Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Wiadomości od Aftermarket.pl o domenie na premium.pl....?

Recommended Posts

premium.pl przechwytuje domeny "jak leci" i wystawia je na swojej giełdzie z ceną malejącą.

 

Otrzymałem nad ranem (automat) taką wiadomość:

 

Tytuł: Domena dostępna na sprzedaż: nazwa-domeny.pl

 

Domena nazwa-domeny.pl jest teraz dostępna na sprzedaż:

 

http://www.premium.pl/nazwa-domeny.pl

 

Nadawca: AfterMarket.pl kontakt@dropped.pl przez batch1.dropped.net.pl

 

Ktoś otrzymał podobne wiadomości? Wiecie o co chodzi i kto je wysyła?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś otrzymał podobne wiadomości? Wiecie o co chodzi i kto je wysyła?

 

Ja dostaję takie dla domen, które dodałem do monitorowanych (ale na Aftermarket.pl nie Premium.pl dodałem). Dziś dostałem np.

 

The domain realizacja.pl is now available for sale.

Current domain price: 100 PLN

Sale URL: http://www.aftermarket.pl/domena/realizacja.pl

 

I to była na przykład przydatna wiadomość (jak dla mnie). Nigdy nie dostałem jeszcze dla przypadkowej domeny. Jak domena jest wystawiona na Premium.pl też jest powiadomienie. Może też miałeś tę domenę w monitorowanych na AM?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dostaję takie dla domen, które dodałem do monitorowanych (ale na Aftermarket.pl nie Premium.pl dodałem). Dziś dostałem np.

 

I to była na przykład przydatna wiadomość (jak dla mnie). Nigdy nie dostałem jeszcze dla przypadkowej domeny. Jak domena jest wystawiona na Premium.pl też jest powiadomienie. Może też miałeś tę domenę w monitorowanych na AM?

Wszystko się zgadza :lol: Nie rozumiem tylko, dlaczego o domenie wystawionej na premium.pl dowiaduję się od Aftermarket.pl? ;) Chyba, że nie wiem o jakiejś współpracy między serwisami w tym względzie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko się zgadza :lol: Nie rozumiem tylko, dlaczego o domenie wystawionej na premium.pl dowiaduję się od Aftermarket.pl? ;) Chyba, że nie wiem o jakiejś współpracy między serwisami w tym względzie.

 

DD

 

Przecież żadna współpraca nie jest potrzebna. Wystarczy sprawdzić (powiedzmy raz dziennie), co jest pod http://www.premium.pl/nazwa-domeny.pl

 

Jak oferta to domena jest wystawiona na giełdzie. Jak komunikat, że "Taka domena nie znajduje się na giełdzie." to nie jest. Aftermarket ma na pewno taki automat lub podobny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież żadna współpraca nie jest potrzebna. Wystarczy sprawdzić (powiedzmy raz dziennie), co jest pod http://www.premium.pl/nazwa-domeny.pl

Spytam najprościej jak się da (może coś mi umyka!) :lol:

 

Dlaczego Aftermarket.pl wysyła mi emaila z informacją, że domena, którą chciałem przechwycić, znajduje się na giełdzie konkurencji premium.pl?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego Aftermarket.pl wysyła mi emaila z informacją, że domena, którą chciałem przechwycić, znajduje się na giełdzie konkurencji premium.pl?

 

DD

 

To chyba dobrze, nie? Zażyczyłeś sobie monitoring domeny, więc otrzymujesz pełną, profesjonalną informację na jej temat. Zamiast się cieszyć, że Aftermarket dostarcza ci rzetelną informację to ty tu marudzisz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba dobrze, nie? Zażyczyłeś sobie monitoring domeny, więc otrzymujesz pełną, profesjonalną informację na jej temat. Zamiast się cieszyć, że Aftermarket dostarcza ci rzetelną informację to ty tu marudzisz ;)

Nie zamawiałem żadnego monitoringu :lol: Zamawiałem tylko przechwycenie. Nie udało się - trudno. Chociaż o tym fakcie już nie zostałem poinformowany.

 

Zresztą co innego przechwycenie, a co innego domena na giełdzie za 300 zł ;)

 

Już nie marudzę. Wydało mi się to dziwne. Ale zważywszy na dzisiejszą awarię AM, to może dlatego :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zamawiałem żadnego monitoringu :lol: Zamawiałem tylko przechwycenie. Nie udało się - trudno. Chociaż o tym fakcie już nie zostałem poinformowany.

 

Zresztą co innego przechwycenie, a co innego domena na giełdzie za 300 zł ;)

 

Już nie marudzę. Wydało mi się to dziwne. Ale zważywszy na dzisiejszą awarię AM, to może dlatego ;)

 

DD

 

Może AM się łączy z Premium? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zamawiałem żadnego monitoringu :lol: Zamawiałem tylko przechwycenie. Nie udało się - trudno. Chociaż o tym fakcie już nie zostałem poinformowany.

 

Może nie prześledziłeś najnowszych zmian? http://blog.dropped.pl/2011/zmiany-w-przechwytywaniu-domen

 

Jeśli domena jest zarejestrowana to zostaje automatycznie dla niej zamówiony monitoring. ;) Może to teraz dotyczy też domen, których nie udało się przechwycić - moim zdaniem byłoby to nawet praktyczne, bo tak to nigdy nie widziałeś, co się z nią dzieje poza "nie udało się przechwycić".

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że monitoring jest na tyle skuteczny, że potrafi znaleźć domenę na innych giełdach lub aukcjach? Jeśli tak, to może być to przydatne narzędzie :lol:

 

DD

 

W monitoringu chodzi nam o Twój i innych użytkowników czas.

Dzięki monitoringowi nie musisz sprawdzać innych giełd, nie przeoczysz interesującej Cię domeny nawet jeżeli u nas nie została przechwycona.

Działa to trochę na korzyść konkurencji, ale głównie chodziło nam o to by nasi użytkownicy otrzymali rzetelną informację w odpowiednim czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W monitoringu chodzi nam o Twój i innych użytkowników czas.

Dzięki monitoringowi nie musisz sprawdzać innych giełd, nie przeoczysz interesującej Cię domeny nawet jeżeli u nas nie została przechwycona.

Działa to trochę na korzyść konkurencji, ale głównie chodziło nam o to by nasi użytkownicy otrzymali rzetelną informację w odpowiednim czasie.

Może zabrakło krótkiej informacji o tym skąd się wziął ten email :lol: Wtedy wszystko byłoby jasne. Szczególnie, że monitoring aktywował się niejako "automatycznie".

 

Ale ogólnie faktycznie może być pomocne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×