Jump to content
Sign in to follow this  
kob22

dropped dnsy

Recommended Posts

Witam,

mam problem z ustawieniem domeny w dropped tak aby wskazywała na mój serwer.

 

W dropped otrzymałem odpowiedź żeby ustawić dnsy ns1.domena.pl ns2.domena.pl wraz z ip.

 

Po ustawieniu i odświeżeniu dnsów, domena wskazuje na aftermarket :)

 

Plik w bindzie na moim serwerze wygląda tak:

http://wklej.org/id/565526/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co pokazuje nslookup domena.pl ns1.domena.pl ?

 

BTW tytul prowadzi w blad - to nie ma nic wspolnego z dropped: whois powinnien pokaziwac twoje dns-y, wiec dropped tylko przekazuje NASKu info o tym jaki dns-y abonament ustawil.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie łatwiej zostawić ns1.dropped.pl i ns2.dropped.pl i po prostu zrobić na nich wpis IN A ze swoim IP? Robiłem tak nie raz w dropped.

 

1. Wchodzisz w "moja lista domen"

2. przy danej domenie klikasz "zarządzaj domeną"

3. zakładka "Zmień serwery DNS"

4. "Użyj predefiniowanych serwerów DNS" - "dropped.pl"

5. "zamknij to okno" w prawym górnym rogu

6. jeszcze raz "zarządzaj domeną" - "zmień serwery DNS" (błąd panelu dropped)

7. teraz będzie aktywny przycisk "wpisy dns"

8. dodajesz tam wpisy jakie chcesz, czekasz parę godzin żeby się spropagowały po serwerach DNS i już.

9. ...

10. PROFIT! :)

 

Proste. Bez utrzymywania własnego binda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie łatwiej zostawić ns1.dropped.pl i ns2.dropped.pl i po prostu zrobić na nich wpis IN A ze swoim IP?

Ogólne zgadzam się, ale mi to bardzo wk..., jeśli takie domeny potem mają zarobki na parkingu (bo serwery dns dropped padły - teraz już rzadko, ale czasami nadal tak jest) - więc własne dnsy ma swoje plusy.

 

Albo wybierać stabilnych dostawców jak np. home.pl (tylko na serwerow dns) - nie pamiętam ani razu błędu "DNS resolution" z domen wystawione na ich serwerów w ciągu 12 lat - ale z tanimi hostingami (i niestety dropped :)) czasami tak było...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego ja korzystam jeszcze alternatywnie z DNS–ów z godaddy. Zawsze jest też freedns.42.pl. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustawić dla domeny trzy NS-y - każdy od innego dostawcy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego ja korzystam jeszcze alternatywnie z DNS–ów [...] Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustawić dla domeny trzy NS-y - każdy od innego dostawcy :)
Dobra rada - dziękuję!

 

PS: Tak na szybko: to nie działa np. w home (bo obsługują tylko domenę, które są delegowane do ich dns-ów), ale np. każdego hosting z DA - bo DA tego nie sprawdza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak samo jak w az i tak samo jak gaks radził, czyli ustawiłem dnsy dropped, rekord A dla hosta domena.pl i adresu ip oraz dla hosta www.domena.pl i adresu ip. Efekt ?

 

Domena wskazuje na afterkmarket z polem kontakt.

 

Najprościej to chyba będzie wytransferować z tego serwisu domeny i więcej nie wracać.

Edited by kob22

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrobiłem tak samo jak w az i tak samo jak gaks radził, czyli ustawiłem dnsy dropped, rekord A dla hosta domena.pl i adresu ip oraz dla hosta www.domena.pl i adresu ip. Efekt ?

Domena wskazuje na afterkmarket z polem kontakt.

Najprościej to chyba będzie wytransferować z tego serwisu domeny i więcej nie wracać.

Zmiany serwerów DNS, czy adresów w strefie, mają to do siebie, że są trzymane w buforach serwerów DNS pośredniczących. Czas ich przetrzymywania jest zazwyczaj 24h (można go skrócić przed zmianą serwerów DNS, ale trzeba to zrobić wcześniej o tę dobę). Poza tym, nie wszystkie serwery DNS klientów honorują krótsze czasy buforowania. Także czy ten rejestrator czy inny problem byłby prawie taki sam. Transfer domeny niczego nie zmieni. Zmiany adresów zawsze trzeba przemyśleć, od tego jest administrator.

a.

Edited by ams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę się założyć, że przez 24h jej stan się nie zmieni i dalej będzie wskazywać na aftermarket. Zakład ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogę się założyć, że przez 24h jej stan się nie zmieni i dalej będzie wskazywać na aftermarket. Zakład ?

 

Wejdź z innego ip. Użyj np. proxy lub jakiejś bramki proxy, poszukaj w google. Jak ciągle będzie się wyświetlał aftermarket, to coś źle ustawiłeś.

Mam setki domen i nigdy nie miałem problemów ze zmianami dns-ów, jedynie czasami to zajmowało nawet do 3 dni zanim u mnie załapało, ale to już nie wina rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×