Jump to content
Walec

Active24.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Witam,

Stworzyłem stronkę na serwerach active. strona ma adres "nazwadomeny.h2.pl" teraz chcę przypisać pod stronkę domene którą mam w AZ.pl "nazwadomeny.net". az.pl zrobiło mi przekierowanie, tylko jest problem. domena .net w ogole nie maskuje mi domeny h2.pl. co z tego, ze wejde przez .net jak pozniej wszedzie mam h2.pl.

 

AZ.pl odpisalo, ze z tym musze udac sie do active, bo to ustawienie na ich serwerach.

wszystko cacy, tylko active robi z tym ogromne problemy i ZMUSZA mnie do przetransferowaina domeny z az do nich, bo w innym przypadku nic nie ustawią.

 

chciałoby się rzec, kurwa mać!

 

authinfo kosztuje, pieprzenie się z jego wydaniem to sporo czasu, a strona miala dzis ruszyc, wiec nawet jakbym chcial przetransferowac domene, to zajmie to znajac zycie kolejne kilka dni... poza tym jeszcze oplata za transfer w active. żyć nie umierać :[

 

otrzymalem takie maile od active.

 

Witam!

 

Proszę przetransferować domenę do serwisu Active24.pl, a

będzie mógł Pan obsługiwać ja swoim serwerze. Formularz transferu jest

pod adresem:

 

http://www.active24.pl/main/main.php?id=43

 

kolejny mail

 

Witam!

 

Niestety nie dopisujemy do naszych serwerów domen zewnętrznych. Domenę

należy przetransferować.

 

 

super, prawda? chyba zaden rejestrator nie robi z tym problemow.

znacie jakies sposoby? czy ustawienie na domenei dnsow serwera cos zmieni?

takimi zagrywkami active zaczyna przypominac mi domeny.pl ;-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

W active nie mozna dodac do serwera domen zarejestrowanych u innego rejestratora?

Moze jezeli chodzi o przekierowanie, ale spróbuj ja zaparkowac zmieniając dnsy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie dopisujemy do naszych serwerów domen zewnętrznych. Domenę

należy przetransferować.

 

Do serwerów w ACTIVE 24 można dopisać jedną domenę zewnętrzną. Kolejne domeny należy już transferować, jeśli chce się je obsługiwać na naszych serwerach. Zdaję sobie sprawę, że brak obsługi innych domen może być problematyczne, jednak ze względów technicznych najkorzystniej jest posiadać domenę obsługiwaną przez nas - Klient ma wtedy o wiele większe możliwości zarządzania usługami w ACTIVE 24.

 

Przykro mi, że napotkał Pan na tego rodzaju problem :blink: Proszę jednak zauważyć, że gdyby nie polityka płatnego AuthInfo u innych rejestratorów przeniesienie domeny nie stanowiłoby żadnego problemu.

 

Oprogramowanie naszych serwerów (zarządzanie, panel itd.) są w pełni autorskie i pociąga to za sobą pewne określone skutki. Jednym z nich jest konieczność obsługi domen u nas. Jednak tak jak napisałem - zawsze jedną domenę można dodać bezpłatnie - zdajemy sobie bowiem sprawę, że Klient może posiadać domenę u innego rejestratora.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

http://secondarymarket.pl - pierwsza międzynarodowa konferencja o domenach w Polsce! Wstęp: BEZPŁATNY

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety nie mozna.

moja stronka ma dzis start, wiec transfer domen z az.pl do active to cyrk trwajacy kilka dni i jest to wykluczone w moim przypadku.

 

nie mialem wyboru i zarejestrowalem inna domene (na szczescie z tego segmentu jeszcze troche wolnych).

musialem też zmienić logo strony...

 

Daniel -> piszesz, ze mozna dodac domene bezplatnie? dlaczego więc odmowiono mi tego? chcialem dodac tylko jedna domene.

 

ps. ile musze czekac az przekierowanie zacznie dzialac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel -> piszesz, ze mozna dodac domene bezplatnie? dlaczego więc odmowiono mi tego? chcialem dodac tylko jedna domene.

 

Być może przez pomyłkę - proszę prześlij na PM informację, z kim się kontaktowałeś i wyjaśnię tę kwestię.

 

ps. ile musze czekac az przekierowanie zacznie dzialac?

 

Jeśli się uwiniemy, to wszystko zacznie działać w ciągu godziny. Proszę o PM z nazwą serwera xxxx.h2.pl i domeną, która ma zostać podpięta.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

na forum działa BOK active24?

 

a poważnie, czy inni hostingodawcy z górnej półki też nie pozwalają trzymać na swoich serwerach domen zarejestrowanych w innych firmach? to dziwne, dotad się z tym nie spotkałem, ale też korzystałem z tańszych firm. w niedługirj przyszłości bede chciał się przenieść na serwery jakiejś lepszej firmy dlatego mnie to interesuje. dodam, że domeny mam porejestrowane w różnych firmach i niekoniecznie musze chciec je przenosic do jednej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój znajomy też przeniósł wszystkie serwisy do KEI i chwali sobie.

 

Jak dla mnie, jedyną sensowną opcją jest własny serwer dedykowany :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do serwerów w ACTIVE 24 można dopisać jedną domenę zewnętrzną. Kolejne domeny należy już transferować, jeśli chce się je obsługiwać na naszych serwerach. Zdaję sobie sprawę, że brak obsługi innych domen może być problematyczne, jednak ze względów technicznych najkorzystniej jest posiadać domenę obsługiwaną przez nas - Klient ma wtedy o wiele większe możliwości zarządzania usługami w ACTIVE 24.

 

Tak więc polityka prosta:

1. Authinfo wydajemy bez opłat (tracimy klientów),

2. Domen do DNS'ów nie dopisujemy (zdobywamy klientów) => umówmy się, że jedna domena to śmiech na sali.

 

A jednak każdy kij ma dwa końce... a już myślałem, że nie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc polityka prosta:

1. Authinfo wydajemy bez opłat (tracimy klientów),

2. Domen do DNS'ów nie dopisujemy (zdobywamy klientów) => umówmy się, że jedna domena to śmiech na sali.

 

A jednak każdy kij ma dwa końce... a już myślałem, że nie ;-)

 

Ten kij ma dwa końca ze względów technicznych. Przeniesienie domeny, to przy normalnej polityce AuthInfo żadne problem. Przecież taką domenę przeniesioną do nas można w każdym momencie później przenieść w dowolne miejsce, jeśli np. Klient przestanie korzystać z naszego hostingu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten kij ma dwa końca ze względów technicznych. Przeniesienie domeny, to przy normalnej polityce AuthInfo żadne problem. Przecież taką domenę przeniesioną do nas można w każdym momencie później przenieść w dowolne miejsce, jeśli np. Klient przestanie korzystać z naszego hostingu.

 

DD

 

Poniekąd się zgadzam i dyskusję ucinam, bo możemy wkroczyć na pole rozmów nt. polityki wydawania kodów authinfo przez rejestratorów, a to nie temat i nie czas na tego rodzaju dyskusję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Dryzek ja się zapytuje grzecznie czy zamierzacie zmienić ten dziwny sposób wybierania domen do opłacenia.

 

Rezerwuje 100 domen potem chcąc opłacić jedną opłaca mi najwcześniej zarezerwowaną ( oczywiście w panelu nie ma żadnej informacji, przy płaceniu ,że opłata będzie za najwcześniej zarezerwowaną! - przez to omyłkowo zarejstrowałem, której nie chciałem)

 

Nie dało by rady zrobić czekboksa przy każdej tak jak w home??? zaznaczam które chce i płacę a tak co:

 

przypuśćmy, że rezerwująć prawdziwej inwencji dostałem przy 95 domenie i potem jak nie opłacę od razu to klikam jak głupi na te 95 by je opóźnć i się dokopać do upragnionych pięciu :)

 

 

 

Druga sprawa - nie wiem czemu ale często gdy chce regnąć domeny na testy , po zaznaczniu widze domena wolna testuj a potem jak klikam realizuj zamówienie nagle ceny 12zł i normalna rejstracja?? czemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gdy napisać w przelewie z neta swój nr klienta + nazwa domeny to zadziała? bo ciekawy ten problem powyżej-jeśli nie to faktycznie lipa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a gdy napisać w przelewie z neta swój nr klienta + nazwa domeny to zadziała? bo ciekawy ten problem powyżej-jeśli nie to faktycznie lipa :)

 

 

mówie o płatnosciach24 typu mtransfer , to bardzo wygodna forma jednak ta dolegliwość serwisu cpanel skutecznie ją utrudnia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zawsze ustawiam "zablokuj" i odblokowuje jako "aktywna" tylko domenę, którą chcę opłacić.

 

 

tak przecież napisałem , ale to i tak kłopotliwe , gdy sie ma wiecej do opłacenia to potem sie czas marnuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było przerabiane już duuużo razy. Żeby zarejestrować, przedłużyć wybrane domeny wystarczy dla pozostałych zamówień zmienić status na "zatrzymany". Potem wystarczy dokonać płatności za wybrane domeny czy to przelewem, czy płatnościami online i gotowe. Nie znam prostszego i łatwiejszego sposobu :)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potem wystarczy dokonać płatności za wybrane domeny czy to przelewem, czy płatnościami online i gotowe. Nie znam prostszego i łatwiejszego sposobu ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

Prostszy sposób to odznaczyć dane domeny i za nie zapłacić ;) bez żadnego "zatrzymania"

 

Na początku maiłam tez mały jednorazowy kłopot z tym fantem i zarejestrowałem kilka niepotrzebnych domen np. egitp.eu :)

 

Powiem szczerze ze ACTIVE24 I DOMENYTANIO maja najbardziej przyjazny panel pośród wszystkich firm domenowych i nie ma co narzekać. Oczywiście to moje osobiste zdanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prostszy sposób to odznaczyć dane domeny i za nie zapłacić ;) bez żadnego "zatrzymania"

 

Na początku maiłam tez mały jednorazowy kłopot z tym fantem i zarejestrowałem kilka niepotrzebnych domen np. egitp.eu :)

 

mi tak zjadlo 200zl na dosc slabe domenki,

bylem glupi bo zaladowalem kase do panelu;) a potem hurtowo wrzucilem troszke domen....no i po chwili zaczaly przychodzic mejle ze te domeny sie zarejestrowaly;))))) a pewnie 1 z 10 bym w koncu zarejestrowal

 

 

Powiem szczerze ze ACTIVE24 I DOMENYTANIO maja najbardziej przyjazny panel pośród wszystkich firm domenowych i nie ma co narzekać. Oczywiście to moje osobiste zdanie ;)

 

a widziales panel az.pl? sadze ze maja duzo lepszy niz active24

wszystko ladnie podzielone na kategorie....a sprobuj zmienic dns zarejestrowanej domeny w active24 ;))) dziwna kombinacja klikniec;)

 

no i az.pl ma w koncu hurtowa zmiane dns, wlasnie zmienilem tak kilkadziesiat domen, wczesniej nie chcialo mi sie klikac;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a widziales panel az.pl? sadze ze maja duzo lepszy niz active24

wszystko ladnie podzielone na kategorie....a sprobuj zmienic dns zarejestrowanej domeny w active24 ;))) dziwna kombinacja klikniec;)

 

no i az.pl ma w koncu hurtowa zmiane dns, wlasnie zmienilem tak kilkadziesiat domen, wczesniej nie chcialo mi sie klikac;)

 

Dla mnie prostota to istotna rzecz, a w az jest panel w którym jest mnogość kategorii to bardzo utrudnia nawigacje- jak dla mnie ;)

Pewnie jakbym miał w az kilkaset domen to bym się przyzwyczaił ale ma tylko kilkanaście i rzadko tam zaglądam - denerwuje mnie ten "choinkowy wystrój strony" :)

 

Co do hurtowych zmian dns-ow w active24 to niedawno padła deklaracja wypowiedziana przez DD ze niebawem ta sytuacja się zmieni. Czekamy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było przerabiane już duuużo razy. Żeby zarejestrować, przedłużyć wybrane domeny wystarczy dla pozostałych zamówień zmienić status na "zatrzymany". Potem wystarczy dokonać płatności za wybrane domeny czy to przelewem, czy płatnościami online i gotowe. Nie znam prostszego i łatwiejszego sposobu :D

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

witam jestem właśnie po rozmowie z konsultantem active i po tym poście odnoszę wrażenie, iż jest nim Pan :rolleyes:

w taki sam sposób unikacie odpowiedzi na kluczowe pytanie :D

 

prostszy sposób to wybranie ( zaznaczenie) domen i kliknięcie płać .

 

kluczową kwestią jest liczba domen, kwestią którą Pan pominął

 

co jeśli mamy kilkanaście domen zarezerwowanych , tracenie czasu niepotrzebne

 

to pierwszy przykład niedopracowania.

 

 

TERAZ DRUGI JUŻ SKANDALICZNY!!

 

Przy składaniu zamówienia na domeny musimy przejść kilka okienek , wypełniamy wszystkie dane a ostatnie okienko to:

 

88414b0135061ec4m.jpg

 

 

Normalnym i logicznym wydawałby się fakt iż po kliknięciu w button plac platnosci24 i wykonaniu całej operacji będziemy mieli zarejstrowane domeny na które złożyliśmy zamówienie.

 

Nie nie tutaj sie grubo mylicie. otóż gdy mieliście wcześniej jakieś domeny zarezerwowane, i w cpanelu nie zostały zatrzymane

to opłacone są wcześniejsze zamówienia a nie to , które w danej chwili myślicie, że opłacacie. ---- najdurniejszy i najbardziej niezrozumiałe zagranie ze strony active24

 

oczywiscie, przy płaceniu nie ma zadnej informacji o tym, nie wiem czy w jakich regulaminach jest to lecz uczciwośc i dobre zasady biznesowe nakazywałyby informację o tym fakcie przy okienku płatności

 

Ja nawet tego cpanela nie widziałem na oczy przed całym zajściem, dnsy wypełniałem przy zamówieniu, płatności poprzez płatności24, aż tu po opłaceniu tastingu 5 domen czekam i czekam w sedo na weryfikację i lipa

 

uruchamiam więc ten megapanel , sprawdzam no i okazało się, że opłaciło mi jakąś inną domenę , a te za które myślałem, że płaciłem są dalej nie opłacone.

 

Więc płacę dzisiaj także przez płatności 24, patrze przed płaceniem zamówienia aktywne, kasa wysłana i czekam.

 

przychodzi mejl .. tylko dwie domeny opłaciło bo testowanych nie rezerwują i ktoś mi podebrał a ja wysłem kasy za wszystkie

i teraz muszę przz to pisać znów jakieś mejle o zwrot. ---> kolejna dziwna rzecz --->> czemu sprawdzanie czy zamówienia aktywne czy niedostępne odbywa się dopiero po wysłaniu przelewu a nie przy logowaniu klienta na panel ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
co jeśli mamy kilkanaście domen zarezerwowanych , tracenie czasu niepotrzebne

na to jest prosta rada starczy zrobić zaznacz wszystkei a potem odznaczyc tą którą chcemy zarejestrowac, a reszte zrobic na zatrzymane

Share this post


Link to post
Share on other sites
na to jest prosta rada starczy zrobić zaznacz wszystkei a potem odznaczyc tą którą chcemy zarejestrowac, a reszte zrobic na zatrzymane

 

 

dobra już nie licytujmy się , nad tymi sposobami , ja tylko podałem najlogiczniejszy, zresztą to i tak pikuś w porównaniu z tym co u góry napisałem?? ktoś też ucierpiał w wyniku tego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×