Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

zasilenie konta w AZ

Recommended Posts

zasiliłem swoje konto i na panelu mam dokładnie taką kwote a z banku pobrało mi kwota + 23 % - ten VAT to jakas prowizja dla AZ za przelew?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Panelu operujemy kwotami netto, do przelewu doliczony zostanie podatek VAT.

 

Przykład: Zasilenie niezbędne do rejestracji domeny .com (cena netto 9,90 zł). Konieczne jest zasilenie w kwocie 9,90 zł, kwota zasilenie zostanie powiększona o podatek VAT (23%) i wyniesie 12,18 zł brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to dal przykładu :

 

zasilam konto kwotą 1000zł i takia kwota widnieje w moim panelu w AZ.

z banku pobiera 1230 zł

 

licytujac domene wygrywam aukce i cena konczy sie na 1200 zł - czyli musz jeszcze doładować konto kwotą 200 zł zeby zapłacic za domene ?

 

nie bardzo to rozumiem dlaczego ten vat jest pobierany z banku jak operuje się w portalu cenami netto

Share this post


Link to post
Share on other sites
licytujac domene wygrywam aukce i cena konczy sie na 1200 zł - czyli musz jeszcze doładować konto kwotą 200 zł zeby zapłacic za domene ?

 

Kwoty na aukcjach w AZ są akurat kwotami brutto :-) Pomieszanie z poplątaniem w tym AZ.. Tam wszystko jest mega pokręcone.

Dzisiaj też chciałem zapłacic za wygraną aukcję, ale patrzę, że na koncie mam saldo 7,58 (myślę sobie - dopłacę resztę, żeby wykorzystać to saldo). Z tym, że też nie wiedziałem co to jest - netto czy brutto i nigdzie nie mogłem znaleźć informacji. Zapytałem więc konsultantkę na czacie. Cóż, oni wolą zatrudnić konsultanta niż zrobić porządny, użyteczny panel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasilasz kwotą netto 1000 a brutto 1230.

Aukcje - ceny brutto

Rejestracje - netto

3.2. Wszystkie kwoty oferowane na Aukcji są kwotami brutto, uwzględniające 23% podatek od towarów i usług.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj jak masz do wykonania płatność to korzystasz z odpowiedniego zlecenia, wtedy masz już wszystko wypełnione. Uzupełnianie salda odbywa się na innej zasadzie - wpisujesz 100zł, jednak w przelewie wykonujesz płatność na 123zł. W panelu jednak dysponujesz znów kwotą 100zł. Niestety Michau troszkę rozpieścił towarzystwo ale Polskie firmy muszą odprowadzać wysoki podatek. Operowanie cenami netto jest więc odrobinę mylące bo pozwala tworzyć promocje a la Makro gdzie prawdziwą cenę trzeba wyszukać lupą.

 

OFKZ jak kupisz domenę na giełdzie AZ to ona zawiera w sobie już podatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z racji wydaje mi się szybkiej i prostej odpowiedzi zadam pytanie w tym temacie :

 

przechwyciłem w AZ jedną z domen i mam przy niej komunikat

 

Rejestracja poprawna (oczekuje na transfer)

 

tylko że w liście swoich domen ich nie mam , jak długo trwa ten transfer czy muszę jeszcze coś poklikać czy automatycznie mi wpadnie jako zarejestrowana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@tomon

Jeśli opłaciłeś domenę to musisz poczekać jeszcze 5 dni by transfer był możliwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×