Jump to content
Sign in to follow this  
FreeS

zpch*pl

Recommended Posts

Ta kwota to absolutne minimum.

 

Tę domenę należy rozpatrywać jako dobrą trzyliterówkę :) Lepszą niż zdecydowana większość innych. To "h" na końcu tylko podkreśla skrót. Zakładów Pracy Chronionej jest w Polsce cała masa i jakiś KK tanim kosztem ma prestiżową (w swojej kategorii oczywiście) domenę. Oczywiście aby była jasność, ZPC jest lepsza (bo chociażby Zakłądy Przemysłu Cukierniczego), ale dla Zakładu Pracy Chronionej uważam, że ZPCh jest lepsza od ZPC, bo jednoznacznie identyfikuje firmę.

 

Jeśli sprzedawca jest zadowolony, to gratulacje, ale według mnie, pozostaje niedosyt. No chyba, że jest to d2d i kupił ktoś z nas licząc na sprzedaż do KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta kwota to absolutne minimum.

 

Tę domenę należy rozpatrywać jako dobrą trzyliterówkę :) Lepszą niż zdecydowana większość innych. To "h" na końcu tylko podkreśla skrót. Zakładów Pracy Chronionej jest w Polsce cała masa i jakiś KK tanim kosztem ma prestiżową (w swojej kategorii oczywiście) domenę. Oczywiście aby była jasność, ZPC jest lepsza (bo chociażby Zakłądy Przemysłu Cukierniczego), ale dla Zakładu Pracy Chronionej uważam, że ZPCh jest lepsza od ZPC, bo jednoznacznie identyfikuje firmę.

 

Jeśli sprzedawca jest zadowolony, to gratulacje, ale według mnie, pozostaje niedosyt. No chyba, że jest to d2d i kupił ktoś z nas licząc na sprzedaż do KK.

 

nie, to była sprzedaż d2k.

Dodam od siebie że ogólnie znanym i wykorzystywanym skrótem jest ZPCHr - stąd też cena domeny była niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gratuluje:)

 

Ta kwota to absolutne minimum.

 

Tę domenę należy rozpatrywać jako dobrą trzyliterówkę :) Lepszą niż zdecydowana większość innych. To "h" na końcu tylko podkreśla skrót. Zakładów Pracy Chronionej jest w Polsce cała masa i jakiś KK tanim kosztem ma prestiżową (w swojej kategorii oczywiście) domenę. Oczywiście aby była jasność, ZPC jest lepsza (bo chociażby Zakłądy Przemysłu Cukierniczego), ale dla Zakładu Pracy Chronionej uważam, że ZPCh jest lepsza od ZPC, bo jednoznacznie identyfikuje firmę.

 

Jeśli sprzedawca jest zadowolony, to gratulacje, ale według mnie, pozostaje niedosyt. No chyba, że jest to d2d i kupił ktoś z nas licząc na sprzedaż do KK.

 

@andrasz łudzisz się, że w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym jakikolwiek zakład pracy chronionej jest tak bogaty, aby inwestowac w domeny?

Edited by efro

Share this post


Link to post
Share on other sites
@andrasz łudzisz się, że w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym jakikolwiek zakład pracy chronionej jest tak bogaty, aby inwestowac w domeny?

 

Najpierw cytat ze strony "niepelnosprawni#pl":

 

>>>>Zakłady pracy chronionej to podmioty rynkowe, których głównym źródłem utrzymania jest prowadzona działalność gospodarcza, a dotacje z pomocy publicznej stanowią niewielki procent ich finansowania (szacunkowo 15-20 proc.). Istnieją także takie zakłady, które otrzymują poniżej 14. proc. dotacji, ponieważ korzystają ze zwrotu podatku VAT. Zpch korzystają z przywilejów takich jak zwolnienie z płacenia podatków (np. od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych).<<<<<<

 

czyli jak widać są normalne firmy z różnych branż prowadzące działalność gospodarczą. Więc równie dobrze możemy się zastanawiać, czy w ogóle firmy stać na wydawanie pieniędzy na domeny. Oczywiście są wśród nich firmy biedniejsze i bogatsze, ale nie można generalizować, to nie tylko małe zakładziki wytwarzające szczotki.

Podkreśliłem skrót, którym posłużono się w tym tekście, jak widać jest to dokładnie omawiana domena :)

Tym bardziej, że nabywcą jest "Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych", czyli podmiot, który chyba jest najbardziej zorientowany w temacie.

 

Na koniec, nie twierdzę, że ta sprzedaż, to ewidentna wtopa. Napisałem w pierwszym poście, że to minimum, czyli coś do przyjęcia, tym bardziej jeśli sprzedający zadowolony. Jednak z faktu, że dał (prawdopodobnie już po sprzedaży) do wyceny tę domenę, świadczy, że sam ma wątpliwości co do ceny sprzedaży.

Ten dział jest m.in. po to aby spierać się, argumentować "za i przeciw", wyciągać wnioski na przyszłość, tak aby sprzedawać do KK domeny za optymalne pieniądze, czyli jak najdrożej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw cytat ze strony "niepelnosprawni#pl":

 

>>>>Zakłady pracy chronionej to podmioty rynkowe, których głównym źródłem utrzymania jest prowadzona działalność gospodarcza, a dotacje z pomocy publicznej stanowią niewielki procent ich finansowania (szacunkowo 15-20 proc.). Istnieją także takie zakłady, które otrzymują poniżej 14. proc. dotacji, ponieważ korzystają ze zwrotu podatku VAT. Zpch korzystają z przywilejów takich jak zwolnienie z płacenia podatków (np. od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych).<<<<<<

 

czyli jak widać są normalne firmy z różnych branż prowadzące działalność gospodarczą. Więc równie dobrze możemy się zastanawiać, czy w ogóle firmy stać na wydawanie pieniędzy na domeny. Oczywiście są wśród nich firmy biedniejsze i bogatsze, ale nie można generalizować, to nie tylko małe zakładziki wytwarzające szczotki.

Podkreśliłem skrót, którym posłużono się w tym tekście, jak widać jest to dokładnie omawiana domena :)

Tym bardziej, że nabywcą jest "Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych", czyli podmiot, który chyba jest najbardziej zorientowany w temacie.

 

Na koniec, nie twierdzę, że ta sprzedaż, to ewidentna wtopa. Napisałem w pierwszym poście, że to minimum, czyli coś do przyjęcia, tym bardziej jeśli sprzedający zadowolony. Jednak z faktu, że dał (prawdopodobnie już po sprzedaży) do wyceny tę domenę, świadczy, że sam ma wątpliwości co do ceny sprzedaży.

Ten dział jest m.in. po to aby spierać się, argumentować "za i przeciw", wyciągać wnioski na przyszłość, tak aby sprzedawać do KK domeny za optymalne pieniądze, czyli jak najdrożej ;)

 

 

Jeżeli nabywcą jest "Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych" to zarówno Twoje, jak i moje słowa wciąż mają sens - taka Baza to zapewne jakiś projekt wspierany unijnymi dotacjami mający na celu promocje zakładów pracy chronionej - patrząc z jednej strony w takim układzie sprzedaż mogła byc wyższa, z drugiej strony takie "przedsięwziecia" i tak lubią oszczędnosc, bo są rozliczane.

 

Jednak co się tyczy samych zakładów pracy chronionej, to każdy z nich ma swoją nazwę, swój profil działalnosci i swoje produkty- oprócz otrzymywania dotacji, jak sam zauważyłeś, to przedsiębiorstwa rynkowe, które muszą konkurowac - ale produktem i jego ceną, a nie tym,że są zakładem pracy chronionej,( bo to klientów raczej tak bardzo nie interesuje), więc domena z takim "keywordem" nie jest im potrzebna do promocji.

 

Ponadto tego typu zakłądy mają jednak większe nastawienie na pracownika i starają się potrzebującym doinwestowac np. wczasy itp. często utrzymują jakieś własne dostosowane budynki na ten wypoczynkowy cel , starają się zatrudnic jak najwięcej potrzebujących, którzy nie znajda pracy gdzie indziej, tak więc dla nich wywalenie np 2k za domene byłoby raczej fanaberią, kiedy mogą alokowac fundusze w ważniejsze, ludzkie potrzeby.

 

Podsumowując powiem tak: tak, masz rację co do ceny biorąc pod uwagę to kim jest kk, jednak nie byłoby dla tej domeny takiej masy bogatych kk, jak przypuszczasz, i gdyby FreeS odstraszył tego kk zbyt wysoką ceną, mógłby bardzo długo czekac na kk zainteresowanego tą domeną, no chyba że byłby to ktoś, kto miałby inne rozwinięcie tego skrótu. Na same ZPCH (czy ZPCHr) jako kupujących akurat tę domenę - nie liczyłabym

Edited by efro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli nabywcą jest "Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych" to zarówno Twoje, jak i moje słowa wciąż mają sens

(...)

Podsumowując powiem tak: tak, masz rację co do ceny biorąc pod uwagę to kim jest kk, jednak nie byłoby dla tej domeny takiej masy bogatych kk, jak przypuszczasz

 

Zgadzam się z Tobą w większości, co do szczegółów można oczywiście dyskutować, ale może ten czas lepiej wykorzystać na szukanie ciekawych domen :)

 

A więc jak pisał Fredro:

"Zgoda! ... jest zgoda. A Bóg wtedy rękę poda ..." ;)

 

Miło się tak dyskutuje na argumenty.

Pozdrawiam serdecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z Tobą w większości, co do szczegółów można oczywiście dyskutować, ale może ten czas lepiej wykorzystać na szukanie ciekawych domen :)

 

A więc jak pisał Fredro:

"Zgoda! ... jest zgoda. A Bóg wtedy rękę poda ..." ;)

 

Miło się tak dyskutuje na argumenty.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Miłe to słowa ;) Z Tobą też przyjemnie się dyskutuje - spokojnie i merytorycznie ;)

Ja również pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×