Jump to content
Sign in to follow this  
tolqu

Maksymalny czas na wydanie kodu authinfo

Recommended Posts

Ile czasu ma rejestrator na wydanie kodu authinfo domeny .pl po wysłaniu odpowiednio wypełnionego wniosku?

 

to chyba w regulaminie jest ustalone, ale napisz konkretnie o jakiego rejestratora chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio prosiłem ich o wydanie kilku kodów - najpierw trzy razy zostałem poinformowany o złym wypełnieniu wniosków, potem dzień ciszy i na końcu upraganione kody :) W interesie Home jest zwlekać z wydawaniem dokumentów aż do następnego okresu rozliczeniowego a z drugiej NASK reguluje takie praktyki zapisami o pełnym dostępie abonenta do domeny. Po więcej zapraszam do stosownego regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

założ sobie opcję w AM najlepiej na Twoją domenę , jeżeli możesz poczekać

 

czasu tyle mają ile sobie chcą, home ani nazwa/ net $rart nie przestrzegają swoich regulaminów

ze $retartem mam spór w sądzie

 

rzucają kłody pod nogi przy każdej sposobności

 

czasem nawet żądają przesłania dokumentów do cesji papierowej po raz wtóry, oczywiście na koszt abonenta, bo nie mogę zidentyfikować czegoś :)

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
założ sobie opcję w AM najlepiej na Twoją domenę , jeżeli możesz poczekać

Na razie nie jestem abonentem tych domen, ale pytam się bo jest to denerwujące, infolinia mi nie działa a u konsultantów tylko "autoryzacja", która już dawno została przeprowadzona przez obecnego abonenta.

Domeny wygasają w lutym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w ciągu dwóch miesięczny nauczyłem się jednego :

nazwa, home, domeny.pl to rejestratorzy, którzy są jeszcze w epoce kamienia i naprawdę warto wybrać kogoś kto w tej branży jest zdecydowanie lepszy np - dropped czy AZ.

ja w domeny.pl złożyłem wniosek o kod authinfo, czas oczekiwania był 7 dni roboczych od daty złożenia - zgadnij kiedy mi wydali ? w ostatni dzień o godz 16:10 (pracują do 16). I śmieszy mnie tłumaczenie, że cała ta procedura trwa tyle bo weryfikują czy oby na pewno jestem właścicielem domeny.

W nazwa.pl (netart) za wydanie kodu authinfo żądają najpierw przedłużenia domeny - i taki jest zapis w regulaminie, chyba że chcesz wykupić domenę nie w promocji, która kosztuje coś koło 100zł. A jeśli chcesz przedłużyć to 129,99 za sztukę.

aż mnie krew zalewa jak można tak ludzi robić w wielkiego H.

pozdrawiam

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
w ciągu dwóch miesięczny nauczyłem się jednego :

nazwa, home, domeny.pl to rejestratorzy, którzy są jeszcze w epoce kamienia i naprawdę warto wybrać kogoś kto w tej branży jest zdecydowanie lepszy np - dropped czy AZ.

ja w domeny.pl złożyłem wniosek o kod authinfo, czas oczekiwania był 7 dni roboczych od daty złożenia - zgadnij kiedy mi wydali ? w ostatni dzień o godz 16:10 (pracują do 16). I śmieszy mnie tłumaczenie, że cała ta procedura trwa tyle bo weryfikują czy oby na pewno jestem właścicielem domeny.

W nazwa.pl (netart) za wydanie kodu authinfo żądają najpierw przedłużenia domeny - i taki jest zapis w regulaminie, chyba że chcesz wykupić domenę nie w promocji, która kosztuje coś koło 100zł. A jeśli chcesz przedłużyć to 129,99 za sztukę.

aż mnie krew zalewa jak można tak ludzi robić w wielkiego H.

pozdrawiam

powiem tak

kto nie czyta regulaminu, tylko klika na reklamy z serii "domeny za 0zl" sam jest sobie winny :)

Ale nie przejmuj sie. Wielu tak zaczyna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, okazało się że sprzedający wysyłał wszystko faxem a oni "nie odpowiadają za działanie" (czy coś takiego) :) Ale poszedł wniosek mailem i od razu praktycznie.

Czyli po 3 tygodniach dostałem authinfo no ale chociaż miła niespodzianka na koniec wakacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×