Jump to content
Walec

Active24.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Nowa odsłona strony www.Active24.pl

 

Witryna Active24.pl wita w odświeżonej wersji. Najważniejsze zmiany to:

 

* logowanie do PANELU administracyjnego oraz POCZTY znajduje się w prawym górnym rogu, tuż pod logo Mamut,

* WYSZUKIWARKA DOMEN, TRANSFERU i OPCJI oraz OFERTA dostępna jest z poziomu strony głównej,

* uporządkowaliśmy informacje, dodaliśmy porady, rozszerzyliśmy dokumentację i dodaliśmy nowe działy.

 

Mamy nadzieję, że nowa witryna ułatwi i uprzyjemni naszą współpracę.

Będziemy wdzięczni za opinie i uwagi odnośnie strony Active24.pl: pr@active24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nową odsłonę cechuje absolutny brak usability. Wchodząc na stronę tekst jest naćkany, czcionki tekstu źle dobrane - wygląd przypomina mi strony z końca lat

90-tych. :)

 

Dużo czasu zajęło mi znalezienie miejsca do logowania. Banner w złym miejscu i bez kliknięcia nie wiadomo o co chodzi.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosyć intensywnie korzystam z usług Active24 ale ostatnio coraz częściej coś się "sypie" w systemie rejestracji domen. Np. po opłaceniu rejestracja nie zawsze następuje "od ręki" - często trzeba czekać kilka godzin zanim się domena zarejestruje. Np. 2 :) dzisiaj np. opłaciłem testy dwóch domen i co ? i nic ... w zamówieniach mam status odrzucone a domen niet... Poza tym to jest wszystko ok - obsługa spoko, ceny w porządku, zasady klarowne ... no ale takie problemy czasem, jak się np. coś klientowi obiecało "na wczoraj" rozczarowują...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a24 jest spoko jesli sie rejestruje 1 gora dwie domeny na raz... ale jesk sie rejestruje wiecej domen to robi sie wielki balagan... po zamowieniu kilkunastu domen w dwoch turach - kilka przedwczoraj i kilka kilka dni wczesniej, i wplaceniu kwoty, domeny ktore zamowilem pozniej mam dostepne a te wczesniej nie... a dzisiaj co sie okazalo? ze te poprzednie mi znikly - a w odpowiedzi dostalem ze je sobie wykasowalem... smieszne... to byly tylko tesy i niby mialby sobie testy usuwac?... cos u nich nie gra... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a24 jest spoko jesli sie rejestruje 1 gora dwie domeny na raz... ale jesk sie rejestruje wiecej domen to robi sie wielki balagan... po zamowieniu kilkunastu domen w dwoch turach - kilka przedwczoraj i kilka kilka dni wczesniej, i wplaceniu kwoty, domeny ktore zamowilem pozniej mam dostepne a te wczesniej nie... a dzisiaj co sie okazalo? ze te poprzednie mi znikly - a w odpowiedzi dostalem ze je sobie wykasowalem... smieszne... to byly tylko tesy i niby mialby sobie testy usuwac?... cos u nich nie gra... :)

Jeśli nie miałeś zawieszonych rejestracji to wpłata spowodował rejestrację tych domen.

Zobacz czy nie masz ich w panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie miałeś zawieszonych rejestracji to wpłata spowodował rejestrację tych domen.

Zobacz czy nie masz ich w panelu.

niestety nie mam ich w panelu... dostalem taka oto informacje:

"Zgadza się testy, które Pan wskazał zostały skasowane przeze mnie, ponieważ te domeny zostały już zamówione w innej firmie i w momencie składania zamówienia na testy, te domeny były zajęte.

W momencie składania zamówienia na testy, nie ma żadnego okresu rezerwacji domeny.

W tym przypadku, decyduje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Proszę także składać zamówienia na testy domen za pośrednictwem polskiej wersji strony Active24.pl.

Nie wystąpi wtedy sytuacja, że zamówienie oczekuje na Pana koncie na wykonanie, pomimo obecności środków na Pana koncie."

dlaczego mialem wiec mozliowsc zamowienia tej domeny skoro ktos inny juz ja zamowil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co zrozumiałem domeny zgłosiłeś na testy a te muszą być od razu opłacone. Testy nie podlegają rezerwacji.

Testy a rezerwacje to dwa różne stany domen.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

w takim razie nie wiem juz o co chodzi... mam teraz taka sytuacje... mam saldo 2.44 na 2 testy... od kilku dni mialem wplacone zanim cokolwiek zamowilem... przedwczoraj zarezerwowalem 2 domeny na testy... tak jak kazali z polskojezycznej stronki... i co? do dzisiaj w panelu widnieja ze statusem OCZEKUJE... :) ... cos nie tak, ale coz - nic nie poradze... moze mi aktywuja, a moze nie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chopie - że tak zaciągnę - to może odwieś płatność aby kasę pobrało z panelu, bo znowu ktoś Ci domeny "podbierze".

Share this post


Link to post
Share on other sites
panel otwiera mi sie jakbym mial modemowe polaczenie internetowe... albo i gorzej... u was tez tak wolno chodzi?

 

U mnie wszystko OK, jak zawsze z resztą :blink: (lubelskie - łącze TP, internet Orange FreeDom)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielki minus za bałagan w domenach. Przychodzą faktury za domeny, które mam już dawno przeniesione gdzie indziej.

 

Odkopuję stary wątek, ale okazuje się, że dalej to samo.

Jestem ogólnie zadowolony z active24, moim zdaniem, to najbardziej "poręczny" panel - mam tam wiekszość domen. Jednak nie rozumiem dlaczego nie mogą uporać się z usuwaniem sprzedanych domen. Wydawałoby się to nadzwyczaj proste, a jakoś im nie wychodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkopuję stary wątek, ale okazuje się, że dalej to samo.

Jestem ogólnie zadowolony z active24, moim zdaniem, to najbardziej "poręczny" panel - mam tam wiekszość domen. Jednak nie rozumiem dlaczego nie mogą uporać się z usuwaniem sprzedanych domen. Wydawałoby się to nadzwyczaj proste, a jakoś im nie wychodzi.

Wiesz.... my mamy opcje na domeny a oni na faktury. A nuż się zrealizuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem porządki w domenach i zauważyłem pewną rzecz:

miałem w A24 domenę .com, której nie opłaciłem w kwietniu br. W tej chwili jest zarejestrowana w A24 ale nadal są moje dane. Sprawdzałem na 5 whoisach.

Mieliście taką sytuację? Domeny nie mam w panelu a na pewno jej nie przedłużałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robiłem porządki w domenach i zauważyłem pewną rzecz:

miałem w A24 domenę .com, której nie opłaciłem w kwietniu br. W tej chwili jest zarejestrowana w A24 ale nadal są moje dane. Sprawdzałem na 5 whoisach.

Mieliście taką sytuację? Domeny nie mam w panelu a na pewno jej nie przedłużałem.

 

Jesli jest tak jak mowisz, to znaczy ze nadal jest twoja ;)

Czy pytales o to wsparcie A24? Jaki status ma domena we whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny mam ważne do 31.01, firma wystawia "fakturę" pro forma z dniem 1. stycznia, z terminem płatności 14 dni, w mailu krzycząc na mnie:

TERMIN PŁATNOŚCI ZOSTAŁ JUŻ PRZEKROCZONY, ZATEM

PROSIMY O NIEZWŁOCZNE DOKONANIE WPŁATY!

 

To jakiś żart? :) Od kiedy termin płatności z "faktury" pro forma zobowiązuje do czegokolwiek? Wyluzujcie trochę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny mam ważne do 31.01, firma wystawia "fakturę" pro forma z dniem 1. stycznia, z terminem płatności 14 dni, w mailu krzycząc na mnie:

TERMIN PŁATNOŚCI ZOSTAŁ JUŻ PRZEKROCZONY, ZATEM

PROSIMY O NIEZWŁOCZNE DOKONANIE WPŁATY!

 

To jakiś żart? :) Od kiedy termin płatności z "faktury" pro forma zobowiązuje do czegokolwiek? Wyluzujcie trochę...

Podobna sytuacja: http://antyweb.pl/drazniace-praktyki-netart/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny mam ważne do 31.01, firma wystawia "fakturę" pro forma z dniem 1. stycznia, z terminem płatności 14 dni, w mailu krzycząc na mnie:

TERMIN PŁATNOŚCI ZOSTAŁ JUŻ PRZEKROCZONY, ZATEM

PROSIMY O NIEZWŁOCZNE DOKONANIE WPŁATY!

 

To jakiś żart? :) Od kiedy termin płatności z "faktury" pro forma zobowiązuje do czegokolwiek? Wyluzujcie trochę...

 

To nie żart :) Umówmy się: termin płatności na fakturze proforma jest umowny ponieważ jakiś musi być. tak samo jak faktura proforma nie jest dokumentem księgowym w rozumieniu przepisów prawa. Jest tylko elementem informującym jaka kwotę należy uiścić na jaki numer rachunku bankowego. E-mail z przypomnieniem o wygasaniu uslugi zawsze wygląda tak:

 

Informacje na temat posiadanych usług internetowych.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Ważność domeny xxxxxxxxx.pl wygasa w ciągu 30 dni.
Usługi z nią związane będą działały do dnia 2011-XX-XX 14:48:40.

Opłata za przedłużenie ważności usługi na okres 1 roku wynosi:

usługa: Przedłużenie ważności domeny xxxxxxxxxx.pl

cena netto:		xx,- PLN
VAT st. 23%:		xx,- PLN
kwota brutto:		xx,- PLN

--------------------------------------------------------------------------------------------
Faktura PROFORMA (gotowa do wydruku) znajduje się pod linkiem:
https://www.active24.pl/panel/p.php?hash=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

A więc dokładnie podawana jest data wygasania domeny o czym nie wspomniałeś. Owszem termin zapłaty na proformie jest 2 tygodnie wcześniej niż termin wygasania domeny ale jest to tylko taki bufor bezpieczeństwa. Pamiętajcie też, że są kary w Nask za przedłużenie domeny po terminie i Active 24 tę opłatę bierze na siebie. Pamiętajcie też, że w wielu firmach sama procedura wykonania zapłaty opiera się o przejście przez co najmniej kilka działów firmy. Ten bufor w wielu wypadkach pozwala na uratowanie od przegapienia i spóźnionej zapłaty a w konsekwencji utraty domeny w wielu firmach. Myślę, że zarzut jest jednak trochę dla nas krzywdzący - nic się nie dzieje bez powodu ;)

 

Uczą się od najlepszych. ;)

Jak wspomniałem wyżej zawsze podajemy faktyczny termin wygasania usługi więc to odniesienie jest nietrafione.

Edited by treepek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dalej ten email wygląda tak:

 

Faktura PROFORMA (gotowa do wydruku) znajduje się pod linkiem:
https://www.active24.pl/panel/p.php?hash=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

TERMIN PŁATNOŚCI ZOSTAŁ JUŻ PRZEKROCZONY, ZATEM
PROSIMY O NIEZWŁOCZNE DOKONANIE WPŁATY!

 

I o tym konkretnie napisałem. Dlaczego krzyczycie na mnie w mailu, że został przekroczony jakiś ustalony przez Was fikcyjny termin płatności?

Jako klient widziałbym to tak - przede wszystkim naprawiacie sobie zacięty CapsLock, a potem uprzejmie prosicie mnie o wpłatę przed terminem x = data wygaśnięcia domeny, ew. x minus jakiś bufor bezpieczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy wiecej Active24.pl!

Po AuthInfo trzeba wysylac skan dokuemnu + skan dowodu i czekac 7 dni, masakra jakas!

I jeszcze grzecznie pytaja co bylo powodem przeniesienia domeny ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy wiecej Active24.pl!

Po AuthInfo trzeba wysylac skan dokuemnu + skan dowodu i czekac 7 dni, masakra jakas!

I jeszcze grzecznie pytaja co bylo powodem przeniesienia domeny ...

 

Mam pytanie i prośbę. Czy rzeczywiście czekałeś 7 dni na otrzymanie kodu od momentu przesłania wniosku? Jeśli tak, to podaj mi proszę na priv nazwę domeny a ja to sprawdzę. Myśle jednak, że został on Tobie przesłany na e-mail najpóźniej na drugi dzień a raczej tego samego dnia. Wydaje mi się, że przygotowanie skanu dokumentu i skanu dowodu tez nie zajęło więcej niż 5 minut. Moja konkluzja jest taka, że chyba jednak masakry nie było :) Panowie, po raz kolejny powtórzę: zmieniła się jedynie forma wniosku i weryfikacji użytkownika. Czas i forma dostarczenia kodu nie uległa zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko dlaczego zmieniła się na gorszą = trudniejszą dla klienta? Niestety jednak bierzecie przykład od "najlepszych". Z netartu wypisałem się właśnie z powodu takiej absurdalnej biurokracji, przyjdzie pora na Active24.

 

W panelu oczywiście ani słowa o authinfo, na szczęście mamy google, a ten znajduje... taki kuriozalny wniosek:

http://www.active24.pl/doc/wniosek_authinfo.pdf

Jeden wniosek na jedną domenę? 7 dni na wydanie kodu? Wypisz wymaluj stary dobry netart.

Z całą sympatią do właściciela, ale taki model biznesowy nie przystoi komuś, kto powinien rozumieć potrzeby domainerów, a nawet zwykłych klientów.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×