Jump to content
marko7

Konferencja Domain Meeting

Recommended Posts

Chyba, że chodzi tutaj o takich cwaniaków co to mają przedłużenia 2 razy droższe od innych?

Dla niektórych każdy biznes jest cwaniactwem, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca zarabia więcej niż na przeżycie.

Dla jednych może to być np. duża marża przy przedłużeniu a dla innych przechwycenie czyjejś nieopłaconej w terminie domeny.

Są też tacy, którzy mówią, że wszyscy Polacy to cwaniacy ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Czy jak ktoś wystawi domenę za 100k pln i ktoś się zgodzi na kupno za taką cenę to znaczy, że sprzedający jest cwaniakiem? [...]

 

 

Tak. Jest cwaniakiem i spekulantem bo pewnie sam ją nabył za mniej :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co autor dokładnie miał na myśli, ale proponuje zerknąć wszystkim oburzonym na oferty większości domen np na Allegro :) to może sporo wyjaśnić. Nie czarujmy się, także i w naszej branży jest sporo "cwaniaków" którzy liczą na szybki strzał i łatwą kasę i często psują reputację "uczciwym" domeniarzom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będziecie mieli okazję podyskutować o tym na rzeczonej prezentacji na konferencji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z agendy:

 

 

 

Krew mnie zalewa jak widzę takie zdania. Co znaczy "jak nie dać się cwaniakom?" Czy jak ktoś wystawi domenę za 100k pln i ktoś się zgodzi na kupno za taką cenę to znaczy, że sprzedający jest cwaniakiem? Czy może w home mają fachowców od wyłapywania takich "cwaniaków"? Ja to odbieram tak jakby chcieli wszystkim na siłę udowadniać, że wysokie ceny za domeny są be. W ogóle na spotkaniu dla branży domen coś takiego nie powinno mieć miejsca. Chyba, że chodzi tutaj o takich cwaniaków co to mają przedłużenia 2 razy droższe od innych? A przy okazji szkoda, że w agendzie nie znalazło się nic na temat tańszych przedłużeń i gdzie można tanio przedłużać :)

 

Chodzi o to, żeby nauczyć się dobrze negocjować. A nazwa ma być po prostu chwytliwa. Proszę więc o pozytywne podejście.

 

Jeśli chodzi o potwierdzenia udziału, powinny one już powoli do Was przychodzi. Dajcie znać, czy jest ok. Zdrówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwny sposób na budowanie wzajemnych relacji.

 

Naprawdę nie mieliśmy nic złego na myśli, chcemy tą konferencją połączyć świat biznesu i inwestorów domenowych na zdrowej i przejrzystej płaszczyźnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację. Zmieniłem.

Całkiem inaczej to teraz wygląda. Odebrałem to jak nazywanie każdego przedsiębiorcy cwaniakiem lub spekulantem. Pamiętajmy, że towar jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Niezależnie od wysokości osiąganej marży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę nie mieliśmy nic złego na myśli, chcemy tą konferencją połączyć świat biznesu i inwestorów domenowych na zdrowej i przejrzystej płaszczyźnie.

 

Trzeba było od razu dać taką chmurę najpopularniejszych tematów. :)

 

cwaniako.jpg

 

Do zobaczenia na konferencji ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jeszcze w kwestii tej największej konferencji domenowej. Jako, że moja opinia może nie być do końca obiektywna, proszę o ewentualne skrytykowanie mnie przez inne osoby z forum, jeśli uważacie, że się czepiam.

 

Osobiście wydaje mi się bowiem, że podawanie takiego opisu konferencji, która jeszcze się nie odbyła, jest niezgodne z prawdą i może też wprowadzać w błąd potencjalnych zainteresowanych.

 

Może po prostu napiszcie tak jak to komentujecie tutaj, że planujecie, że to będzie największa konferencja i że będzie najwięcej gości. Ale mimo wszystko nie piszcie tego w trybie dokonanym.

 

Jeśli się czepiam to przepraszam, więcej nie będę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jeśli się czepiam to przepraszam, więcej nie będę.

 

Wg mnie się czepiasz i robisz trochę OT, tak jak ja teraz.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie się czepiasz i robisz trochę OT, tak jak ja teraz.

Przepraszam i zwracam honor w takim razie.

 

Cieszę się w takim razie, że w Polsce pojawiła się wreszcie największa konferencja domenowa - to bezsprzecznie świadczy o rozwoju rynku domen w Polsce :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie małe porównanie: :)

 

DomainMeeting.pl

Największa konferencja domenowa w Polsce.

 

DomainMeeting.pl to największa konferencja branży domenowej w Polsce skierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym przedsiębiorców, inwestorów i właścicieli serwisów internetowych.

 

 

MeetDomainers.eu

Truly European Meeting of Domain Investors

 

Rezerwujcie termin 14 października 2011 w swoich kalendarzach! Tego dnia odbędzie się piąta edycja spotkania MeetDomainers – najważniejszej konferencji w polskiej branży domenowej.

 

Nie lubię przymiotników w stopniu najwyższym w takich opisach i sloganach, ponieważ z reguły są one od razu negowane przez mózg, jeśli nie są poparte jakimiś faktami, liczbami czy porównaniami. Dlatego nie tak dawno temu popularne były reklamy ze słówkiem "prawdopodobnie" ("prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie" ;) )

 

Obie konferencje wydają się zapowiadać ciekawie, bez względu na to, która będzie największa a która najważniejsza. Każda z nich jest też kierowana do odbiorcy o trochę innych oczekiwaniach co do tego spotkania, choć z pozoru główna tematyka jest taka sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maile już przychodzą.

 

 

ja po 6 godzinach od rejestracji nie otrzymałem jeszcze emaila zwrotnego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Przepraszam i zwracam honor w takim razie.

 

Cieszę się w takim razie, że w Polsce pojawiła się wreszcie największa konferencja domenowa - to bezsprzecznie świadczy o rozwoju rynku domen w Polsce :)

 

DD

Ja swoją skromną osobą powiem że rozumiem Twoje rozżalenie bo jednak od kilku lat robisz coś co ma namacalny wymiar i choć ten jeden raz konkurenci powinni, jak to się mawia w żargonie sportowym, "mieć szacunek do przeciwnika". Coraz więcej na forum widać zwykłej konkurencji i takich zagrywek z premedytacją wynikających pewnie z faktu że ciekawych domen do wzięcia z palca już prawie nie ma a o te na rynku wtórnym trzeba konkurować. Tak czy inaczej business is business i sam jak pamiętam kilkukrotnie to mawiałeś więc co nie jest zabronione to jest dozwolone...

Żeby nie było wszystko jednostronne to fakt faktem podejrzewam, że za rok śmiało konferencja będzie mogła poszczycić się takim mianem ze względu na aspekt czysto finansowy. Jedyne co będzie istotne to to aby konferencja nie miała wartości adekwatnej do jej ceny.

Trzymam kciuki za nowe przedsięwzięcie,

Radek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wykłady na Domain Meeting będą streamowane, albo zostanie później udostępnione nagranie? Niestety nie mam w planach wyjazdu do w-wy, a szczerze chciałbym zobaczyć wykłady z serii "Inwestorzy domenowi".

 

Może skusicie się na aukcje domen? Nie chodzi mi o to żeby zdenerwować DD ;) ale IMHO odbiło by się to szerokim echem jako druga aukcja domen na żywo w Polsce - może ktoś będzie chciał rozdać portfolio :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wykłady na Domain Meeting będą streamowane, albo zostanie później udostępnione nagranie? Niestety nie mam w planach wyjazdu do w-wy, a szczerze chciałbym zobaczyć wykłady z serii "Inwestorzy domenowi".

 

Podłączam się do pytania/ prośby Adelarda. Ja też nie mogę sobie pozwolić w tym terminie na wyjazd do WUWUA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja swoją skromną osobą powiem że rozumiem Twoje rozżalenie...

To nie rozżalenie. Chodziło mi o zachowanie jakichś realiów. To trochę tak jakbym teraz założył rejestratora i nazwał go największym rejestratorem w Polsce ;)

 

Z mojej strony naprawdę koniec OT. Konferencja może się nazywać nawet największa we Wszechświecie :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście wydaje mi się bowiem, że podawanie takiego opisu konferencji, która jeszcze się nie odbyła, jest niezgodne z prawdą i może też wprowadzać w błąd potencjalnych zainteresowanych.

 

Tu muszę się zsolidaryzować z Danielem. Nie chciałem się od razu do wszystkiego czepiać, ale jak zobaczyłem ten "slogan" to pojawił się u mnie tylko uśmiech politowania. Jak zawsze, gdy widzę podobne hasła na stronach różnych firm "najlepsi eksperci od.....", "o ..... wiemy wszystko!", "największy .... w Polsce". Bo o ile np. Allegro mogłoby sobie strzelić hasło "największa platforma aukcyjna w Polsce" to jak widzę podobne slogany na stronach jakichś firemek to jest to dla mnie znak, że trzeba stamtąd uciekać.

 

MeetDomainers może o "sobie" mówić, że jest najważniejszą czy największą konferencją, bo przynajmniej się juz kilka razy odbyła i faktycznie nie było innych podobnych, regularnych imprez domeniarskich. Domain Meeting niech najpierw się odbędzie, a potem nazywa się "największą". Wystarczy trochę skromności i polotu w wymyślaniu haseł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×