Jump to content
Sign in to follow this  
jonatan

jak to jest?

Recommended Posts

Witam!!

 

Jak to jest z tymi prawami....???

 

Spokałem się chyba tutajz takim postem, że był panek...zarejestrował kiedys orange.pl bo sobie je sprzedawał, pożneij na rynek wszedł komórkowy orange...suma sumarów...sąd..i kaska gruba....

 

Podam drugi przykład.....

 

PKN ORLEN..jest.?? Jest.....zarejetrowany jako orlen..i jako PKN Orlen.....w domenach....ale.....pkn orlen.com...któ ma????koledzy nasi wielcy ze wschodu Rosjanie...dwa lata trzymują bodaj dwie domeny..no i co???? dlaczego orlen nie idzie na wojne wprost by zabrać domeny jasno mówiące o jego nazwie....nie rozumiem...:rolleyes:

 

czytam te posty róznie i wszędzie..czy jest gdzieś w necie ogólny pli..jakas wykładnia..jakiś schemat..jakis klucz...

 

 

jestem ciekawy..nie mowie że nie, ponieważ sam wiem, że pewna znana maarka wejdzie na rynek Polski( kiedy? jak? ) nic nie wiem...ale pewne domeny mam.....i co??? mam kombinoiwaC? rejestrować firme o tej nazwie...z tym wykorzystaniemliter?:);p

 

 

Prosze o jakieś sugestie, słowa...rady...nagany:))

 

pozdr

Raf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze o jakieś sugestie, słowa...rady...nagany:))

 

przepraszam, ale ja z tej wypowiedzi praktycznie nic nie zrozumiałem. kompletny chaos, jakieś urywki zdań.. o co Panu chodzi konkretnie?

z pańskiego przywitania też niewiele wyniosłem :-) o co chodzi z tą eską?

 

pozdrawiam,

d.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam, ale ja z tej wypowiedzi praktycznie nic nie zrozumiałem. kompletny chaos, jakieś urywki zdań.. o co Panu chodzi konkretnie?

z pańskiego przywitania też niewiele wyniosłem :-) o co chodzi z tą eską?

 

pozdrawiam,

d.

 

Przepraszam juz sie poprawiam:)chodzi mi o możliwość zarejestrowania domeny. WYmyslam nazwe...XYZ..rejestruje ją. Wykupuje domene XYZ.pl, ale okazuje się że domena xyz.com jest juz zrezerwowana. ale co tam..ja mam xyz.pl. Pytanie moje. Czy podpmiot, osoba która wcześniej zarejestrowała XYZ.com, ma prawo aby prosić, rządac ode mnie oddania domeny o nazwie xyz.pl

 

I wtedy podałem przykład Orlenu. Ma domeny: orlen.pl, com.pl pkn.orlen i kilka jeszcze.ale domena pknorlen.com, jest zarejestrowana w Rosji. I moje pytanie, jakie są klucze, prawa do posługiwania się nazwą. Spotkałem się z informacją, że jestinstytucja nazwijmy ją arbitrażowa, która roztrzyga takie spory, ale zazwyczaj na korzyść tego większego podmiotu.( w goglach )

 

Chce się zapytać: jakie są klucze, co jet brane poduwage przez sąd do werdyktu kto ma prawo do poslugiwanaia się "słowem:, "sloganem: w domenie...nie mowię tutaj o nazwach oraz słowach zastrzeżonych literką "R"

 

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×