Jump to content
Walec

Active24.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Tylko dlaczego zmieniła się na gorszą = trudniejszą dla klienta? Niestety jednak bierzecie przykład od "najlepszych". Z netartu wypisałem się właśnie z powodu takiej absurdalnej biurokracji, przyjdzie pora na Active24.

Zmieniła się na bezpieczniejszą - więc zdecydowanie nie gorszą. Czy trudniejszą? Na pewno nie, może jedynie dłuższą o czas wydrukowania wniosku, wypełnienia go i zeskanowania (maksymalnie 5 minut). Zdecydowanie nie bierzemy przykładu z firmy, którą wymieniłeś - o ile mi wiadomo wnioski tam są przyjmowane tylko listownie lub faksem a kod wysyłany jest tylko listownie. W Active 24 cała procedura jest online. Chyba nie jest jednak tak strasznie absurdalnie :)

W panelu oczywiście ani słowa o authinfo, na szczęście mamy google, a ten znajduje... taki kuriozalny wniosek:

http://www.active24.pl/doc/wniosek_authinfo.pdf

Jeden wniosek na jedną domenę? 7 dni na wydanie kodu? Wypisz wymaluj stary dobry netart.

Z całą sympatią do właściciela, ale taki model biznesowy nie przystoi komuś, kto powinien rozumieć potrzeby domainerów, a nawet zwykłych klientów.

Cała procedura opisana jest w FAQ, jest powszechnie jawna i w żaden sposób nie ukrywana :)

 

Na wniosku można wypisać większą ilość domen, a jak nie starczy miejsca to można je wypisać i dodać w załączniku. 7 dni to bufor bezpieczeństwa - kody wydajemy w 99% tego samego dnia i tylko na e-mail tak jak wcześniej. Co do potrzeb domainerów - mamy elastyczne podejście do każdego Klienta a więc i domainerzy mają w Active 24 indywidualne i przyjazne cenniki domen, tak aby to było dla nich korzystne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

activ24 nie działa. Biała strona.

Macie to samo?

 

edit:

Już jest ok.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie authinfo:

 

Active24 wymaga skanu dowodu i przefaksowania wniosku nawet dla domen, które przetransferowałem od obcego rejestratora!

 

Przegięcie! Szczerze nie polecam tego rejestratora. Tłumaczenie się, że niby tak bezpieczeniej jest śmieszne. Przecież można wprowadzić jakieś dodatkowe metody autoryzacji online.

 

Byle tylko za wszelką cenę zatrzymać u siebie klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie authinfo:

 

Active24 wymaga skanu dowodu i przefaksowania wniosku nawet dla domen, które przetransferowałem od obcego rejestratora!

 

Przegięcie! Szczerze nie polecam tego rejestratora. Tłumaczenie się, że niby tak bezpieczeniej jest śmieszne. Przecież można wprowadzić jakieś dodatkowe metody autoryzacji online.

 

Byle tylko za wszelką cenę zatrzymać u siebie klientów.

 

Dlatego mam tam tylko jedną domenę, którą zarejestrowałem na próbę ;) takie zabiegi również wydają mi się śmieszne i bardziej odstraszają niż zachęcają do rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby otrzymać kod AUTHINFO do domeny, należy do Biura Obsługi Klienta wysłać pisemny wniosek o udostępnienie tego kodu. W celu jego uzyskania pobierz i wypełnij formularz zamówienia, a następnie prześlij go do Biura Obsługi Klienta, wraz z odpowiednimi dokumentami autoryzującymi zamówienie.

Jeżeli Abonentem jest firma, dokument musi zawierać pieczęć firmową oraz podpis reprezentanta Abonenta. Jeżeli Abonentem jest osoba fizyczna, wystarczy sam podpis upoważnionej osoby.

Dokumenty mogą być dostarczone:

za pomocą faxu 022 322 76 48

za pomocą skanu drogą poczty elektronicznej na adres authinfo@active24.pl

doręczone osobiście do siedziby Active 24 Sp. z o.o.

pocztą tradycyjną na adres:

ACTIVE 24 Sp. z o.o. Al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa

Kod authinfo jest wysyłany na adres e-mail Abonenta domeny, w terminie do 7 dni roboczych od daty otrzymania poprawnie wypełnionego podania autoryzacyjnego wraz z dokumentami, potwierdzającymi aktualne dane Abonenta.

Kod Authinfo można otrzymać wyłącznie do domeny aktywnej, od momentu jej rejestracji do daty wygaśnięcia. W przypadku domen .pl transfer domeny do innego usługodawcy jest możliwy nie później niż 6 dni przed datą wygasania domeny. Wydanie kodu Authinfo jest bezpłatne.

 

Dlaczego muszę w tym wniosku wypełnić pole "NIP/REGON/PESEL"? Skoro w moim panelu w a24.pl nie ma pola na pesel i nigdy nie podawałem owych cyferek do wiadomości Waszej firmy.

Poza tym.. czy muszę dodatkowo skanować dowód osobisty?

(nie żebym się bał, że skan w formie ksero trafi np: do Providenta za jakąś drobną pożyczkę... ale co z nim później robicie?)

Mam w a24 (na szczęście) tylko 6 domen i zastanawiam się nad założeniem opcji na nie w aftermarket.pl

Owe domeny były przetransferowane do a24 w czasach "przyjaznego-transferu". Active24.pl nie poinformowało mnie o wprowadzeniu tych kosmicznych utrudnień i przez co poczułem się "ubezwłasnowolniony".

Nie mam ochoty na wysyłanie Wam skanu mojego dowodu osobistego jak i podawania peselu we wniosku o "pozwolenie w dysponowaniu" moją domeną. (chociaż akurat pesel będzie widoczny przy skanie dowodu).

Czuję się sterroryzowany przez Waszą firmę... "albo dajesz swoje dokładne dane, skan dowodu i do tego odręczny podpis we wniosku... albo"

Active24.pl zrobiło mnie w trąbę!

 

Oddajcie mi moje domeny!!!

(bo zabraliście mi je w niecny sposó:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dołączam się! Przetransferowałem DO nich domeny i teraz cyrki robią żeby mi je oddać.

 

 

 

 

Dlaczego muszę w tym wniosku wypełnić pole "NIP/REGON/PESEL"? Skoro w moim panelu w a24.pl nie ma pola na pesel i nigdy nie podawałem owych cyferek do wiadomości Waszej firmy.

Poza tym.. czy muszę dodatkowo skanować dowód osobisty?

(nie żebym się bał, że skan w formie ksero trafi np: do Providenta za jakąś drobną pożyczkę... ale co z nim później robicie?)

Mam w a24 (na szczęście) tylko 6 domen i zastanawiam się nad założeniem opcji na nie w aftermarket.pl

Owe domeny były przetransferowane do a24 w czasach "przyjaznego-transferu". Active24.pl nie poinformowało mnie o wprowadzeniu tych kosmicznych utrudnień i przez co poczułem się "ubezwłasnowolniony".

Nie mam ochoty na wysyłanie Wam skanu mojego dowodu osobistego jak i podawania peselu we wniosku o "pozwolenie w dysponowaniu" moją domeną. (chociaż akurat pesel będzie widoczny przy skanie dowodu).

Czuję się sterroryzowany przez Waszą firmę... "albo dajesz swoje dokładne dane, skan dowodu i do tego odręczny podpis we wniosku... albo"

Active24.pl zrobiło mnie w trąbę!

 

Oddajcie mi moje domeny!!!

(bo zabraliście mi je w niecny sposó:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam w a24 (na szczęście) tylko 6 domen i zastanawiam się nad założeniem opcji na nie w aftermarket.pl

 

Pamiętaj żeby opcje pozakładał jakiś znajomy bo inaczej Ci się nie zrealizują. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wypowie się ktoś z Active24.pl?

Wprowadziliście zmiany w regulaminie i nie poinformowaliście o tym fakcie nikogo.

(każda zmiana regulaminu powinna być z wyprzedzeniem zakomunikowana abonentom/klientom. )

 

Moje domeny były przetransferowane do active24.pl na "starym regulaminie" i na tym regulaminie chce otrzymać kody authInfo do nich.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, poniżej odpowiedzi na część pytań zadanych w poprzednich postach.

 

Dlaczego muszę w tym wniosku wypełnić pole "NIP/REGON/PESEL"? Skoro w moim panelu w a24.pl nie ma pola na pesel i nigdy nie podawałem owych cyferek do wiadomości Waszej firmy.

Nie musisz. Pole to wypełniaja tylko firmy.

 

Poza tym.. czy muszę dodatkowo skanować dowód osobisty?

(nie żebym się bał, że skan w formie ksero trafi np: do Providenta za jakąś drobną pożyczkę... ale co z nim później robicie?)

Mam w a24 (na szczęście) tylko 6 domen i zastanawiam się nad założeniem opcji na nie w aftermarket.pl

Nie trafi do Providenta, ponieważ po pierwsze takie zachowania są nieetyczne, po drugie firma nie miała by w takim działaniu żadnego celu a po trzecie za takie posunięcia można otrzymać karę (ustawa o ochronie danych osobowych). Dokumenty przyjmujemy w formie zdigitalizowanej, a po upływie odpowiedniego czasu są kasowane z dysku.

 

Owe domeny były przetransferowane do a24 w czasach "przyjaznego-transferu". Active24.pl nie poinformowało mnie o wprowadzeniu tych kosmicznych utrudnień i przez co poczułem się "ubezwłasnowolniony".

Nie mam ochoty na wysyłanie Wam skanu mojego dowodu osobistego jak i podawania peselu we wniosku o "pozwolenie w dysponowaniu" moją domeną. (chociaż akurat pesel będzie widoczny przy skanie dowodu).

Czuję się sterroryzowany przez Waszą firmę... "albo dajesz swoje dokładne dane, skan dowodu i do tego odręczny podpis we wniosku... albo"

Active24.pl zrobiło mnie w trąbę!

Oddajcie mi moje domeny!!!

(bo zabraliście mi je w niecny sposó:P

Z tym niecnym zabraniem domen to chyba zbyt daleko posunięta teza ;) Domeny są w każdej chwili do dyspozycji Klienta ale warunkiem jest (i będzie) spełnienie odpowiednich procedur bezpieczeństwa wydania kodu. Już o tym pisałem na poprzednich stronach. Dokumenty przyjmujemy e-mailowo i w ciągu kilku godzin odsyłamy authinfo również e-mailowo a więc jestem przekonany, że nie jest to żadne "terroryzowanie". Jeśli nie masz ochoty wysyłać skany dokumentu (może być on oznaczony przez Ciebie znakiem wodnym), możesz alternatywnie wysłać sam wniosek podpisany własnoręcznie ale musi być on wtedy dostarczony listem poleconym.

 

Dołączam się! Przetransferowałem DO nich domeny i teraz cyrki robią żeby mi je oddać.

Proszę napisz na priv o jakie to "cyrki" chodzi a wtedy zbadam sprawę.

 

Nie zostałem poinformowany o zmianie w regulaminie.

 

Nie na temat, ale...

...

...

Nie było zmian w regulaminie, ponieważ zwyczajnie metoda uwierzytelnienia Klienta oraz sama procedura przekazywania Klientowi AuthInfo nie ma obowiązku być zamieszczana w regulaminie świadczenia usług. Nask nakłada na partnera obowiązek przekazania kodu Klientowi, natomiast daje pełną dowolność w kształtowaniu procedury jego przekazania.

 

Proszę nie zamieszczać w temacie linków do spraw nie związanych z tematem, jednocześnie sugerujących łamanie prawa przez firmę, której wątek dotyczy. Jest to pochopne i krzywdzące postępowanie.

 

Czy wypowie się ktoś z Active24.pl?

Wprowadziliście zmiany w regulaminie i nie poinformowaliście o tym fakcie nikogo.

(każda zmiana regulaminu powinna być z wyprzedzeniem zakomunikowana abonentom/klientom. )

Moje domeny były przetransferowane do active24.pl na "starym regulaminie" i na tym regulaminie chce otrzymać kody authInfo do nich.

Odpowiedź jak wyżej, regulamin nie zmienił się więc nie było potrzeby informować o zmianie procedury, która nie jest w nim ujęta. Nie ma też tej kwestii zamieszonej w regulaminach konkurencji, dlatego też proszę Was (a szczególnie doświadczonych użytkowników z długim stażem na tym forum) o roztropność przed publikowaniem nieprawdziwych informacji .

Edited by treepek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana zasad przekazywania kodów Authinfo na bezpieczniejszą, nie może być w żaden sposób określona mianem "nieuczciwej praktyki rynkowej". Zmiana nastąpiła, ponieważ poprzedni model nie zapewniał stuprocentowego bezpieczeństwa przed przejęciem domeny przez osoby niepowołane. Jest to Twoja interpretacja i masz do niej prawo - niemniej jednak uważam, że jest ona zbyt daleko idąca. Firma Active 24 w żaden sposób nie blokuje przekazania kodów swoim Klienom. Akceptując regulamin świadczenia usług Klient akceptuje również możliwość zmian tych zasad przez operatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały dzień ( no dobra.. pół dnia) a24 jest niedostępne.

Czy to planowe jest? Pytam, bo dawno nie byłem na a24 i może przegapiłem info

... a dzisiaj od około 11tej próbuje się tam wbić.

 

a24f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem zarejestrować domenę, przelew od razu, ale drugą godzinę domena wisi w panelu jako aktywna, a nie rejestruje. Ile trzeba czekać na dokończenie zamówienia?

 

edit: ok, już jest ok wszystko.

Edited by dave84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×