Jump to content
Walec

Active24.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

mi tez sie to zdarzylo wielokrotnie

i przez takie dzialanie active porejestrowalo mi domeny

ktore "mialem" w planach do rejestracji

a te ktore trzeba bylo predko oplacic, czekaly ponownie na oplacenie.

 

poprostu nie patrza na tytul platnosci

tylko na to czy kasa na domeny zgadza sie z kasa ktora przyjdzie

 

w zwiazku z tym faktem proponuje zaprotestowac i az do zmiac dokonywac przelewow z tematem za: SZAMPON DLA GORYLA

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nawet pisalem za ktore domeny jest przelew...... niestety poszly pierwsze z brzegu do rejestracji.....ale kto raz sie goracym mlekiem sparzyl ten na zsadle dmucha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby w przyszłości nie przytrafiały się pomyłki związane z opłaceniem nie tych domen, które chcieliśmy został dodany tekst na stronie potwierdzającej złożenie zamówienia. Tekst został poprzedzony dużym pogrubionym i czerwonym napisem "UWAGA!", znajduje się również przed przyciskiem kierującym do płatności online. Myślę, że skutecznie uchroni kolejnych Klientów przed pomyłkami.

 

Wcześniej nie otrzymywaliśmy od Klientów uwag co do konstrukcji strony potwierdzającej zamówienie i nie zdawaliśmy sobie sprawy, że informacja o sposobie płatności online może wprowadzać Klienta w błąd. Stosowne informacje od początku znajdują się również w emailu potwierdzającym zamówienie. Mam nadzieję, że to rozwiąże problemy, o których wspinają ryskadow, pixxxxel, johnny_woo czy aaaa.

 

Tekst, który został dodany:

 

UWAGA! Po dokonaniu płatności, jako pierwsze, zostaną zrealizowane te zamówienia, które w panelu administracyjnym mają status "aktywne". Jeśli masz obecnie w panelu inne złożone i aktywne zamówienia, to zostaną one zrealizowane.

 

Aby wstrzymać wykonanie zamówienia należy zmienić jego status w panelu administracyjnym na "zatrzymane". Usługi są rejestrowane automatycznie i nie będą uwzględniane zmiany do zamówień na podstawie tytułu przelewu!

 

----------

 

W załączniku plik jak obecnie wygląda strona potwierdzająca złożenie zamówienia.

 

Dziękuję wszystkim za uwagi - zawsze chętnie dostosujemy się do potrzeb i uwag Klienta.

 

P.S Może wzorem wątku o az.pl powinienem poprosić o zmianę tytułu tego wątku na: Active24.pl - sugestie i opinie .. ? :rolleyes:

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

post-254-1203607038_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

troche jest w tym tojej winy,ale ja w active czy winnej bym niechciał miec domen nazwa pl moze droga ale panel jest ok.Rezerujesz domeny jakie chesz i jesli rezerwujesz domene nikt cie nie zmusi do zapłaty bo jezeli do 2 tygodni nie wpłyna pieniadze domenyzamówione sie anuluja

Share this post


Link to post
Share on other sites
troche jest w tym tojej winy,ale ja w active czy winnej bym niechciał miec domen nazwa pl moze droga ale panel jest ok.Rezerujesz domeny jakie chesz i jesli rezerwujesz domene nikt cie nie zmusi do zapłaty bo jezeli do 2 tygodni nie wpłyna pieniadze domenyzamówione sie anuluja

 

Ale przecież w ACTIVE 24 też nikt nikogo do niczego nie zmusza - nie chcesz domeny nie płacisz. Możesz skasować zamówienie, zatrzymać lub po prostu nie dokonywać płatności.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzisz - ja mialem zarezerwowane kilkanascie domen - ale wplacil pieniadze na czesc z nich wypisujac w przelewie nazwy tych za ktore chce zaplacic - pieniadze doszly i zostaly zarejestrowane w kolejnosci - czyli nie to co chcialem, ale ja do nikogo nie mam pretensji bo moze niedoczytalem regulaminu, tyle ze teraz juz mi sie to nie przytrafi:):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]ale wplacil pieniadze na czesc z nich wypisujac w przelewie nazwy tych za ktore chce zaplacic - pieniadze doszly i zostaly zarejestrowane w kolejnosci[...]

A to są złe nawyki utrwalone przez inne firmy, gdzie zatrudniona jest "Pani Krysia", która codziennie sprawdza listę przelewów i "ręcznie" sprawdza za co był przelew itd :rolleyes: W dobie Internetu i informatyki oraz setek przelewów dziennie i wymogu natychmiastowego działania nie można sobie na to pozwolić - dlatego nikt w ACTIVE 24 nie czyta tytułów przelewów - każdy Klient ma oddzielny numer rachunku bankowego - każda wpłata, która wpłynie na taki rachunek zasila konto Klienta a środki wykorzystywane są na oczekujące na wykonanie zamówienia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to są złe nawyki utrwalone przez inne firmy, gdzie zatrudniona jest "Pani Krysia", która codziennie sprawdza listę przelewów i "ręcznie" sprawdza za co był przelew itd :rolleyes: W dobie Internetu i informatyki oraz setek przelewów dziennie i wymogu natychmiastowego działania nie można sobie na to pozwolić - dlatego nikt w ACTIVE 24 nie czyta tytułów przelewów - każdy Klient ma oddzielny numer rachunku bankowego - każda wpłata, która wpłynie na taki rachunek zasila konto Klienta a środki wykorzystywane są na oczekujące na wykonanie zamówienia.

 

DD

 

Witam

 

Cieszę się, że jest już ostrzeżenie, mam nadzieje, że klienci będą opłacać już tylko te domeny które chcą.

 

Co do pani Krysi , będe jej bronił bo chyba coś nie do końca z nią prawda.

 

Winą obarczyłbym raczej niedoskonałości systemu.

 

Dlaczego w home o dowolnej porze dnia i nocy ( nawet płaciłem o 2 w nocy) gdy wybiorę z panelu domenę do opłacenia , po wysłaniu płatnościami mija zaledwie kilka sekund i domena zarejstrowana. Nawet podczas promocji 100 domen za 1zł nie było żadnych opóźnień.

 

Chyba możecie sobie pozwolić na kupno lub napisanie takiego skryptu :D

Bo w dobie internetu i informacji liczy się automatyka, a muszę przyznać iż z rejstratorów, z których korzystam : Home Nazwa dropped az firma Active jest pod tym względem najbardziej zacofana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo w dobie internetu i informacji liczy się automatyka, a muszę przyznać iż z rejstratorów, z których korzystam : Home Nazwa dropped az firma Active jest pod tym względem najbardziej zacofana.

Myślę, że to kwestia rozwiązań. Zawsze można coś ulepszyć i lepiej napisać. Sprawa jest do przemyślenia i ewentualnego ulepszenia :rolleyes: Póki co mam nadzieję, że dodatkowy opic uchroni naszych Klientów od niepotrzebnych błędów :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się zastanawiałem, kto takiej fajne domeny po tastingu nie zarejestrował..

 

a propos, ile trwa rejestracja domeny tastowanej. złożyłem w panelu active24 odpowiednie zamówienie, ustawiłem na "aktywne" (środki na koncie są), a domena się nie rejestruje. w przypadku nowo rejestrowanych domen trwa to nie dłużej niż 5 sekund. jak jest z tastowanymi?

przepraszam za OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się chyba zgziło z zamówieniami. Już ponad godzina minęła od kiedy złożyłem w Active24 dyspozycję na rejestrację kilku opcji. Pieniądze w panelu są, zamówienia wiszą jako aktywne i nic się nie dzieje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamówienia realizowane są w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu sekund od złożenia zamówienia (jeśli środki są na koncie), ale czasami zdarza się, że z przyczyn technicznych realizacja zamówień jest wstrzymywana. Postaram się, żaby jak najszybciej zamówienie zaczęły się znów realizować natychmiast po ich założeniu.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tastowanymi podobnie bo to też rejestracja tylko na krótszy okres.

 

chyba źle się wyraziłem. chodzi mi o rejestrację domeny na rok, która aktualnie jest tastowana. pozostały 2 dni do końca testów, a chcę tą domenę zarejestrować i złożyłem takie właśnie zamówienie. domena dalej wisi w zamówieniach, status zamówienia "aktywne", środki na koncie są, a domena się nie rejestruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba źle się wyraziłem. chodzi mi o rejestrację domeny na rok, która aktualnie jest tastowana. pozostały 2 dni do końca testów, a chcę tą domenę zarejestrować i złożyłem takie właśnie zamówienie. domena dalej wisi w zamówieniach, status zamówienia "aktywne", środki na koncie są, a domena się nie rejestruje.

W tym przypadku stosuje się taką samą procedurę jak dla domen nowo rejestrowanych, nowych testów czy też opcji. Jeśli zamówienia działają, to zamówienie realizuje się w czasie nie dłuższym niż 1 min. Obecnie zamówienia z przyczyn technicznych nie są wykonywane na bieżąco. Jak tylko zostaną wznowione wszystkie zamówienia zostaną wykonane. Myślę, że przerwa w realizacji zamówień nie będzie trwała dłużej niż 30-60 min. Po tym czasie zamówienia znów będą wykonywane na bieżąco.

 

Za niedogodność przepraszam!

 

EDIT: 11:03 - realizacja zamówień została przywrócona.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dziś można już samodzielnie decydować czy zamówienia na rejestrację, przedłużenie, opcje, testy itd. mają się automatycznie wykonywać czy też trzeba je samemu aktywować.

 

W dziale Zamówienia --> Ustawienia mamy teraz do wyboru:

 

Konfiguracja zamówień

 

Ustaw wszystkie nowe zamówienia domyślnie na:

Zatrzymane

Aktywne

 

Mam nadzieję, że nowa funkcjonalność jeszcze bardziej ułatwi wszystkim życie :)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest gdzieś opcja "domyślne dnsy dla nowo rejestrowanych domen"? Jeśli nie to przydałaby się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest gdzieś opcja "domyślne dnsy dla nowo rejestrowanych domen"? Jeśli nie to przydałaby się :)

Nie ma, ale w takim razie dopisuje do listy TODO :o Jest tam też opcja hurtowej zmiany DNS dla domen.

 

Aczkolwiek, jeśli korzystasz z zamawiania hurtowego domen, to DNSy można określić w jednym polu dla wszystkich zamawianych domen. Nie wyklucza to jednak możliwości, żeby domyślne DNSy można było określać również w panelu :o

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej zamawiam domeny pojedynczo lub po kilka, wtedy muszę za każdym razem wpisywać ns1.fast... no wiecie :o

A tak ustawiłbym sobie domyślne DNSy dla nowo rejestrowanych domen (i testów!) i po bólu :] Trochę klikania i pisania mniej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej zamawiam domeny pojedynczo lub po kilka, wtedy muszę za każdym razem wpisywać ns1.fast... no wiecie :)

A tak ustawiłbym sobie domyślne DNSy dla nowo rejestrowanych domen (i testów!) i po bólu :] Trochę klikania i pisania mniej. :o

Pewnie - dlatego postaram się, żebyśmy to jak najszybciej wdrożyli. A do tego czasu polecam zamawianie hurtowe :o Można zamawiać zarówno rejestracje .pl, jak i testy i opcje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie - dlatego postaram się, żebyśmy to jak najszybciej wdrożyli. A do tego czasu polecam zamawianie hurtowe :) Można zamawiać zarówno rejestracje .pl, jak i testy i opcje.

 

Przy czym w przypadku opcji wpisywane przy zamawianiu ns'y nie są używane, zrealizowana opcja ma zawsze ns'y nano.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy czym w przypadku opcji wpisywane przy zamawianiu ns'y nie są używane, zrealizowana opcja ma zawsze ns'y nano.

To w takim razie trzeba to sprawdzić i ewentualnie poprawić, co zaraz uczynię :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Wam tez siadla rejestracja w Active? Widze, ze w DomenyTanio.pl mam to samo: "błąd komunikacji, spróbuj później".

W BOK'u twierdza, ze wszystko jest ok.

Mam kolejke domen w glowie, a w AZ.pl jakos mi sie nie chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Wam tez siadla rejestracja w Active? Widze, ze w DomenyTanio.pl mam to samo: "błąd komunikacji, spróbuj później".

W BOK'u twierdza, ze wszystko jest ok.

Mam kolejke domen w glowie, a w AZ.pl jakos mi sie nie chce.

Limit odpytań dla Twojego IP mógł się wyczerpać - i zapewne tak się właśnie stało. Rozwiązania są dwa - zmiana IP, z którego wchodzisz na naszą stronę lub odblokowanie IP po naszej stronie. Daj znać na PM, jeśli potrzebujesz odblokować swoje IP.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×