Jump to content
marko7

Konferencja Domain Meeting

Recommended Posts

Webhosting.pl organizuje konferencje Domain Meeting, wybieracie się?

22 września 2011, Warszawa, Hotel Radisson BLU Centrum, ul. Grzybowska 24

 

 

„Czy .SEX pokona istniejące domeny narodowe?”. Pod tym hasłem odbędzie się pierwsza edycja konferencji z cyklu Domain Meeting

Już 22 września 2011 odbędzie się pierwsza edycja konferencji Domain Meeting! Domain Meeting to cykliczne spotkanie rodzimych przedstawicieli branży domenowej oraz małych i średnich firm w Polsce. Jego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań na rynku domenowym i sposobów ich wykorzystania w biznesie.

 

Czy już wkrótce przeglądarki będą wyświetlały nam w paskach adresowych takie nazwy domen jak bmw.car czy football.sport? Podczas 41. spotkania ICANN w Singapurze przegłosowano otwarcie przestrzeni nazw domen najwyższego poziomu, otwierając drogę do uruchomienia przynajmniej 300, a może i 1000 nowych rozszerzeń gTLD. Czy to oznacza koniec rejestrów narodowych? Czy zamiast kupowania domen z końcówką .PL będziemy przychylniej patrzyli na nazwy takie jak .SEX, .TRAVEL czy .WARSAW? Na te i inne pytanie odpowiedzą eksperci podczas pierwszej edycji konferencji Domain Meeting.

 

Pierwsze spotkanie Domain Meeting odbędzie się już 22 września 2011 w Warszawie pod hasłem „Czy .SEX pokona istniejące domeny narodowe?”. Podczas spotkania zostaną poruszone tematy związane z nowymi końcówkami, rejestrem narodowym, a także rynkiem wtórnym - wszystkim, dzięki czemu firmy mogą rozwijać swoją ofertę i dostarczać nowe produkty na rynek.

 

„To pierwsza edycja naszego spotkania, ale ma ono już swój właściwy ciężar gatunkowy. Poruszymy kluczowe i aktualne tematy związane z rynkiem domen, a do czynnego udziału udało się nam zaprosić najważniejsze firmy i organizacje w branży, choćby NASK, SEDO, premium.pl, Tucows/OpenSRS czy home.pl. Dodatkowym atutem będą bez wątpienia warsztaty, tam eksperci podzielą się z uczestnikami fachową wiedzą związaną z praktyką rynku. Nie wyobrażam sobie, żeby zainteresowani branżą nie byli z nami we wrześniu w Warszawie” – mówi Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl i organizator spotkania Domain Meeting.

 

Podczas konferencji zostaną poprowadzone m.in. dwie sesje ściśle praktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Pokażemy, jak budować wartość firmy z wykorzystaniem domeny i jak pozyskiwać domeny w świetle obowiązujących przepisów prawnych.

Druga, równoległa sesja będzie przeznaczona dla inwestorów domenowych. Tutaj skupimy się na kwestii skuteczności działań handlowych na rynku wtórnym, powiększaniu wartości domeny oraz kwestiach podatkowych.

 

Jako uczestnik spotkania zyskujesz:

dostęp do fachowej i aktualnej wiedzy z rynku usług domenowych,

możliwość poznania najważniejszych osób w branży i rozmowę z nimi podczas sesji networkingowych.

 

Uwaga! Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – warto więc zarejestrować się już teraz!

 

Do zobaczenia na Domain Meeting!

 

Szczegółowe informacje na temat agendy oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie http://domainmeeting.pl.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Dariuszem Nawojczykiem (+48 71 733 65 70, info@domainmeeting.pl).

 

ORGANIZATOR

* Webhosting.pl

* E-mail: info@webhosting.pl

* Tel.: +48 71 733 65 70

* WWW: http://www.webhosting.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę po agendzie to na pewno Seles, networker i pb się wybierają :)

 

Do września jeszcze daleko i nie wiem co będę robił w tym czasie, ale jak będę miał trochę luzu to się wybiorę. Tylko nigdzie nie widzę ceny udziału w konferencji a wątpię, żeby była darmowa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co widzę po agendzie to na pewno Seles, networker i pb się wybierają :)

 

i Rok :-)

 

Do września jeszcze daleko i nie wiem co będę robił w tym czasie, ale jak będę miał trochę luzu to się wybiorę. Tylko nigdzie nie widzę ceny udziału w konferencji a wątpię, żeby była darmowa ...

 

Tu http://domainmeeting.pl/index.php/rejestracja/ jest rejestracja i nic nie ma o kosztach. Może faktycznie jest za darmo, bo np. Hosting Meeting ostatni właśnie był za friko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, jest nieodpłatna.

O, no to miło. Zarejestrowałem się.

 

Jeszcze się nie odbyła, a już jest największa.

Może wynajęty lokal ma największą powierzchnię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze się nie odbyła, a już jest największa.

Jeśli za darmo, to jest duże prawdopodobieństwo, że faktycznie będzie największa.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

home.pl wreszcie przekonało się do rynku wtórnego.. :) Najpierw swój serwis do łapania domen i giełdy (premium.pl), teraz własna konferencja. Gratulacje obrania słusznego kierunku ;)

 

Szkoda tylko, że termin tak blisko MeetDomainers - konferencje mogłyby być trochę rozstrzelone w czasie i może też miejscami. Ale widać był taki zamysł ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko, że termin tak blisko MeetDomainers - konferencje mogłyby być trochę rozstrzelone w czasie i może też miejscami. Ale widać był taki zamysł :)

Jak faktycznie taki był ich zamysł to bardzo bardzo kiepski pomysł. Przy ostatnim mobileStandard też ktoś sprytny zorganizował konferencję na ten sam temat dwa dni wcześniej. Podobno byli na niej tylko prelegenci i obsługa.

 

A jak ktoś nie reprezentuje żadnej firmy?

Ja w tym polu wpisałem "reprezentuję samego siebie".

 

After musimy chyba sobie zorganizować sami?

Pójdzie się gdzieś do klubu i już.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrób we Wrocławiu.

 

No właśnie Daniel, zrób we Wrocławiu, tak jak obiecywałeś :-) W Wa-wie możesz mieć problemy z frekwencją, a teraz przez Domain Meeting jeszcze większe. We Wro moim zdaniem byłoby spore zainteresowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko, że termin tak blisko MeetDomainers - konferencje mogłyby być trochę rozstrzelone w czasie i może też miejscami. Ale widać był taki zamysł :)

 

DD

 

Danielu, dziękuję za ciepłe słowo nt. naszego spotkania. Szukaliśmy optymalnego terminu, również biorąc pod uwagę Twoją konferencję i to było optymalne czasowo. Wiesz, jak jest w Warszawie z miejscówkami, a trzy tygodnie różnicy to nie jest źle.

 

Odnośnie do terminu "największa" - planujemy po prostu bardzo dużą (jak na takie spotkanie) liczbę gości z wielu branż. Ot, cała tajemnica.

 

Pozdrawiam Czytelników DI i zapraszam gorąco do rejestrowania się: http://domainmeeting.pl/index.php/rejestracja/.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie Daniel, zrób we Wrocławiu, tak jak obiecywałeś :-) W Wa-wie możesz mieć problemy z frekwencją, a teraz przez Domain Meeting jeszcze większe. We Wro moim zdaniem byłoby spore zainteresowanie.

Termin i miejsce MeetDomainers pozostaje bez zmian, tak jak to zostało ogłoszone na początku maja :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, żeby nie było mniej osób niż w Sopocie.

 

@dAREuS Zaprosicie jakieś media ogólnokrajowe, czy to będzie kolejna "zamknięta" impreza?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przychodzi mi e-mail

Mi też.

 

Agenda dla przedsiębiorców nie promuje domeniarzy za bardzo. :)

 

Jak zbudować nazwę dla swojego biznesu? Najlepsze praktyki z punktu widzenia

wyszukiwarki, lingwistyki i marketingu.

Jak odzyskać swoją domenę? Ścieżka prawna.

Czy przechwytywanie domen jest legalne?

Jak nabywać domeny na rynku wtórnym – jak szacować

ceny, jak negocjować, jakimi narzędziami się posługiwać, jak się nie dać cwaniakom?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowałem się na konferencję:)

 

Świetnie, to niech teraz każdy napisze, że się zarejestrował. Powstanie nam najdłuższy wątek na DI.

 

@DD: wielka szkoda :-( Wydaje mi się, że nie każdemu będzie się chciało jeździć do Wa-wy dwa razy w ciągu 3 tygodni. Mnie na pewno nie..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetnie, to niech teraz każdy napisze, że się zarejestrował. Powstanie nam najdłuższy wątek na DI.

 

Wpisujcie miasta z jakich jedziecie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z agendy:

 

Jak nabywać domeny na rynku wtórnym – jak szacować

ceny, jak negocjować, jakimi narzędziami się posługiwać, jak się nie dać cwaniakom?

 

Krew mnie zalewa jak widzę takie zdania. Co znaczy "jak nie dać się cwaniakom?" Czy jak ktoś wystawi domenę za 100k pln i ktoś się zgodzi na kupno za taką cenę to znaczy, że sprzedający jest cwaniakiem? Czy może w home mają fachowców od wyłapywania takich "cwaniaków"? Ja to odbieram tak jakby chcieli wszystkim na siłę udowadniać, że wysokie ceny za domeny są be. W ogóle na spotkaniu dla branży domen coś takiego nie powinno mieć miejsca. Chyba, że chodzi tutaj o takich cwaniaków co to mają przedłużenia 2 razy droższe od innych? A przy okazji szkoda, że w agendzie nie znalazło się nic na temat tańszych przedłużeń i gdzie można tanio przedłużać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z agendy:

 

 

 

Krew mnie zalewa jak widzę takie zdania. Co znaczy "jak nie dać się cwaniakom?" Czy jak ktoś wystawi domenę za 100k pln i ktoś się zgodzi na kupno za taką cenę to znaczy, że sprzedający jest cwaniakiem? Czy może w home mają fachowców od wyłapywania takich "cwaniaków"? Ja to odbieram tak jakby chcieli wszystkim na siłę udowadniać, że wysokie ceny za domeny są be. W ogóle na spotkaniu dla branży domen coś takiego nie powinno mieć miejsca. Chyba, że chodzi tutaj o takich cwaniaków co to mają przedłużenia 2 razy droższe od innych? A przy okazji szkoda, że w agendzie nie znalazło się nic na temat tańszych przedłużeń i gdzie można tanio przedłużać :)

może chodzi o reverse domain hijacking ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z agendy:

 

 

 

Krew mnie zalewa jak widzę takie zdania. Co znaczy "jak nie dać się cwaniakom?" Czy jak ktoś wystawi domenę za 100k pln i ktoś się zgodzi na kupno za taką cenę to znaczy, że sprzedający jest cwaniakiem? Czy może w home mają fachowców od wyłapywania takich "cwaniaków"? Ja to odbieram tak jakby chcieli wszystkim na siłę udowadniać, że wysokie ceny za domeny są be. W ogóle na spotkaniu dla branży domen coś takiego nie powinno mieć miejsca. Chyba, że chodzi tutaj o takich cwaniaków co to mają przedłużenia 2 razy droższe od innych? A przy okazji szkoda, że w agendzie nie znalazło się nic na temat tańszych przedłużeń i gdzie można tanio przedłużać :)

 

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Faktycznie - nie za ładnie to wygląda, dodatkowo nie wiadomo nic na temat prelegenta.

Heden, zauważ, że ten wykład jest w części przeznaczonej dla Przedsiębiorców. W tym samym czasie networker będzie nam tłumaczył jak zwiększyć wartość domen i stać się jeszcze większym cwaniakiem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@DD: wielka szkoda :-( Wydaje mi się, że nie każdemu będzie się chciało jeździć do Wa-wy dwa razy w ciągu 3 tygodni. Mnie na pewno nie..

W takim razie część osób będzie musiało zdecydować, na które spotkanie warto poświęcić czas. Data i miejsce MeetDomainers były ogłaszane ponad 2 miesiące temu, dlatego nie może zostać zmienione z powodu innej konferencji :) Już pomijam kwestie umowy z hotelem, Sponsorami i Uczestnikami, którzy planują swój kalendarz z wyprzedzeniem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×