Jump to content
Sign in to follow this  
AMnews

Monitoring domen

Recommended Posts

W związku z wprowadzeniem nowej usługi monitorowania domen, wprowadzone zostały również zmiany w usłudze przechwytywania domen, celem lepszego współistnienia tych usług. Oto wprowadzone zmiany:

 

* Dodawanie do przechwycenia domen zarejestrowanych zostało wyłączone. Zamiast tego, domeny te są dodawane do monitorowania z zaznaczoną opcją “Przechwyć”, co oznacza iż automatycznie zostaną dodane do przechwycenia gdy tylko zaczną wygasać. Oczywiście, użytkownik może w każdej chwili wyłączyć tę opcję lub zrezygnować całkowicie z monitorowania domeny.

* Dla osób monitorujących domeny wprowadzona została promocja. Jeśli użytkownik zleci monitorowanie domeny w czasie, gdy jest ona jeszcze zarejestrowana (nie zaczęła wygasać), cena ewentualnego przechwycenia tej domeny z normalnym priorytetem zostanie dla tego użytkownika obniżona o 10 zł. Podobnie, o 10 zł zostanie tez obniżona cena tej domeny wylicytowanej na aukcji prywatnej, jeśli więcej niż jedna osoba zleciła jej przechwycenie. Promocja ta obowiązuje do 31 grudnia 2011; aby z niej skorzystać, użytkownik musi zlecić monitorowanie domeny w chwili gdy domena jest zarejestrowana, i nie zakończyć go do momentu wygaśnięcia domeny.

 

Monitorowanie pierwszych 100 domen jest bezpłatne natomiast monitorowanie każdej następnej setki domen kosztuje tylko 1 grosz dziennie.

 

Dla użytkowników AM udostępnione zostały listy ciekawych domen wraz ze szczegółowymi informacjami o domenach.

Dostęp do słowników kosztuje 100 miesięcznie.

Zapraszam do skorzystania z monitora domen, obecnie wiele wartościowych domen jest wolna do rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak często będą sprawdzane domeny dodane do monitorowania? To znaczy w jakim przedziale czasowym - co jedną minutę, co godzinę, jeden raz w ciągu dnia..

 

Jeśli zmiany zostaną dokonane na domenie dwa lub więcej razy w ciągu jednego dnia, to czy otrzymam informacje o wszystkich tych zmianach wraz z kolejnością dokonywanych zmian?

 

Przykład:

Zmiana pierwsza wykonana jest np. o godzinie 18:00, druga zmiana wykonana jest o godzinie 18:30 także tego samego dnia na tej samej domenie, która została wcześniej dodana do monitorowania w dropped (przed godziną 18:00 we wtorek).

 

Pytanie:

Kiedy (jako monitorujacy wybraną domenę) otrzymam informację o tych zmianach? Czy email zostanie wysłany do mnie w dniu dokonania zmian, czy w kolenym dniu? Czy będą jakieś stałe godziny wysyłki emailii czy emaile otrzymam natychmiast po dokonanej zmianie? Będzie to jeden email, czy otrzymam tyle emaili ile było zmian?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak często będą sprawdzane domeny dodane do monitorowania? To znaczy w jakim przedziale czasowym - co jedną minutę, co godzinę, jeden raz w ciągu dnia..

 

Jeśli zmiany zostaną dokonane na domenie dwa lub więcej razy w ciągu jednego dnia, to czy otrzymam informacje o wszystkich tych zmianach wraz z kolejnością dokonywanych zmian?

 

Przykład:

Zmiana pierwsza wykonana jest np. o godzinie 18:00, druga zmiana wykonana jest o godzinie 18:30 także tego samego dnia na tej samej domenie, która została wcześniej dodana do monitorowania w dropped (przed godziną 18:00 we wtorek).

 

po co Ci tyle informacji, wg mnie wystarczy jeden komunikat

jesli ktos sprzeda domene w dropped , to wiadomo ze nastapi zmiana danych w dropped, a potem klient moze przeniesc domene do innego rejestratora....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to znaczy?

 

Bez opłaty masz dostęp tylko do list domen na literę A.

 

Dopiero jak zapłacisz 100 zł / m-c to masz B-Z.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nie moznaby dodac sortowania, np po ilości linków, pr, wyszukiwania etc ?

 

Sortowanie jest na pierwszych miejscach listy rzeczy do zrobienia - powinno być lada moment...czyli wkrótce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla użytkowników AM udostępnione zostały listy ciekawych domen wraz ze szczegółowymi informacjami o domenach.

Dostęp do słowników kosztuje 100 miesięcznie.

 

Poważnie zastanawiałem się nad skorzystaniem z propozycji, ale gdy wśród tych ciekawych domen znalazłem:

aktualnosći.pl

aktualnośći.pl

allegró.pl

chyba dam sobie spokój. To chyba nie z mojego słownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poważnie zastanawiałem się nad skorzystaniem z propozycji, ale gdy wśród tych ciekawych domen znalazłem:

aktualnosći.pl

aktualnośći.pl

allegró.pl

chyba dam sobie spokój. To chyba nie z mojego słownika.

 

ciesze sie, bede wiecej dla mnie :)

 

a tak serio w kazdej bazie znajda sie bledy gdy generuje je automat,

poza tym takie bazy mialo do tej pory moze kilkanascie osob na forum, a teraz kazdy moze z tego skorzystac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna funkcja.

Przydałaby się możliwość dzielenia monitorowanych domen na grupy. Ponadto można by przy sprawdzaniu domen dać możliwość dodawania ich do monitorowania. Plus oczywiście sortowanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po krótkim czasie korzystania z monitorowania domen podzielę się uwagami jakie stwierdziłem

 

- Zero jakiekolwiek sortowania

- Zero wiadomości w serwisie co się z domeną stało ( przechwycona , przedłużona przez właściciela ) , jedyna informacja na maila o zmianie whois . Pozatym taka domena powinna być już jakoś w serwisie odznaczona

 

Mi osobiście starszy sposób przechwytywania ( monitorowania ) domen bardziej się podobał , był bardziej przejrzysty i praktyczny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamiast tego, domeny te są dodawane do monitorowania z zaznaczoną opcją “Przechwyć”, co oznacza iż automatycznie zostaną dodane do przechwycenia gdy tylko zaczną wygasać.

 

W praktyce automat chyba nie dodaje domen wygasających do przechwycenia.

 

Powinien być mail z informacją, że domena została dodana do przechwycenia, wtedy można by mieć kontrolę nad działaniem tej funkcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×