Jump to content
Sign in to follow this  
levandowsky

Aktualne statystyki dotyczące parkowania domen

Recommended Posts

Witam,

 

Kiedyś pod hasłem domaining w polskiej Wikipedii można było znaleźć następujące info :

Domaining można porównać do handlu i obrotu nieruchomościami z tym wyjątkiem, ze przedmiotem transakcji są domeny internetowe. Osoby działające na tym rynku zajmują się zarówno skupowaniem, sprzedawaniem, parkowaniem, jak i kolekcjonowaniem domen internetowych. Domena staje się obecnie miejscem w wirtualnym świecie, gdzie można ulokować portalowy e-biznes, można ją wynająć (np. w celach reklamowych), sprzedać lub kupić, przy czym koszty jej utrzymania są bardzo niskie.

 

Według danych NASK (narodowy rejestr domen .PL), według stanu na maj 2008 roku, ponad 9% domen zarejestrowanych w .PL stanowiły domeny służące do przekierowywania ruchu na strony z reklamami (tzw. "parkowanie domen"), dla porównania, w styczniu 2008 roku, domeny "parkowane" stanowiły 7% całości domen.

 

Za to ceny domen na wtórnym rynku nieustannie rosną, a w ślad za tym pojawiają się coraz to nowe sposoby generowania przychodów z zarejestrowanych nazw internetowych. Powiększająca się grupa związana z wtórnym rynkiem domen, określana jako „domainers”, nie ustaje w kreowaniu nowych pomysłów na domenowy biznes. Już w tej chwili codziennością są aukcje i giełdy domen. Na domenach można też zarobić, korzystając z możliwości oferowanych na rynku przez różnorodne serwisy internetowe.”

 

Obecnie pod tym hasłem na Wikipedii znajdziemy tylko lakoniczne info dotyczące domainingu :

 

Domaining (domeniarstwo) – forma działalności, polegająca na kupowaniu, sprzedawaniu, parkowaniu i kolekcjonowaniu domen internetowych.

 

Domainer (domeniarz) to osoba zajmująca się domainingiem.

 

Interesuje mnie pogrubiony fragment, ze starej wersji wpisu na Wikipedii, dotyczący statystyk parkowania domen i ogólnego czerpania zysków z ruchu na domenie. Czy ktoś wie skąd pochodzą te informacje?

Nigdzie nie mogę znaleźć info na temat aktualnych statystyk - ile procent domen w Polsce służy do przekierowania ruchu/parkingu.

 

Jeśli ktoś czytał jakiś artykuł lub zna takie informację to proszę o podzielenie się nimi :)

 

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×