Jump to content
Sign in to follow this  
networker

MultiCMS

Recommended Posts

Dobrze, ze powstają takie rozwiązania jako szersza oferta. Jednak, aby było więcej zainteresowanych, to potrzebna jest pełna oferta, nie tylko rozwiązanie od strony technicznej, ale także od strony zarabiania. Bo może się okazać, że autor zarabia znacznie więcej na domenie niż koszt cmsa, ale dlatego, że ma doświadczenie w zarabianiu na reklamie, a nowi użytkownicy głównie będą generować sobie koszty. Czas jaki poświęcą plus koszty dla większej liczby domen mogą okazać się dla nich rozwiązaniem nieopłacalnym.

 

Dlatego wskazane byłyby przykłady nie tylko jak strona wygląda, ale dokładnie jak ona ma na siebie zarobić, poprzez jakie programy partnerskie i reklamy, przy jakiej wielkości ruchu, przykładowe analizy dlaczego rozwiązanie jest lepsze niż parking. Czy bardziej opłaca się mieć przykładowo 10 stron z większym nakładem pracy i ruchem, czy 100 z mniejszym. Wchodzenie w koszty i sprawdzanie samemu na większej liczbie domen, jak sugerują zniżki w cenniku, jest zbyt czasochłonne i ryzykowne. Kto ma czas i tym się zajmuje, to sam stworzy sobie taki system. Natomiast kto nie ma na to czasu, to oczekuje pełnego rozwiązania, jakiejś pomocy przy wyborze systemów partnerskich i reklam.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod tym co napisał Andro. Amator/niewtajemniczony/początkujący (np. ja) chciałby skorzystać, lecz prawdopodobnie widzi zbyt wysokie ryzyko. Przydatne byłyby być może okresy przejściowe jeżeli już ceny na tym poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej, wskazana byłaby promocja "pierwszy rok / pół roku / trzy miesiące* za 10/ 20 / 30* % ceny" (* niepotrzebne skreślić :lol: Po takim okresie, jeśli jakość i obsługa, a także rezultaty będą na oczekiwanym poziomie, większość osób z pewnością zostanie na dłużej w standardowej cenie. Takie rozwiązanie spełni wymagania i networkera, i usera- pierwszy nie będzie miał śmietniska, drugi nie będzie kupował kota w worku = nie kupował w ogóle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, ze powstają takie rozwiązania jako szersza oferta. Jednak, aby było więcej zainteresowanych, to potrzebna jest pełna oferta, nie tylko rozwiązanie od strony technicznej, ale także od strony zarabiania. Bo może się okazać, że autor zarabia znacznie więcej na domenie niż koszt cmsa, ale dlatego, że ma doświadczenie w zarabianiu na reklamie, a nowi użytkownicy głównie będą generować sobie koszty. Czas jaki poświęcą plus koszty dla większej liczby domen mogą okazać się dla nich rozwiązaniem nieopłacalnym.

 

Dlatego wskazane byłyby przykłady nie tylko jak strona wygląda, ale dokładnie jak ona ma na siebie zarobić, poprzez jakie programy partnerskie i reklamy, przy jakiej wielkości ruchu, przykładowe analizy dlaczego rozwiązanie jest lepsze niż parking. Czy bardziej opłaca się mieć przykładowo 10 stron z większym nakładem pracy i ruchem, czy 100 z mniejszym. Wchodzenie w koszty i sprawdzanie samemu na większej liczbie domen, jak sugerują zniżki w cenniku, jest zbyt czasochłonne i ryzykowne. Kto ma czas i tym się zajmuje, to sam stworzy sobie taki system. Natomiast kto nie ma na to czasu, to oczekuje pełnego rozwiązania, jakiejś pomocy przy wyborze systemów partnerskich i reklam.

 

 

Słuszne uwagi. pracuję teraz nad zbiorem porad na temat zarabiania na domenach, które powinny niebawem pojawić się na blogu o MultiCMS-ie

 

temat zarabiania na reklamach jest bardzo obszerny i stety/niestety dość subiektywny. nie ma też jakiś złotych porad, ale podstawowe informacje będę starał się przekazać

 

Generalnie zaś - słowem wstępu:

 

1. jest sporo sieci affiliacyjnych: tradedoubler, afilo, zanox, novem i wiele innych. jest ich coraz więcej i teraz one walczą nie tylko o reklamodawców ale i o wydawców - w tym nasze szanse

 

2. problemem jest to, że w zasadzie tlyko w finansach i turystyce reklamodawców jest naprawde sporo

 

3. dla innych branż trzeba szukać w sieciach odpowiendich reklamodawców. jak ich brak pozostaje opcja: adsense + adtaily + samodzielne szukanie reklamodawcy + sprzedaż ( np na allegro ) linków na anszych domenach

 

Do tego jednak potrzeba mieć już choć trochę rozbudowane strony

ważną rzeczą jest też to, aby dobrać odpowiednio reklamę tematycznie. nie ma co liczyć, że na stronie o chomikach wrzucimy reklamy open finance i będziemy zarabiać :lol:

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie rejestrowałem się, i nie uważam, żebym wycenił dostępne tam funkcję na 120zł.

Szukam właśnie jakiegoś dobrego kreatora, - może możesz polecić coś dobrego i taniego - albo nawet darmowego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

networker odpier***ł kawał dobrej roboty

próbuje tą robotę spieniężyć , i to jest problem wielu nas :lol:

 

proponuję niech każdy weźmie sprawy w swoje ręce

później pogadamy

pzdr

szymon

Share this post


Link to post
Share on other sites
w jednym z pól reklamowych ( dodatki/reklamy ) możesz wrzucić kod analitycsa lub dowolnych inych statystyk

Dziękuję za odpowiedź :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i jeszcze jedno.

 

w tych polach moze wrzucić jeden kod analitycsa dla wszystkich domen na koncie, grupy domen, lub dla każdej domeny inny - do tego właśnie służy funkcja dziedziczenia cech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już obiecałęm i wspomniałem na Domain Meeting wychodząc naprzeciwko sugestiom zainteresowanych i użytkowników MultiCMS.pl

 

postanowilismy zmiennić "troszkę" cennik

 

i tak

 

1. cena testów na 14 dni to 5 pln

2. cena reejstracji domeny na pierwszy rok to 30 pln

3. ceny przedłuzeń na kolejne lata pozostają bez zmian i ich wysokość jest uzależniona od ilości posiadanych domen na koncie

 

Dodatkowo każdy nowozarejestrowany użytkownik dostaje na start darmowe 50 pkt do wykorzystania na domeny i dzieki temu moze zarejestrować jdną domenę oraz 4 stestować całkowicie za darmo,

 

lub

 

dopłacając tlyko 10 pln netto mozę mieć w systemie 2 domeny przez rok

 

 

Osobiście i tak uważam ceny za bardzo niskie i tak naprawdę są tylko wymówką dla waszego lenistwa, ale zobaczymy co się wydarzy ;)

 

zapraszam

 

dla porównania koszty banalnych i mało funkcjonalnych rozwiązań 1and1.com czy nazwa.pl do zbudowania w zasadzie wizytówek firmowych zaczynają się od 240 pln netto rocznie

 

A MultiCMS daje wam:

 

1. wybór IP

2. jeden panel administracyjny dla ielu domen

3. bazę treści

4. możliwość tworzenia katalogu i dowolnej innej samodzielnie zdefiniowanej bazy ( katalog firm, ogłoszenia etc )

5. miejsca reklamowe

 

etc

 

zapraszam zatem na www.multicms.pl

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak. osoby, któe wpłaciły i zuzyły punkty dostaną proporcjonalnie więcej

 

a dodatkowo ci którzy wykorzystali punky bonsówe na testy będą miały uzupełnione konto do wysokości 50 darmowych punktów

osoby, któe zarejestrowały się wczesniej i dostały 80 pkt wg starego cennika punkty utrzymują, więc jako premię mają 2domeny gratis na rok i jeszcze zostaje im 20 pkt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jestem zupelnym laikiem w tych sprawach

mam tylko nadzieje ze zanim sie we wszystkim polapie nie skoncza mi sie darmowe punkty :P

ale skoro takie promocje sa to ja ja sie temu chetniej przyjrze

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak moge sobie zweryfikowac strone w G jestem lekko laiczny wiec prosze o lopatologiczne podejscie :)

dzieki

czy jest mozliwosc edycji kodu html i jezeli tak to jak??:D

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak moge sobie zweryfikowac strone w G jestem lekko laiczny wiec prosze o lopatologiczne podejscie :)

dzieki

czy jest mozliwosc edycji kodu html i jezeli tak to jak??:P

pozdrawiam

 

 

co do weryfikacji strony to w panelu administracyjnym mamy zakąłdkę dodatki i potem "dodatkowy nagłówek" który umozliwia dodanie kodu w sekcji head

kodu html samodzielnie poza udostępnionymi opcjami nie da się robić

 

ale np każdy szablon można edytować/zmieniac/dopasowywać

 

pozdrawiam

 

przy okazji zgodnie z obietnicą informuje, że konta załozone przed 20.09, któe wykorzystał punkty na testy zostały uzupełnione do wyokości 50 pkt, któe umożliwiaja roczną zabwę z jedną domeną i jeszcze coś zostaje na testy :D

 

zapraszam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda że nie ma możliwości podglądania na bieżąco zmian jakie wprowadziliśmy, no chyba że jest coś takiego a nie mogłem tego znaleźć...

 

 

niestety póki co nie ma podglądu, ale zmiany są od razu widoczne na stronie - jak tylko poprawnie zdefiniowane są dns-y

 

podgląd wymagał sporo dodatkowej pracy a uznaliśmy, że w zasadzie jest to przydatne tylko na samym poczatku poznawania i obcowania z MultiCMS

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety póki co nie ma podglądu, ale zmiany są od razu widoczne na stronie - jak tylko poprawnie zdefiniowane są dns-y

 

podgląd wymagał sporo dodatkowej pracy a uznaliśmy, że w zasadzie jest to przydatne tylko na samym poczatku poznawania i obcowania z MultiCMS

 

Brak podglądu nie jest aż tak uciążliwy, ale tak jak piszesz, ja jestem właśnie początkujący w tej dziedzinie i troszkę takiego podglądu mi brakuje. Ale po godzinie, dwóch już powoli się wdrożyłem i coś tam postawiłem co oczywiście wymaga dopracowania ;). Wnioski z tego takie że MultiCMS jest dla każdego, nawet dla osób takich jak ja które nigdy nie korzystały nawet z najprostszego kreatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest gdzieś dostępna choćby częściowa lista witryn, które stoją na MultiCMS? A może ktoś się pochwali, co ładnego zmajstrował?

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×