Jump to content
ARES

Aukcja.pl, licytacja.pl, testy.pl

Recommended Posts

Guest Anubis
Wiesz, przy wygranej w Lotto ma się zaraz gest... :)

 

Ja bym to nazwał lekkomyślnością, trwonieniem pieniędzy i wprowadzaniem w błąd autora postu co do cen D2D.

 

Najlepsze wg mnie to:

Randka.pl

Szkolenie.pl

Kadry.pl

Mama.pl

Testy.pl

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
necik, myślę że konsulting.pl, ubezpiecz.pl, randka.pl i kilka innych to bardzo komercyjne domeny :)

Wolałbym consulting.pl, ubezpieczenia.pl i randki.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje top 4 to:

mama.pl

dziecko.pl

porady.pl

kantor.pl

 

Hehe, co prawda oprócz mama.pl nie podawałem pozostałych.. ale druga z domen nie jest na sprzedaż, trzeciej już nie mamy. Kantor.pl może..

 

necik, co nie znaczy że nie można na nich zrobić dobrego biznesu.

Edited by ARES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napiszę, które mi się w ogóle nie podobają (i które mają się nijak klasą do pozostałych na zaprezentowanej liście):

 

genealogia.pl + genealogy.pl

 

szefowie.pl

 

kariery.pl

 

Reszta jak najbardziej ok, choć nie szalałbym z wycenami kilkaset tysięcy zł za wszystkie...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja napiszę, które mi się w ogóle nie podobają (i które mają się nijak klasą do pozostałych na zaprezentowanej liście):

 

genealogia.pl + genealogy.pl

 

szefowie.pl

 

kariery.pl

 

Reszta jak najbardziej ok, choć nie szalałbym z wycenami kilkaset tysięcy zł za wszystkie...

 

Sebastian

alpine5

 

Ty to naprawdę pesymistą jesteś :) Więcej wiary, a na pewno odniesiesz sukces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więcej wiary, a na pewno odniesiesz sukces :)

 

No właśnie więcej wiary, alpine5. :) W ogóle domeny przednie, ale dużo wiary trzeba też było, żeby je przedłużać od 1999-2000 roku.

 

Mi się najbardziej podobają:

Randka.pl

Kadry.pl

Mama.pl

 

@ARES - podziwiam i sukcesów życzę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiamy się nad sprzedażą niektórych z naszych domen, chętnie poznam Wasze opinie na temat ewentualnej ceny jakie możemy za nie uzyskać.

Z podaniem cen może pojawić się drobny problem.

Prawdopodobnie konkretne propozycje podadzą ci, których i tak nie stać na ich zakup a ci, którzy mogą wyłożyć pieniądze i chętnie je przygarną, nie podadzą swego maksimum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te najlepsze

 

testy.pl

mama.pl

randka.pl

kot.pl

aukcja.pl

licytacja.pl

awans.pl

szkolenie.pl

konsulting.pl

zegary.pl

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Można gdzieś przejrzeć całe wasze portfolio ?

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

waniawp, nie wiem czy cokolwiek wnosiłoby to do tematu. Jest ich jeszcze trochę (myślę, że nawet lepsze), ale nie zamierzamy ich sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsza - kot.pl

Najgorsza - kociaki.pl

 

Co mogę napisać - sprzedaż tych domen w cenie KK to wyzwanie dla Brokera, nie wystawiajcie od złotówki na MD bo to szaleństwo :) No i życzę dalszej cierpliwości przy przedłużaniu.

 

BTW: Nie liczcie że aukcja.pl jest warta powyżej XXX XXX, na moje oko max. 30 tys.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adelard, nie zwróciłem uwagi na "1 zł", oczywiście coś takiego nie wchodzi raczej w grę. Nie chcemy ryzykować sprzedaży którejś z domen po niskiej cenie. Myślę, że aukcja.pl może być warta powyżej XXX XXX jeśli znajdziesz odpowiednią firmę i podsuniesz im dobry pomysł na wykorzystanie. W przeciwnym razie podzielam Twoje zdanie. Nie wydaje mi się, że ktoś będzie gotów zapłacić taką kwotę, żeby tylko mieć domenę i nie mieć pomysłu na wykorzystanie.

Edited by ARES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ares, wiem że wyświechtany przykład ale DD kupił lata temu (Jako D2D) poker.com.pl za średnie 20k z zamiarem dalszej odsprzedaży i był zadowolony gdy w końcu ktoś (KK) kupił za 25k :) lekarze.pl (Kupione przez D2D za 135k zł) dalej wisi na parkingu. Naprawdę większa część wartościowych domen nie tylko nie wyświetla niczego, a nawet po prostu nawet nie zarabia 50zł na swoje utrzymanie, skąd więc astronomiczne wyceny? Jak w rejestrze jest tysiąc domen typu eurlopy24h.pl wartość generycznej urlopy.pl wzrasta do 400k zł, o ile oczywiście spełniony zostaje warunek komercyjności, a nazwa odpowiednio rozpala wyobraźnie - przynajmniej sam tak to rozumiem.

 

Ja to bym chciał zobaczyć Twoje portfolio, może domeny nie są "na sprzedaż" ale umówmy się że jak dostaniesz odpowiednie zapytanie to nie będziesz się zbyt długo wahał - z czym tu się kryć? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne domeny. Niestety w tego typu przypadkach jest trudniej o wycenę niż w przypadku "zwykłej nindży do 300 PLN".

 

aukcja.pl jest teoretycznie rewelacyjna i warta powyżej 100k PLN. Ale tylko teoretycznie, bo rynek aukcji internetowych jest już bardzo mocno obstawiony w Polsce. Allegro ma tak silną pozycję na tym rynku, że nawet eBay nie był w stanie wiele zdziałać. Uszczknął sobie ze 2% rynku i więcej mieć raczej nie będzie. Jest jeszcze kilka innych mniejszych podmiotów które jakoś tam sobie ciągną (np. świstak). Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś o zdrowych zmysłach próbował przepalać pieniądze w walkę na tym rynku - wydając na samą domenę *set tysięcy. Tym bardziej, że jeszcze przed Allegro na polskim rynku działał serwis aukcje.pl który miał inwestora i super domenę a dzisiaj już mało kto pamięta, że taki istniał. Faktyczna/realna wartość tej domeny nie przekracza moim zdaniem 30k PLN.

 

Szansę dla aukcja.pl widzę ewentualnie w rynku aukcji "nie-internetowych" i tutaj już się nie wypowiadam bo kompletnie się na tym nie znam.

 

Z tych wszystkich domen najbardziej podoba mi się mama.pl i randka.pl (chociaż z tą jest podobna historia jak z aukcja.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Moim skromnym zdaniem domena aukcja.pl ma wartość przekraczającą 100k. Nie zdziwiłaby mnie jej sprzedaż za sumę między 200 a 300k. Aukcje internetowe mają się dobrze (i nie dajmy sobie zasłonić portalem allegro całej tematyki aukcyjnej), choćby za przykład mamy Aftermarket.pl Premium.pl w tematyce domen. Według mnie świadczy to o tym że powstanie jeszcze wiele serwisów aukcyjnych tylko tych ściśle branżowych (dzieła stuki, aukcje komornicze). Może nawet w przypadku domen dałoby się jeszcze kogoś przekonać do wejścia na rynek wtórny (na miejscu Nazwa.pl czy nawet AZ.pl byłbym zainteresowany domeną Aukcja.pl aby podnieść swoje szanse na rynku wtórnym). Ja jestem zdania że może przyjść czas odwrócenia się rynku wtórnego domen do góry nogami, ale to temat na dłuższą dyskusję (w zamyśle rzecz jasna pozytywnym a nie destrukcyjnym). Wycena jest oczywiście tylko pod KK bo dla domainera inwestowanie sum powyżej 3-5XXXX nie ma sensu bez konkretnej wizji zagospodarowania (choćby prowizorycznego).

Powodzenia,

Radek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim skromnym zdaniem domena aukcja.pl ma wartość przekraczającą 100k. Nie zdziwiłaby mnie jej sprzedaż za sumę między 200 a 300k. Aukcje internetowe mają się dobrze (i nie dajmy sobie zasłonić portalem allegro całej tematyki aukcyjnej), choćby za przykład mamy Aftermarket.pl Premium.pl w tematyce domen. Według mnie świadczy to o tym że powstanie jeszcze wiele serwisów aukcyjnych tylko tych ściśle branżowych (dzieła stuki, aukcje komornicze). Może nawet w przypadku domen dałoby się jeszcze kogoś przekonać do wejścia na rynek wtórny (na miejscu Nazwa.pl czy nawet AZ.pl byłbym zainteresowany domeną Aukcja.pl aby podnieść swoje szanse na rynku wtórnym). Ja jestem zdania że może przyjść czas odwrócenia się rynku wtórnego domen do góry nogami, ale to temat na dłuższą dyskusję (w zamyśle rzecz jasna pozytywnym a nie destrukcyjnym). Wycena jest oczywiście tylko pod KK bo dla domainera inwestowanie sum powyżej 3-5XXXX nie ma sensu bez konkretnej wizji zagospodarowania (choćby prowizorycznego).

Powodzenia,

Radek

Co do aukcja to sądzę że trochę przesada, max 80 000zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adelard, właśnie nie ma takiej możliwości, dlatego nie widzę póki co sensu :)

Czasami oprócz inwestycji w domeny, warto zainwestować w postawienie czegoś na nich :) Może wtedy znajdzie się kupiec.

 

A co myślicie o domenie kantor.pl wraz z ruchem na poziomie kilkudziesięciu tys. uu/miesięcznie? (Sam serwis do wymiany)

Edited by ARES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Co do aukcja to sądzę że trochę przesada, max 80 000zł

Różnica między 80tys a 100tys zależy głównie od ilości fusów z których się wróży szczególnie w przypadku KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko wyceniać na takim forum całe serwisy ale Kantor.pl + Serwis (Pełna funkcjonalność, integracja z paypal, rozpoznawalna marka i zasięg na poziomie 100 tys. jest na pewno warty więcej niż 600 tys. zł, bardziej powiedziałbym roczny zysk (w rozumieniu przychód, nie obrót) * 180%)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adelard, nie zwróciłem uwagi na "1 zł", oczywiście coś takiego nie wchodzi raczej w grę. Nie chcemy ryzykować sprzedaży którejś z domen po niskiej cenie. Myślę, że aukcja.pl może być warta powyżej XXX XXX jeśli znajdziesz odpowiednią firmę i podsuniesz im dobry pomysł na wykorzystanie. W przeciwnym razie podzielam Twoje zdanie. Nie wydaje mi się, że ktoś będzie gotów zapłacić taką kwotę, żeby tylko mieć domenę i nie mieć pomysłu na wykorzystanie.

 

powyżej XXX XXX to już chyba w miliony wchodzimy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co myślicie o domenie kantor.pl wraz z ruchem na poziomie kilkudziesięciu tys. uu/miesięcznie? (Sam serwis do wymiany)

Nie żal by Ci było pozbywać się takiej domeny?

 

Mama*pl, kantor*pl i randka*pl poza konkurencją.

 

Jeżeli myślisz o sprzedaży to rozważ pozbycie się takich domen jak laseczki*pl, aukcja*pl, licytacja*pl, sgh*pl, bryka*pl i bryki*pl.

 

Te nasze rady to jak "uczyć ojca dzieci robić". :)

 

Może zechcesz kiedyś napisać co skłoniło Cię do zainwestowania w domeny już w 1999. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

aukcja.pl

mama.pl

szkolenie.pl

testy.pl

randka.pl

 

Każda z tych domen warta jest bardzo dużo pieniędzy z przedziału xxx xxx. Cena końcowa zależy wyłącznie od determinacji i możliwości finansowych potencjalnego kupca. Sky is the limit.

 

 

 

Piękne portfolio AERS, gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każda z tych domen warta jest bardzo dużo pieniędzy z przedziału xxx xxx.

Piękne portfolio

Domeny są naprawdę fajne ale nie przesadzałbym, zwłaszcza jeśli chodzi o liczby pojedyncze.

Prawdopodobnie ARES dostawał już zapytania na nie w ciągu tak wielu lat ale podejrzewam, że gdyby pojawiali się zainteresowani wyłożyć xxx xxx za wiele z tych domen, które zostały wymienione w wątku, to byłyby już w innym portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A te domeny też są / były może Państwa?

 

grafika.pl

doradztwo.pl

cv.pl

hr.pl

rekrutacja.pl

 

Bo wg niektórych "baz" są / były też z tego samego portfolio, np. cv.pl, hr.pl są nawet na dns-ach randka.pl. Moim zdaniem mimo, że nie ma ich w pierwszym wątku to tak samo dobre lub nawet lepsze niż te wyżej wymienione.

 

No i podpisuję się pod tym pytaniem:

 

Może zechcesz kiedyś napisać co skłoniło Cię do zainwestowania w domeny już w 1999. :)

 

Ja to w 1999 roku to grałem jeszcze w Lemingi czy coś. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×