Jump to content
marko7

Konferencja Domain Meeting

Recommended Posts

Kompletnie czegoś nie potrafie pojąć...jak spęd organizuje Daniel to jest be bo drogo, jak ktoś chce za fre to też jest be bo za darmo...ludzie, o co Wam chodzi ???

 

chodzi o to ze jedna impreza jest dla biedaków amatorów a druga dla snobistycznych kolesi - tak to odebrałem z wypowiedzi powyżej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o to że wszystko trzeba organizować z głową. To nie ma być wiejski festyn na który każdy może sobie wpaść, tylko branżowa konferencja.

 

 

... ale reguły ustala organizator ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bywa tez, ze firmy organizujace tego typu imprezy, zabezpieczaja sie "karą". Impreza jest darmowa, ale tylko dla tych, co przybyli. Ci co olali i nie uprzedzili o tym fakcie kilka dni wczesniej, placa jakas ustalona kwote. Nie jest to regula, ale jest to coraz czesciej stosowane...

Mały OT ale mógłbyś podać jakieś przykłady ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mały OT ale mógłbyś podać jakieś przykłady ?

 

Na eventach GigaCon są takie zasady. Wejściówka na konferencję za free, ale jak się nie pojawisz to płacisz bodajże 50zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na eventach GigaCon są takie zasady. Wejściówka na konferencję za free, ale jak się nie pojawisz to płacisz bodajże 50zł.

Dzięki.

Faktycznie tak jest to ujęte w formularzu zgłoszenia.

Ciekawa forma odszkodowania umownego.

</OT>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mały OT ale mógłbyś podać jakieś przykłady ?

 

Na bank takie cos praktykowal Action. O oczy obily mi sie jeszcze dwie firmy, ale nie moge sobie teraz przypomniec ktore.

 

A co do uwag, ze bedzie tam masa przypadkowych osob itp Moim zdaniem, im wiecej ludzi z tzw. ulicy, tym lepiej, bo jakas czesc z nich lapnie bakcyla, a inna czesc powie znajomym etc Zawsze tez mozna takiego "tik taka" zagadac i zaprosic do swojego portfolio. Poza tym, beda tam tez przedsiebiorcy...

 

Jak juz kogos beda bardzo razic i odpychac nowe nieznane osoby, zawsze moze nalepic sobie etykietke na dresie: "Jestem Rysiek z DI i gadam tylko ze znanymi Lubiczami".

 

Naprawde, nie rozumiem niektorych ludzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
15:00-15:45 Lunch

 

Przypomniał mi się w związku z tym pewien komiks z takim oto dialogiem:

 

Rzecz dzieje się w agencji interaktywnej:

-Słuchaj, masz później czas na ten projekt o którym Ci mówiłem?

-Niestety nie. Idę na lunch z klientem.

-Lunch?

-No... taki obiad, tylko że w Warszawie.

 

Wybaczcie OT i rozluźnienie atmosfery ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile osób się zapisało?

 

Liczba osób, które się zapisały o niczym jeszcze nie świadczy. Zwłaszcza w przypadku darmowej konferencji, ludzie zapisują się "na zapas" i wielu się nie stawia. Wiem z doświadczenia przy współorganizacji tego typu spotkań :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak DM będzie największą domeniarską imprezą.

 

 

 

http://domainmeeting.pl/index.php/rejestracja/

 

Ile osób się zapisało?

Pod tym linkiem mój cudny antywirus Avast wykrył takie coś:

 

Infection Details

URL:	http://domainmeeting.pl/index.php/rejestracja/
Process:	file://C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe
Infection:	html:Script-inf

 

Czy to coś poważnego? :)

 

Przepraszam za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

po kliknięciu w Rejestracja pojawia się:

 

Przykro nam, ale osiągnęliśmy limit darmowch uczestników!

Prosimy o sprawdzenie dostępności miejsc w terminie późniejszym lub bezpośredni kontakt z nami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wykłady na Domain Meeting będą streamowane, albo zostanie później udostępnione nagranie? Niestety nie mam w planach wyjazdu do w-wy, a szczerze chciałbym zobaczyć wykłady z serii "Inwestorzy domenowi".

 

Może skusicie się na aukcje domen? Nie chodzi mi o to żeby zdenerwować DD :lol: ale IMHO odbiło by się to szerokim echem jako druga aukcja domen na żywo w Polsce - może ktoś będzie chciał rozdać portfolio ;)

 

Witam,

 

przepraszam, że nie odpowiadałem, ale nie dostawałem informacji o nowych postach w wątku. Więc już odpowiadam na wszystkie pytania.

 

Wszystko będzie nagrywane i udostępnione po konferencji. Nie robimy streamingu, bo to prawie zawsze jeszcze nie wychodzi, jest marnej jakości i ogląda to zazwyczaj garstka ludzi. Ale wszystkie kllipy w wysokiej jakości będą po konferencji dostępne online.

 

Z aukcją domen mamy ten problem, że ostatnio w Sopocie była lekko mówiąc nieudana i nie za bardzo chcemy na razie podejmować ten temat. Szanujemy to, że znaczna część z Was nie chce sprzedawać i kupować w świetle kamer, więc nasza konferencja będzie się raczej skupiała na merytorycznym aspekcie rozwoju rynku. Chcemy, żebyście po tej konferencji byli lepszymi biznesmenami i wyszli z niej z garścią pomysłów na to, co dalej.

 

Zdrówka i do zobaczenia na Domain Meeting!

 

Zakładam, że późną porą języki wyzwalają się szybciej z ograniczeń ;)

 

Będą, a wciąż pracujemy nad tym, by zorganizować dla Was after party. Jak wiecie - to kosztuje, więc proszę jeszcze o krztynę cierpliwości.

 

Zdrówka i do zobaczenia na Domain Meeting!

 

I jeszcze dla tych, którzy nie zdążyli się wcześniej zapisać: jako że udało się nam pozyskać nowego sponsora (o tym info za chwilę), otworzyliśmy rejestrację!

 

http://domainmeeting.pl/index.php/rejestracja/

 

Mam nadzieję, że to wszystkim pokazuje, w jaki sposób działamy i że chcemy, by to było spotkanie przede wszystkim dla Was!

 

Polecam także nasz profil na Fb: http://www.facebook.com/pages/Domain-Meeting/231589010210043. Tutaj znajdziecie najświeższe informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

web site: domainmeeting.pl

status: Site infected with malware

web trust: Not Blacklisted

http://sitecheck.sucuri.net/scanner/

 

Malware found on javascript file: 
http://domainmeeting.pl/wp-includes/js/l10n.js?ver=20101110

Malware found on javascript file: 
http://domainmeeting.pl/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.6.1

 

Antywirus Avast:

Infection Details

URL:	91.196.216.20/url.php
Process:	file://C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe
Infection:	url:Mal

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ile osób już się zarejestrowało? Znowu limit jest osiągnięty!

 

Ponad 150 osób. Ale zdaje się, że to nie koniec. Być może jeszcze uda nam się otworzyć rejestrację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny to zło! :lol:

Webhosting od powstania w każdym artykule o domenach "jeździ" po domainerach. Ciekawy jestem czy na żywo (podczas konferencji i w kuluarach), redaktorzy eimi i dareus będą mówić domainerom, że są pasożytami?

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny to zło! ;)

 

Ciekawe komentarze:

http://webhosting.pl/Skupujesz.domeny.Dyre...nes.nie.istnial

 

DD

Ten tekst zawiera tyle bzdur wyssanych z palca i czesto sprzecznych z rzeczywistoscia, ze az szkoda komentowac.

 

" Jak strony byłyby dostępne bez adresu? Oczywiście przez adres IP"

Wtedy powstalby handel latwymi adresami IP, tak, jak obecnie handluje sie latwymi numerami tel. I tam jakos nikt nie marudzi, ze nr X00X00X00 kosztuje np. 100 tys Platynowymi/zlotymi/srebrnymi itp numerami handluja wrecz sami operatorzy.

 

"Oczywiście cenę reguluje wolny rynek, ale przecież to nie musi znaczyć, że ten sam rynek nie wypracuje czegoś nowego. Czegoś, co może odciąć domeniarzy od ich źródła zarobku."

Jak na razie,nic nie wymyslono, oprocz FB, a i to sam FB oparty jest na domenie... Domeny nie znikna tak latwo, chociazby z takiego powodu, ze duze serwisy bylyby skazane na laske wyszukiwarek (juz poniekad sa, jednakze wyszukiwarki nie maja wladzy absolutnej).

 

"A niestety obecnie właściciele domen nie chcą oddawać ich komuś, kto planuje uruchomić pod nimi przydatny serwis internetowy – wolą publikować tam bezużyteczne reklamy. bezużyteczne dla ludzi."

Gdyby byly bezuzyteczne, to by ich nie bylo :P To chyba najglupsza wypowiedz, jaka czytalem :lol: Poza tym, dlaczego ktos ma cos dawac? Czemu home.pl nie da mi za darmo domeny/hostingu? Przeciez taka domena i hosting sa mi potrzebne, gdy chce wystartowac z nowym serwisem... Rytahtor WH da mi za darmo?? Chce!!Chce!!Chce!!Chce!! Daj mi!! Daj mi!! [1]

No i jak wlasciciel wartosciowej domeny ma ocenic wartosc jakiegs startupu? I czemu jemu a nie innemu? A jesli po roku zjawi sie ktos, kto ma lepszy startup i potrzebna by mu byla taka domena, to co ma zrobic? Wywalic wczesniejszego "dzierzawce" wartosciowej domeny? Bosz... Tacy ludzie, ktorzy to napisali maja prace w redakcji?! ;)

 

"W efekcie coraz trudniej jest zdobyć pasującą nazwę, a startupy muszą posiłkować się dziwacznymi końcówkami w stylu -eo, -er itp. co utrudnia życie internautom wpisującym te adresy, bo trudno je zapamiętać."

Ale dzieki temu startupy kupuja te potworki u rejestratorow, przez co tacy rejestratorzy moga finansowac takich "redachtoruff" na WH. Przy okazji startupy nakrecaja rynek reklamy.

 

"W konsekwencji te procesy, na które nie mamy wpływu, mogą coraz więcej ludzi zmusić do szukania stron przez wyszukiwarkę, a to ostatecznie w długim czasie może osłabić wartość rynku domen i doprowadzić do realizacji wizję Barlowa."

Ludzie nie beda siedziec przed komputerami i na chybil trafil szukac konkretnych stron. Po to sa wyszukiwarki. A te wyszukuja tresci zarowno na ninjach, jak i generykach. Konkurencja jak najbardziej zachowana. Moznaby powiedziec, ze to taka sprawiedliwosc, bo dzieki temu te potworki maja szanse na wybicie sie ponad generyki kiszone przez domeniarzy, wiec nie rozumiem tego glupiego utyskiwania...

 

Teskt pisany przez kogos, kto albo nie ma pojecia, albo pisany z premedytacja... W dodatku sam w sobie zawiera sprzecznosci.

 

1) Jak sie nazywa rumunska panda? - Pan daaaa... Pan daaaaaa...

 

[edit]

Nie doczytalem, ze to tlumaczenie z thedomains.com. Mimo wszystko tlumacz w czesci podtrzymuje to, co jest tam napisane :-|

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
[edit]

Nie doczytalem, ze to tlumaczenie z thedomains.com. Mimo wszystko tlumacz w czesci podtrzymuje to, co jest tam napisane :-|

"Tłumaczenie" na WH nie ma nic wspólnego z oryginałem ;) Autor tekstu na TheDomains.com to Michael H. Berkens - jeden z najbardziej znanych domainerów na świecie, który to właśnie rozmawiał z Barlowem. Zapis rozmowy:

 

I told Mr. Barlow in the session that I owned 75,000 domain names and generated over 15,000,000 visitors a month informing him that people do in fact type in domain name.

 

“What do you do with all those domain names?”, he asked

 

“Monetize them like Google and Bing do with their search traffic by serving up the sames type of ads you will see on the search engines” I answered.

 

“Well frankly I wish your business didn’t exist” Mr. Barlow said

 

“Buy me out” I responded.

I komentarz na końcu artykułu: I think Barlow is a good intentioned guy but clearly doesn’t under the domain space.

 

Przeczytajcie oryginalny artykuł i komentarze pod nim, żeby zobaczyć jaki był faktyczny przekaz :lol: Natomiast artykuł na WH to "autorski" wynalazek Redaktorów WH i Ich przemyśleń na temat rynku domen, w szczególności rynku wtórnego.

 

http://www.thedomains.com/2011/08/25/jjohn...ins-altoghther/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×