane?

Podziel się proszę. Jakiś link ? jakiś corp release? Cokolwiek gdzie jest mowa o tym że T-Mobile zmienia nazwę na T ?

 

Nię krepuj się. Trzeba ostrzec główne biuro T-Mobile w Hadze że używają stare logo w nowootwartym budunku. ;)

 

A jeżeli uważasz że te linki które podałeś o czymś świadczą to w takim razie musisz konsekwetnie przyznać że ...

McDonalds też zmienia nazwę na M

 

McDonalds.com

 

no i wyglada na to że Motorola też:

 

Motorola.com

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem o Twoim pierwszym poście. Zmiana brandu nie musi zostać ogłoszona. Tak samo jak zmiana identyfikacji wizualnej, której częścią powinny być domeny, a której starasz się nie dostrzegać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie intencje Sylyxa vel . Korneliusza są od dawna czytelne, a brzmią:

 

Lobbowanie po trupach na rzecz uzyskiwania dużych zysków właścicieli domen i przekonywanie do wyższości polityki opartej na wydawaniu olbrzymich środków na domeny , nad polityką klasycznego marketingu.

 

Oczywiście, dla osoby, która chodź trochę rozumie cele i sposób działania takich firm jak T-Mobile i biznesu ogólnie, posty Sylyxa są po prostu śmieszne i niepoważne.

 

Drogi Korneliuszu,

 

Nie wiem, czy to co robisz opiera się na emocjach, czy też na celowym i zamierzonym działaniu (nawijaniu makaronu na uszy), ale zrozum:

 

W prawdziwym biznesie, nie liczy się posiadanie badziewiastej domeny, ale to że dzięki wysiłkowi właścicieli i pracowników firmy (prawdziwej pracy, nie sprzedawaniu domenek), miliony ludzi widząc różową literkę T automatycznie myślą o nazwie T-mobile.

 

I to, że widząc tą literkę nikt nie pomyśli o tym, żeby wpisać adres "T.PL" (na którym obecnie znajduje się "innowacyjny" serwis email, na którym nie założę konta ponieważ zniknie przy najbliższej sprzedaży domeny), ale t-mobile.pl, pod którym znajdą ofertę firmy, która oferuje coś interesującego i innowacyjnego pod względem technologicznym.

 

Więc proszę, opanuj się i przestań produkować posty, nie mającego poparcia w logicznych argumentach. Świat, w którym masowi konsumenci znajdowali firmy, głównie w wyniku wpisywania adresu w pasek przeglądarki i w którym ty żyjesz, skończył się w połowie lat 2000 i z roku na rok ruchu type-in będzie coraz mniej.

 

Oczywiście, nie znaczy to, że generyczna domena nie będzie atrakcyjna - dla słabych firm , nie mających pomysłów i/lub kapitału na promocję i odróżnienie się od innych, domena generyczna będą jak znalazł - na pewno będą mogli "urwać" z rynku mikroskopijne odpadki i być może uda im się rozwinąć coś sensownego.

 

Ale dla "białych kołnierzyków" , z T-Mobile , siedzących w ekskluzywnych biurowacach, potencjał sprzedażowy jaki znajdą na t.pl , czy też na telefony.pl (bo zapewne uważasz że jest to obowiązkowy nabytek dla dużej korporacji) jest jak splunąć.

 

Logiczne jest, że zamiast wydawać miliony na badziewne domeny, wydadzą je na reklamy , stoiska , salony i pensje pracowników, które dadzą im realny zwrot. Niestety, jak widać, ta logika jest ci całkowicie obca. Na poparcie swoich tez wymyślasz na poczekaniu różne dziwactwa, które nie mają uzasadnienia w rzeczywistości.

 

Próbujesz nawiązywać do zakupu Play.pl - problem w tym, że nie posiadanie domeny tożsamej z promowaną marką jest niekorzystne dla wizerunku firmy i utrudnia dotarcie do firmy głównie obecnym i powracającym klientom , a nie pozyskiwaniu nowych, którzy mogli usłyszeć i zobaczyć adres playmobile.pl w reklamie.

 

Stworzonej przez ciebie tezy o "nadchodzącym" rebrandingu T-mobile na T, nawet nie chce mi się komentować, a jeśli chodzi o próbę naiwnej autopromocji poprzez, cytuję:

 

Oczywiście "eksperci" od tej zmiany popełnili błąd - powinni kupić wszystkie domeny przez pośrednika przed zmianą brandu na T i teraz mają problem, gdyż ceny są znacznie wyższe, a być może nawet zaporowe

 

Powiem jedno: BUHAHAHA :);)

 

Jednocześnie gratuluję ci Alex wytrwałości, że próbujesz tego człowieka przekonywać w sposób logiczny i poważny. Bo jak dla mnie to chyba niemożliwe.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×