Jump to content
marko7

Konferencja Domain Meeting

Recommended Posts

Oj nie przesadzajcie. Faktycznie komicznie to wygląda, ale nie sądzę, żeby organizatorzy byli jakoś szczególnie przywiązani do tego przymiotnika ani żeby to był core ich tajnego planu zawładnięcia rynkiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam zakulisowych szczegółów ale troszkę dziwi mnie, że organizowane jest spotkanie, które należy uznać za konkurencyjne względem MD.

Pomijam zbieżność nazw:

MeetDomainers - MD

DomainMeeting - DM

 

Daniel dla Home nie wydaje się być konkurentem.

Można więc było połączyć siły i zrobić wspólne spotkanie.

 

Brałem udział w trzech pierwszych MD i choć nie podjąłem decyzji czy będę na kolejnym, to dla mnie największą wartością były tam wieczorne, nieoficjalne rozmowy.

Podobnie jak na spotkaniach, które organizuje Bradiaga.

Jechanie przez pół Polski by posłuchać o tym co można przeczytać na tym forum lub na wielu innych stronach internetowych, wydaje się być mało interesujące.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jechanie przez pół Polski by posłuchać o tym co można przeczytać na tym forum lub na wielu innych stronach internetowych, wydaje się być mało interesujące.

Zakładasz, że na DomainMeeting nie będzie rozmów kuluarowych wcale? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładasz, że na DomainMeeting nie będzie rozmów kuluarowych wcale? ;)

Zakładam, że późną porą języki wyzwalają się szybciej z ograniczeń :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że Daniel zrezygnował z Wrocławia ;)

Tak - zgadzam się, że wycofanie się z tej decyzji podjętej na gorąco w Sopocie wydaje się błędem.

 

Co do kwestii sporu o "imponderabilia" to rozumiem pewien dystans DD w stosunku do konkurencyjnej konferencji, która swoją pierwszą i być może ostatnią edycję śmie nazywać "największą". W końcu mieliśmy już konferencje organizowane przez najważniejsze podmioty rynku domen, które zakończyły się po pierwszej edycji i nie doczekały się kontynuacji np: http://secondarymarket.pl/

 

Z drugiej strony biorąc to wszystko pod uwagę, przypominam sobie, że kilka lat temu gdy moim głównym zajęciem było e-commerce tak samo przyjmowałem konkurencję, która śmiała nazywać się na stronie głównej "największym sklepem smerfastycznym". Biorąc pod uwagę ilość towaru lub liczbę asortymentu nie byli więksi ode mnie - ale nie żaliłem się na forach branżowych tylko robiłem dalej swoje... :P

 

Więc DD nie marudź chłopie tylko rób swoje - sam nie wiem czy wybaczyć Ci zmianę lokalizacji z Wrocławia na Warszawę, mimo że rok temu sam narzekałem na lokalizację MD w Sopocie... W sumie to podtrzymam swoje zdanie sprzed roku: "tego typu impreza powinna być organizowana w jednym mieście, tak aby wpisała się w kalendarz imprez tego miasta i tak aby wpisała się w kalendarz imprez branżowych w danym kraju".

 

Zdravim

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - zgadzam się, że wycofanie się z tej decyzji podjętej na gorąco w Sopocie wydaje się błędem.

Zmiana miejsca z Wrocławia na Warszawę nie została podjęta pochopnie i decyzję tę poprzedziły długie wyliczania za i przeciw. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności decyzja padła na Warszawę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Temat zawiera frazę "Meet Domainers" czy "Domain Meeting"? Bo bez czytania tytułu można się pogubić.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
DD

Nie interesują mnie długie wyliczania.

 

Mam jedynie nadzieję, że za rok nie postanowisz zorganizować meet domainers w gorzowie wielkopolskim a potem zmienisz zdanie że lepiej zrobić to w sanoku. Moje zdanie jest takie, że tego typu meeting powinien być zlokalizowany w Warszawie bez zbędnego zawracania gitary.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jedynie nadzieję, że za rok nie postanowisz zorganizować meet domainers w gorzowie wielkopolskim a potem zmienisz zdanie że lepiej zrobić to w sanoku. Moje zdanie jest takie, że tego typu meeting powinien być zlokalizowany w Warszawie bez zbędnego zawracania gitary.

Do tej pory żadna z lokalizacji MD nie była przypadkowa. Również ta w tym roku nie jest.

 

Lokalizacja przyszłej edycji nie jest jeszcze znana. Na razie przed nami spotkanie w Warszawie i na tym się skupiam.

 

P.S Proszę nie robić OT. To temat o DM a nie MD ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Największa konferencja domenowa w Polsce, a gdyby nie marko7 zapewne wiele osób nie dowiedziałoby się, że takie spotkanie w ogóle jest organizowane...

 

Ruszajcie z promocją ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Proszę nie robić OT. To temat o DM a nie MD :P

W tym kraju wolność słowa gwarantuje nam Konstytucja więc jej tu nie ograniczaj. Poza tym to nie jest OT tylko zwykłe porównanie jak w dwóch konferencji co jak widzę - czytając od początku ten temat - nie bardzo Ci odpowiada co mnie wcale nie dziwi. Nie ma chyba sensu robić PR-owej nagonki tylko trzeba będzie obniżyć ceny wjazdów na MD bo znów będzie dużo mniej chętnych ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym kraju wolność słowa gwarantuje nam Konstytucja więc jej tu nie ograniczaj. Poza tym to nie jest OT tylko zwykłe porównanie jak w dwóch konferencji co jak widzę - czytając od początku ten temat - nie bardzo Ci odpowiada co mnie wcale nie dziwi. Nie ma chyba sensu robić PR-owej nagonki tylko trzeba będzie obniżyć ceny wjazdów na MD bo znów będzie dużo mniej chętnych ;).

Nie chciałem, żeby ktoś mnie posądził o OT i reklamowanie MD w "obcym" wątku. Ja bardzo chętnie wezmę udział w dyskusji i porównaniach :P Oby tylko te porównania były czymś więcej niż oceną przymiotników użytych na stronach konferencji :P

 

Co do cen - cóż, w tym roku MD i tak miał być w atrakcyjnych cenach, ale na pewno za darmo nie będzie - ofertę cenową DomainMeeting ciężko pobić :P MeetDomainers nigdy do najtańszych nie należało i to się nie zmieni. Wszak nie o to tu chodzi, a o wartość, którą ze sobą ma nieść. Zrobienie wartościowej, a zarazem niezależnej konferencji, kosztuje. Zrobimy wszystko z Agnieszką (jak co roku), żeby każda wydana złotówka (również na dojazd, hotel itd.) zwróciły się z nawiązką.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałem, żeby ktoś mnie posądził o OT i reklamowanie MD w "obcym" wątku. Ja bardzo chętnie wezmę udział w dyskusji i porównaniach ;) Oby tylko te porównania były czymś więcej niż oceną przymiotników użytych na stronach konferencji :P

 

Co do cen - cóż, w tym roku MD i tak miał być w atrakcyjnych cenach, ale na pewno za darmo nie będzie - ofertę cenową DomainMeeting ciężko pobić :P MeetDomainers nigdy do najtańszych nie należało i to się nie zmieni. Wszak nie o to tu chodzi, a o wartość, którą ze sobą ma nieść. Zrobienie wartościowej, a zarazem niezależnej konferencji, kosztuje. Zrobimy wszystko z Agnieszką (jak co roku), żeby każda wydana złotówka (również na dojazd, hotel itd.) zwróciły się z nawiązką.

 

DD

 

Hmmm... Tak czytam i czytam i zauwazam z kazdym Twoim postem, ze zazdrosc Cie zzera, ze ktos odebral Ci monopol, oraz strach, ze MeetDomainers moze w tym roku nie udac sie tak, jakbys to sobie zaplanowal...

 

Czy najwieksza? Mysle, ze tak, bo nie jest skierowana tylko i wylacznie do kilkudziesieciu osob, ktore w dodatku stac na wybulenie niemalej wcale kwoty.

Wiesz, bywalem na naprawde wielu szkoleniach itp imprezach. Nigdzie, zaznaczam, nigdzie nie wolano zadnych pieniedzy. Wrecz przeciwnie, czesto bywaly oplacane noclegi w luksusowych hotelach. O dobrym wyzywieniu nie wspominam, bo to jest norma wszedzie.

 

Nie ujmuje Ci zaslug, ale organizujac tego typu imprezy, trzeba zwazyc na to, ze albo robi sie swoj Ku Klux Klan, na ktory wstep maja nieliczni, albo trzeba patrzec trzezwo i szerzej, niz poza wlasny koniec nosa. Najwiekszym bledem bylo robienie ekskluzywnych imprez, za ktore trzeba bylo placic krocie.Niby zainteresowanie bylo spore, ale oprocz samych domainerow nie bylo tam jakos specjalnie duzo innych osob. Drugi kamyczek - jesli sponsorzy, to po co oplaty? Mnejsza z tym, to Twoja impreza i "robta co chceta". Rozumiem, ze to typowo branzowe mitingi, zatem po co ta gorycz i uszczypliwosc wobec czegos, co jest skierowane do jakby troche innych odbiorcow?

 

Jak czytam ten watek, to zal mi patrzec na wypowiedzi niektorych osob, ktore z pogarda i krytyka podchodza do tej imprezy i do organizatora. Mam propozycje dla tych osob - wez jeden z drugim podajcie sposob, by bylo nam wszystkim lepiej.

 

Ja sie bardzo ciesze, ze cos takiego powstaje. Czesto padaja tu na forum krytyczne uwagi pod adresem home.pl i/lub nazwa.pl Jednakze te dwie firmy zrobily wiecej dobrego dla calej branzy domenowej, niz my wszyscy tu razem wzieci. Ze maja duze ceny? Ich biznes... Nie oni jedyni na swiecie. Ale reklamuja siebie i przy okazji domeny, organizuja spotkania z przedsiebiorcami, edukuja spoleczenstwo etc. Wydaja na to mase forsy... Poza tym, niech kazdy popatrzy na swoje ceny, zanim zacznie krytykowac ceny innych ;-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm... Tak czytam i czytam i zauwazam z kazdym Twoim postem, ze zazdrosc Cie zzera, ze ktos odebral Ci monopol, oraz strach, ze MeetDomainers moze w tym roku nie udac sie tak, jakbys to sobie zaplanowal...

 

Czy najwieksza? Mysle, ze tak, bo nie jest skierowana tylko i wylacznie do kilkudziesieciu osob, ktore w dodatku stac na wybulenie niemalej wcale kwoty.

Wiesz, bywalem na naprawde wielu szkoleniach itp imprezach. Nigdzie, zaznaczam, nigdzie nie wolano zadnych pieniedzy. Wrecz przeciwnie, czesto bywaly oplacane noclegi w luksusowych hotelach. O dobrym wyzywieniu nie wspominam, bo to jest norma wszedzie.

 

Bo szkolenia dla rolników są sponsorowane przez bogate koncerny produkujące środki ochrony roślin, które taki rolnik musi kupić. A rolnik kasę ma z dopłat "unijnych" na przykład (czyli z naszych pieniędzy). "Dzięki" dopłatom te chemikalia są bardzo drogie i potem taką firmę stać na fundowanie luksusowych hoteli i dobrego wyżywienia. (ewentualnie te całe szkolenia były finansowane z pieniędzy UE, a jak wiadomo te ojro są drukowane w Brukseli i wysyłane w paczkach do Polski).

 

Nie sądzę, że Daniela zżera zazdrość, ale każdy by się wkurzył na jego miejscu. Webhosting jakoś potrafił zorganizować konferencje poza Wa-wą, więc wiedząc o MD mogli DM zorganizować w każdym innym większym mieście w Polsce. A tak to teraz trzeba będzie wybierać na co się wybrać :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Największa konferencja domenowa w Polsce, a gdyby nie marko7 zapewne wiele osób nie dowiedziałoby się, że takie spotkanie w ogóle jest organizowane...

 

Ruszajcie z promocją ! ;)

 

Na di.pl miała ruszyć wczoraj, ale widocznie coś wypadło Rafałowi. Dziś będzie już nieco w prasie, pójdą dodatkowe mailingi etc.

 

PS: Zainteresowanym powiem, że po pierwszym dniu od ogłoszenia konferencji mamy już wyczerpaną pulę darmowych zaproszeń w 50%. Jeśli więc ktoś jest realnie zainteresowany uczestnictwem, proszę o w miarę szybką rejestrację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Pisalem gdzies, ze to byly rolnicze szkolenia? Poza tym, nikt nie broni Ci wydzierzawic sobie kilka ha ziemi za psie pieniadze i plawic sie w dotacjach...

 

Nie napisalem tez, ze Daniel ma sponsorowac. Jednakze skoro stworzyl sobie taki klanik dla wybranych i bogatych, to co mu szkodzi jakas konferencja dla mas? Jakby nie bylo, MD to jego impreza. On o wszystkim decyduje, on jest tam panem i wladca i nikogo sie nie slucha... Skoro to tylko on o wszystkim decyduje, to do kogo ma teraz pretensje? Inna sprawa, ze jest demokracja i wg Twojego gooru JKM, zadzialaly normalne prawa rynku, wiec nie widze nic niestosownego w DM. Za to pisanie o MD i uzalanie sie w watku konkurencji, jest hmmm...

 

Czyzby nagle w korwinowcach obudzil sie socjalizm?

 

 

I zeby nie bylo - nie bronie home.pl, bo mam tam raptem 3 domeny, a i mialem niemila przygode z nimi w przeszlosci. Jednakze ten watek jest poswiecony DM, a o MD wypadaloby dyskutowac w innym, dedykowanym. Zarzucacie im, ze sie wtrynili w tym samym czasie i w tym samym miescie, a teraz sami robicie to samo, tyle ze na forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile jest darmowych i płatnych?

 

Na razie nie przewidujemy płatnych. A z darmowymi, mamy pewne założenia, ale być może będziemy je modyfikowali pod kątem zainteresowania, więc nie chciałbym się tutaj zamykać jakąś konkretną liczbą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz, bywalem na naprawde wielu szkoleniach itp imprezach. Nigdzie, zaznaczam, nigdzie nie wolano zadnych pieniedzy. Wrecz przeciwnie, czesto bywaly oplacane noclegi w luksusowych hotelach. O dobrym wyzywieniu nie wspominam, bo to jest norma wszedzie.

Widać bywałeś tylko na "unijnych szkoleniach", albo promocyjnych eventach jakiś firm. Konferencja to nie szkolenie. Zdecydowana większość (żeby nie powiedzieć "wszystkie") liczące się branżowe (IT) konferencje są płatne. Polecam ci przyjrzeć się cenom rejestracji na takich eventach jak internet2k11, mobileStandard, adStandard, plnog, e-nnovation, internetbeta itd. Wszędzie ceny wahają się w granicach 200-800 PLN za osobę. To samo jest zresztą w innych branżach. Mogę cię też zapewnić, że lekko połowa pieniędzy z grantów na uczelniach idzie na udziały w konferencjach.

 

Najwiekszym bledem bylo robienie ekskluzywnych imprez, za ktore trzeba bylo placic krocie.

... jak widać po tym jak "kiepsko ciągną" chociażby te konferencje które wymieniłem powyżej ;)

 

Drugi kamyczek - jesli sponsorzy, to po co oplaty? Mnejsza z tym, to Twoja impreza i "robta co chceta".

Zazwyczaj opłaty na takich imprezach są po to, żeby nie przychodził - za przeproszeniem - byle kto. Jak komuś jest żal 400 PLN na udział w jego branżowej konferencji to znaczy, że i tak byłby tam prawdopodobnie mało wartościowym gościem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisalem gdzies, ze to byly rolnicze szkolenia? Poza tym, nikt nie broni Ci wydzierzawic sobie kilka ha ziemi za psie pieniadze i plawic sie w dotacjach...

 

Przepraszam, ale nie napisałeś co to były za szkolenia, więc znając Twoją miłość do Waldka Strażaka, pozwoliłem sobie zgadnąć.

 

Skoro to tylko on o wszystkim decyduje, to do kogo ma teraz pretensje? Inna sprawa, ze jest demokracja i wg Twojego gooru JKM, zadzialaly normalne prawa rynku, wiec nie widze nic niestosownego w DM. Za to pisanie o MD i uzalanie sie w watku konkurencji, jest hmmm...

 

Oczywiście, że każdy ma prawo robić co zechce, i DM mogło się odbyć nawet w terminie MD, nic mi do tego. Ale jako potencjalny "klient" obu tych konferencji mam prawo wyrazić swoje zdanie - to też jest prawo demokracji i wolnego rynku. O jakim socjalizmie prawisz? Gdyby był socjalizm to nie byłoby prywatnych konferencji ani Home'a ani Daniela. Ewentualnie NASK narzuciłbym wszystkim abonentom domen dodatkowy podatek domenowy i zorganizowałby konferencję dla "kolesi".

Po raz kolejny udowadniasz, że nie wiesz o czym piszesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zazwyczaj opłaty na takich imprezach są po to, żeby nie przychodził - za przeproszeniem - byle kto. Jak komuś jest żal 400 PLN na udział w jego branżowej konferencji to znaczy, że i tak byłby tam prawdopodobnie mało wartościowym gościem.

Ładnie ujęte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie OT

 

Jeśli ktoś daje ci coś za darmo... to wiedz że, coś się dzieje.

Jeśli ktoś wmawia ci że tam stoją cwaniaki a oni robią to z pasją... to wiedz że, coś się dzieje.

Jeśli ktoś ci wmawia że jest największym... to wiedz, że szatan się nim już zainteresował.

 

;)

 

(Wszystkie gwiazdy na niebie wskazują że... to będzie pierwsza i ostatnia "konferencja" z firmowymi długopisami na odchodne. Przepraszam za OTa... mykam na urlop i "dystansu" życzę :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać bywałeś tylko na "unijnych szkoleniach", albo promocyjnych eventach jakiś firm. Konferencja to nie szkolenie. Zdecydowana większość (żeby nie powiedzieć "wszystkie") liczące się branżowe (IT) konferencje są płatne. Polecam ci przyjrzeć się cenom rejestracji na takich eventach jak internet2k11, mobileStandard, adStandard, plnog, e-nnovation, internetbeta itd. Wszędzie ceny wahają się w granicach 200-800 PLN za osobę. To samo jest zresztą w innych branżach. Mogę cię też zapewnić, że lekko połowa pieniędzy z grantów na uczelniach idzie na udziały w konferencjach.

 

 

... jak widać po tym jak "kiepsko ciągną" chociażby te konferencje które wymieniłem powyżej ;)

 

 

Zazwyczaj opłaty na takich imprezach są po to, żeby nie przychodził - za przeproszeniem - byle kto. Jak komuś jest żal 400 PLN na udział w jego branżowej konferencji to znaczy, że i tak byłby tam prawdopodobnie mało wartościowym gościem.

No tak, w sumie, to kazdy bywal wrecz na kolacji u Prezydenta, tylko empireus zaszyl sie w jaskini i zielonego pojecia o swiecie nie ma...

 

Bywa czesto tak, ze za te szkolenia, na ktorych mozna zyskac papier lub konkretna wiedze dla leniwych, placi sie, i to niemalo... Mniejsza z tym.

Na tego typu imprezy, w wiekszosci nie jezdzi sie po magiczna wiedze, bo ta kazdy i tak wyczyta w google/di, jak bedzie chcial. Na dodatek na niektorych szkoleniach (glownie dla handlowcow - pokrewna branza z nasza) wyklady czesto bywaja na tyle nudne, ze szybko kawy brakuje. Tego typu imprezy sa glownie po to, zeby poznac nowych ludzi, pogadac w kuluarach, podyskutowac wspolnie, obrac jakies wspolne zdanie, wymienic opinie, zawiazac jakies umowy etc Podobno zalezy nam na promocji rynku wtornego i wzmocnieniu branzy, a nie tworzeniu getta?

 

Przepraszam, ale nie napisałeś co to były za szkolenia, więc znając Twoją miłość do Waldka Strażaka, pozwoliłem sobie zgadnąć.

 

 

Oczywiście, że każdy ma prawo robić co zechce, i DM mogło się odbyć nawet w terminie MD, nic mi do tego. Ale jako potencjalny "klient" obu tych konferencji mam prawo wyrazić swoje zdanie - to też jest prawo demokracji i wolnego rynku. O jakim socjalizmie prawisz? Gdyby był socjalizm to nie byłoby prywatnych konferencji ani Home'a ani Daniela. Ewentualnie NASK narzuciłbym wszystkim abonentom domen dodatkowy podatek domenowy i zorganizowałby konferencję dla "kolesi".

 

Skoro MD jest taki swietny (a jest! i tego nie neguje!), to nie widze problemu, by dalej lamentowac o problemie, ktorego nie ma... Dobry produkt zawsze sie obroni i licze na to, ze zarowno na MD jak i na DM bedzie masa zainteresowanych. Swoimi postami, co niektorzy jakby zaprzeczaja tej tezie i stwarzaja wrazenie, jakby bali sie raczkujacej konkurencji i przestali wierzyc w swoja strategie. Konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodzila. Ktos, kto ma silna marke, duze doswiadczenie i jest dobrym managerem, ten nie powinien sie obawiac raczkujacej konkurencji. Wrecz przeciwnie - powinien sie usmiechnac i zyczyc powodzenia.

 

Jak na razie, to jest hmmm... Nie wiem jakby to ujac, zeby sie co niektorzy nie rozplakali, jak mali chlopcy, ze im ktos do piaskownicy wchodzi i ma wiaderko w takim samym kolorze...

Po raz kolejny udowadniasz, że nie wiesz o czym piszesz.

Masz racje, zapomnialem, ze tylko JKM ma racje i nikt poza nim. Mea culpa, mea maxima culpa! Wybaczysz mi ten ogromny brak wiedzy i moja proznosc?

Z mojej strony EOT bo sie OT zrobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zazwyczaj opłaty na takich imprezach są po to, żeby nie przychodził - za przeproszeniem - byle kto. Jak komuś jest żal 400 PLN na udział w jego branżowej konferencji to znaczy, że i tak byłby tam prawdopodobnie mało wartościowym gościem.

Z jednej strony tak, ale z drugiej na MD bywali prawie sami domeniarze, mało klientów końcowych. Forma darmowa, ze sponsorem nask i home (którzy nie chcieli pewnie sponsorować rynku typowo wtórnego) jest w stanie przyciągnąć więcej nowych osób (inne media, itp.), a chyba o to chodzi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

a.

PS aż dziwne, że DD nie zarejestrował domeny domainmeeting*pl pod 'zaplecze'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×