Jump to content
Walec

Active24.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

No czy ja wiem 98% generyków angielskich jest już zajęte :lol:

To jakieś badania? Masz coś na poparcie tej tezy ? Czy tylko tak sobie gdybasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Wytransferowałem dwie domen z Active24 do Dropped, jedną z nich nawet sprzedałem, ale w panelu Active24, w zakładce Domeny są one nadal wyświetlane na liście. Co prawda nie mam możliwości ich konfiguracji (co jasne), ale czy będą one tam widniały przez pewien okres czasowy, czy lista będzie się tak rozrastała "w nieskończoność"?

 

Pozdrawiam

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

Wytransferowałem dwie domen z Active24 do Dropped, jedną z nich nawet sprzedałem, ale w panelu Active24, w zakładce Domeny są one nadal wyświetlane na liście. Co prawda nie mam możliwości ich konfiguracji (co jasne), ale czy będą one tam widniały przez pewien okres czasowy, czy lista będzie się tak rozrastała "w nieskończoność"?

 

Pozdrawiam

 

 

Też tak miałem. Napisz do BOKu, z prośbą o usunięcie ręczne.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytransferowałem dwie domen z Active24 do Dropped, jedną z nich nawet sprzedałem, ale w panelu Active24, w zakładce Domeny są one nadal wyświetlane na liście. Co prawda nie mam możliwości ich konfiguracji (co jasne), ale czy będą one tam widniały przez pewien okres czasowy, czy lista będzie się tak rozrastała "w nieskończoność"?

Domena, która została wytransferowana z Active 24 może pozostawać w panelu w najgorszym wypadku do momentu jej wygaśnięcia (to znaczy tego teoretycznego wygaśnięcia, które znajduje się w panelu). Po kontakcie z BOK można taką domenę usunąć od razu po transferze. Docelowo domeny wytransferowane do innych rejestratorów będą automatycznie usuwane z naszego panelu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś prace obecnie trwają na serwisie, bo strona w ogóle mi się nie otwiera?

Pozdrawiam

 

Edit. Już wszystko ok widocznie jakaś chwilowa przerwa.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakieś prace obecnie trwają na serwisie, bo strona w ogóle mi się nie otwiera?

Chwilowy problem z jednym z serwerów - już naprawione :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w takim razie trzeba to sprawdzić i ewentualnie poprawić, co zaraz uczynię ;)

 

I jak? Dziś mi się kilka opcji zrealizowało i wszystkie z DNS nano. Ale mogły być założone przed naprawieniem. W każdym razie zapytuję czy już naprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jak? Dziś mi się kilka opcji zrealizowało i wszystkie z DNS nano. Ale mogły być założone przed naprawieniem. W każdym razie zapytuję czy już naprawione.

Odpowiedni moduł, który się tym zajmie, jeszcze nie został dodany do systemu. Przewidywany czas dodania - czerwiec 2008.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dzisiaj, że przy przenoszeniu zamówienia od jednego klienta do drugiego, po przeniesieniu zamówienie ustawiane jest jako aktywne, niezależnie od ustawień domyślnych pierwszego i drugiego klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem dzisiaj, że przy przenoszeniu zamówienia od jednego klienta do drugiego, po przeniesieniu zamówienie ustawiane jest jako aktywne, niezależnie od ustawień domyślnych pierwszego i drugiego klienta.

Przy przenoszeniu usług zamówienie jest specjalnie aktywowane, żeby transfer między kontami się wykonał. Niezależnie od ustawień na koncie, na które usługa jest przenoszona.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy przenoszeniu usług zamówienie jest specjalnie aktywowane, żeby transfer między kontami się wykonał. Niezależnie od ustawień na koncie, na które usługa jest przenoszona.

 

DD

ale do transferu domeny za pomocą authinfo od innego rejestratora już chyba jest nieaktywne, a lepiej w koncu było by jakby było aktywne

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale do transferu domeny za pomocą authinfo od innego rejestratora już chyba jest nieaktywne, a lepiej w koncu było by jakby było aktywne

Transfer zlecasz z poziomu serwisu i jest to proces w pełni automatyczny (w przeciwieństwie do transferu między kontami, który obecnie w pełni automatyczny nie jest - to znaczy, że potrzebna jest ingerencja ludzka). Kiedy transfery między kontami w obrębie Active24.pl będą w pełni automatyczne, wtedy też trzeba będzie samemu je aktywować z poziomu zamówień.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytania 1:

Czy dokonując opłaty za rejestrację domen testowanych (jest odpowiednia komenda i zakładka - Rejestruj Testowane) konieczne jest "zatrzymanie" płatności dotyczących domen zarezerwowanych (zamówienia)? Czy finanse są odpowiednio kierowane i pokrywają w pierwszej kolejności rejestrację testowanych?

Pytanie 2:

W FAQ jest info, że opcja kosztuje 150 pln/3 lata, w cenniku jest 34,98 (netto) - wykupiłem więc ale czy to nie jest aby jakaś promocja, która niesie za sobą jakieś konsekwencje?

Pytanie 3:

Może naiwne, ale zainteresowałem się opcjami i pytam:

Czy zakładając opcję na własną domenę w Domeny Tanio, a która zarejestrowana jest u innego rejestratora, czy tym samym załatwiam sobie jak gdyby "TRANSFER" domeny pomiędzy rejestratorami?

 

Pytam o DomenyTanio.pl ale prawdopodobnie jest aktualne także dla Active24.pl.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytania 1:

Czy dokonując opłaty za rejestrację domen testowanych (jest odpowiednia komenda i zakładka - Rejestruj Testowane) konieczne jest "zatrzymanie" płatności dotyczących domen zarezerwowanych (zamówienia)? Czy finanse są odpowiednio kierowane i pokrywają w pierwszej kolejności rejestrację testowanych?

Tak - konieczne jest aby inne zamówienia były zatrzymane, bo system nie rozróżnia zamówień i wszystkie traktuje jednakowo - bez żadnego priorytetu.

 

Pytanie 2:

W FAQ jest info, że opcja kosztuje 150 pln/3 lata, w cenniku jest 34,98 (netto) - wykupiłem więc ale czy to nie jest aby jakaś promocja, która niesie za sobą jakieś konsekwencje?

W FAQ znalazłem poprawną cenę, czyli 34.98 zł netto. Nie jest to promocyjna cena na opcje. Ponadto - jeśli ulegnie zmianie, na którą może mieć wpływ zmiana dokonana przez NASK (obniżka bądź podwyżka), to wtedy nie będzie to miało wpływu na opcje już założone.

 

Pytanie 3:

Czy zakładając opcję na własną domenę w Domeny Tanio, a która zarejestrowana jest u innego rejestratora, czy tym samym załatwiam sobie jak gdyby "TRANSFER" domeny pomiędzy rejestratorami?

Pytam o DomenyTanio.pl ale prawdopodobnie jest aktualne także dla Active24.pl.

Można tak powiedzieć. Opcja działa tak samo niezależnie na jaką domenę .pl ją założysz.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za szybka odpowiedź i rewanżuję się linkiem o kwocie 150 pln za opcję

http://www.domenytanio.pl/index.php?id=7

 

Czyli chyba do poprawy :D

Sprawdziłem tylko FAQ na Active24.pl - mój błąd :) Dzięki za info, informacja na DomenyTanio.pl też zostanie poprawiona.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę pomarudzę, ale faktycznie - pozytywne opinie o A24 potwierdzają się. Może hosting przeniosę :)

 

Pytanie:

1. Domena wygasa u rejestrator.pl 31 maja.

2. Mam opcję na tę domenę.

3. Kiedy pojawi się w panelu DomenyTanio.pl?? Wiem, że są różne stany domen, ale taka informacja ugruntowałaby moja wiedzę.

Czy jeśli pojawi się już w Panelu DT to dns będą na nano czy na fastpark.net jak obecnie?

4. Ile może trwać transfer domeny .com do Active24 (moja domena), chodzi o przerwę w funkcjonowanie serwisu i poczty email?

 

Odpowiedzi nie są pilne - będę więc zaglądał

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może hosting przeniosę

Niestety tu ja nie mam dobrego zdania. Jak już to tylko prostą strone html a serwis z mysql'em to się nie nadaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie:

1. Domena wygasa u rejestrator.pl 31 maja.

2. Mam opcję na tę domenę.

3. Kiedy pojawi się w panelu DomenyTanio.pl?? Wiem, że są różne stany domen, ale taka informacja ugruntowałaby moja wiedzę.

Czy jeśli pojawi się już w Panelu DT to dns będą na nano czy na fastpark.net jak obecnie?

Po wygaśnięciu domeny jest ona blokowana na kolejne 15 dni. Po tym okresie jest uwalniana i jeśli jest opcja - realizuje się a w zamówienia w naszym panelu pojawia się rejestracja tej domeny. Jeśli są wystarczające środki - domena jest rejestrowana natychmiast. Czyli od wygaśnięcia domeny minie dokładnie 15 dni, kiedy domena zostanie ponownie zarejestrowana (po opcji). DNSy nie "przenoszą" się. Domyślnie więc będą na nasze DNSy - wkrótce będzie można jednak ustawić domyślne DNSy np. na NameDrive czy Sedo (np. dla wszystkich nowych rejestracji).

 

4. Ile może trwać transfer domeny .com do Active24 (moja domena), chodzi o przerwę w funkcjonowanie serwisu i poczty email?

Podczas transferu domeny .com, czy każdej innej, nie ma przerwy w świadczeniu usług. Domena jest cały czas aktywna - tak więc zarówno poczta jak i www będzie cały czas funkcjonować. Podczas transferu domeny nie zmieniają się też DNSy. Sam transfer domeny .com może potrwać od kilku dni do około tygodnia - trzeba pamiętać, żeby domena była odblokowana do transferu i żeby w danych Abonenta był aktualny adres email, na który przyjdzie prośba potwierdzenia transferu.

 

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi pomogą :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem czy ktos juz tutaj o to pytal:

czy sa jakies przeszkody, zeby byla mozliwosc pokazywania danych kontaktowych osob fizycznych we whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że moje odpowiedzi pomogą :)

 

DD

Jak najbardziej, są bardzo jasne i rzeczowe.

Dopytam jeszcze, jeśli nie ma środków finansowych na rejestrację (opcja już wykupiona), tzn, że jeszcze 15+14 dni domena może nie być widoczna. Dobrze rozumuję, jest 14 dni na przelew finansów aby zarejestrować domenę "przechwyconą" przez opcję??

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy sa jakies przeszkody, zeby byla mozliwosc pokazywania danych kontaktowych osob fizycznych we whois?

Na prośbę Klienta możemy dane prywatne pokazywać w WHOIS.

 

@ maryuse - Dokładnie tak jak piszesz. Od momentu wykonania się opcji masz jeszcze 14 dni na opłacenie rejestracji domeny (jeśli nie ma środków na koncie lub jeśli zamówienie na rejestrację jest zatrzymane).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiedni moduł, który się tym zajmie, jeszcze nie został dodany do systemu. Przewidywany czas dodania - czerwiec 2008.

 

Wiem, że jeszcze nie ma czerwca, ale ja to traktuję jako błąd systemu, który zmusza mnie do dodatkowej pracy (biorąc pod uwagę jak upierdliwa jest zmiana serwerów nazw i że realizuje mi się w A24 kilka/naście opcji dziennie), a błędy powinny być naprawiane szybciej niż w kilka miesięcy po zgłoszeniu...

 

...no i co z hurtową zmianą delegacji domen? To też by się bardzo przydało. W złapane.pl zostało to dodane w jeden dzień, mogę podrzucić telefon do programisty. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopytam jeszcze, jeśli nie ma środków finansowych na rejestrację (opcja już wykupiona), tzn, że jeszcze 15+14 dni domena może nie być widoczna. Dobrze rozumuję, jest 14 dni na przelew finansów aby zarejestrować domenę "przechwyconą" przez opcję??

"Odgrzebałem" temat i sam siebie zacytowałem, gdyż jest to związane z otrzymanym w dniu wczorajszym emilem:

Rejestr domen poprawnie wykonał opcję na domeny. Zostało nabyte prawo

pierwszeństwa do rejestracji następujących nazw domen:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Usługa: Rejestracja domeny ble-ble-ble-ble.pl

 

Prawo do rejestracji domeny wygaśnie z dniem 2008-07-02 10:06:04.

Ważność okresu realizacji opcji wygasa w ciągu 21 dni od daty jej wykonania.

 

Moje pytanie jest następujące: w ciągu ilu dni należy zarejestrować domenę po fakcie (jak w mailu) - 14 czy 21 dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×