Jump to content
Sign in to follow this  
networker

MultiCMS

Recommended Posts

Część z użytkowników di.pl - czy to na meetdomainers, czy innych spotkaniach - spotkało się już z zapowiedzią mojego systemu MultiCMS.

 

Przyszła pora po wielu miesiącach prac i testów na własnych domenach na wypłynięcie na szersze wody i udostępnienie narzędzia wszystkim chętnym

 

Kilka dni temu uruchomiliśmy rejestrację nowych użytkowników pod adresem:

 

http://www.multicms.pl/admin/login.php?mode=new

 

Czym jest MultiCMS ?

 

MultiCMS to narzędzie przemyślane i przygotowane na potrzeby osób zajmujących się domenami. Umożliwia szybkie i łatwe budowanie serwisów na naszych domenach bez potrzeby znajomości html, php; bez konieczności posiadania serwera, baz danych etc

 

System umożliwia z jednego panelu administracyjnego budowanie i zarządzanie treściami i reklamami na wielu domenach

 

Pozwala także na tworzenie newsów, kategorii, katalogu czy dowolnej innej bazy ( ogłoszenia, katalog firm, portfolio domen etc ). Umożliwia także dodawanie stron podstawowych ( niezależnych od artykułów ) typu: kontakt, reklama, domena na sprzedaż

 

Dodatkową atrakcją jest także fakt, że dzięki współpracy z NetPR użytkownicy uzyskują dostęp do informacji prasowych, które mogą wykorzystywać na swoich stronach wzbogacając ich treść

 

Opis funkcjonalności: http://www.multicms.pl/admin/start/page.php?art=multicms oraz po zalogowaniu w zakładce "manual"

 

Każdy nowy użytkownik dostaje na starcie 80 punktów, które umożliwiają przetestowanie systemu na 2 domenach przez okres 14 dni od rejestracji

 

 

Zapraszam do rejestracji i korzystania

 

Przykłady wykorzystanych przeze mnie domen w systemie:

 

www.kredytsamochodowy.pl

www.nawozy.pl

www.eshop.pl

www.legendy.pl

www.loty-czarterowe.pl

 

Większość domen po rozpoczęciu uzupełniania treści ( artykuły, wpisy do katalogu stron ) oraz dodaniu do kilku katalogów stron ( wp.pl, webwweb.pl, gwiazdor.pl etc ) zaczęło piąć się w górę w wynikach wyszukiwania, zwiększać ruch oraz otrzymywać coraz więcej zapytań o sprzedaż lub dzierżawę domeny od klientów końcowych. Zauważalny jest także wzrost przychodów z reklam ( w porównaniu do zarobków na parkingu ).

 

www.MultiCMS.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Część z użytkowników di.pl - czy to na meetdomainers, czy innych spotkaniach - spotkało się już z zapowiedzią mojego systemu MultiCMS.

 

Przyszła pora po wielu miesiącach prac i testów na własnych domenach na wypłynięcie na szersze wody i udostępnienie narzędzia wszystkim chętnym

 

Kilka dni temu uruchomiliśmy rejestrację nowych użytkowników pod adresem:

 

http://www.multicms.pl/admin/login.php?mode=new

 

Czym jest MultiCMS ?

 

MultiCMS to narzędzie przemyślane i przygotowane na potrzeby osób zajmujących się domenami. Umożliwia szybkie i łatwe budowanie serwisów na naszych domenach bez potrzeby znajomości html, php; bez konieczności posiadania serwera, baz danych etc

 

System umożliwia z jednego panelu administracyjnego budowanie i zarządzanie treściami i reklamami na wielu domenach

 

Pozwala także na tworzenie newsów, kategorii, katalogu czy dowolnej innej bazy ( ogłoszenia, katalog firm, portfolio domen etc ). Umożliwia także dodawanie stron podstawowych ( niezależnych od artykułów ) typu: kontakt, reklama, domena na sprzedaż

 

Dodatkową atrakcją jest także fakt, że dzięki współpracy z NetPR użytkownicy uzyskują dostęp do informacji prasowych, które mogą wykorzystywać na swoich stronach wzbogacając ich treść

 

Opis funkcjonalności: http://www.multicms.pl/admin/start/page.php?art=multicms oraz po zalogowaniu w zakładce "manual"

 

Każdy nowy użytkownik dostaje na starcie 80 punktów, które umożliwiają przetestowanie systemu na 2 domenach przez okres 14 dni od rejestracji

 

 

Zapraszam do rejestracji i korzystania

 

Przykłady wykorzystanych przeze mnie domen w systemie:

 

www.kredytsamochodowy.pl

www.nawozy.pl

www.eshop.pl

www.legendy.pl

www.loty-czarterowe.pl

 

Większość domen po rozpoczęciu uzupełniania treści ( artykuły, wpisy do katalogu stron ) oraz dodaniu do kilku katalogów stron ( wp.pl, webwweb.pl, gwiazdor.pl etc ) zaczęło piąć się w górę w wynikach wyszukiwania, zwiększać ruch oraz otrzymywać coraz więcej zapytań o sprzedaż lub dzierżawę domeny od klientów końcowych. Zauważalny jest także wzrost przychodów z reklam ( w porównaniu do zarobków na parkingu ).

 

www.MultiCMS.pl

 

Przepraszam ale na pierwszej stronie masz kilka "literówek"

Zdanie : A dzięki funkcji dziedziczeniu ( powinno być chyba "dziedziczenia" ) ustawień w

obrbię ( obrębie) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale na pierwszej stronie masz kilka "literówek"

Zdanie : A dzięki funkcji dziedziczeniu ( powinno być chyba "dziedziczenia" ) ustawień w

obrbię ( obrębie) :)

 

nie ma za co przepraszać. znaczy to ja powinienem :rolleyes:

 

dzieki, postaram się jak najszybciej wszystkie literówki wyłapać i popoprawiać

 

btw zapraszam do zgłaszania wszelkich uwag na temat serwisu, stronu, systemu, błędów etc poprzez

 

http://www.multicms.pl/admin/start/page.php?art=kontakt

 

lub tutaj. będe starał się na bieżąco monitorowac temat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nonono, rekomendacja od AM - gratuluję! :rolleyes:

 

Pewnie będzie trochę klientów. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy przy takich cenach :rolleyes:

 

Patrząc, ile niektórzy przepuszczają na aukcjach AM albo oferty składają to nie wiem, czy to są dla nich wysokie ceny, o to mi chodziło.

 

Niby drogo, ale z drugiej strony to oferta dla tych, którzy mają więcej pieniędzy niż czasu, na pewno znajdą się tacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedziałbym, że ceny są wręcz wzięte z kosmosu, a już nawet na tym forum padały dużo tańsze oferty na ministrony: klik.

 

to co linkujesz jest cymś zupełnie innym

 

ministrony z ceną są bez hostingu i bez możliwości aktualizacji treści

 

MultiCMS daje hosting i możliwość aktualizacji treści oraz szereg dodatkowych rozwiązań ( baza treści, możliwośc tworzenia na własny wzór i potrzeby dowolnego katalogu czy bazy np ogłoszeń )

 

 

strona, która nie jest stale aktualizowana ma mniejszą siłę przybicia w google

 

na swoim przykładzie wiem, że domeny generyczne stawiane na multiCMS-ie, regularnie uzupełniane treściami osiagają topowe pozycje w google, zwiększają ruch a uzyskanie przychodów, które z naddatkiem pokrywają nawet najwyższą opłatę (120 pn netto rocznie ) nie ejst w większości przypadków problemem

 

Oczywiscie wszystko zależy od branży i ilości reklamodawców poza adsense ( tradedoubler, afilo, zanox i wiele innych sieci partnerskich )

 

dodatkowo można samodzielnie sprzedawać miejsca reklamowe ( adtaily, linki tekstowe czy po prostu zamieścić - tak jak ja to robię - informacje o możliwości wykupu reklamy, dzierżawy strony czy zakupu domeny )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy tym modelu biznesowym nie wróżę sukcesu.

Zależy jaką kto ma definicję sukcesu.

Tanio nie jest ale może o to chodzi.

Ma być jakość a nie jakoś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zależy jaką kto ma definicję sukcesu.

Tanio nie jest ale może o to chodzi.

Ma być jakość a nie jakoś.

 

 

coś w tym jest co piszesz. generalnie zdawałem sobie sprawę, ze im usługa bedzie tańsza, tym więcej będzie "śmietników". a zależy nam aby strony/domeny budowane przy użyciu multiCMS-a były mówiąc kolkwialnie "zadbane".

 

MultiCMS nie ma być narzedziem do spamowania wyszukiwarek, gdzie za 5 pln będzie można dodawać byle jakie domeny, linkowac je na maks systemami, zarabiać parę groszy i porzucac byle jakie domeny

 

ma być przede wszystkim dla domeniarzy, choć firmy SEO też są mile widziane :rolleyes:

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
to co linkujesz jest cymś zupełnie innym

 

ministrony z ceną są bez hostingu i bez możliwości aktualizacji treści

 

Nie chciałem zabierać głosu z oczywistych względów, ale skoro wywołano mnie do tablicy to odpowiem. Oczywiście, że oferowane przeze mnie ministrony powstają w oparciu o HTML/CSS i nie ma w nich (na dzień dzisiejszy) panelu administratora, który umożliwiałby dodawanie treści, podstron itp. Jednak nie trzeba być programistą, aby nauczyć się tworzenia podstron i dodawania artykułów na bazie instrukcji i tego co przygotuję. Jeśli jednak ktoś nie ma na to czasu/chęci to za symboliczną opłatą mogę zrobić to ja.

 

Co do hostingu to myślę, że wydatek 50zł rocznie nie stanowi dla większości domainerów problemu, a za taką kwotę można mieć hosting obsługujący kilkadziesiąt/kilkaset ministron (kwestia generowanego transferu i ruchu).

 

strona, która nie jest stale aktualizowana ma mniejszą siłę przybicia w google

Tu się z Tobą zgodzę, jednak dokonywanie aktualizacji zależy tylko i wyłącznie od chęci zainteresowanego.

 

 

Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię moim wpisem. Starałem się rzeczowo odpowiedzieć na Twój post :rolleyes: Trzymam kciuki i życzę powodzenia, bo ta część rynku z pewnością będzie się prężnie rozwijać w dobie malejących dochodów z parkingów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko Cortez. ja nie krytykuje Twoich rozwiązań, tylko po prostu wskazuje gdzie są różnice :rolleyes:

 

i to tylko dlatego, że e-demon o tym wspomniał

 

NIe jest przecież tajemnicą, zę jest sporo innych rozwizań ( droższych, tańszych, darmowych )

 

 

MultiCMS w swoim załozeniu nie miał być systemem otwartym, a tlyko na nasze potrzeby, ale po czasie i ilości prac i dopieszczaniu systemu stwierdziłem, że skoro mi się sprawdza to czemu nie dać innym i zdywersyfikwoać przychody :)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

networker, cena odzwierciedla jakość. Niestety, w tym przypadku jakości jeszcze nie znamy. Dobrym rozwiązaniem byłaby mocno promocyjna oferta dla ograniczonej liczby klientów. Może wprowadź jakiś sunrise czy coś ;)

 

Wydanie 6060 PLN na 101 minisite'ów moim zdaniem mija się z celem, za taką kwotę można mieć dedykowane rozwiązanie, czy też "rozwiązanko" :lol:, stabilny hosting pod takie zabawy to wydatek +/- 200 PLN rocznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrym rozwiązaniem byłaby mocno promocyjna oferta dla ograniczonej liczby klientów. Może wprowadź jakiś sunrise czy coś ;)

 

promocja a raczej testy już były

 

Wydanie 6060 PLN na 101 minisite'ów moim zdaniem mija się z celem,

 

a jaki jest cel ? moim zdaniem wydanie 6000 żeby zarobić np 12000 czy 20000, zwększyć ruch na domenach, zwiększyć ich pozycje i wartośc, a finalnie dotrzeć do lepszego klienta na domenę jest całkowicie logiczne i sensowne

 

za taką kwotę można mieć dedykowane rozwiązanie, czy też "rozwiązanko" :lol:,

 

przez ostatnie 6 lat próbowałem różnych rozwiązań: mam statyczne minisite, strony oparte o dedykowane rozwiązania, strony oparte o wordpressa etc i pomijając koszty - najbardziej wkurzał mnie bałagan: każdy serwis gdzie indziej, inne hasła, inne panele, jak gdzieś coś się sypnie to szukaniewykonawcy albo kogoś kto w tym pogrzebie etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jaki jest cel ? moim zdaniem wydanie 6000 żeby zarobić np 12000 czy 20000, zwększyć ruch na domenach, zwiększyć ich pozycje i wartośc, a finalnie dotrzeć do lepszego klienta na domenę jest całkowicie logiczne i sensowne

 

Ja się z Tobą zgadzam. Jeśli jeszcze raz przeczytasz ten fragment mojego posta zauważysz, że chodzi o celowość wydania 6060 pln rocznie na utrzymywanie 101 domen w MCMS miast przeznaczenia tego (czy też dwuletniego) budżetu na stworzenie dedykowanego dla siebie rozwiązania, które przyniesie efekty opisane przez Ciebie powyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja się z Tobą zgadzam. w końcu sam z takiego załozenia wyszedłem: nie było odpowiedniego dla mnie rozwiązania więc je przy pomocy odpowiednich ludzi stworzyłem i korzystam :lol:

 

każdą rzecz mozna zrobić samemu, trzeba mieć tylko wiedzę umiejetności i odpowiednich ludzi do tego. druga rzecz nie każdy ma 100 czy wiecej domen odpowiednich do wykorzystania

 

trzecia rzecz w końcu to stworzenie, utrzymanie systemu jak MultiCMS niestety - mimo tego, że raczej jestem oszczędny - kosztowało sporo więcej czasu i pracy niż ugerowane przez Ciebie kwoty

 

Ale, jak wspomniał Cortez, ta część rynku jest spora do zagospodarowania i jest sporo miejsca i dla multiCMS i dedykowanych rozwiązań robionych przez innych

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tak z ciekawości to ile domen udało się sprzedać, które stoją na MultiCMS?? BO powiem szczerze, że słabo jest widoczny fakt, że domena jest na sprzedaż, no chyba że ma przede wszystkim zarabiać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tak z ciekawości to ile domen udało się sprzedać, które stoją na MultiCMS?? BO powiem szczerze, że słabo jest widoczny fakt, że domena jest na sprzedaż, no chyba że ma przede wszystkim zarabiać...

 

 

ja na swoich domenach nie kładę nacisku na uwypuklenie opcji sprzedaży, ale mimo to ja sprzeałem dwie domeny, a moja szanowna małżonka 3. inni userzy, którzy testowali multicms-a - nie wiem

 

natomiast o domeny typu lofty.pl, nawozy.pl, legendy.pl czy kredytsamochodowy.pl w między czasie przyszło sporo ciekawych zapytań i tlyko moja chciwość powoduje, że np nawozy.pl ciągle są u mnie

 

genralnie jednak ejst tak, że jak domena zaczyna być zagospodarowywana, pnie się w górę w wyniack wyszukiwania zaczyna "drażnić" innych i zaczynają podpytywać o daną domenę. tak właśnie było z nawozami, gdzie domena po pojawieniu się w czołówce zaczęłą dostawać zapytania od swoich konkuretnów w top10

 

 

MultiCMS pozwala na pokazanie takiej informacji w dowolnym miejscu na stronie i dowolnej formie

 

jak artykuł główny, jako stronę, nagłówek, stopka, sidebar, jako baner w jednym z 9 pól reklamowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tak z ciekawości to ile domen udało się sprzedać, które stoją na MultiCMS?? BO powiem szczerze, że słabo jest widoczny fakt, że domena jest na sprzedaż, no chyba że ma przede wszystkim zarabiać...

 

Jak ktoś kupuje domenę na Sedo bo dane we whois są ukryte i nie ma wyjście nie oznacza to zasługi Sedo.

 

Kupujący może wejść na nawozy.pl bo potrzebuje tej domeny i kupuje. Nie dlatego, że coś takiego na niej stoi.

 

Być może ktoś się sugeruje bezużyteczną treścią, która jest stawiana na blogach, roczną historią domeny w Google i trzema backlinkami lub inspiruje go design do zakupu domeny :lol:

 

 

 

Taki CMS służy zwiększeniu ruchu, to na pewno. Może być też alternatywą dla parkingu, ale nie wierzę w jego możliwości sprzedażowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rafał, ale to jest przecież bardzo logiczne i sprawdzone przeze mnie "w praniu"

 

domena, która zaczyna pojawiać się w top10 dla danego hasła jest cześciej sprawdzana/odwiedzana przez potencjalnych zainteresowanych. także pośrednio jednak wpływa to na wzrost możliwości sprzedażowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
genralnie jednak ejst tak, że jak domena zaczyna być zagospodarowywana, pnie się w górę w wyniack wyszukiwania zaczyna "drażnić" innych i zaczynają podpytywać o daną domenę. tak właśnie było z nawozami, gdzie domena po pojawieniu się w czołówce zaczęłą dostawać zapytania od swoich konkuretnów w top10

 

Również to zaobserwowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ktoś kupuje domenę na Sedo bo dane we whois są ukryte i nie ma wyjście nie oznacza to zasługi Sedo.

 

Kupujący może wejść na nawozy.pl bo potrzebuje tej domeny i kupuje. Nie dlatego, że coś takiego na niej stoi.

 

Być może ktoś się sugeruje bezużyteczną treścią, która jest stawiana na blogach, roczną historią domeny w Google i trzema backlinkami lub inspiruje go design do zakupu domeny :lol:

 

 

 

Taki CMS służy zwiększeniu ruchu, to na pewno. Może być też alternatywą dla parkingu, ale nie wierzę w jego możliwości sprzedażowe.

 

Ja mało sprzedaję, bo lubię swoje domeny i niechętnie się z nimi rozstaję, dlatego kiedy dzięki multiCMS czy innym systemom których używam domena zaczyna zarabiać na swoje i moje utrzymanie to po co ją sprzedawać. Nie ma presji i można poczekać spokojnie na ustaloną cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×